Страница 33 от 99 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #481

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Електромагнитнo излъчване с дължина на вълната около 700nm.
    Tова е само за източници на светлина. Предметите които само отразяват, всъщтност отразяват всичко без диапазаона около 540. И като обясниш че лектромагнитното лъчени е нещо подобно на топлината кочто чувства, само че се възприема със сензори които при него не работя (достатъчно добре), какъв е проблема?
    Ха сега някой да обясни за вярата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #482

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    хайде пак омагьосаният кръг - не можеш, защото не можеш

    ти, дето можеш, можещ ли си се родил?

    насила ли са те направили можещ?

    ако е било насила - как?
    ако не е било насила - как се е случило?
    Ти не вярваш в Бог защото не го виждаш и нямаш материални доказателства за това, други не се нуждаят от доказателства, просто вярват. Изобщо не става въпрос за можене или неможене- въпроса е приемаш или не приемаш. В този смисъл ти казвам, че няма как да обсъждаш въпроси които вълнуват вярващите при условие, че ти не приемаш съществуването на Бог. Факт е, че от както съществуват човеците, съществува и вярата. За мен далеч по-интересен е въпроса защо човек се нуждае от Бог.
    Този пост е редактиран от blue1; 13-05-16 в 05:37.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #483

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Tова е само за източници на светлина. Предметите които само отразяват, всъщтност отразяват всичко без диапазаона около 540. И като обясниш че лектромагнитното лъчени е нещо подобно на топлината кочто чувства, само че се възприема със сензори които при него не работя (достатъчно добре), какъв е проблема?
    Ха сега някой да обясни за вярата.
    Всъщност, въпроса беше за разбирането, не за обяснението.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #484

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    .... За мен далеч по-интересен е въпроса защо човек се нуждае от Бог.
    Отговора на този въпрос трябва да се търси много далеч назад в историята на човешката цивилизация, за която ние почти нищо не знаем. Личното ми мнение е, че той е привнесен отвън още когато тя се е зараждала. Вероятно е имало основателни причини на хората да бъде внушено, че над тях стои по-висша сила, която управлява света и те трябва да се страхуват от нея и да се съобразяват с нейната воля. Очевидно е, че експеримента "човечество" не е вървял съвсем гладко,
    ivodivo и tony34al харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #485

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Феърми, не мисля, че вярата е внушена, религията да. Ако нещо затрие човечеството или по -скоро паметта му и всичко тръгне от началото вяра пак ще има в хората, а после ще се появят и тези които ще я експлоатират за тяхна угода. Много е важно да разграничим вярата и според нивото на интелигентност - при примитива е примитивна, при силно развитата личност е на далеч по-високо ниво. Но при всички тях това е потребност. Пак подчертавам, че не говоря за религия и църква като институция.
    ivodivo одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #486

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    хайде пак омагьосаният кръг - не можеш, защото не можеш

    ти, дето можеш, можещ ли си се родил?

    насила ли са те направили можещ?

    ако е било насила - как?
    ако не е било насила - как се е случило?
    Хайде сега да опитаме да излезем от този омагьосан кръг, подхождайки алегорично, по метода на Нострадамус, за по-голяма яснота:
    Представи си едно малко забито село на голямата Земя, където единствения достъпен интернет е мобилния, по инфраструктурни причини. Представи си още, че в него има 5 компютъра с правилните модеми за работа с този нет, два от които са с по-екзотична (модната) операционна система и нямат драйвер за този модем. Нека процесорите им да притежават дар - слово, ползвайки го за комуникация със звукови вълни, в човешкия спектър, с всичките му ограничения, характерни за homo sapiens. Опитай да си отговориш на въпроса, как трите процесора ще обяснят на другите два, какво е интернет и ъпдейт по мрежата. Асоциирай голямата Земя с вселената, а малкото, забито, тъпо село, със Земята. Предполагам, ще разбереш безсмислието на по-нататъшните писания по темата.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #487

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Отговора на този въпрос трябва да се търси много далеч назад в историята на човешката цивилизация, за която ние почти нищо не знаем. Личното ми мнение е, че той е привнесен отвън още когато тя се е зараждала. Вероятно е имало основателни причини на хората да бъде внушено, че над тях стои по-висша сила, която управлява света и те трябва да се страхуват от нея и да се съобразяват с нейната воля. Очевидно е, че експеримента "човечество" не е вървял съвсем гладко,
    А може би не е "внушено", може да е заложено някъде в БИОС-а. Щото вярата в Бог е частен случай - по важното е че съществува необходимост от вяра. Тя осмисля общо взето целия живот, защото не мога да си представя какъв би бил живота на конкретен индивид, който не вярва в нищо. Вярата в атеизма също е частен случай...., която при желание, което виждам не липсва, може да бъде докарана до религия.
    blue1 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #488

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А може би не е "внушено", може да е заложено някъде в БИОС-а. Щото вярата в Бог е частен случай - по важното е че съществува необходимост от вяра. Тя осмисля общо взето целия живот, защото не мога да си представя какъв би бил живота на конкретен индивид, който не вярва в нищо. Вярата в атеизма също е частен случай...., която при желание, което виждам не липсва, може да бъде докарана до религия.
    Не знам на кого опонираш в момента. Тук нямаме никакви противоречия. Имам усещането, че не четете внимателно постовете ми. Blue 1 ме бърка с Феарми, ти говориш за вярата въобще. А аз отговорих конкретно на въпроса за вярата в Бог и кога и защо се е появила според мен. Аз също приемам въобще вярата в едно или друго нещо като елемент на интелекта (част от БИОС-а). Именно него и смятам за привнесен отвън. Човек като биология може и да е създаден на база на маймунския организъм (някой е решил, че той е най приспособим), но идеата, че труда е направил от маймуната човек никак не ми се връзва!

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #489

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Не знам на кого опонираш в момента. Тук нямаме никакви противоречия. Имам усещането, че не четете внимателно постовете ми. Blue 1 ме бърка с Феарми, ти говориш за вярата въобще. А аз отговорих конкретно на въпроса за вярата в Бог и кога и защо се е появила според мен. Аз също приемам въобще вярата в едно или друго нещо като елемент на интелекта (част от БИОС-а). Именно него и смятам за привнесен отвън. Човек като биология може и да е създаден на база на маймунския организъм (някой е решил, че той е най приспособим), но идеата, че труда е направил от маймуната човек никак не ми се връзва!
    Ами не опонирам, съжалявам ако така ти е прозвучало - просто исках да разширя базата, защото разглеждането/не от теб/ на вярата само в контекста на Бог ми се струва доста едностранчиво.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #490

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Фъх, аз верно съм се объркал, за което прося извинение ;-)

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #491

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    имам два коментара, след които пак ще спра да пиша в темата, защото едните не ме разбират, а тези, които ме разбират, явно ме мислят за инвалид в някаква форма

    1. атеизмът не е вяра в отсъствието на висша сила, а съзнателен разумен отказ да се вярва без доказателства.
    "вяра в атеизъм" - що за глупост!? това показва пълно неразбиране на термина

    2. да, невярващите са невярващи, само защото няма доказателства за това. извинете, че не мога да се принизя до нивото на бабичка-жертва на телефонна измама, която без никакви доказателства е повярвала на обаждащия се, и му е тръснала през балкона спестените за погребението си 2-3 хиляди лева.

    дори нещо още по-лошо - в случая с вярата дори няма телефонно обаждане, освен ако някой не вземе сега да изръси, че бог му е проговорил.

    прочее, дълбоко ме съмнява, че някой от вярващите тук ще приеме на чиста вяра, ако някой каже, че бог му е проговорил, а няма да му препоръча да отиде да се прегледа...
    (сънищата не се броят. аз също съм сънувал, че летя, но не съм тръгнал да се мятам от 15-ия етаж, защото съм решил, че е истина, за разлика от ония, дето им се явява света богородица насън и изведнъж стават по-католици от папата...)

    --------------------------------

    конкретно по обръщенията към мен, извинете, че няма да проверявам на кого точно отговарям...

    * вярата е заместител на познанието. дойде ли знанието, вярата отстъпва - винаги

    * компютрите с/без мрежова карта, за която има/няма драйвери, предполагат физическо различие на реципиента на вяра. дълбоко се съмнявам момчил да има орган, който аз нямам... човекът е стадно животно - каквото го научат родителите и стадото, той следва течението. който има сили, интелект и желание да си отвори очите и да излезе от течението, се опитва да го направи. вие сте християни, вероятно православни, защото баба ви водила на църка. не сте менонити, защото дори не сте чували какво е това, камо ли баба ви

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #492

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Вярата не е заместител на познанието, а го обогатява и допълва.

    Всъщност, вярата е един вид катализатор на стремежа към познание.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #493

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Феърми , още в началото написах, че не съм християнин и не приемам бабешките схващания за Бог, нито приемам, че някои свише оправлява живота ми.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #494

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Феърми , още в началото написах, че не съм християнин и не приемам бабешките схващания за Бог, нито приемам, че някои свише оправлява живота ми.
    Искаш да кажеш, че не си кръстен ли?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #495

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Очевидно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 99 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе