Вижте резултатите от анкетата: С какво се хранят Сет-комците:

Гласували
46. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С каквото ми падне.

    20 43.48%
  • Предимно с въглехидрати.

    4 8.70%
  • Основно с белтъчини.

    7 15.22%
  • С бира, разбира се!

    11 23.91%
  • Само с Е-та и кафета!

    4 8.70%
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 77
Like Tree1Одобрявам

С какво се храним?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #31

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Да споделя отново за храните които ядем , кисело мляко боженци закътано в един от ъглите на хладилника , неотваряно с изтекъл срок на годност преди 35-40 дена , след като го отворих беше като току що втасало от предната вечер , същия вкус както и когато е било в годност , а едно време киселото мляко се разваляше за 2-3 дни.
    отскоро съм приятно изненадан от "Роден край" на Данон
    пише, че отговаря на стандарта (което, разбира се, не е гаранция за нищо), но и консистенцията, плътността и вкусът ми допадат

    все още обаче не съм правил теста "извън хладилника за 3 дни"

    преди него ядях само 3.6% на сердика

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #32

    Re:С какво се храним?

    В последните 7-8 години всички кисели млека без изключение ги развалиха, като започнаха да добавят сухо мляко, като преди това го обезмасляват до определен процент.По този начин от различна масленост пресни млека добиват прясно мляко с еднаклъв % масленост и от него правят кисели млека.Данон използват бифидус бацилус, коет заедно с обезмасляването и последващото принудително и точно омасляване на млякото до определен % го прави толкова издържливо.Данон не ползват бацилус булгарикус защото ще трябва да плащат за използването на патентопритежателя.Так над 80% от Българите вече не ядат истинско кисело мляко...

    По едно време Русалка беше хубаво и за 3-5 дни се вкисваше, но нещо много водно го направиха и въобще изхабиха го.
    Пробвах какви ли не, на повечето мои познати изкуственото кисело мляко което предлагат им харесва заради гъстотата, тоест те вече са с променен вкус.За промяната на техния вкус се хвърлиха милиони за реклама на данон и всякакви други помии които нямат нищо общо с киселото мляко, те са си чист йогурт, който като ям имам чувство че съдържа нишисте от което се дебелее.

    За сега истинско кисело мляко което се вкисва за 3 до 5 дни в хладилник и за около 1- 2 дни при стайна температура от 22-25 градуса е някаква ямболска мандра която произвежда за ПЕННИ маркет и се прододава като марка на хипермаркета "PRICE" на него пише че сухото мляко е до 10% .

    Изобщо това сухо мляко което се внася в Бг е една много голяма помия.Имам клиент който внасяше от Израел качствено, но като го "напънаха" клиентите с повече поръчки започна да вкарва и македонско , което той ми каза че на практика е с над 80% неусвояем от човешкия организъм белтък...

    Лапайте си естествено и евтино кисело мляко произведено от някоя мандра в селце за някой хипермаркет и си свиркайте.По-малко добавки=по натурално и естествено кисело мляко=по здравословно хранене.Повече добавки=по-висока цена, не се знае кой по веригата какво е вложил в добавките за да спечели и да си напълни гушата.
    Яжте това което са яли вашите баби и дядовци-тогава не е имало полуфабрикати и изкуствено синтезирани протеини.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #33

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Яжте това което са яли вашите баби и дядовци-тогава не е имало полуфабрикати и изкуствено синтезирани протеини.
    +1, само да допълня нещо очевадно, че и начинът ни на живот куца сериозно. Имам дядка ( по скоро мумия, преживял е войната ), който ако не го сгази бесен шофьор, след някоя и друга година ще чукне стотака. Яде каквото му душа сака - сигурно пенсийката му отива само за сол и олио, редовно маа солена сланина, пържено, пилешкото не го уважава - сухо е, ако му занеса торта или друга въглехидратна бомба и на нея не прощава ( сигурно след това и на бабата тегли ена патка,тъй както е без простата, ама това не искам да си представям ), в чая ако няма 3 лъжици захар или мед не е сладък, трябва да има 2 пръста слой от олио в манджата, а ако е хванала коричка от мас - още по-добре, иначе бабата се е издънила и манджата не е качествена и т.н. Та това нещо за човек със съвременен начин на живот най-малко ше му донесе килограми в повече в най-кратки срокове, да не говорим за последващите възможни усложнения и повишени рискове за здравето от такава постоянна " диета ". Обаче дъртьо всеки божи ден от сутрин до вечер си крета някъде - я си бае на лозенцето -днес копне, утре плевне, я коси тревата на вилата на някой "младок" и т.н. всеки ден по малко, спокоен,не бърза, обикаля родата - носи ни на нас младите зарзават на крака в една малка платняна торбичка. Наясно е че всяка минута живот от тук насетне му е подарена. Само в разгара на зимата за 2 - 3 месеца е затворен в къщи и е много посърнал...
    Та от време на време май не е зле да оставим колата да си почива на паркинга и да потътрим крака, иначе ще станем 150 килограмови тюлени като американците, със затлъстели деца на по 10 -12 г диабетици и с високо кръвно.

  5. Junior Member Аватара на vynsente
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    The ANIMAL & NATURE KINGDOM
    Мнения
    67
    #34

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Яжте това което са яли вашите баби и дядовци-тогава не е имало полуфабрикати и изкуствено синтезирани протеини.
    подкрепям !

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #35

    Re:С какво се храним?

    Ахм, особено който е от града ще има време да си омеси хлебец, ще издуи кравата сабалям и ще закваси млечице, сиренце. Ще скъса домат, торен само с фъшкиите от кравата и компост. То така ставало... То и дъртите маат маргарина, отдавна са забравили вкуса на чистото масло...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #36

    Re:С какво се храним?

    Относно срока на годност на киселото мляко...
    Истинското кисело мляко се прави в комбинация от двете бактерии бифидус бацилус и бацилус булгарикус, като в зависимост от съотношението между тях се определя киселинноста/сладоста на крайният продукт.
    Преди 20-ина години по поръчка на големи тъговски вериги, чрез генно инженерство, промениха тези две бактерии и така намалиха тяхната продължителност на живот. Целта е да се удължи срока на годност и да се избегне развалянето на млякото. Като следствие киселото мляко направено от тези нови бактерии не се вкисва/разваля понеже бактериите живеят 48 часа и умират - спира се процеса. По този начин, произведената кофичка кисело мляко може да седи на витрината в магазина по 2 седмици докато се продаде.

    Иначе Данон рекламира полезноста от тези бактерии за храносмилателният тракт, но не казва, че те вече са мъртви в кофичката.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #37

    Re:С какво се храним?

    Случайно да имаш линк към тези факти за бактериите ? Моето скромно предположение е, че марковите млекца идат в БГ заедно с тяхната производствена технология, която пък иде от запад, където пък масово се използва процесът пастьоризация при течните храни, соковете и т.н.,което наред с добавянето на консерванти си е най - сигурният начин, да не кажа единствените начини за елиминиране на живи микроорганизми в храната . За 48 часа не знам колко поколения бактерии ще са се родили и изпукали, но ако са били допуснати в контейнера живи и има храна, няма причина да изчезнат ненадейно. Ако пък храната се е изчерпила, тежко и горко на този който вкуси млякото

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #38

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Иначе Данон рекламира полезноста от тези бактерии за храносмилателният тракт, но не казва, че те вече са мъртви в кофичката.
    И какво от това? След като се храниш с умрели животни, има ли значение, че бактериите са мъртви също?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #39

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Случайно да имаш линк към тези факти за бактериите ? Моето скромно предположение е, че марковите млекца идат в БГ заедно с тяхната производствена технология, която пък иде от запад, където пък масово се използва процесът пастьоризация при течните храни, соковете и т.н.,което наред с добавянето на консерванти си е най - сигурният начин, да не кажа единствените начини за елиминиране на живи микроорганизми в храната . За 48 часа не знам колко поколения бактерии ще са се родили и изпукали, но ако са били допуснати в контейнера живи и има храна, няма причина да изчезнат ненадейно. Ако пък храната се е изчерпила, тежко и горко на този който вкуси млякото
    Навремето работих в Пикадили и съм говорил с някои от мениджърите на компаниите производителки.
    Всичко е много точно изчислено с цел млякото да не се разваля и да се бракува, а това са си загуби за производители и търговци.
    Бактериите са манипулирани така, че да се самоунищожават след изтичането на тези 48 часа от миксирането им в млякото и наливането в кофичката. Така процеса на преработка на млякото от бактериите спира и то не се вкисва/разваля.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #40

    Re:С какво се храним?

    Всичко е утрепано преди това, бе човек. Или пък мениджърът е имал предвид някакви препрограмирани нано технологии от бъдещето. Някой яко те е вкарал в някакъв омагьосан мандраджийски филм. Едноклетъчните са много елементарни - дай им храна и топлина и се роят бясно. С влошаването на тези условия тази бактерийна популацийка бавно започва да упада, но в никакъв случай не умира тотално ! В момента в който тя умре, смятай че млякото е станало някаква невероятна пумия. Даже май във вкисналото млекце бактериите са в своя апогей. До този момент са си увеличавали броя. Ако не ме мързеше толкова много, щях да се обоснова с ,
    Я бираджиите да кажат как стоят нещата с фауната там - май също я пастьоризират, пак за дълготрайност.
    Ако не съм прав за бактериите се извинявам и вадя веднага здравословна 61* домашна плодова, уви със замърсени доматки и лучец от магазина за този който е наблизо

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    И какво от това? След като се храниш с умрели животни, има ли значение, че бактериите са мъртви също?
    Има, имаааа. Животинчето го ядеш заради хранителните вещества, а бактериите поради съвсем различна причина. Предполага се , че бактерийката продължава да щъка в теб и работи в твоя полза в твоите черва и по-точно в дебелото- разгражда гадорийки които са се загнездили там, някои произвеждат витамини от В - групата, трети друго - води се нещо като симбиоза - ти им даваш храна, те ти се отблагодаряват също с нещо си. Ако това съжителство е нарушено по някакъв начин ( причини колкото щеш - прием на антибиотици, които трепят всичко наред; консерванти - май вършат същото, неправилен хранителен режим, и др ) не е болка за умиране, но най- аматьорски казано по-добре да не се случва.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #41

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Едноклетъчните са много елементарни - дай им храна и топлина и се роят бясно. С влошаването на тези условия тази бактерийна популацийка бавно започва да упада, но в никакъв случай не умира тотално ! В момента в който тя умре, смятай че млякото е станало някаква невероятна пумия. Даже май във вкисналото млекце бактериите са в своя апогей. До този момент са си увеличавали броя.
    Сам си отговаряш. Манипулацията е с цел, да не се допусне тяхното размножаване до степен, в която да развалят продукта. Това става чрез най-простият начин - манипулиране времето им на живот.

    бифидус бацилус - придава сладкият вкус на млякото
    бацилус булгарикус - придава киселият вкус на млякото

    Данон слагат основно от първият - затова и продуктите им сладнеят /и не се вкисват/.

    Не ми се пише, иначе бих могъл да разказвам за доста от продуктите предлагани в магазините.....90% от тях са пълни боклуци.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #42

    Re:С какво се храним?

    Аз все пак продължавам да твърдя своето, и затова ги попитах Данонето лично, защо млекцето трае половин година в хладилника и нищо му няма - консерванти или пастьоризиране ? Сега чакам отговор, какво ще ме излъжат и поствам веднага, разбира се питам американският производител.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #43

    Re:С какво се храним?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Данонето лично, защо млекцето трае половин година в хладилника и нищо му няма
    Трае и няколко месеца извън хладилника- тествано!

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #44

    Re:С какво се храним?

    Аз оня ден си хапнах една Активиа, с изтекъл срок към края на Ноември миналата година, чудесна беше на вкус. Сигурно има някаква формула като на виното. Колкото повече отлежава, става по-добра.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #45

    Re:С какво се храним?

    Е Каква е тази трайност бре??? Аз купувам едно евтино което е марка на ПЕННИ маркет(произведено е спецално за него) и на третия ден е кисело млякото, на 6-7 е вкиснато в буквалния смисъл(ама и такова съм го ял, кара ме да се чувствам доста доста добре), а пък на 10 вече хванало нещо като мухъл(такова не съм ял) и това е при съхранение в хладилник на 5-6 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам хладилник с горна камера "BEKO" DS25CB-PBW10
    От Todorov_V във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 16-07-12, 17:19
  2. Продавам GSM с две СИМ карти Mini Iphone реплика.
    От HeLLSuN във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-10, 13:40
  3. проблем със смесител за кухненска мивка!
    От qfata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-08, 21:07
  4. Домашно кино с цифров вход (коаксиален)
    От George007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 25-10-07, 21:35
  5. Разминават ми се субтитрите. С какво да ги 
    От Muko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-03-07, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе