Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 76
Like Tree17Одобрявам

Домашна енергетика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #31

    Отговор: Домашна енергетика

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Я качи фактурата!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #32

    Отговор: Домашна енергетика

    Нереалистично ниско ми изглежда това потребление! Освен ако не ви е бил ваканционния месец. Ако го поддържаш средно близко до това (ще проличи от фактурата ти за този месец) - евала!

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #33

    Отговор: Домашна енергетика

    на мен толкова ми харчат двата усилвателя, които са денонощно включени баси сметките имате, по-добре спрете да ги споделяте, че ще ни сложат 100квт на месец ограничение
    Gena_bs, eleena, svetlio1 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #34

    Отговор: Домашна енергетика

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Хехехе, сетих се за нея. Лупи очевидно на определен период от време периодично си изпада в стресови ситуации и почва да обмисля бункера. Лупи в апартамент няма да стане работата бате. Правим с теб по една къщурка на закътано място с вода или сондаж, там с фотоволтаиците, перки, генератор, по един бункер в земята и така.
    Докторе,
    Че вятър те вее на бяла кобила е известно-работиш само за себе си и се грижиш само за себе си. Но повечето хора тук не са така - имат семейни отговорности и ангажименти и тези въпроси ги вълнуват. Така че, давай го малко по-отговорно.

    - - - - - - - - - -

    Кой с какво ще се топли през зимата и колко ще му струва това в отделните региони на страната.
    https://www.dnes.bg/stranata/2022/10/30/bylgarite-shte-se-topliat-predimno-na-klimatici-i-parno-prez-zimata.548783
    Този пост е редактиран от Lupus; 31-10-22 в 09:40.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #35

    Отговор: Домашна енергетика

    Бате Лупи, все още си топля с локалното парно цялата къща, че и пристройката (притеснявам се да не се руши като не се топли, а има и там баня с тоалетна и да не замръзнат тръбите). Не съм се заврял в една стая, а си ползвам всичките без детската. Но пък единия от 2 нови климатика е в детската, че да не ми духа директно в хола, а са съседни. За вода наистина намалих потреблението. Съответно и топлата от котела на природен газ не ме товари. Токът ми без климатици е около 30-40лв. Но сметките за отопление на природен газ ме товарят с последните цени. За това септември нямаше как и взех 2 нови климатика за проба. Имам и още 1 почти не използван на 3г.
    И сериозно ти писах. Сега не се заяждам. Мисля да си продам къщата с двора в града и с парите да построя в някое село чисто нова малка къща. Холокухня 20-25м2 и 2 малки спални - 1 за мен и една за гости на дъщерята със зетя, а после внуци, когато му дойде времето. С тези стени, които са целите само изолация. И където може още изолация. Едно подово отопление с китайска ТП. Някой друг фотоволтаик. Генератор с автоматика. Ако имам собствен водоизточник е бонус.
    Всичко друго в апартамент е химера. Освен колкото може повече изолация. Триковете с икономиите си имат граница. Нямаш ли ток и комин умираш.
    Този пост е редактиран от VanDan; 31-10-22 в 14:44.

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #36

    Отговор: Домашна енергетика

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Кой с какво ще се топли през зимата и колко ще му струва това в отделните региони на страната.
    https://www.dnes.bg/stranata/2022/10/30/bylgarite-shte-se-topliat-predimno-na-klimatici-i-parno-prez-zimata.548783
    Тая статия е смукана от палеца. 450 лв за въглища Варна не е виждала отдаавна.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #37

    Отговор: Домашна енергетика

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Б Мисля да си продам къщата с двора в града и с парите да построя в някое село чисто нова малка къща. Холокухня 20-25м2 и 2 малки спални - 1 за мен и една за гости на дъщерята със зетя, а после внуци, когато му дойде времето. С тези стени, които са целите само изолация. И където може още изолация. Едно подово отопление с китайска ТП. Някой друг фотоволтаик. Генератор с автоматика. Ако имам собствен водоизточник е бонус.
    Всичко друго в апартамент е химера. Освен колкото може повече изолация. Триковете с икономиите си имат граница. Нямаш ли ток и комин умираш.
    Иделични намерения имаш, но с ориентацията към типа къща, ще си много далеч от целта.
    Няма нищо по-добро от масивна къща със солидна изолация.
    Намираш някаква запазена едноетежна къща, слагаш едни 20+см. изолация, дограма с четворен стъклопакет и си ти.
    VanDan одобрява това.

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #38

    Отговор: Домашна енергетика

    Какъв да е среден апартамент със топлещи от всички страни съседи, бие всяка къща с каквато и да е изолация.
    estqwerty одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #39

    Отговор: Домашна енергетика

    … и изцяло южно изложение, и то Варна…
    Знаем го това, ама като си живял в къща, как да се върнеш пак в апартамент.
    Иначе в него 2 климатика девятки миришат тока.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #40

    Отговор: Домашна енергетика

    Чакайте сега. Лупи разсъждава за тежки времена. Спирания на тока за дълго. Недостиг и липса на горива. Полу апокалипсис.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #41

    Отговор: Домашна енергетика

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Чакайте сега. Лупи разсъждава за тежки времена. Спирания на тока за дълго. Недостиг и липса на горива. Полу апокалипсис.
    На база вече няколко пъти преживяно в периода 1985-1999г. Аз лично обичам да си вадя изводите от миналото. И да вземам превантивни мерки. Пак опираме до камбанарийката.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #42

    Отговор: Домашна енергетика

    Нали и аз това им казах. Било то и среден апартамент с топлещи (в този случай няма да са топлещи) съседи без ток и горива не се връзва.
    Какви преживявания пък си имал в периода 1989-99г.с ток и горива за отопление. Да не си объркал 1999 с 1989г. Иначе за приключенията през развития социализъм е ясно.
    Тази тема освен с панели за ток в домашни условия, всичко друго е поредния безсмислен пълнеж.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-11-22 в 09:11.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Отговор: Домашна енергетика

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Нали и аз това им казах. Било то и среден апартамент с топлещи (в този случай няма да са топлещи) съседи без ток и горива не се връзва.
    Какви преживявания пък си имал в периода 1989-99г.с ток и горива за отопление. Да не си объркал 1999 с 1989г. Иначе за приключенията през развития социализъм е ясно.
    Тази тема освен с панели за ток в домашни условия, всичко друго е поредния безсмислен пълнеж.
    Вземи се поинформирай малко! Първия и най-жесток режим на тока беше в началото на 1985г.- 2 има, 4 няма. Разбирай, че спираше и парното, тъй като не работеха помпите на абонатната станция. Точно тогава февруари се роди големия ми син. Втория режим беше в началото на 1991. Малкия беше точно на годинка. Освен ток, нямаше и мляко. За литър прясно и две кофички кисело се чакаше пред супера от 5 часа да го докарат. Ставаше огромна опашка, зимата си беше зима и палехме стари щайги в кошчетата за боклук за да се стоплим. После 94-95г се прибави и режима на водата в София. Ни да се изкъпеш, ни да се изпереш
    Та парен тиква духа и на плет да я види!
    Този пост е редактиран от Lupus; 01-11-22 в 12:39.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #44

    Отговор: Домашна енергетика

    Без значение кога и как, какво можеш да направиш в апартамент ако нямаш ток и вода. И комин също. При мен в къщата остана само 1 - на бекъп котела на твърдо гориво в приземния етаж. Другите комини ги затворих, когато смених покрива изцяло. Е, в пристройката имам де, там ще ми е убежището за кюмбето.
    Успех на всички участници с домашната енергетика.
    Този пост е редактиран от VanDan; 01-11-22 в 15:39.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #45

    Отговор: Домашна енергетика

    Имайки горчивия опит от предишните ми жилища, когато строих и обзавеждах този взех всички мерки за диверсификацията на енергийните източници. Готвене на газ и ток, с възможност да се готви само на едното или другото (изключая печене, което е само на ток). Отопление на климатици, но с възможност със завъртане на крановете да се пусне парно.. БГВ основно от ТЕЦа, резервирана с бойлер за моментите на спиране или планови ремонти. С водата е по-трудно, но винаги има резерви за тоалетните, кунята и за пиене.
    Един от най-неприятните моменти при спиране на тока вечер е осветлението. Спира тока и ни да прочетеш нещо, ни телевизия да гледаш. За това в момента си правя непрекъсваемо захранване на осветлението, медия конвертора на оптиката и рутера.. След като смених цялото осветление с ЛЕД лампи идеята стана напълно реализуема с малка инвестиция - акумулатор (предвидливо същия като за колата), зареждачката за него да го поддържа в режим на подзаряд, едно инверторче 12/220V и едно реле с бобина на 220V. Всичко това на контакти, за да мога да взема зареждачката, инвертора или акумулатора ако ми потрябват в гаража или лабораторията. Така ще си имам и резервен, винаги зареден акумулатор ако се наложи. И с това ми е патила главата със забравени дни аварийки включени.
    Този пост е редактиран от Lupus; 01-11-22 в 21:10.
    estqwerty одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Домашна мрежа
    От wdwdwd във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 30-04-21, 19:19
  2. Домашна бира?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 18-02-13, 11:45
  3. Домашна хлебопекарна?
    От SET_time във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 12-12-09, 17:37
  4. Домашна електротехника
    От dallaz във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 12-02-09, 13:11
  5. интернет тв - домашна
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-08, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе