Страница 69 от 99 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1021

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Батерията трябва да се зарежда

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1022

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Не разбира се, че не служи за мислене-отгоре сме свързани с 5G и получаваме информация Понякога връзката е по-добра, понякога по-лоша
    Ето, че накрая каза нещо смислено в темата Мислех, че няма да дочакам...
    Ако оставим сарказма настрана, срещал съм и такива теории. Естествено и логично(?!) е, те да бъдат отхвълени от потомците на Хомо Еректус...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1023

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ето, че накрая каза нещо смислено в темата Мислех, че няма да дочакам...
    Ако оставим сарказма настрана, срещал съм и такива теории. Естествено и логично(?!) е, те да бъдат отхвълени от потомците на Хомо Еректус...
    О много бързо завърташ еволюцията-аз съм си потомък на Хомо Хабилис: по-малък обем на мозъка около 600см3, докато Хомо Еректус е имал почти колкото Хомо Сапиенс 1000+ см3 натрупана ненужна маса в черепа.
    А иначе антената ми е явно на различна честота

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1024

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    О много бързо завърташ еволюцията-аз съм си потомък на Хомо Хабилис: по-малък обем на мозъка около 600см3, докато Хомо Еректус е имал почти колкото Хомо Сапиенс 1000+ см3 натрупана ненужна маса в черепа.
    А иначе антената ми е явно на различна честота
    Чудя ви се на акъла на атеистите...
    Наистина ли вярваш, че произходът ти е от някакъв смотан, недодялан шебек, като това?



    --------

    Хора, осъзнайте се малко.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1025

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Е разбира се е много по -готино да ни наследник на Адам и Ева и двамата им сина. Какво са правили за да се възпроизвеждат -не искам и да си представям. Много е лесно да се ползва Бог за всяка празнота в знанието -правено е много дълго време и явно все още има "пазар ".
    Цените ги вдигат, защото вярата явно се "актуализира " с инфлацията .
    Захарта също поскъпва

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1026

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Аз ако имах власт, щях да забраня да промиват мозъците на децата в училище с разни "маймунски теории".
    А на този шебек на снимката, дори да му връчиш тесла и пирони, и след 1000 години няма да се сети как да скове едно просто столче, да не говорим за по-сложни действия.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 06-09-18 в 22:01.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1027

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    С което даде добър пример и обяснение на формулираното от мен "атеистично пубертетско всичкознание"

    Според линка ти в wiki:

    Изследванията на повреди в мозъка показват, че няма област в мозъка, коята като е повредена да не води като последствие с това и загуба на определени способности. Даже и малки физически повреди в мозъка могат да доведат до сериозни промени във функционалните възможности.


    Някакси не ми се връзва с това.
    В същото "това", пише че човека е с IQ 75, което е горната граница в дефиницията за дебил (дебил = IQ 50-75).

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1028

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Според Джеймс Флин ако измерим интелигентността на хората преди век спрямо съвременните норми, средния показател не би надвишавал 70, а ако измерим нашия спрямо техните норми, то средния ни показател би бил над 130.
    Тук закономерно идва въпроса: малоумни дебили ли са били нашите бащи и дядовци?.....и гении ли биха били болшинството съвременни средностатистически граждани в ония времена......
    ...
    баба ми не би могла да преинсталира смартфон, но и кифлата, която 24/7 маже екрана не може
    от друга страна, кифлата не би оцеляла и една зима в условията на живот на баба ми поради липса на елементарни знания за оцеляване.
    та толкова за интелигентността по таблици и тестове...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 07-09-18 в 01:01.
    chavi одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1029

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Като се заговори за IQ.... Защо ли хората с високо IQ не вярват в Бог?
    https://www.24chasa.bg/Article/2266387
    Това е друго проучване:
    https://www.independent.co.uk/news/s...-a7742766.html

    Това са били и най-силните периоди на църква и религия-когато хората са нямали образование и са им обяснявали всичко през вяра и религия. Ако случайно са имали възможност да четат-единствената позволена книга е била библията.
    Който си е позволявал да мисли и анализира е бил горен, убиван, съден от същата църка като еретик:
    "Галилей е изправен пред съда за ерес през 1633 г. заради труда си “Диалог за двете главни световни системи”, в който твърди категорично, че Земята се върти около слънцето. За да спаси живота си, Галилей се отрича от идеите си и живее под домашен арест до смъртта си през 1642 г. През 2008 г. Ватикана реабилитира Галилей и му издигна паметник."



    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Според Джеймс Флин ако измерим интелигентността на хората преди век спрямо съвременните норми, средния показател не би надвишавал 70, а ако измерим нашия спрямо техните норми, то средния ни показател би бил над 130.
    Тук закономерно идва въпроса: малоумни дебили ли са били нашите бащи и дядовци?.....и гении ли биха били болшинството съвременни средностатистически граждани в ония времена......
    А дали през средните векове, когато се е ходило на църква всеки ден хората са били по-интелигентни ?
    Процесът се нарича еволюция и да сега хората са по-интелигентни от преди 100 години. Средата формира интелигентността и развитието на едно дете. Има разбира се и генетични предпоставки. Но като цяло Флин е прав и причината е точно по-малкото влияние на църква и религия.
    Този пост е редактиран от stainway; 07-09-18 в 00:59.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1030

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Като се заговори за IQ.... Защо ли хората с високо IQ не вярват в Бог?
    https://www.24chasa.bg/Article/2266387
    Това е друго проучване:
    https://www.independent.co.uk/news/s...-a7742766.html
    Атеистите ако са толкоз интелигентни, защо още не са стъпвали на Луната, и защо още нямат техен календар, а използват християнския?
    В Северна Корея само атеисти са събрани и не виждам да са постигнали кой знае какво освен, че заплашваха да изпепелят света с ядрени оръжия...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1031

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    За Луната нямам желание да влизам в поредната глупава " конспиративна теория".
    За календара-той си е Римски направен от Александрийския математик Созиген по поръчка на Юлий Цезар ,с леко преправяне от папа Григорий XIII -няма много божествено в него-просто наука.
    А севернокорейците не са атеисти -те вярват и са длъжни да вярват , че Ким е слънцето, началото и края- пак си е религия
    "Ким е възприеман като водач със свръхестествени способности, подобен на божество"
    https://bg.wikipedia.org/wiki/Ким_Ир_Сен

    Почваме като малките деца- а защо ползваме арабски числа а не " божествените" латински?
    Защото е по-практично-да не мислиш, че духовните водачи са били глупави? Просто е въпрос на контрол върху масите. Ти нали не вярваш че Исус се е родил на 25 декември по нов стил Просто е било удобно да се замени един празник с друг- раждането на непобедимото слънце.
    Този пост е редактиран от stainway; 07-09-18 в 02:09.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1032

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Като се заговори за IQ....
    Нищо не си разбрал. Резултатите от IQ тестовете описват резултатите на пожелалите да положат този тест. В България тест до към края на 2016 са осъществили 2500 души или 0.04 %. До 2018 нека са 5000....0.08%. Резултатите за това колко са дебилите като мен и колко гениите като теб касаят само тия 2500(5000) души и въобще ама извъобще не описват нацията, по полове, по професии, по местоживеене, по социален статус....или по религиозен признак....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1033

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    За България не знам-тук ( предполагам и в други страни) се прилага много често при кандидатсване за работа + психологичен тест. Така ,че бройката е много повече и има база за изследване.
    Аз прочетох ,че са анализирани данните от 137 страни по света....

    П.П. Не съм нарекъл никого " дебил" нито себе си " гениален " .
    Този пост е редактиран от stainway; 07-09-18 в 02:26.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1034

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Запознай се малко със "средновековната" история на IQ тестовете
    както и това, че далеч не всички учени са съгласни с методологията им: hint: 12 Pillars of Wisdom
    или в резюме: Популярните и широко прилагани тестове за коефициент на интелигентност (IQ) не могат правилно да отразят нивото на интелектуални способности, тъй като зависят от няколко различни подсистеми на мозъка - до този извод са стигнали британски и канадски учени след широкомащабен експеримент с участието на над 100 000 доброволци. Резултатите потвърждават мнението, че човешкият интелект не е единна същност, а по-скоро се формира от множество компоненти" посочват учените. Според тях показателите за интелектуалните способности на човека зависят най-малко от три компонента - кратковременна памет, способност за логическо разсъждение и вербален компонент. Всички те са независими един от друг и е невъзможно да се съберат в единен показател. Тримата учени стигат до извода, че интелектът като единна същност не съществува, а има набор от независими и различни типове когнитивни способности.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1035

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Чета за подсистеми на мозъка свързани с интелектуалната способност на хората. Всичко това е чудесно и добре, че не са го иследвали свещеници, а учени. Така познанието се обогатява и надгражда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 99 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе