Страница 94 от 99 ПърваПърва ... 44849293949596 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 1485
Like Tree550Одобрявам

Отдавна не сме коментирали църкви и религии

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1396

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Миткос не се коси токова, че не е хубаво да се стига до там да ти бъде доказан Бога! Повярвай доказателствата не са преки и толков явни но пък са силно въздействащи и свързани с тежки тегоби...
    За пореден път ще го напиша:
    Не желая бпц да ми се меша в живота по какъвто и да е начин.
    Не желая бпц да заявява, че има каквото и да е общо с мен.
    Не желая бпц да заявява, че има каквато и да е абстракна или неабстрактна власт над мен.

    Проблема ми е бпц, а не твоя бог. Не ме вълнува защо работите с вашите богове чрез посредници, въпреки че не ми изглежда практично.
    Ако вие вярващите ми създавате някакви проблеми, то е че давате некво измислено самочувствие на вашите попове да си въобразяват, че имат имат влияние над цялото общество (и над мен съответно), а не само над вас религиозните.

    -----------------
    Относно тежките тегоби - преживял съм достатъчно такива (свързани с приключване на живота и последващо оцеляване между капките), но нито за миг не съм имал нужда да търся помощ различна от медицинската помощ, нито пък съм имал нужда да се тормозя със "защо се случи на мен ?".

    -----------------
    Не ме вълнува дали някой ще докаже бог, щото очевидно няма как да го направи, в смисъла на научното тълкуване на глагола "доказвам".
    Някой нещо видял, присветнало му, сънувал, надрусал се, халюцинирал - това са доказателства само за неговата глава, а не доказателства в науката.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 28-02-20 в 17:39.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1397

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Изрезката от закона в предният ми пост в тази тема е фикция и не допуска юридическо оборване.

    Това долу от изрезката е законова презумпция у допуска законово оборване, НО съгласието на "родата" се предполага до доказване на противното с писмен документ и изразено "НЕ" в него.Заснемане1.jpg

    Така, че отново сме прецакани...

    А който иска да се самопровери: https://www.politicalcompass.org/test/bg

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1398

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Все пак според мен законът е противоконституционен, но не само.В противоречие е и с мюсюлманското вероизповедание, което не допуска след смъртта тялото да бъде осквернявано.А това се счита точно за такова действие.
    ...
    Това не е така.Болшинството ислямски учени са на мнение, че трансплантацията е позволена.
    Вярно е че нарушаване целостта на тялото по принцип е поругаване, но не и когато е с цел спасяване на друг човек.
    Не се допуска донорството да бъде с комерсиална цел.
    Трансплантация: как относится шариат к донорству?
    Wise, MitkoS и Kasap харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1399

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    В противоречие е и с мюсюлманското вероизповедание, което не допуска след смъртта тялото да бъде осквернявано.А това се счита точно за такова действие.
    Малко уточнение - операцията по експлантиране на органи или organ harvesting (жътва) се извършва върху Живо тяло, но в мозъчна смърт.
    Иначе е безмислена!
    Почти в края на операцията анестезиолога изключва апарата и тогава настъпва истинската смърт(на тялото).
    Мозъчната смърт е медицинска диагноза несъществуваща като определение в нито една религия.Така че, формално (според религиите)
    органите се вземат приживе, т.е. преди смъртта.
    Изключение прави роговицата на окото, която може да е и от трупен донор.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1400

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Това не е така.Болшинството ислямски учени са на мнение, че трансплантацията е позволена.
    Вярно е че нарушаване целостта на тялото по принцип е поругаване, но не и когато е с цел спасяване на друг човек.
    Не се допуска донорството да бъде с комерсиална цел.
    Трансплантация: как относится шариат к донорству?
    Твоето тълкуване е доста съвременно и се съмнявам, че това е преобладаващото в държавите в които преобладаващата част от населението са мюсюлмани.

    А към аутопсията какво е отношението?
    Какво казва законът на Исляма - Шариа по тези въпроси?

    Тълкуването зависи от това кое от мюсюлманските учения/фракции се изповядва.Сунити, Шийити, уахабити, Салафити, Суфити...

    А верният въпрос е било ли е поругаване през 19-ти век и преди това?Защото не може 13-15 века да е поругаване, и изведнъж "да не е".Или Е поругаване или НЕ Е.А не "в зависимост от ситуацията" - това вече не е религия, а нагаждачество според ситуацията ...Интересно дали се допуска присаждане не изкуствено отгледани органи...А на присаждане на животинско тяло на човешка глава ? - защото както е започнало и дотам ще се стигне ...Някои си сменяват пола, други си сменяват тялото...

    Отделен въпрос е че ислямът позволява всеки мюсюлманин да си тълкувам сам Корана и сам да достигне до истината за себе си.

    Но традиционно ислямът не позволява оскверняване на трупът на мюсюлманин по простата причина, че когато тази религия е създадена не са съществували трансплантации, а и от друга страна това би било намеса във волята на бога...Защото само той решава кой да живее и кой да умре...

    Исляма не позволява в джамиите да има изображения на хора/светци, какво остана да допуска "ровене" в трупа на мъртвец...

    Част от мюсюлманските учени на практика възприеха юридическите положения-допуска се от трупен донор, ако ползата за получаващия е несъмнена.Допуска се от жив донор, ако ...
    Преписването на юридическа логика залегнала в закони не е тълкуване на Корана...

    Техническото развитие така или иначе ще доведе до разпад на монотеистичните религии, защото те се крепят всички на семейството, а точно то ще изчезне, защото ще изчезне необходимостта от него.

    Преди него обаче капиталът ще загуби своето значение, за сметка на знанието, което ще е основната разменна "монета" ...

    Всъщност в тази насока признати умове като Ноам Чомски и Алвин Тофлър виждат един и същ резултат...

    Всичко гореописано бележи краят на монотеистичните религии, като преобладаващи такива...

    Сляпата вяра и незнанието, ще бъдат заменени със знание, търсене, развитие и използване на пълният капацитет на човешкият интелект...Е, ще има и доза мистицизъм към всяко нещо което не разбираме...

    Πoчти в ĸpaя нa oпepaциятa aнecтeзиoлoгa изĸлючвa aпapaтa и тoгaвa нacтъпвa иcтинcĸaтa cмъpт(нa тялoтo).
    Moзъчнaтa cмъpт e мeдицинcĸa диaгнoзa нecъщecтвyвaщa ĸaтo oпpeдeлeниe в нитo eднa peлигия.Taĸa чe, фopмaлнo (cпopeд peлигиитe)
    opгaнитe ce взeмaт пpиживe, т.e. пpeди cмъpттa.
    Монотеистичните религии се интересуват от душата, а тя отлита със смъртта...Отделно виж кога се погребва един човек -когато е настъпила мозъчна смърт или когато "е умряло тялото му"...Тялото може да умира и 3 дни след това, та до 1 седмица...Ма някой изгубили съзнание и не могат ли да го свестят са го погребвали па ако ще тялото му да е живо...
    -Тялото падне ли на земята и душата отлита - има си дори точен момент - когато косата на Смъртта отдели/"освободи" душата от тялото и прекъсне по този начин връзката душа-тяло ...А сега отново ми говори за момента на смъртта...

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1401

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Твоето тълкуване е доста съвременно и се съмнявам, че това е преобладаващото в държавите в които преобладаващата част от населението са мюсюлмани.
    ...
    Ако забеляза съм дал линк в който се цитира.Международната комисия по фъкх в Джеда.Това е в Саудитска Арабия.
    Може да не се съмняваш, че е най-консервативното измежду консервативните и най-традиционно измежду традиционните.
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Тълкуването зависи от това кое от мюсюлманските учения/фракции се изповядва.Сунити, Шийити, уахабити, Салафити, Суфити.
    Салафитите са Сунити, тях наричат ухабити(най-консервативното течение) и точно те са В СА.
    Тези неща са ми повече от добре известни.
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    А верният въпрос е било ли е поругаване през 19-ти век и преди това?Защото не може 13-15 века да е поругаване, и изведнъж "да не е".Или Е поругаване или НЕ Е.А не "в зависимост от ситуацията" - това вече не е религия, а нагаждачество според ситуацията
    Верния отговор е следния.За всяко действие се съди според намерението.Основен принцип в Исляма и ислямското право.
    Докато в средните векове за какво може да се вземе орган - няма разумно и оправдано основание.Затова е смятано за оскверняване и съответно забранено.
    Сега обаче, ако чрез трансплантация може да се спаси човек, то няма разумно основание за отказ, а напротив има шариатски основания за позволяване на трансплантацията. Друг принцип в шариата гласи.Затруднението премахва забраната.
    Знаеш например, че яденето на свинско е забранено, но е напълно недопустимо и строго забранено е, заради тази забрана да умреш от глад.
    Въобще всички забрани трябва да са от полза за човека, а не в негова вреда.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Твоето тълкуване е доста съвременно и се съмнявам, че това е преобладаващото в държавите в които преобладаващата част от населението са мюсюлмани.

    А към аутопсията какво е отношението?
    Какво казва законът на Исляма - Шариа по тези въпроси?

    ..
    http://islam.ru/content/veroeshenie/43034
    Този пост е редактиран от badr; 01-03-20 в 20:31.
    MitkoS и Kasap харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1402

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    justify
    Всички религии имат в основата си един и същ морален кодекс.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1403

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    (copy/paste)
    Предлагам за проба кои са вярващи да изпратят двама трима да се изкихат юнашки в някоя църква! Които избягат навън не са вярващи.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1404

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    а тези, които останат, но се заразят, значи са лицемерно вярващи!

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1405

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    а тези, които останат, но се заразят, значи са лицемерно вярващи!
    Бережного и Бог бережет!

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1407

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    естествен подбор, мой

    сега чакам бабишкерите да се наредят на опашка да ближат иконите и всичко ще си дойде на мястото

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1408

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Не му знам езика на тоя във видеото, но като го гледам, то мисля, че е написаното е достоверно

    (copy/paste)
    А в свещения шиитски град Машхад в Иран на поклоннците се препоръчва да оближат решетката на джамията, където е погребан имам Реза, осмият от 12-те богопомазани шиитски имами. Човекът от видеото уверява, че ако оближеш металните решетки, се предпазваш от коронавирус. Свещеният метал имунизирал.


  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1409

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    Явно тия са стигнали по-рано от нас до идеята за масовото заразяване като начин за създаване на колективен имунитет и спиране на епидемията.
    Kasap одобрява това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1410

    Отговор: Отдавна не сме коментирали църкви и религии

    в смисъл както стадото на ниво "колективно съзнание" оставя най-слабите си членове да изостанат и бъдат изядени от хищниците, без силните да се връщат и да рискуват да бъдат изядени и те?

    така съм съгласен
    ако обаче намекваш за осъзнато решение, ще поспорим яката...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 94 от 99 ПърваПърва ... 44849293949596 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 26-04-11, 15:17
  2. Asus- отдавна не са това което бяха !
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-04-07, 11:10
  3. Отдавна не сме се събирали в София
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 59
    Последно: 27-08-03, 08:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе