Страница 17 от 100 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1497
Like Tree551Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #241

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Четейки постовете от последните страници, не забелязвам да се коментират църкви и религии. Забавлявате се с атеизъм и вяра?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #242

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И какво като му докажеш, след като той не може да види светлината, нито да я пипне.
    За какво да си губим времето да обясняваме на атеисти смисълът на християнството след като те са слепи и не могат до го видят, нито да го пипнат.
    ----------
    Ако атеистите съществуват, тогава защо има катастрофи с пострадали хора по пътищата?
    науката не само може да му докаже, но и може да му помогне да види светлината. Явно не знаеш, че в света вече има 2 случая на имплантирани в мозъка електроди свързани към външна камера закрепена на рамката на очила и чиято помощ, човекът може да вижда света в черно-бяло с резолюция от няколко стотин пиксела.
    ---
    А ти си виждащият ? Само си мислиш...така и ще си умреш с илюзията че "виждаш".

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    В пропадащият във въздушна яма пътнически самолет, броят на атеистите рязко намалява!
    Ти да не си ги броил по-време на падането? Ако някой вземе да се моли в такъв момент - значи не е бил атеист..

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Атеизмът възпитава само в нихилизъм и съмнение, а с тоя върл скептицизъм и неверието насадени у атеистите, те и в живота едва ли ще постигнат нещо значимо. Това е моята гледна точка.
    Покажи ми един атеист и върл скептик, който да е постигнал дори наполовина колкото тази:
    Атеизмът за разлика от религиите не възпитава в сляпа вяра. Напротив, подлага всичко на проверка и анализ, преди да твърди каквото и да е.
    Мнозина учени, писатели, художници, музиканти са атеисти, но не парадират с това. В противен случай, може да загубят част от феновете си....
    sad sack одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #243

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Четейки постовете от последните страници, не забелязвам да се коментират църкви и религии. Забавлявате се с атеизъм и вяра?
    Защото противниците на вярата, комфортно я приравняват с религията за да имат някаква опора за спор.
    Поради вашето неверие; защото, истина ви казвам, ако имате вяра колкото синапово зърно, ще речете на тая планина: премести се от тука там, и тя ще се премести; и нищо няма да бъде за вас невъзможно. Следователно причина за безсилието е неверието. Колкото повече вяра, толкова повече сила; колкото по-малко вяра, толкова по-малко сила.
    Този пост е редактиран от Momchil; 29-04-16 в 18:39.

  5. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #244

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Преди 2 дена се натъкнах на репортаж на действията на една найстина вярваща християнка, нямаща нищо общо със лицемерните ON/OFF вярващи, който словоблудстват наоколо.
    Когато гледах видеото ми стана тъжно за невинната жертва, която лежеше там, убит от религията и вярата!

    Науката учи че, Природата няма любимци, живей според законите й или предай атомите си за рецеклиране, може да се намери по-правилна употреба от сегашната.
    Естественият отбор изключи тази жена от бъдещето и генетичното разнообразие на вида!

    @Jack Krauser
    Маша Шарапова какво е постигнала?
    Прелюбодейка и лъжкиня- да се убие с камъни, казва светото писание !

    П.С. От няколко дена изпитвам странен проблем със форума.
    Браузърите отварят безпроблемно сеткомбг.цом , но не отварят форума? Божествена намеса ?
    Добре че Науката ме е дарила със прокси сървър и втори интернет доставчик. Науката пак спечели, Ха ха !
    hristoslav2 одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #245

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии


  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #246

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Чаках, кога някой ще спомене научната степен на господина. Не закъсня.

    Това, че е доктор на биологическите науки, нали се сещаш, че никак не ме спира да посоча грешките в теорията му, които са очевадни. Доктор се става по много начини, не само със знания.
    Като праведен хрисим християнин и отгоре на това безгрешен не пропусна "първи да хвърлиш камък по човека" ...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако атеизмът съществува, тогава защо има катастрофи по улиците?
    Пострадалите при катастрофи може би са виновни пред атеизма?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако атеистите съществуват, тогава защо има катастрофи с пострадали хора по пътищата?

    Вярващи, и християни и друговерци са причинители на ПТП със смъртни случаи.Само ако не са водачи на МПС може да не причинят смърт при "катастрофи", макар и както пресичаш неправилно улицата и изскочиш внезапно и изневиделица на пътя на МПС-то можеш да причиниш смърт, при опит на водача да те заобиколи...

    Примерът обаче е неудачен.99% от тези престъпления са по непредпазливост, тоест неумишлени.

    Имам само един единствен спомен за използван автомобил с който водачът се е опитал умишлено да прегази човек- любовникът на съпругата си, но вместо това се беше ударил в стена и смачкал автомобила.
    Любовчията му нямаше нищо- водачът не успял "да го уцели" ...


    П.П.Някога и Хитлер + фашистите са използвали предсказанията на Нострадамус твърдейки, че той е предсказал тяхната победа.

    Ванга не е казвала нищо такова.Скоро даваха филм за нея- имаше интервю с човекът бил до нея 40 години.Той каза, че не е казвала нищо за световната политика.Единствено за България е казала, че ще и трябват около 40 години са си стъпи на краката след комунизма.
    Този пост е редактиран от justify; 29-04-16 в 19:21.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #247

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Като праведен хрисим християнин и отгоре на това безгрешен не пропусна "първи да хвърлиш камък по човека" ...
    Като човек, който разбира от биология, опровергавам неверни твърдения.

    Какво общо има това с праведния хрисим християнин, и защо смяташ, че аз съм такъв?

  10. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #248

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Феар всичко което си мислиш, че правиш или че ти решаваш може да не е твоя воля а Божия.
    Само да попитам, в коя законова държава, съдът признава като смекчаваща вината обстоятелства свръхестествената намеса?
    Например,
    Господ ми нареди да убия неверника !
    или
    Сатаната ме изкуши и аз изнасилих жената!

    Очаквам реални документирани съдебни решения.

    Относно предсказанията на Ванга, онова октоподче в аквариума познаваше по-точно от Ванга. Те и затова го убиха букмейкърите, че им съсипваше печалбите

    Ако нещо е възможно да се случи, то все някога ще се случи. Теория на вероятностите !
    Този пост е редактиран от sad sack; 29-04-16 в 19:28.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #249

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Само да попитам, в коя законова държава, съдът признава като смекчаваща вината обстоятелства свръхестествената намеса?
    Например,
    Господ ми нареди да убия неверника !
    или
    Сатаната ме изкуши и аз изнасилих жената!

    Очаквам реални документирани съдебни решения.
    Защо смяташ, че съда трябва да се позовава на религиозни догми?

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #250

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    АРХИПАСТИРСКО ПОСЛАНИЕ относно личностите на Петър Дънов и Ванга Петричка, 22 март 2011
    АРХИПАСТИРСКО ПОСЛАНИЕ ДО ЧЕСТНИЯ КЛИР И ПРАВОСЛАВНИТЕ ХРИСТИЯНИ В ДИОЦЕЗА НА БОГОСПАСАЕМАТА ПЛОВДИВСКА ЕПАРХИЯ ПО ПОВОД НА НАСТЪПИЛИТЕ РАЗНОГЛАСИЯ ОТНОСНО ЛИЧНОСТИТЕ НА ПЕТЪР ДЪНОВ И ВАНГА ПЕТРИЧКА, ТЕХНИТЕ УЧЕНИЯ И ДЕЯТЕЛНОСТ

    Честно си признавам, не знам какво е "Архипастирско", нито пък какво е "доциеза". А още по-честно си признавам, че изобщо не ме интересуват тази и всички останали специфични думички от която и да е религия.
    Публикувам я тая статия, заради заблужденията относно отношението на местните бради към Ванга.
    Цитат от статията:
    С прискърбие трябва да кажа, че така нареченият "феномен Ванга" е по-опасен и обезпокоителен и от самия дъновизъм, защото Ванга и нейните адепти винаги са действали и продължават да действат под прикритието на Църквата. Докато Дънов и неговите поклонници винаги ясно и откровено са изказвали своето презрително отношение към Църквата, Ванга се представяше за благочестива православна християнка, а нейните привърженици още приживе побързаха да я обявят за Божия пророчица и светица. Но светците и пророците са уважавали Божия закон и са се отнасяли почтително към църковните канони като дело и на Светия Дух, а Ванга ги нарече в едно телевизионно предаване "канони - манони" и по този начин се подигра със Светия Дух, хулата против Когото няма да се прости ни на този, ни на онзи свят (Мат. 12:32). Освен това никой Божий пророк не е дръзвал да се опитва да вика духове на покойници, което е чиста проба магьосничество, а Ванга е вършела това стотици пъти през целия си живот. В Свещеното Писание четем: „А душите на праведните са в Божия ръка"(Прем. 3:1). „Човек не е властен над духа, за да удържи духа, и няма власт над смъртния ден" (Екл. 8:8). В книгата Второзаконие глава 18, стихове 10-12 четем: „Не бива да се намира у тебе (такъв), който прекарва сина си или дъщеря си през огън (напр. при нестинарите), предсказвач, гадател, вражач, магесник; омайник (в смисъл хипнотизатор), ни който извиква духове... нито който пита мъртви; защото всеки, който върши това, е гнусен пред Господа".
    sad sack одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #251

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Провери колко неща е познала баба Ванга и пак цитирай.

    Провери и на колко хора е помогнала, прочети и книгите, свързани с нея.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #252

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    "Познаването/непознаването" на който и да е за мен не е причина да "цитирам/нецитирам".
    Говорим за отношението на православието към Ванга, а не "познаване/непознаване".

    И отделно от това, чувал съм нейни предсказания от други хора и от ТВ, но нито едно не ми е звучало достоверно. Ако е имало такива които са верни, то те не са стигнали до мен.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #253

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Само да попитам, в коя законова държава, съдът признава като смекчаваща вината обстоятелства свръхестествената намеса?
    Например,
    Господ ми нареди да убия неверника !
    или
    Сатаната ме изкуши и аз изнасилих жената!

    Очаквам реални документирани съдебни решения.
    И ти ли така елементарно подхождаш към духовното и нематериалното? "Бог ми нареди" - ами няма що да ти нарежда щото направо ще ти заложи да го направиш и това по някакъв неведом за нас повод - твърде сме елементарни за вселената и Бог за да проумеем...

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #254

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    "Познаването/непознаването" на който и да е за мен не е причина да "цитирам/нецитирам".
    Говорим за отношението на православието към Ванга, а не "познаване/непознаване".

    И отделно от това, чувал съм нейни предсказания от други хора и от ТВ, но нито едно не ми е звучало достоверно. Ако е имало такива които са верни, то те не са стигнали до мен.
    Говорим за неща, които не се обясняват от науката. Баба Ванга е типичен пример.

    Мога да ти цитирам още няколко такива.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,193
    #255

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Второ. Странете от еретици, след като ги посъветвате веднъж и дваж, знаейки, че такива човеци са се извратили и грешат, като сами осъждат себе си (срв. Тит 3:10-11). Не ги презирайте, нито мразете, а с търпение се молете за тяхното вразумяване.
    Цитата е от онова архипастирското по-горе на пловдивския брада.

    Хе-хе, всички които са от Пловдив и пловдивско, почвайте да се молите за моето вразумление, аз съм еретика почнал тая сатанинска тема, ха-ха. ...Бая ще има да се молите, хо-хо, ... и за да ви е още по-гадно, да ви кажа, че в парка днес вашия господ не успя да ме уцели
    Този пост е редактиран от MitkoS; 29-04-16 в 21:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 100 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе