Страница 460 от 707 ПърваПърва ... 410450458459460461462470510 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,886 до 6,900 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #6886

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Как абсолютно всички останали европейски държави процентно и приоритетно избраха "антибиотика" на пфайзер , а нашите платиха маймунския още преди изобщо да бъде одобрен. От трите вида ваксини сал наще светила изпълниха 1.5% от максимално допустимата квота за астрата (за България) и бързат ли бързат да я пласират. Всички други еу държави поръчаха приоритетно пфайзер и модерна.

    Според колегата Емил Василев , човек не трябва да разсъждава по горните въпроси а като добитък да върви в клетката за жигосване щото говедаря на стадото е платил за един коя си дамга.


    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Gena_bs одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6887

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нека си припомним хронологически нещата. Заявките за ваксините са направени октомври-ноември, а първите ваксини са одобрени около Коледа. Или греша?

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6888

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Как абсолютно всички останали европейски държави процентно и приоритетно избраха "антибиотика" на пфайзер , а нашите платиха маймунския още преди изобщо да бъде одобрен. От трите вида ваксини сал наще светила изпълниха 1.5% от максимално допустимата квота за астрата (за България) и бързат ли бързат да я пласират. Всички други еу държави поръчаха приоритетно пфайзер и модерна.
    Абе човек имаш ли сравнителна таблица на предимствата и недостатъците на ползваните в света ваксини? Ако имаш - качи я тук да видим на какво се базират приказките ти! Защото приказки в стил ЕЖК колкото щеш в нета. За сега единственото сигурно нещо са разликите в разходите за транспорт, съхранение и разпределение.
    lazarus18, bobivg, podredko и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6889

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Преди време дори имаше повече противници и страхове от новата технология - иРНК ваксините на Пфайзер и Модерна и сякаш хората "одобряваха" повече ваксините по класическата технология с вирусен вектор, каквато е АЗ. Сега нещо се обърнаха настроенията. Интересно е на каква база се оформи тази тенденция. Най-вероятно е на психологическа база - щом "връзкарите" са с ваксина Х, то значи има нещо по-особено в нея. Може и писанията по медии за някои проблеми при проучванията на АЗ да оказват влияние. Но пък АЗ и Спутник са много близки, а си има мераклии за Спутник. Но все си мисля, че в един момент ще има повече бройки от иРНК ваксините у нас, които да стигнат за желаещите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-03-21 в 11:34.
    lazarus18 и podredko харесват това.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6890

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...Най-вероятно е на психологическа база...
    истина глаголиш, брате!

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6891

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Вие пъ да не си мислите, че ПБ и М не са заинтересовани от освинването на вирусния вектор...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6892

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И този момент го има.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #6893

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    bobivg одобрява това.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6894

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Абе човек имаш ли сравнителна таблица на предимствата и недостатъците на ползваните в света ваксини? Ако имаш - качи я тук да видим на какво се базират приказките ти! Защото приказки в стил ЕЖК колкото щеш в нета. За сега единственото сигурно нещо са разликите в разходите за транспорт, съхранение и разпределение.
    Не разбрах?
    Няма ли достатъчно сравнителни таблици, в които ясно ефективността на АЗ е с близо 50% по-ниска от тази на иРНК ваксините?
    От моя гледна точка има изцяло логична и предвидима причина за избора на иРНК в момента.
    Който няма никаква връзка със споделените в последните мнения косвени психологически причини.
    По-скоро бих казал, всичките застъпващи тази теза звучите като облъченки от ЩАБ, чиято доктрина е ваксината си е ваксина...
    И едното и другото е неясно лайно, но поне като го ядеш да защитава като хората, това би следвало да е причината за предпочитания към иРНК в момента.
    Gena_bs и Mig82 харесват това.

  12. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #6895

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ко стаа тука уеее?!

    http://www.chipirai.me

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #6896

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6897

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Не разбрах?
    Няма ли достатъчно сравнителни таблици, в които ясно ефективността на АЗ е с близо 50% по-ниска от тази на иРНК ваксините?
    Всъщност, изследвания, направени на база вече реални данни от над 1 милион ваксинации показват доста близки стойности на ефективността.
    Сега не намирам самото проучване, но тук е описано достатъчно добре:
    https://www.gponline.com/know-effect...rticle/1708986

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #6898

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Поне 8 EU държави са замразили ваксинирането с AZ.
    Осем европейски страни прекратиха временно ваксинирането с "АстраЗенека" (plovdiv24.bg)
    В същото време комисията вярва на компетентността на ЕАЛ, но нямало проблем всяка държава да определя дали да спре определената ваксина.
    Разбирай - парите от AZ са изядени и нищо не връщаме!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 11-03-21 в 17:49.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #6899

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лупи ето ти данни от бяла държава , не смятах да се занимавам но ...
    https://www.lakemedelsverket.se/sv/c...coronavacciner

    за момента е спряна вече в 9 европейски държави ... но нека аз да съм психото

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6900

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Между никаква ваксина и АЗ сякаш избора е ясен, за който има желание да се ваксинира разбира се. Не агитирам на тази тема никого, дори дъщеря ми - млад управител на аптека с постоянни контакти с хора не агитирах след като отказа да се ваксинира за сега. Обаче от поне повече от месец нямахме положителен случай с персонал на работа, но днес имаме и то точно от отделението, в което се ваксинира февруари само 1 човек и нямаха и много други преболедували. Да, няма никакви гаранции след ваксиниране, но все пак сякаш си има значение една застраховка повече. Мой личен приятел, стоматолог, по-млад от мен (около 35-37г.), напълно здрав, спортна натура, играехме много тенис на корт - от неделя е интубиран в медикаментозна кома по информация на баща му ортопед. Сякаш една идея повече зачестиха случаи на тежко протичане при сравнително млади и здрави хора в последните 2 седмици.
    Между другото преди известно време бях писал, че лично за мен технологията на иРНК ваксините е много сериозно научно постижение в областта и въвеждането в масово производство също е голям успех.
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-03-21 в 18:54.
    Pat, bobivg и podredko харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: 25-04-24, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе