Страница 19 от 100 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1497
Like Tree551Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #271

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Джъсти, виждам само празни приказки, без факти и доказателства.

    Аз може да съм и будист, но каква е връзката с въпросите които задавам, и на които Вие не можете да отговорите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #272

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Днес е голям празник за всички християни! Честит празник да сте живи и здрави!
    Христос Воскресе!

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #273

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Jack Krauser одобрява това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #274

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Панагюрище чества 140 г. от избухването на Априлското въстание
    В Панагюрище честват 140-та годишнина от избухването на Априлското въстание. Общината категорично отказа да се съобрази с искането на пловдивския митрополит Николай да не се чества Априлската епопея на Великден. Свещениците не присъстваха при изкарването на иконата. Отказаха да изкарат и кръста, който води традиционното шествие, което тръгва от Историческия музей в града и стига до площад „20 април”, където се поднасят цветята и венците в памет на загиналите геройски войни.
    Спорът между църквата и светската власт промени традициите в Панагюрище. За първи път кръстът отсъстваше като важен символ от шествието, което от литийно тази година бе преименувано на празнично.
    Пловдивският митрополит Николай категорично забрани на местните свещеници днес да отслужат панихида за загиналите герои на 1 май.
    „Нов канон няма да измисля. Великден е един ден в годината. Да сте живи и здрави и благодатни празници”, заяви той.
    Въпреки че свещениците отказаха да участват в ритуалите, шествието поведе поп Груьо. За 10-а година в образа на легендарния герой се превъплъщава миньорът Ангел Вранчев.
    Панагюрци са категорични честванията на Априлското въстание и за напред ще бъдат винаги на 1 май.
    Възкресение или въстание - в Панагюрище отбелязват и двете
    Честванията скараха градът с църквата
    Митрополит Николай не пожела да говори с медиите, а реши да изложи вижданията си в писмо. В него той заявява, че ако кметът не го послуша, няма да позволи на нито един пловдивски свещеник да служи за годишнината от Априлското въстание. В позицията си казва, че на Великден е недопустимо провеждането на каквито и да е други празници и че не трябва да се отклонява съзнанието на вярващите от Възкресение Христово.
    Отвореното писмо на митрополит Николай не е официално входирано в общинската администрация на Панагюрище, а кметът твърди, че не решава еднолично кога да се чества годишнината от въстанието.
    Честването на Великден и Априлското въстание на една дата не е прецедент за Панагюрище – това се е случило през 2005 година. Според историците въстанието не е събитие, което трябва на всяка цена да се отбелязва в точно определен ден.
    В крайна сметка общинският съвет в Панагюрище реши, че честванията за годишнината от Априлското въстание ще се случат на 1 май, независимо дали това се харесва на църквата, или не. А преди дни Пловдивският митрополит препотвърди позицията си: „Нов канон няма да измисля. Великден е един път в годината”.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #275

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Нито ми дреме за спора, нито за църквата. Важното е, че има хора, които познават историята и не я изопачават.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #276

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Мен пък ми дреме за егоизма и лицемерието на местните бради.
    Приличат ми на лошети от детските приказки. От най-лошите !
    hristoslav2 одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #277

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Мога ли да те попитам нещо. За какво ти дреме на днешния празник и въобще?

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #278

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    По-назад казах, че местните бради са агресивни и косвено се опитват да се намешат в живота ми, чрез опити да подчинят навиците ми и разбиранията ми на тяхната религия.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #279

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Как пък на мен и на хората около мен местните "бради" никога не са се месили в живота, вярата и навиците ми.

    Явно ти самия си агресивен към тях, за да получиш същото отношение.
    Нали знаеш приказката: Каквото повикало, такова се обадило.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #280

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ми ето ти два бързи примера за вмешателството, които важат за всички:
    1. опитите за вмъкването на предмет Религия в началното училище, като ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН предмет
    2. от днес - отказа за участие и "забраната" за провеждане на честванията на Априлското възстание в Панагюрище.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #281

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Въпросът за въвеждане на вероучение в училищата го обсъдихме вече.

    Честванията във връзка с Априлското въстание се проведоха със, или без съгласието им.
    Не виждам причина за някаква драма.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,638
    #282

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Джъсти, виждам само празни приказки, без факти и доказателства.

    Аз може да съм и будист, но каква е връзката с въпросите които задавам, и на които Вие не можете да отговорите.
    Твоите(а и нечии други) са постове пълни само с празни приказки - без факти!..но не го схващате...

    Отказът на църквата да участва в честването на Априлското въстание показва нейната позиция - ние сме над народа и не ни интересува какво мисли той, стига да спазва нашите канони!

    На днешната дата, вярващите празнуват възкресение господне...НО, неграмотниците не знаят, че за възкресение се говори едва 200 години след смъртта му. Дотогава в ръкописите се говори само за смърт-никакво възкресение!!!

    Християнството е сбор(кражби) на ритуали и обичаи от други религии с цел привличането на техните поклонници в християнската вяра!
    Ето ти няколко от тях
    - обичаят с яденето на нафора и пиенето на вино - е взет от Митраизма
    - възкресението - също от Митраизма
    - образът на майката божия с младенеца - е откраднат от египетската религия - Изида с Озирис в ръце
    - паленето на свещи - от Иран
    - коледната елха - старогермански обичай на свещените дървета
    - шествията с кръста и иконата - пак от Египет, само че тогава са носили ладии със статуя на фараона
    - храмовете, тоест църквите са копирали базиликите(често направо са ги присвоявали) - съдебните зали от времето на римската империя и така един вид са показвали че правосъдието е в техни ръце - те държат властта
    - непорочното зачатие....


    Да не ти споменавам как император Константин "приема християнството"......

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #283

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Какво пречеше на организаторите на възстановката за Априлското въстание да го отложат с един ден.

    Много шум за нищо.

    И засрами се малко защото твоето име е в прослава на Христос.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #284

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    А какво пречеше на поповете да отложат техния празник с един ден ?
    Въпрос на гледна точка е кой въпрос е по-парадоксален - за мен твоя въпрос е крив, за теб моя е крив.

    Правилния отговор и на двата въпроса е въпроса "какво им пречеше на брадите да има два празника днес ?"
    А отговора на правилния въпрос е "Егоизма и нахалството им пречеше".

    ПП.
    Откажи се от менторския тон, ако искаш да участваш в дискусии.
    "засрами се" заради религиозни причини, няма място в Сетком
    Този пост е редактиран от MitkoS; 01-05-16 в 20:56.
    justify одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #285

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Доообре... Да се отложи Възкресение Христово заради Априлското въстание. Ти чуваш ли се какви ги говориш?

    Откажи се от теориите си. Нямат място в интелигентен спор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 100 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе