Страница 51 от 99 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #752

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    В ***** обявиха Макрон за Антихрист-лъжепророк (ВИДЕО)
    Депутатите вече имат група за защита на християнските ценности

    Френският президент Макрон е антихрист, обяви депутат на първата разширена сбирка на парламентаристи от различни партии в Руската Дума за защита на християнските ценности.
    ...
    На заседанието участваха и представители на Руската православна църква, които поискаха от депутатите да гласуват закони, с които се забраняват абортите, сурогатното майчинство, сектите, еднополовото съжителство, както и да се разреши на родителите да бият децата си за наказание, съобщава руската секция на Би Би Си.
    ...
    Мдам, православните дядки съвсем изперкаха.
    Няма ли кой да им каже, че е 2017 г, да ги повози малко на самолет например !?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #753

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията

    Мдам, православните дядки съвсем изперкаха.
    Няма ли кой да им каже, че е 2017 г, да ги повози малко на самолет например !?
    А ,бе, да те запитам теб така като си войнстващ атеист-комунист, когато дойде време да погребваш най-близките си(дано не е скоро) как ще ги погребваш - с червената петолъчка, със зелена есперантска ли, с жълта шестолъчна звезда, или православен кръст?!

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #754

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    В ***** обявиха Макрон за Антихрист-лъжепророк (ВИДЕО)
    Депутатите вече имат група за защита на християнските ценности


    Мдам, православните дядки съвсем изперкаха.
    Няма ли кой да им каже, че е 2017 г, да ги повози малко на самолет например !?
    Не повече от православните "дядки" в нашият форум.

    Нашите дори имат един голям + защото освен че са православни са и отчаяни .

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #755

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    А ,бе, да те запитам теб така като си войнстващ атеист-комунист, когато дойде време да погребваш най-близките си(дано не е скоро) как ще ги погребваш - с червената петолъчка, със зелена есперантска ли, с жълта шестолъчна звезда, или православен кръст?!
    Според тяхната им религия.
    Майка ми скоро почина, баща ми беше извикал поп, на което не съм възразявал.
    Платих погребението, но отказах да платя на попа по принципни съображения и казах на баща ми, че той трябва да му плати (в интерес на истината сметката на попа беше доста мижава спрямо останалата, ... отделно от това самия поп извън служебните си задължения беше един приятен младеж-отворко).

    В същата къща, някъде дълбоко в гардеробите има кръщелно свидетелство (каквото и да означава това) на мое име, но нямам никакво намерение да го търся. Да не говорим, че никой не ме е питал искам или не искам - създадено е когато съм бил бебе. Това беше за протокола, че някъде ме беше нарекъл "юдей".

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #756

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Съжалявам за майка ти, жалко и за теб, че не си разбрал предупреждението на Провидението да станеш по-смирен и уважителен! Но ти явно не си различен от оня, дето наритва "православни дядки и бабки" по автобусните спирки!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #757

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Миткос това, че нямаш вяра в Бог си е твоя работа ама когато го тръбиш и оказваш влияние върху младите вече не е само твоя работа! За мен има висша сила - получил съм си доказателствата за това въпреки, че принципно съм критичен човек и търсещ винаги преки доказателства! Е не винаги можеш да получиш преки но дори и да са косвени и за сметка на това пък многократни във времето... Това, че ти нямаш сетиво да усетиш или не си имал трудности (тогава се осъзнава има ли няма ли...) за да се отвориш към духовното съществувание не значим че то не съществува! Моля те имай поне уважение към всички хора с вяра в Бог - повярвай не може да има толкова заблудени хора!

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #758

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Миткос това, че нямаш вяра в Бог си е твоя работа ама когато го тръбиш и оказваш влияние върху младите вече не е само твоя работа! ...
    Има един документ "Конвенция на ООН за Правата на детето".
    В този докумен в Чл.13 пише
    Член 131. Детето има право на свобода на изразяване на мнение. Това право включва свободата да търси, получава и предава информация и идеи от всякакъв вид независимо от границите в устна, писмена, печатна форма или под формата на изкуство, или чрез каквито и да са други информационни средства по избор на детето.
    Точно както ти ме обвиняваш, че мога да "окажа влияние върху младите", точно по същия начин аз мога да обвиня свещенниците и вярващите, че оказват влияние върху младите.

    А дори и да допуснем, че "има висша сила", то защо трябва да има посредник (църква и свещеници), в комуникацията на човека с тая висша сила ?

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Съжалявам за майка ти, жалко и за теб, че не си разбрал предупреждението на Провидението да станеш по-смирен и уважителен! Но ти явно не си различен от оня, дето наритва "православни дядки и бабки" по автобусните спирки!
    Много примитивно внушение е това с "наритването" - като за примитивно мислене и достойно за кафяв сайт. Ще приема, че си го написал от глупост, а не от неуважение. Щото е тъпо да проповядваш за уважение с неуважение нали !?

    А относно другото - ти може (например) и падналия дъжд да го имаш за предупреждение на Провидението.
    Въпрос на въображение и остро зрение.
    Смърта застига всички и не е трагедия децата да погребват възрастните си родители (не казвам, че не трябва да им е мъчно). Трагедия е обратното, когато родители погребват децата си.
    Не се иска много акъл човек сам за да го проумее това още докато е на 20-25г и да свикне да живеее с него - че рано или късно всички умират, включително и родителите му, вкючиително и той самия. И че естествения цикъл е родителите му да умрат преди него.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 19-05-17 в 11:04.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #759

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Защо Чехия е най-нерелигиозната страна в Централна и Източна Европа?

    ... Чехия е единствената държава от региона, в която хората без религия са мнозинство. 72 на сто от чехите се самоопределят като атеисти, агностици и "никакви специално", а около две трети казват, че не вярват в Бог. Други държави от Централна и Източна Европа, които са били под комунистическо управление, имат много по-високи нива на религиозност. Това повдига въпросът: защо чехите са така нерелигиозни?
    ...
    Религиозната отвореност за кратко избухва след краха на комунистическия режим, но фактите сочат, че това е било израз по-скоро на политическа позиция срещу комунистите и от началото 90-те години процентът на чехите, които се определят като нерелигиозни, непрекъснато се увеличава.

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #760

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Защото са известни като "евреите на Европа".

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #761

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    "Защото" или "затова" ?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #762

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Бих написал "затова", ако това исках да кажа, думата ми е позната.

  16. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #763

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    След като верващите много сипват, аз реших да им го подам.
    Та, подавам ви изследване на любимите английски учени. И не само на английски, ами и на холандски такива.

    https://uk.news.yahoo.com/atheists-i...111146334.html

    Заглавието започва с "Атеистите са по-интелигентни защото..."

    Какъв политически коректен изказ ! Чувствата на религиозните не са наранени.

    Ако го нямаше този изказ, би звучало така "Религиозните са по-прости от атеистите ! Факт !"
    Това го разтълкувам специално за верващите.

    Да постна и аз една снимка, за баланс


    То май заради тези служители, на руснаците не им стигат ракетите до набелязаната орбита....

    П.С. Не ми се карайте, аз просто съм един обикновен вестоносец.

    Ако имате проблем със изследването, отидете и запалете университетите заедно със учените вътре.
    Както в ДОБРОТО СТАРО ВРЕМЕ !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #764

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Смъртна присъда заради "богохулство" във фейсбук? Да, в Пакистан
    Антитерористичният съд в Пакистан издаде смъртна присъда на 30-годишен мъж поради обвинения в "богохулство" във фейсбук тази събота, съобщи Би Би Си. Осъденият, който е шиит, е публикувал обиден коментар в социалната мрежа по адрес на почитания от сунитите пророк Мохамед.До момента в Пакистан никога не е извършвана екзекуция заради богохулство. Въпреки това прояви на религиозен фанатизъм в страната не липсват. По-рано тази година тълпа преби до смърт студента Машал Кхан именно поради негови постове във фейсбук, сметнати от мнозина за оскверняване на вярата им. Случката предизвика възмущение в пакистанското общество и мотивира дебати за промяна на закона за богохулството.
    ...
    "Закон за богохулството"

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #765

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    „Християнска държава“ състави черен списък

    Определено Дарвин трябва да бъде ревизиран с такава аксиома - "в 21-ви век идиотщината не пречи на съществуването ".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 99 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе