Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59
Like Tree20Одобрявам

Живот покрай далекопровод

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Сервитута на въздушен ел. провод 20kV е мин. по 10м. от оста в двете посоки. При 110кV е различен и се изчислява за конкретно местоположение, като се има предвид, че отстоянието от земята е различно и колкото е по близо, толкова по голям е сервитута. На снимката по горе близките къщи са в абсолютно нарушение, но в БГ е така. Не е важно да познаваш закона, а правилните хора.
    Аз намирам разпоредни с даже по-малки отстояния за сервитут на 110kv далекопровод. Наистина се отчита височината на жиците защото той е очертан с неправилна форма и се разширява с увисването на самите жици.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Освен вредните електромагнитни влияния, провери при архитектите и в общината какви са ограниченията за строителство под и около трасето на далекопровода.
    Имай предвид, че цената на имота пада точно заради тези ограничения. Да не споменавам, че стопаните на далекопровода ще те тормозят при аварии и планови дейности.
    На плана са отбелязани тия отстояния. В тях реално няма жилищни сгради, а път и тревни площи.
    Парцела е общ за комплекс от 80 къщи като нашата /евентуална/ е на поне 100 от жиците.

    @Tommorow, ще го пробвам приложението. Мерси
    justify одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #17

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Според мен 100 метра е твърде далеч за някакво вредно въздействие...

    Токовете много не ги разбирам, но някой, който разбира от токове и електричество да каже, примерно ако имаш метална ограда около къщата и я заземиш, това няма ли да действа един вид като защитен екран срещу електомагнитни полета?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 11-02-21 в 21:32.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #18

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Ще действа като гръмоотвод , но понеже винаги ще е по-ниска от сградите реално няма да върши тази функция.

    За сервитута има значение освен отстоянието и височината на сградите / препятствията, ако не греша.

    При наличие наоколо на магистрали от всякакъв тип и вид, винаги има някакви неприятни изненади и ограничения.
    Нямам предвид отклоненията за комуналните услуги за кварталите и отделните къщи, а транзитните преноси с голям капацитет. Особено за газо и нефтопроводите, защото изискванията за безопасност са особено стриктни.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Какво ще мерите(гледате зъбите) на вече купена къща/кон не зная...

    Този парцел строителя/инвеститора го е закупил на намалена цена в сравнение с други парцели, тъй като има тежест - далекопровод минаващ отгоре.

    То не се знае и какви са подземните комуникации и инфраструктура ...

    Имаше случай преди години за съдебни искове срещу Ватикана, тъй като имала разположени 30 антени за радио Ватикана и в близкото населено място зачестили много случаи те на рак.


    У Бг всеки е някакъв вид тарикат -животно от местната фауна.И особено строителите.

    Затова вече съм казал никакво купуване на имот "на зелено" или вече построен такъв.

    Купувам парцел, правя проект, наемам фирма/строители и т.н.

    И строителите сами се "слагат тоягата в спиците" ...

    А като зная и колко новопостроени жилища има у Бг ...

    Просто няма никакъв смисъл ако имаш пари да ги даваш на някой друг да ти проектира, строи и т.н. каквото той намери за добре ...

    И имам чувството, че селяндурите вече се преместиха да живеят в централната част на градовете...
    Gena_bs одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Не сме го купили още.
    Това ми е едно от притесненията преди да го купим.
    Като цяло се насочваме към подобен комплекс защото не искаме просто парцел в някое село/ливада, а все пак някаква общност.
    Иначе правихме сметката и за строене на собствен парцел. По-евтино излиза, но не чак толкова. Освен това жертваш година и половина от живота си с разправии покрай този строеж.
    Смея да го твърдя от личен болезнен опит отпреди 15-тина години.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #21

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ще действа като гръмоотвод , но понеже винаги ще е по-ниска от сградите реално няма да върши тази функция.

    За сервитута има значение освен отстоянието и височината на сградите / препятствията, ако не греша.

    При наличие наоколо на магистрали от всякакъв тип и вид, винаги има някакви неприятни изненади и ограничения.
    Нямам предвид отклоненията за комуналните услуги за кварталите и отделните къщи, а транзитните преноси с голям капацитет. Особено за газо и нефтопроводите, защото изискванията за безопасност са особено стриктни.
    Не, височината на сградите няма никакво значение. В сервитута на ел. проводите е забранено каквото и да е строителство, вкл. изгребни ями, противопожарни резервоари, водомерни шахти, паркинги и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #22

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Имах предвид на границите на сервитута, неправилно се изразих..

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #23

    Отговор: Живот покрай далекопровод


  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #24

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Умножи сега разстоянията по 10.....и си ок.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Не сме го купили още.
    Това ми е едно от притесненията преди да го купим.
    Като цяло се насочваме към подобен комплекс защото не искаме просто парцел в някое село/ливада, а все пак някаква общност.
    Иначе правихме сметката и за строене на собствен парцел. По-евтино излиза, но не чак толкова. Освен това жертваш година и половина от живота си с разправии покрай този строеж.
    Смея да го твърдя от личен болезнен опит отпреди 15-тина години.
    Преди 15-на години си бил пълен аматьор и строителите също.Имаше много баберик - строител.Сега останаха повечето професионалисти.

    Избираш си сериозна фирма на пазара и сключваш с нея предварително подготвен договор за строителство.
    В тези времена не вярвам някой да откаже пари.

    Сигурно аз съм станал асоциален от толкова много "общност/и" и постоянната ми работа с хора покрай моята професия, но определено простотията, простащината, наглостта, безочието и всички негативни човешки качества ми дойдеха в повече и сега хора не ми трябват край мен, освен ако имат поне една базова култура на общуване, етика, спазване на законите и т.н.

    П.П.

    Отгоре на всичко да знаете, че държавната служба - Агенция по геодезия, картография и кадастър са нифеелни и макар там даде изсипали едни камари със стотици милиони левове, дори над милиард лева, сега на практика нямат отразена подземната комуникация и сервитути макар по закон да са длъжни и като купувате земя не знаете какво точно купувате...


    А бре на това управление и безхаберие отдавна трябваше да се сложи край.

    Напълниха държавните служби с безхаберни калинки...
    Този пост е редактиран от justify; 14-02-21 в 11:32.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26
    Да ти кажа изобщо не е лесно и сега.
    Да намериш някой да се заеме със строеж на малка къща е трудно. На сериозните фирми изобщо не им се занимава с 150-200 РЗП. Ако се хванат пък цената е солена.
    Последно от познат ми даде груба цена 500-600 евро на кв/м.
    Като сложа първоначалните разходи и парцела и отивам на близка цена.
    Накрая си сам в ливадата и се оправяш с път, вода, ток и какви ли не проблеми.
    Има си и предимства, разбира се.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #27

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Като цяло се насочваме към подобен комплекс защото не искаме просто парцел в някое село/ливада, а все пак някаква общност.


    Не пиша по темата за което се извинявам, но за пръв път чувам някой да търси къща, за да е част от общност, а не обратното !
    Ако си го написал по инерция - как и да е.
    Но ако това наистина ти е критерий, сериозно си се объркал.

    Не очаквай всички собственици на къщи в такъв комплекс да са с твоето мислене - ще има всякакви, някои от които самия ти впоследствие ще ги определиш като идиоти и обратното - те ще определят теб като такъв.
    Този комплекс не предполага някакви свръхбогати или свръхизискани обитатели ("свръхизискани" звучи снобско, но вярвам разбираш какво имам предвид).
    Мога да ти дам примери за такива комплекси, но твоя не е такъв. ... А дори и в свръхлуксозните комплекси пак има идиоти, въпреки ситната цедка при закупуването.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #28

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Използвал съм израза най-общо казано.
    Под общност имам предвид, че около мен ще са хора горе долу на едно ниво - току що закупил подобен имот на същото място с общи порядки и правила.
    Това извън комплекс не може да го постигнеш. Няма място в или около София, което да е така.
    Знам, че не е някой от тези комплекси, за които говориш. Всъщност, опитахме първо там. Под 300-400к евро няма как да купиш нищо, а нямаме такава възможност или поне ще иска голям кредит.
    Мястото отговаря до голяма степен на това, моето търсим - сравнително близо до София, с малък двор и в общ комплекс за да не се занимаваме кой знае колко.
    Иначе съм наясно, че идеални варианти няма.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Не знам какво трябва да измери това приложение, но стойностите вкъщи и пред блока ми са по-високи от тези под и около далекопровода.
    Вкъщи сега показва 50мТ, в офиса ми 60мТ, а на ливадата под жиците 40мТ,

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Отговор: Живот покрай далекопровод

    не знам доколко може да се вярва на сензори, вграждани в телефони, но при мен поне общият фон се върти около 20 и нещо, на антената на рутера качва до 100 (което се води гранична опасна стойност (дали?!*)), докато при антената на единия от лаптопите фърка до почти 500!

    иначе ми изглежда като да скалира правилно, защото затихването при отдалечаване наистина изглежда квадратично



    * напълно съвпада с материалите, с които съм се запознавал до този момент, в които най-общо казано се препоръчва човек да не гушка рутера...
    lazarus18 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Живот на CRT монитори
    От Anton във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 19-02-05, 14:47
  2. Живот на празни обороти
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 31
    Последно: 09-08-04, 09:14
  3. Нов живот за стария компютър
    От Bloody във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-03, 03:23
  4. Живот на CPU-то при овърклокинг???
    От didoriginal във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 21-05-03, 12:23
  5. Живот на CD-Rs
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 21-01-03, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе