Предполагам този, при който преминаването на тока през сърцето е гарантиран. Лява ръка десен крак и обратно...все пак да не забравяме, че говорим за вероятност, а не за нещо задължително.
тъкмо прочетох темата: високата честота е по-безопасна най-вече заради принципите на протичане на променлив ток и т.н. скин ефект - Скин-ефект или повърхностен ефект се нарича ефекта на намаляване на амплитудата на електромагнитните вълни в зависимост от честотата при тяхното проникване в дълбочина на проводящата среда. Като резултат от този ефект, променливият ток с по-висока честота при протичането си не се разпределя равномерно в цялото сечение на проводника, а се разпределя със значителна плътност предимно в повърхностния слой (в нашия случай кожата)
Затова ток при ток с висока честота опасността за сърцето е многократно по-малка, а от там и шанса да си жив след това. Отделно човешкото тяло не е меден проводник, влияние оказват и електрохимичните процеси получаващи се при протичането на тока ( някои разглеждат човешкото тяло като своеобразен многокомпонентен електролит който има киселинност, алкалност и т.н. ), където волт/амперните характеристики не са линейни, а доста по-сложни и затова твърдения от типа "този ток за мен е опасен, а този не" са много субективни и невярни или ако са верни касаят само твърдящия и не са правило. Затова е е приета една доста предпазлива граница, над която нещата могат да бъдат опасни.