Страница 81 от 99 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1201

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Сега ще кажете, че пак просто цитирам някой и кой е Фройд,но ако се замислим са момент-защо децата се раждат без идея за „Бог“ , защо понякога живота им е толкова кратък, че нямат дори възможност да „ осъзнаят“ и „почувстват“ духа Му?
    На база ограничени ресурси, правиш погрешни изводи. Фройд и Хокинг не са единствените капацитети в тая вселена. Прочети Юнг и Декарт примерно и тогава да си поговорим за вродените идеи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1202

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не са ми ограничени ресурсите Чел съм и Юнг и Декарт, така ми се случи в живота.
    Все пак позволете ми да анализирам и вадя собствени изводи. Аз заявих многократно , че дълбоко уважавам хората, които искрено вярват-някак си обратната връзка не се получава, за съжаление.
    Нито се опитвам да отнемам на някого вярата, нито пък да налагам собствено виждане. Ако не можете да приемете, че хората са различни в разсъжденията си - няма как да се води смислена дискусия.

    Всеки, който се определя за "вярващ", някак срамежливо отказва да сподели каква е религията, която изповядва. Остава едно усещане, че има " Бог", но няма как да се обясни и всеки си е направил собствена църква. Ако това ви устройва да функционирате в обществото-окей! Но не мен просто не ми звучи убедително... Съжалявам, но понякога хората са:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 20-09-18 в 02:04.
    bisval одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1203

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Само да вметна нещо относно християнската религия. В нея е прието триединството - Бог отец, Божия син (Христос) и Светия дух. Те не случайно са разделени, всеки със своята функция. От тук вече всеки може да си направи избора в какво и до колко да вярва. Смешно е да се сравняват понятията и тяхното разбиране и възприемане по време на средновековието и сега. И науката, и философските учения са отишли много по-напред в разбирането на света, както в материален, така и в духовен смисъл. Да и сега има хора на "сляпата и безрезервна вяра", както и хора-компютри, които са ограничени в рамките на вкарания в тях софтуерен алгоритъм. Но никой още не е създал "мислещ компютър" нали?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #1204

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Сори , но не е така. Всяка религия си има догми и трябва сляпо да се вярват , за да кажеш ,че я изповядваш. Триединството на бог не можеш да разделяш и да вярваш в каквото си искаш. Иначе не си християнин , а еретик или сектист, а това за религиозните свещенослужители е по-лошо от атеист.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1205

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Сори , но не е така. Всяка религия си има догми и трябва сляпо да се вярват , за да кажеш ,че я изповядваш. Триединството на бог не можеш да разделяш и да вярваш в каквото си искаш. Иначе не си християнин , а еретик или сектист, а това за религиозните свещенослужители е по-лошо от атеист.
    Така е било, сега не е така! Религиите също са претърпели развитие (като всяка друга идеология) и са станали доста по-гъвкави. Тази гъвкавост има определени граници, които не се нарушават, за да не падне цялата конструкция. То е като да правиш ремонти по къщата си. Можеш да префасонираш до някъде конструкцията, да пребоядисш стаите, ама не и да рушиш носещите колони.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1206

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    колко удобно би било за цялата вселена, ако "пи" беше равно точно на 3!

    еееех....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1207

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    @stainway - Нали ти казах, че е интимно това с Бога! Как очакваш да има разговор, когато тази дума породи в теб единствено мисли за маструбация?!... Нещата са близки до науката...едни учени след изследвания ти казват яж чесън ежедневно, други правят други изследвания и ти казват - в никакъв случай не яж чесън ежедневно...трети - не пуши, че рак...четвърти - пушачите много по-леко преживяват инфаркт защото....и т.н. Не ни се връзва математиката за гравитацията и масата на вселената - готово - има тъмна материя и тъмна енергия, колко ни трябва за да ни паснат изчисленията? 96% - готово -.....нещо друго не ни се връзва - щтрак и отговора е тук, има паралелни вселени, в които безкраен брой @stainway-чета изживяват всяка възможна вероятност...тоест - там някъде има един ТИ - който е 100% ревностен вярващ и милиарди други, които са в различен процент вярващи...искаш монопол над въображението?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1208

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Ами като е интимно и несподелено ми беше обяснено...както и да е. Мислех, че е смешна аналогията и се извиних ако някой се е засегнал. Явно е било неуместно. А иначе изобщо не се напрягам-просто се опитвам да разбера кой в какво си вярва и как го практикува, защото оставам с впечатление, че си е голяма тайна, а аз съм любознателен от малък

  11. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #1209

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    За 80% от хората науката е като религията . Просто и се доверяват и не го крият. Други 19.99% мислят че я разбират, но всъщност със същата слепота се доверяват на казаното в учебниците от друг . И в единия и в другия лагер има фанатици, еднакво вредни и опасни . Та науката и религията, съвсем не са толкова различни, както някой смятат.

    П.П. Процентите са около . Да не се хване някой за тях.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1210

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    А останалите 00.01%?
    Като заговорихме за проценти :
    https://profit.bg/klasatsii/mezhduna...tateli-na-bog/
    Този пост е редактиран от stainway; 20-09-18 в 20:03.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1211

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Като заговорихме за проценти :
    https://profit.bg/klasatsii/mezhduna...tateli-na-bog/
    И какво доказва това? Във всичките тези държави, невярващите са малцинство. т.е. в останалите 252 държави, атеистите са значително под 10% от населението. Очаквам следващата ти пледоария да е относно това, че джендърите са сексуално-праведни. Дерзай, упражнявай се...

    П.С. Изобщо, правиш ли разлика между невярващ и атеист?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1212

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Според теб допитване до 1000 души мъже и жени от държава, от които 50% лице в лице, а останалите 50% по телефон и онлайн ( стандартна практика за Галъп например ) абсолютно адекватно описва останалите няколко стотин милиона или милиард?!

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1213

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    оставете стъкмистиката

    според всеки би се съгласил, че с течение на времето науката се оказва все по-права относно изводите, които прави по отношение на света, а религията се оказва все по-неправа

    не бих направил радикалното заключение, че в крайна сметка наука:религия ще е 100% : 0%, но по важни въпроси като "пожелаване на жената на ближния" не съм склонен да спазвам християнските проповеди

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1214

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    П.С. Изобщо, правиш ли разлика между невярващ и атеист?
    Разбира се, че правя. Не знам защо така остро реагирате на всеки линк. ..Всеки може да си прочете и прецени .

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1215

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    но по важни въпроси като "пожелаване на жената на ближния" не съм склонен да спазвам християнските проповеди
    Тук съм две преки пред теб

    @stainway - Ако Библията започваше с "яжте, пийте, Исус черпи" 100% от българите щяха да са християни.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 20-09-18 в 23:21.
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 81 от 99 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе