Страница 23 от 100 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1487
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #331

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Имам братчед там, дохода му е с около 1/3 по-висок от тоя който съм посочил, затова съм объркал. При търсене в Гугъл, брутния среден доход е малко над 40хил евро, т.е. с 1/3 по-малък от посочения от мен (брех, тоя мой братчед бил голяма работа). Като махнем тая 1/3 от 190млрд, остават около 120млрд. И като понижим с малко бройката плащащи, то можем да го натаманим на 90млрд. И като се сетим, че някой журналист е объркал промил с процент, то всичко с числата си идва на мястото - 9млрд от данъка и още 10 от бюджета. А самия данък е 8 промила.
    На база БВП на Германия за 2015г ($3700млрд) това е 0.5%. И като вземем в предвид, че много от катедралите са туристическа атракция, това си е жива инвестиция!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #332

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Гадни еретици !

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #333

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    според викито
    https://en.wikipedia.org/wiki/Church_tax#Germany
    The church tax was reaffirmed in Article 13 of the Reichskonkordat[2] where it is understood that the right of the Church to levy taxes is guaranteed. Taxpayers, whether Roman Catholic, Protestant or members of other tax-collecting communities, pay an amount equal to between 8% (in Bavaria and Baden-Württemberg) and 9% (in the rest of the country) of their income tax to the church or other community to which they belong.[3]

    For example, a single person earning 50,000 euros may pay an average income-tax of 20%, thus 10,000 euros. The church tax is then an additional 8% (or 9%) of that 10,000 euros (800 or 900 euros) for a total of 10,800 or 10,900 euros in taxes.[4]
    Не знам какви са им данъчните закони на немците, но вероятно се плаща около 1-3% от годишния доход. Както и да го смяташ са си 40 милиарда.

    НО най-важното е че всеки сам си определя дали да го плаща или не. Така че не разбирам какъв е проблема. Никой не може да те задължи да го плащаш ако не си вярващ. Пък будалите да пълнят джобите на попите.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И аз имам един въпрос: Кои от тия прегрешения на църквата можеш да припишеш на източно-православната религия?
    Богомилите не ги ли горяха на клада?
    Пловдивския митрополит не забрани ли празнуването на априлското въстание на 1-ви май?
    Не си спомням кой, май беше същия или варненския, не му ли бяха "подарили" някаква супер луксозна кола "просто ей така"?

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #334

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Пожар изпепели сръбски православен храм в Ню Йорк навръх Великден
    Я !?
    Защо православния господ допусна такава хубава сграда по предназначение негов храм да изгори точно на неговия празник ?
    Аз като атеист не го разбирам това. Дали някой разбиращ ще се навие да обясни ?

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #335

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Жертви има ли, няма. Някоя свещ е вероятната причина. Няма драма.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #336

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Пожар изпепели сръбски православен храм в Ню Йорк навръх Великден
    Я !?
    Защо православния господ допусна такава хубава сграда по предназначение негов храм да изгори точно на неговия празник ?
    Аз като атеист не го разбирам това. Дали някой разбиращ ще се навие да обясни ?
    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Жертви има ли, няма. Някоя свещ е вероятната причина. Няма драма.
    Дори и да има жертви - непонятни са нам Божите планове ! Дали е църква дали е бар не мисля, че има значение когато ще става беля и е писано да се случи - то ще се случи - така казва Ванга и няма причина да не и вярваме - доказала се е! Или поне за повечето хора...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #337

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Пожар изпепели сръбски православен храм в Ню Йорк навръх Великден
    Я !?
    Защо православния господ допусна такава хубава сграда по предназначение негов храм да изгори точно на неговия празник ?
    Аз като атеист не го разбирам това. Дали някой разбиращ ще се навие да обясни ?
    Ти си последния, който би го разбрал. А и за обясняващия, не би било здравословно. Някой по-горе беше асоциирал вярата с половия член... Човек трябва да работи с него отговорно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #338

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Няма жертви и 99,99% е от свещ.
    Въпроса ми не е как е станал пожара, а защо православния господ го допуска ?

    Аз не твърдя, че ще разбера обяснението. Но при липсата на дадено обяснение, почвам да си мисля, че няма кой да го обясни, щото не може да го обясни.
    "непонятни са нам Божите планове" (от ivodivo) е обяснение за плановете, а не за пожара. Поне да беше написал например "непонятни са плановете за пожара" ...

    И dodo, не ми скачай така, щото ще напиша, че "ти си последния който би го обяснил"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 03-05-16 в 17:02.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #339

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Защото си е пуснал почивен ден.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #340

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Няма жертви и 99,99% е от свещ.
    Въпроса ми не е как е станал пожара, а защо православния господ го допуска ?

    Аз не твърдя, че ще разбера обяснението. Но при липсата на дадено обяснение, почвам да си мисля, че няма обяснение.
    "непонятни са нам Божите планове" (от ivodivo) е обяснение за плановете, а не за пожара. Поне да беше написал например "непонятни са плановете за пожара" ...
    Предположението е, че го е запалил някакъв отявлен атеист. Взел е пример от ислямските екстремисти, дето палят и взривяват бомби в шиитски храмове.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #341

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Хайде сега пък и ти, почивен ден точно пък на неговия празник !

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Предположението е, че го е запалил някакъв отявлен атеист. Взел е пример от ислямските екстремисти, дето палят и взривяват бомби в шиитски храмове.
    Ама въпроса е "Защо православния господ го е допуснал ?, а не как е станал пожара.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #342

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ами и на него му се празнува.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #343

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Искаш да кажеш, че е празнувал и не го е видял ?
    Добре, става ... и мен не ме видя оня ден в парка, да ми прати една гръмотевица.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #344

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Той ще те изпере ама не когато ти го искаш, а когато най-малко го искаш...

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #345

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ...
    И dodo, не ми скачай така, щото ще напиша, че "ти си последния който би го обяснил"
    Аз съм последния, който би си позволил да подава информация на някой, който не иска да поема. Не ми пречи да ти дам няколко жокера, с които можеш да правиш, каквото си искаш:
    - Бог не го приемай като някакво същество, по-скоро това е непонятна за хората висша енергия
    - Между човешката справедливост и Висшата справедливост има много малко / почти нищо / общо
    - Действията в следствие от свободната човешка воля се следят от Висшите енергетични нива, с цел опазване на Вселената. Опасните тенденции се коригират с много голям "набор от инструменти"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 100 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе