Страница 376 от 707 ПърваПърва ... 326366374375376377378386426 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,626 до 5,640 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5626

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Глупости! Нищо не влиза в клетките и целия процес става в цитоплазмата.
    Знам. Вие там в Хага всички си държите цитоплазмите извън клетките.

    Добре, че има интернет да прочета. Сега ми стана ясен принципа на действие. Ваксината на Файзер вкарва чужди(неизвестно какви) генетични инструкции в организма, които използват апарата на клетките за синтез на чужди антигени в самите клетки.
    Не е за мен тая работа. Който иска е свободен да си прави генетични експерименти с тялото си на собствен риск, и отговорност. Аз определено ще пропусна.

    Сега като гледам ваксините в таблицата на Христослав, от руска ваксина Гамалея бих си сложил без притеснения(съдържа само аденовирус), също и американската на НоваВакс(с шиповия протеин) не ми изглежда опасна, както и на Астра Зенека, и Джонсън и Джонсън.
    Не ми е ясно защо в България не внесохме от изброените ваксини със стандартен механизъм на дейстие, ами се набутахме с Файзера? Да си правим генетични експерименти с населението ли?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5627

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сега като гледам ваксините в таблицата на Христослав, от руска ваксина Гамалея бих си сложил без притеснения(съдържа само аденовирус)
    Пак прочети и си реши:
    https://www.sciencemag.org/news/2020...st-critics-say

    А как си държим цитоплазмите в Хага - не е изобщо толкова интересно Изгледай референдум-има линк малко по-назад. Там една българска професорка го обяснява

    Все пак-никой от вас няма да стигне толкова бързо да ваксинация, така, че не го мислете много.
    Този пост е редактиран от stainway; 10-12-20 в 01:48.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5628

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз искам да видя някой от българските политици публично да се ваксинира с файзера.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5629

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Много искаш.Ще се задоволиш с Натаняху, презитенти на САЩ и т.н.
    То няма политика, за да искаш политици в БГ

    П.П. Вингаи можаш да си спретнеш един протест пред Президентство, Парламент, МС и да искаш да се ваксинират
    Точно ще се разходиш на най-чистия въздух в Европа и за момент няма да си подложен на спорите и мухъла от вътрешната изолация на обитавания кафез
    Този пост е редактиран от stainway; 10-12-20 в 02:09.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5630

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сега разбирам защо президента ни Радев отказва да се ваксинира.
    Не си разбрал - фенщината ти пречи.
    Радев е скапан демагог и не осъзнава отговорността на поста който заема. Той трябва да даде пример, заедно с премиера, правителството и НС..а не да се появяват пред медиите без маски и да плямпат - Трябва да сме отговорни....бла, бла, бла...Трябва да спазваме ограниченията...бла, бла, бла....а в същото време ги нарушават.
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сега като прочетох какъв е механизмът на действие - тази ваксина на файзер бърника дълбоко в генния механизъм на клетките.
    Пак не си разбрал - няма ваксина която да променя ДНК!
    Тези базирани на информационна РНК(иРНК) на английски(messenger RNA – mRNA), подава информация на клетката, какъв белтък да синтезира, а тя от своя страна го складира на повърхността си. Имунната система открива белтъка и започва да изгражда антитела.


    Някой по-назад, засегна проблема със статистиката. Там цари хаос заради няколко хиляди човека които:
    1- имат положителен антигенен тест, но избягват да си направят PCR такъв, от страх за да не ги карантинират, но маймуните не проумяват че вероятно разнасят заразата
    2- хора имащи симптомите, но не си правят тестове и продължават да се разхождат
    3- хора имащи симптомите, но са се самокарантинирали и отказват да си правят тестове
    4- има лаборатории в които не работят специалисти, но правят тестове - затова НЗОК отказва да признае резултатите от тях

    Има много лекари по точка 1, ама няма кой да ги постави на мястото им. Сега по стара българска традиция, са си вирнали носа и въобразяват че са незаменими, може да си правят каквото си поискат и няма да ги накажат

    Броят карантинирани варира 30-50 000 човека, а такова количество хора, не може да се контролира от РЗИ-тата. Голяма част от карантинираните нарушават ограниченията...
    Отделно има още два пъти толкова заразени(изброени по-горе) които си се разхождат свободно и разнасят вируса.

    6 диаграми
    https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-12-20 в 09:14.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5631

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Пак не си разбрал - няма ваксина която да променя ДНК!
    Тези базирани на информационна РНК(иРНК) на английски(messenger RNA – mRNA), подава информация на клетката, какъв белтък да синтезира, а тя от своя страна го складира на повърхността си. Имунната система открива белтъка и започва да изгражда антитела.
    Достатъчно ми е да знам, че ваксината на файзер ще вкара чужд генетичен материал в клетките на тялото ми с непредвидими дългосрочни последствия.


    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Който иска е свободен да си прави генетични експерименти с тялото си на собствен риск, и отговорност. Аз ще пропусна.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 10-12-20 в 15:22.
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #5632

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Първоначално публикувано от Jack Krauser
    "Който иска е свободен да си прави генетични експерименти с тялото си на собствен риск, и отговорност. Аз ще пропусна."

    Ееее, благородно даваш път на желаещите, първи да ъпскейлнат (авто)имунните си реакции значи...
    Този пост е редактиран от Kaar; 10-12-20 в 16:34.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5633

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Който си бие файзер ще се превърне в ГМО - Генно Модифициран Организъм.
    Не знам дали съвременните учени са дорасли да си играят на генно инженерство с населението на цялата планета.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5634

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Достатъчно ми е да знам, че ваксината на файзер ще вкара чужд генетичен материал в клетките на тялото ми с непредвидими дългосрочни последствия.
    Информационното РНК е изкуствено синтезирано и не може да промени ДНК-то на организма ти. Явно има още много да четеш по въпроса.
    Купи ли си акции на Пфайзър, Модерна, Гамалея, Синовак..?
    Ясно е, че няма да се ваксинираш, купи ми 2-3 различни ваксини и ми ги изпрати.

    Covid може да причини обриви и подуване. Това не означава, че сте „алергични“, казват експертите.
    https://www.washingtonpost.com/lifes...728_story.html

    https://www.nytimes.com/live/2020/12...isis-grinds-on

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-12-20 в 18:08.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5635

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Още през март си набутах спестяванията в дялове на американски фармацевтични компании, до момента ми носят невиждана доходност, наскоро даже кеширах част от печалбата... но това не значи, че ще оставя някой неизвестен да се бъзика с генома на клетките ми, па ако ще камари пари да ми дава.

    И не съм казал, че изобщо няма да се ваксинирам. С другите ваксини, работещи по класическия старомоден начин нямам проблем.
    Имам проблем само с ваксина, която ще вкарва в клетките чужда генетична информация. Това вече ми се струва опасно.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 10-12-20 в 20:00.

  13. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #5636

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    То така ако се променя генома както ти си мислиш, досега да няма негри, расизъм, жените да са руси с големи цици и 50 кила, а мъжете ... за мъжете не знам какъв е идеала.
    Това с генетиката и чипиранета са най-големите глупости на света, но се шашкам колко хора са им се хванали. А иначе се чудя и колко хора са се хванали на Бойковите опорки, ама май е въпрос на матереал, както се изрази един тука във форума

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5637

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://twitter.com/trvrb
    Ако погледнем от март до днес, виждаме, че смъртните случаи, свързани с COVID-19, са ~ 3,5% от смъртността при всички причини при 25-34 годишните и 9 до 11% от смъртността при всички причини при лица над 45 г. 7/14


    https://covid19-projections.com/

    https://twitter.com/EricTopol/status...313025/photo/1

    Австралия, Нова Зеландия, Сингапур, Тайван и Виетнам отбелязват НУЛА смъртни случаи. САЩ са имали 3000 само днес.

    Бразилия съобщава за първи път потвърден случай на реинфекция с COVID-19
    https://bnonews.com/index.php/2020/0...ction-tracker/

    Ковид в Германия
    https://twitter.com/risklayer
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-12-20 в 18:05.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5638

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    То така ако се променя генома както ти си мислиш, досега да няма негри, расизъм, жените да са руси с големи цици и 50 кила, а мъжете ... за мъжете не знам какъв е идеала.
    Това с генетиката и чипиранета са най-големите глупости на света, но се шашкам колко хора са им се хванали. А иначе се чудя и колко хора са се хванали на Бойковите опорки, ама май е въпрос на матереал, както се изрази един тука във форума
    Не е и толкова трудно да се промени генома. Да вземем за пример левкемията. В определен момент "нещо" вкарва чужди генетични инструкции в клетката. В резултат на което лимфоцитът от нормален се превръща в атипичен. Започва да се размножава неконтролируемо в кръвтта, нито лекарства, нито терапии, нито имунна система могат да го спрат. Накрая достига огромни количества, тялото се уврежда отвътре и човек умира.
    На всички канцерогенни заболявания причината е малка и незабележима промяна на генома на клетките, която се е случила някога, в даден момент, под въздействие на различни външни фактори - химикали, радиация, канцерогенни вещества...
    Сега дали да добавим и новите ваксини към тези фактори?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 10-12-20 в 18:47.
    Dedo1975 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5639

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Информационното РНК е изкуствено синтезирано и не може да промени ДНК-то на организма ти. Явно има още много да четеш по въпроса.
    Да бе, и аз се питам на ония Балтимор и Темин 1975 за какво им дадоха нобел - да не би да беше за откриването на обратната транскрипция - синтез на ДНК от матрица на РНК??!!
    nassko1 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5640

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Как с една РНК ваксина ще промениш ДНК-то на всички клетки в човешкият организъм ? Ако ставаше ей така, жена ти отдавна да та е моднала...
    Трябва ти моднат вирус, който да засегне ДНК-то във всички клетки в ембрионален стадии.

    Risklayer Explorer
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-12-20 в 18:54.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе