Страница 59 от 100 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1497
Like Tree551Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #871

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    защо търся свръхестествена сила ли?

    първо, грешиш, че търся свръхестествена сила, търся Бог, защото той е "всьо и вся, нищо не става без него"
    ако ти смяташ, че нещо е възможно да стане без волята на Бог, то това само показва, че си си измислил свой бог, което не е разрешено, нито... как го казвате? по силите на сам човек, защото сме ограничени, нали така?

    второ, защото едното бабе каза "явно имало бог горе, който ме опази"
    едната я опазил, защото заслужава, други 17 утепал, защото не заслужават, шофьорът само стреснал, защото частично заслужава...
    големи усилия положил Бог да събере грешници и праведници с различна степен на наказанията, че да ти отстреля наведнъж

    ей на туй му викам аз перфектен микромениджмънт...
    не вземе да ги задави вкъщи с по една рибя кост, ама не, трябва да метне автобуса в пропастта

    прочее, защо подминава мегагрешници като персоните, задигнали 4 млрд левчета от хорицата, като на някои това бяха единствените пари, на други бизнеса...?

    този монотеизъм е голям залък за обясняване, а?
    къде-къде щеше да е по-лесно да обясняваме подобни случки в Индия... (едното божество спънало автобуса, другото спасило своя човек... чиста работа)

    ама знаеш ли, може пък индийците да са прави, а вие тук да лапате мухите с джисъс крайст

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #872

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Фиър, влизането ти в храм, запалването на свещ с молитва не означава, че ще бъдеш чут от Бог, нито ти гарантира каквото и да е било. Небесната администрация е трудна за преодоляване. Все пак това са три йерархии с по три чина...можеш да запалиш и хиляда свещи и хората да кажат: ау, колко набожен беше.....но там не можеш излъга никой.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #873

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    защо търся свръхестествена сила ли?

    първо, грешиш, че търся свръхестествена сила, търся Бог...
    А бе ти невменяем ли си?!
    Пътниците в автобуса са били без колани и затова много от тях са загинали при преобръщането по склона.
    Шофьорът е бил с колан и е оцелял.
    Стига си правил забавление от трагедията на хората. Намери си нещо полезно за вършене.
    justify одобрява това.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #874

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Т.е. да разбирам ли, че "онзи горе" нито ме вижда, нито ме чува (и вероятно няма никаква представа за съществуването ми), и съдбата ми е в моите собствени ръце?

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #875

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Т.е. да разбирам ли, че "онзи горе" нито ме вижда, нито ме чува (и вероятно няма никаква представа за съществуването ми), и съдбата ми е в моите собствени ръце?
    Този въпрос към кого е?

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #876

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Към отбора на вярващите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #877

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Tи не си слагай колана, после чакай Господ да те спасява като стане катастрофа...

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #878

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Нещо много избирателно се намесва, само когато е в подкрепа на вашите твърдения.
    svetlio1 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #879

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Интересна дискусия... Спомням си един виц:
    Човек се дави и призовава Бог да му помогне.
    Изведнъж се появява кораб и му хвърлят въже, но човека отказва -не аз чакам Бог да ме спаси.
    Идва хеликоптер-опитват се да му помогнат-човека пак отказва-не аз чакам Бог да ме спаси.
    Накрая се удавя и се среща с Бог. Човека пита-защо не ми помогна? Бог му отвърнал-пратих ти кораб и хеликоптер-ти какво очакваш повече?

    Ако приемем, че Бог ние е дарил с разум-просто трябва да го ползваме.. С палене на свещи-не става.
    ivodivo и stoqng76 харесват това.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #880

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    спасяването лесно...

    ти обясни за убиването

    и за n-ти път ми се иска да наблегна на факта, че независимо от вашите персонални предпочитания и разбирания, догмата е една: НИЩО не става пряко волята на Бог!
    родил се, умрял, порязал се, напил се, убил съседа... всичко е по волята на Бог. след като се е случило, значи е по Негова воля!

    etg ясно го каза: "този вашият бог не може ей така, без предпочитания, да манифестира съществуването си?"

    как да намеря пътя към него, като упътванията са мъгляви as hell, ако простите играта на думи?

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #881

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Няма как да обясниш за светлината на човек, който е роден сляп!

    Как може Бог да бъде обяснен или разбран от нас?!? Твърде сме малки за целта и физически и духовно. Но пък някои от нас могат да разсъждават философски...Ако това е утеха за загубите...

    Не се ли умори в упорството да се правиш на по умен и на база твоята си ограничена логика (визирам човешката като цяло) да разсъждаваш за Бог и неговата промисъл? Ами ако имаше малко по голямо въображение сам щеше да разбереш колко е наивно дори да разсъждаваш за Бог и неговите дела...

    Иначе като си толкова логичен в разсъжденията и търсиш доказателства - отговори ми на следния въпрос: От каква отправна точка тръгваш да търсиш доказателства и за какво?
    Примерно допускаш, че вселената е зародена от хаос - няма Бог и всичко е случайно? От тук търсиш доказателства за обратното.
    Или допускаш, че вселената е дело на висш разум - т.е. има Бог - от тук търсиш доказателства, че не е разумно творение всичко което съществува и следователно няма Бог...
    Сигурен съм че тръгваш от първата вероятност - но защо? (да не се окажеш в положението от първия ред на поста ми)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #882

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Темата е по скоро за екзистенциализма -много философи са си мъчили главите, църквата е предложила своя по-лесна версия И така над 2000 години.
    Аз за всеки случай съм избрал да живея по Неговите заповеди-нали знаете от дебела книга, но съм далеч от мисълта да оправдавам всяко природно явление или нещастие с Неговата намеса.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #883

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Фиър, ще се промени ли по някакъв начин живота ти ако станеш например умерено вярваш? Не мисля, че вярата ще те направи по-лош. Тогава защо не го направиш? Какво толкова спечели с атеизма си? Да не би да живееш вечно? Защо е това делене? Стремежа на науката не е ли именно да създаде Бог...все повече ядра, квантови компютри, изкуствен интелект, защо изключваш възможността този Бог вече да е създаден, някъде там, в безкрая, в други измерения, преди трилиони години...какво би бил за теб един невероятно могъщ интелект, манипулиращ всички енергии и материи ако не Бог? Би било смешно да си мисля, че най-интелигентното нещо във вселената е жалката ни раса още със жълто покрай устата....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 31-08-18 в 17:32.
    Pat и Kasap харесват това.

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #884

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    А с какво ще се промени живота на някого, ако стане/остане невярващ? Умерено невярващ, не да тропне по масата и да каже "Няма бог", а примерно като мен - не ме интересува дали има някой или нещо горе, ако се прояви с нещо и ми докаже, че го има - ОК, ама дотогава какъв е смисълът да си обяснявам необясними (засега) неща с богове, само защото трябва да имам обяснение за всичко ли? И без това като гледам никой не оборва твърдението, че моята съдба е изцяло в моите ръце.
    svetlio1 и stainway харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #885

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Нали знаете, че е имало доста мрачен период през средновековието-една книга у дома-Библията, земята е плоска и т.н.
    Единствено служителите на църквата са имали добро образование и са знаели истината, но е било по-лесно да се управлява така
    Самата религия е винаги инструмент за управление. От друга страна-няма нищо лошо човек да вярва-дали в Бог, дали в собствените си възможности, дали в природата...
    Всеки си изгражда някаква основа, на която да стъпи и в трудни и в хубави моменти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 100 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе