Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51
Like Tree1Одобрявам

Видеонаблюдение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    @Pat фирмата взима една и съща цена за монтаж и окабеляване, а дали камерата ще струва 20 или 200 няма значение. А пък добавената надценка 8-10 лв едва ли бърка някои...
    За кабела както и да го смяташ, още не съм видял някои да окабелява на зиг-заг с цел да положи някои друг метър кабел повече

    За кабела, ако ми предложиш тази цена за качествен кабел(не някакъв китайски дето като го заклати 2 пъти вятъра и трябва да се сменя) ще ти стана редовен клиент.


    Да, най-добрата и надеждна система за видеонаблюдение се прави с кйтайски камери, купени от ебай, компютър от 2000 година с 80ГБ диск екселстор. Ако случайно някоя камера сдаде фира, пускаш една поръъчка и до 2-3 седмци ще имаш нова камера, или другия вариант е да си 2-3 броя в повече...

    Всеки вика IP, IP - ето IP - 8 канален мрежови рекордер "куча марка" - 1,437.00лв. с ДДС и не е безжичен.
    Не се обиждай, но явно въобще не си наясно как стоят нещата......
    1. Аз надценка на камерите не слагам - ползвам отстъпки при закупуването им - 30% - а сега си сметни колко ще ми е печалбата от камера за 20лв и такава от 200лв така работят фирмите в тоя бранш, а и не само този.

    2. При аналоговите системи винаги се изразходва повече кабел и съответно по-скъп от този при IP системите.
    Кабела който съм споменал издържа поне 3г на открито - тествано е. Ако имаш по-големи претенции винаги мога да го поставя в гофра, кабелен канал или PVC тръба. Между другото на всички по сериозни обекти кабелите НЕ са открити, така че качеството на кабела като здравина е напълно достатъчно. По-скоро трябва да се интересуваш доколко е меден и с колко нишки е оплетката (това е от съществено значение за качеството на картината особено при по-големи разстояния)

    3. Вида и цената на системата се определя от вида на обекта и предназначението което ще изпълнява. Едно е видеонаблюдение в банка, съвсем друго за офис. Няма смисъл да даваш 5-6хиляди за да гледаш как някой си бърка в носа

    4. SVR5104 BASIC - 4 канален мрежови рекордер. Подръжка на 2xSATA до 2ТB. Linux OS, RISK CPU !
    гарантиращи висока стабилност и надеждност. Real Time визуализация и запис на до 4 IP
    камери + 4 канала звук, подръжка на мегапикселови камери. Подръжка на H.264, MPEG!4,
    MJPEG копресии. Пълен набор от функции за запис ! по график, при движение, алармен,
    Pre/Post record и пр. LAN: 1xGigalan. Подръжка на FTP, WEB server, Малки и конпактни
    размери, безшумна работа. 12V/ 57W. Подръжка на AXIS (всички модели), Panasonic( I!pro,
    BB,BL series) , Hunt(всички модели) и др IP камери. Наблюдение през мобилен телефон
    3G.

    ЦЕНА С ДДС - 554.58лв


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #17

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    4. SVR5104 BASIC - 4 канален мрежови рекордер. Подръжка на 2xSATA до 2ТB. Linux OS, RISK CPU !
    гарантиращи висока стабилност и надеждност. Real Time визуализация и запис на до 4 IP
    камери + 4 канала звук, подръжка на мегапикселови камери. Подръжка на H.264, MPEG!4,
    MJPEG копресии. Пълен набор от функции за запис ! по график, при движение, алармен,
    Pre/Post record и пр. LAN: 1xGigalan. Подръжка на FTP, WEB server, Малки и конпактни
    размери, безшумна работа. 12V/ 57W. Подръжка на AXIS (всички модели), Panasonic( I!pro,
    BB,BL series) , Hunt(всички модели) и др IP камери. Наблюдение през мобилен телефон
    3G.

    ЦЕНА С ДДС - 554.58лв

    А 8?

    Разбрах, вие говорите за някакво аматьорско изпълнение, а аз за професионално от там идва разликата.

    А един шев на фирма, ако не може да си позволи да даде 2000 лв за видеонаблюдение, то явно видеонаблюдението им е последния проблем...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re:Видеонаблюдение

    glowndark тукмо щях да ти го кажа , ама @Pat ме е изпреварил.

    Защо да дам 2000 лв за dvr като мога да го постигна по-евтино и пак толкова ефикасно.
    Няколко пъти с непрятно чувство ти казвам че нещата за които говориш в последните теми не са ти ясни.

    Аз говоря от позицията на човек с над 10 обекта от началото на годината, без да имам претенции че съм професионалист или супер компетентен.
    за 2000лв 8 камери е надута цена. Голямо качество за малък офис е леко пресилено.




  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #19

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    А 8?

    Разбрах, вие говорите за някакво аматьорско изпълнение, а аз за професионално от там идва разликата.

    А един шев на фирма, ако не може да си позволи да даде 2000 лв за видеонаблюдение, то явно видеонаблюдението им е последния проблем...
    Да набухаш на някой които не разбира скъпа техника съвсем не означава че си професионалист , напротив тъкмо обратното. Професионално е тогава когато изпълниш неговите изисквания на възможно най-ниската цена - така и двете страни остават доволни!

    Както казах по-горе вида и цената на системата не се определя от финансовите способности на "шефа", а от нейното предназначение.
    Това че мога да си позволя примерно телефон за 1000лв съвсем не означава, че ще си купя такъв на мен и тези от 100лв ми вършат работа.

    8-канален мрежов рекордер за обикновен офис си е жива глупост, освен ако това не е офиса на ФБР, ЦРУ, и други подобни

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Да набухаш на някой които не разбира скъпа техника съвсем не означава че си професионалист , напротив тъкмо обратното. Професионално е тогава когато изпълниш неговите изисквания на възможно най-ниската цена - така и двете страни остават доволни!
    Да, професионализма е да му набуташ най-големите китайски боклуци, и после като вземат да се скапват една по една да го пратиш да пише на ebay

    За офиса, не знаеш каква му е топографията, но офис може да е и цял етаж...

    Наскоро един клиент искаше да наблюдава - супермаркет с 2 камери Така че хора всякакви....
    Mega одобрява това.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #21

    Re:Видеонаблюдение

    Аз като правя давам и гаранция, така че "Нахрани бедния пък не го питай къде ще сере"

    Това че камерите са много не означава че е нужно да се използва мрежов рекордер.
    Омръзна ми да пиша едно и също....

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Това че камерите са много не означава че е нужно да се използва мрежов рекордер.
    Омръзна ми да пиша едно и също....
    А какво ще се ползва?

    Аз като правя давам и гаранция, така че "Нахрани бедния пък не го питай къде ще сере
    Каква гаранция даваш, след като ти нямаш гаранция към теб(говоря за ебайски камери) или ще кажеш, че си съгласен, ако 3 от камерите се скапат, да ги платиш от твоя джоб?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #23

    Re:Видеонаблюдение

    Всъщност става въпрос за една стая и на мен лично ми е по-важен звука, не толкова картината.

    Ще ми се като го правя, да го направя както трябва - да не се налага след 2 месеца да сменям камерата да речем.

    Дали ще похарча 100 или 300 лв примерно не е от голямо значение. Но 1000 или 2000 ми се струват много за наблюдение на една стая. Всъщност от коментарите дотук разбирам, че за 200-300 лв ще мога да си направя това видеонаблюдение, че и в склада да сложа една камерка.

    Разбиранията ми за живота са, че е по-добре всеки да прави това от което разбира и да плаща на друг да прави другите неща. Та и тук, ше предпочета да платя на специалист да прецени какво да се направи и да му платя. Но в тая пуста България човек да го е страх просто ей така да извика една фирма. Хубаво е първо да се поинтересува за темата.

    Целта на цялата гимнастика е от време на време да мога да поглеждам какво правят хората в офиса. Ако ще да е веднъж месечно. Важното е, че имам тази възможност. Няма да си бода очите нонстоп да гледам какво става. Тогава ще има нещо сбъркано.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #24

    Re:Видеонаблюдение

    Ако 1 камера те устройва - тази има всичко което ти трябва - EDIMAX IC-7000PTn Wireless 802.11n Dual Mode Pan/Tilt IP Camera - вършия си я наляво, надясно, нагоре, надолу през браузъра, записва/предава звук, безжична е, има 2 години гаранция и струва около 300 лв с ДДС...

    https://www.youtube.com/watch?v=tYxDSDl43O8

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Ако 1 камера те устройва - тази има всичко което ти трябва - EDIMAX IC-7000PTn Wireless 802.11n Dual Mode Pan/Tilt IP Camera - вършия си я наляво, надясно, нагоре, надолу през браузъра, записва/предава звук, безжична е, има 2 години гаранция и струва около 300 лв с ДДС...

    https://www.youtube.com/watch?v=tYxDSDl43O8
    потвърждавам, камерата е стабилна и работи безотказно
    за една стая е оптималното решение

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Re:Видеонаблюдение

    И защо човека трябва да даде3 пъти повече пари?!? Да не би да получава 3 пъти по-добро качество или нещо което превъзхожда тази от 90лв. Че тя тази и инфраред няма даже....

    Камерата която предложих се предлага и в Бг, но не се сещам в коя фирма я гледах има си гаранция и цената е почти същата.
    А що се отнася до e-bay гаранции и там си има. И в някой случаи са много по-надеждни от тези на българските фирми които като стане нещо почват да се чудят как от 9 кладенеца вода да донесат, ама да не ти уважат гаранцията....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #27

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Ако 1 камера те устройва - тази има всичко което ти трябва - EDIMAX IC-7000PTn Wireless 802.11n Dual Mode Pan/Tilt IP Camera - вършия си я наляво, надясно, нагоре, надолу през браузъра, записва/предава звук, безжична е, има 2 години гаранция и струва около 300 лв с ДДС...

    https://www.youtube.com/watch?v=tYxDSDl43O8
    Трябва ли да се взима DVR за тази камерка или направо в някой комп и там да се записва?

    И важи ли същото за тази, която споменава Pat?

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #28

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    И защо човека трябва да даде3 пъти повече пари?!? Да не би да получава 3 пъти по-добро качество или нещо което превъзхожда тази от 90лв. Че тя тази и инфраред няма даже....
    Въпроса е много филосовски. И аз се питам, защо да дам 900 лв за LCD Panasonic, като има същите за 300, само, че НЕО
    Ама въпреки всичко ги давам... Та всеки сам си преценява...

    ЕБай сигурно предлагат гаранция, въпроса е как ще изпратиш продукта до англия или сащ. По TNT по DHL или по пощата и колко ще ти струва. А за колко време ще иде и ще се върне?

    П.С. Никой не съм задължил да купува Едимакс, нито конкретен модел. Това е просто пример. Марки много, опции много, но при всички случай е по-добре да си вземеш нещо по-познато от колкото нещо което вчера е излязло а утре няма да съществува на пазара...

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Re:Видеонаблюдение

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Въпроса е много филосовски. И аз се питам, защо да дам 900 лв за LCD Panasonic, като има същите за 300, само, че НЕО
    Ама въпреки всичко ги давам... Та всеки сам си преценява...
    Тук вече разлика има и затова си струва да дадеш повече пари, защото получаваш по-добро качество.
    Ако НЕО-тата се виждаха като Панасониците аз лично бих си взел НЕО. Каквото и да му стане след като му изтече гаранцията - хвърляш и пак вземаш нов.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #30

    Re:Видеонаблюдение

    Щом казваш...

    https://www.youtube.com/watch?v=rHdnvMgFayk


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видеонаблюдение на къща
    От maxuel82 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 64
    Последно: 25-02-14, 15:46
  2. Система за видеонаблюдение.
    От tritonchev_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 22-04-13, 15:30
  3. Въпрос за Видеонаблюдение???
    От rinti във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 29-03-13, 14:15
  4. видеонаблюдение
    От dandani във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-10, 03:14
  5. Система за видеонаблюдение?
    От bucho във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 14-02-07, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе