Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 218

Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #46

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Би ли споделил защо не искаш цената да е по-ниска? Някакъв личен интерес ли имаш, че толкова защитаваш тези ненормално високи цени? По какъв точно пазарен принцип цената на газа се вдигна 10 пъти на борсата? 10 пъти е скочило потреблението ли? 10 пъти по-скъпо се добива този газ или нещо друго? Тази цена започна да се вдига още миналата година по това време, когато изобщо нямаше война. Енергетиката да не би нещо да е на загуба, че не съм разбрал защо още е нужно да се вдигат цените.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #47

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Може пък да има някоя частна електростанцийка, ама тук едва ли ще ни осветли защо толкова се напъва за високи цени... Щото и цената на тока е нормална... 80 стотинки на киловат без ДДС и другите добавки... А следващия месец ще е 1 лев.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #48

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хах…
    Цената на тока е тази, която е на европейската борса.
    Това е положението. Къде тръгнахте да се врете и изчислявате цената на киловат от Козлодуй или Мариците ум не ми го побира.
    Иначе по отношение целта на темата - не мисля, че има такава.
    Никой не коментира мнението ми, че поставената граница е достатъчна за всичко без отопление и че няма никакъв резон отопление на ток да се спонсо рира, а на друг енергоизточник не…
    Не ви допада или не сте съгласни?
    А трябва ли да е такава??? С какви аргументи? Солидарност - да, в общите части на блока, в който живеем. Не и в хладилника, където аз го пълня, докато тоя от съседния апартамент си вее задника "на където ми видят очите". Да се върнем към Маркс - "От всекиму според възможностите, на всекиму според потребностите"? Не, не съм съгласен! Тока си го произвеждаме ние, с мощности, построени с наши пари, работещи предимно с наши ресурси, от наши работници и специалисти. От къде накъде някакъв брюкселски бюроподпирач, който в живота си не е завил с ръцете си и една гайка ще ми дава наклон на дедовеца и ще ми определя на колко да продавам собствената си стока. Ами пазарна икономика - като не ти аресва цената - произвеждай си!
    Та така ние загробваме собствената си икономика!

  5. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #49

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хах…

    Никой не коментира мнението ми, че поставената граница е достатъчна за всичко без отопление и че няма никакъв резон отопление на ток да се спонсорира, а на друг енергоизточник не…
    Не ви допада или не сте съгласни?
    Резон има, защото на ток се отоплява по- голямата част от населението и има голяма обществена значимост. Сега всички си мълчат и се ослушват, ама като им опре в задника вкупом ще зареват.
    Имаше една програма за безплатна смяна на печките на дърва с алтернативни уреди, които не замърсяват, включително и с климатици. Значи държавата ти набутва климатиците и ти вдига двойно тока за да ти е по- топло...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #50

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Никой не коментира мнението ми, че поставената граница е достатъчна за всичко без отопление и че няма никакъв резон отопление на ток да се спонсорира, а на друг енергоизточник не…
    Не ви допада или не сте съгласни?
    Проблема е там, че в момента се говори за излизане на свободния пазар на електроенергия, но нищо за регулирания пазар на ТЕЦ. Нищо за полу-регулирания пазар на дърва за огрев. Виж какво става в момента в Европа, цената на газ расте заради войната, слагат таван, обаче тока, защото не е вносна суровина, а вътрешна за съюза е все още изгоден за част от страните, така че останалите да се оправят. Ако алтернативните доставки на газ не сработят, това ще изстреля цената на тока по борсите още нагоре, тогава Урсула и компания ще сложат вече и таван на тока.
    Иначе съм съгласен, не би трябвало един енергоизточник да бъде спонсориран, а друг не. А като цяло и думата спонсориране не е точна, защото себестойността на производство на ток е по-ниска не само от мариците и Козлодуй, а и от всички държавни вецове.
    Като цяло енергийната политика на ЕС беше крайно криво разбрана и това лъсна сериозно заради войната. Европа прави зелен преход, а САЩ , ***** и Китай не подписват никаква зелена сделка, ние ще спасяваме екологията, докато другите ще цапат, а отговорността за планетата е споделена.
    Този пост е редактиран от pippo; 18-10-22 в 23:06.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #51

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    При положение, че 70% от работещите получават до 1000 лв. чисто, не виждам как това ще мине. 500- 600 лв. ток зимата няма кой да им плаща. ЕС може и да го иска, но може и да го духа.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #52

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Нещо обръщаш нещата обратно. Реалната себестойност на тока е точно тази или малко по- висока, която е в момента(битовата). Цената в пъти на промишлената и на тази, която искат да въведат, е спекулативна, повлияна от различни изкуствени фактори, но в никакъв случай не е реална спрямо производствената себестойност.
    Значи предлагаш да продаваме тока на съседните държави на 20 стотинки, така ли?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #53

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Би ли споделил защо не искаш цената да е по-ниска? Някакъв личен интерес ли имаш, че толкова защитаваш тези ненормално високи цени? По какъв точно пазарен принцип цената на газа се вдигна 10 пъти на борсата? 10 пъти е скочило потреблението ли? 10 пъти по-скъпо се добива този газ или нещо друго? Тази цена започна да се вдига още миналата година по това време, когато изобщо нямаше война. Енергетиката да не би нещо да е на загуба, че не съм разбрал защо още е нужно да се вдигат цените.
    Търсене - предлагане говори ли ти нещо?
    Цената се вдигна още миналата година защото това беше подготовка за войната от ***** с цел да печели повече от продажбата на суровини.
    Подготовка, започнала още преди десетилетия с обвързването на Европа с техните доставки.
    Умишлено Газпром изпразни Хранилищата си в Европа и забави доставките, получи се голямо търсене и цената литна. Войната почна, те разиграват някакви аварии, взривяват тръбите си и цените скачат още повече.
    С повишаването на газта, всички енергоносители скачат също.
    Нещата са елементарни.
    Не виждам смисъл от комунистически мерки да държим цените ниски като от високите цени се печелят огромни пари в момента. Въпросът е какво правим с тази печалба.

  11. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #54

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Ето едно мое мнение от един друг форум. Там никой не можа да ми обясни що така се получава.
    Държавата ако пожелае, може да не пипа цената на тока. Може да пусне за потребителите евтин ток от държавният Козлодуй, а разните частни ТЕЦ-ове и ВЕИ-та да си продават на който и на каквато си цена могат. Сега какво се получава? Аз и бай Пенчо от Каспичан сме собственици на АЕЦ, защото ние сме държавата, но ще трябва да ползваме скъп ток от борсата. Е, що?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #55

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Защото ти и бай Пенчо от Каспичан сте документално европейци, ще плащате като истински европейци.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #56

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от atanasnikolov Виж публикацията
    Защото ти и бай Пенчо от Каспичан сте документално европейци, ще плащате като истински европейци.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk
    Ами тогава нека получава и заплащане като истински европеец. Ех, тези двойни стандарти!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #57

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ами тогава нека получава и заплащане като истински европеец. Ех, тези двойни стандарти!
    Когато ние българите започнем да произвеждаме български аналози с добро качество на Мерцедес,БМВ,Фолксваген, Пежо, Сименс, Бош и т.н.тогава ще започнем да получаваме "европейски" заплати.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #58

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Относно лимита за електроенергия мисля,че идеята е правилна...обаче също изобщо не е просто и зависи как ще бъде реализирана от ''елементарните'' политици които се борят за народната любов.Напр. освен колко kw,това на човек ли ще е или на жилище?Едно и също ли ще е зима и лято.
    Дали трябва да се дотира също не е ''елементарен'' въпрос.Тъй като ел. енергията е Българска ,значи се дотира бг производството,а газта е руска и значи се дотира *****(?)..или кой да е друг.И кво стана,уж се борим за деверсификация,а после ги дотираме?
    Елементарно...а?

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #59

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ами тогава нека получава и заплащане като истински европеец. Ех, тези двойни стандарти!
    Ахах... Принадлежността към европейското семейство дава възможности, не баница.
    Възможност да получава живот като истински европеец (съотношение заплащане / разходи). А не готова даденост... Така че, какъв е проблема - получавай пари като истински европеец, кой те спира по дяволите? Имай производителност като него и ще получаваш достойни пари. Ако търкаш стола и се подмотваш, ако КПД ти е 20% от неговото - ами няма да получаваш. Нито тук, нито на запад.
    Моткат се някакви заплати тук от 1000лв.
    Значи - хайде стига празни приказки, има статистика!
    Средната заплата за страната е над 1700лв.
    Средната заплата за София е над 2300лв.
    Това са ясни документални цифри. Всеки е наясно, че има сива икономика и реалните заплати са по-високи от гореописаните брутни!
    https://www.capital.bg/politika_i_ik...o_trimesechie/
    Нека да говорим за средни заплати, не за минимални. Аз казах, че тези помощи трябва да са за най-нуждаещи се - не се прие, всички искате от тях. Като искате - не давайте примери с минимални заплати, а със средни?

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #60

    Отговор: Въвеждане на нов модел ценообразуване на електроенергия за битови абонати

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ахах... Принадлежността към европейското семейство дава възможности, не баница.
    Като искате - не давайте примери с минимални заплати, а със средни?
    Едно и също е.Дават примери минимална /минимална.Ако дават средна към средна едва ли ще напреднем много.
    Но примерите нямат значение.
    По-скоро някои други въпроси.Напр.
    Защо да се спонсорира бензина за такива които искат да бръмчат,а да не се спонсорира тока,за тези които искат просто да се стоплят?И защо е на кола (богатите имат по 2-3,...бедните изобщо нямат такива),а не на човек.
    Подобни въпроси има хиляди и никога няма да има пълна справедливост.И няма как да има.Факт.

    п.с. И горното изобщо не е от моята камбанария.Имам кола купена нова и сега е на под 50к км.Поръчал съм вече пак нова(след 6-9 месеца ,надявам се).Но защо държавата трябва да ми плаща да бръмча?
    Имал пари за кола,пък нямал за бензин?И защо си е купил МЕРЦ/БМВ с десен волан 400 коня,а не нова кола с малък разход?Вероятно защото му е скъп бензина?
    Този пост е редактиран от inches9; 19-10-22 в 10:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Консумация на електроенергия
    От valboss във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-22, 11:07
  2. Отговори: 24
    Последно: 25-10-17, 20:32
  3. Уреди за пестене на електроенергия
    От dragomir7708 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-08, 18:36
  4. Кои са 16,32,64 битови памети
    От milev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-05, 21:31
  5. 64 битови РС
    От CNA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 06-07-05, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе