Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Ползване на акумулираща печка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #31

    Re: Акумулираща печка :)

    В моят офис, който е с размери около 5 x 3,5 m съм си сложил китайски боклук, без никаква марка или име, който е 18000 BTU. За сметка на това беше учудващо евтин. Ясно ви е, че 18000 BTU би трябвало да са напълно достатъчни за отопление/охлаждане на средно голям магазин или барче. Отопление - 5,7 kW. А офиса ми е в апартамент, а не с врата към улицата, която да се отваря/затваря през минута. Нова дограма, южно изложение. Просто реших да се презастраховам откъм мощност "за всеки случай". Обаче като хванат студовете, климатика прави 21C в 17,00h - когато си тръгвам. При цял ден бумтене на компресора през повечето време t e 17...18C. Да те е яд, че тъкмо си стоплил най-накрая и трябва да си ходиш. Добре че имам и 2 kW духалка, тя спасява положението. Е, предполагам че ако беше Panasonic или Hitachi - щеше да бъде по-различно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #32

    Re: Акумулираща печка :)

    Искам да допълня нещо важно за "Горнооряховските" акумулиращи. Вътре са пълни с азбест (в смисъл, че е ползван азбест за термоизолация). Когато се пусне вентилатора и в стаята се отглежда бебе - някак май не е много здравословно.
    И още нещо - моята нощем издаваше гаден звук (бучене) при зареждане. Възможно е при другите модели да няма тези недостатъци, но е добре да се има "едно наум"!

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #33

    Re: Акумулираща печка :)

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Искам да допълня нещо важно за "Горнооряховските" акумулиращи. Вътре са пълни с азбест (в смисъл, че е ползван азбест за термоизолация).
    да, вярно е, че в малките "Ели" има азбест. в големите "Изгреви" обаче има стъклена вата отгоре под капака, иначе ще се стопи ламарината от зверската горещина

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    И още нещо - моята нощем издаваше гаден звук (бучене) при зареждане. Възможно е при другите модели да няма тези недостатъци, но е добре да се има "едно наум"!
    ами това бучене си от тока.. няма как

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #34

    Re: Акумулираща печка :)

    първите 14 години от живота ми са преминали наполовина под земята (сутерен) с акумулираща печка
    за сметките
    ако изключим случая с местенето на топлина (климатик) киловата си е киловат
    отделен въпрос е за колко време ще се отдаде
    за да загрееш акумулираща печка ти трябват от няколко дни до седмица
    огромен плюс - веднъж да загрее в къщата винаги е топло
    това разбира се можеш да го постигнеш с всеки уред включен постоянно
    за комфорт и поддържане на топлина уреда е страхотен
    аз лично не мисля, че бих гледал детето си на климатик........
    за дете или акумулираща или маслен радиатор
    ако не ти трябва 24 часа топло има и други варианти
    с акумулиращата можеш спокойно да ползваш само нощна тарифа

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    26
    #35

    Re: Акумулираща печка :)

    Здравейте отново!

    Как се мести този мастодонт (акумулиращата печка)? Разглобява ли се, вадят ли се тухлите или цялата се мъкне? Искам да я преместя в друга стая, но се притеснявам за паркета и плочките.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #36

    Re: Акумулираща печка :)

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    roumen68, Така е, но липсват точни данни как точно намалява - при какви градуси кой климатик колко е ефективен. Това ме кара да си задавам въпроса " Дали аджеба тези данни липсват, за да не попречат на продажбите". Защото като си купуваш водна помпа за поливане на нея е означено - например:
    - при вис. 0м - 3куб.м./ч
    - при вис. 40м - 0куб.м./ч
    - при вис. 20м ~ 1,5куб.м./ч
    А като си купуваш термопомпа - никакви подобни данни
    Julian Ясно, че е тъй, но и японците не публикуват такива данни в/у табелката. Нали ако ги напишат и наблегнат на тази разлика,това ще им помогне да сразят евтината китайска конкуренция . Може би итехните ризи са кирливи
    Lupus, за добре формулираното съждение!
    Японците си дават данни как се намалява COP-а с температурата. Отиди в MMC и ще ти покажат таблици за съответните модели на Даикин.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Re: Акумулираща печка :)

    Цитат Първоначално публикувано от Naskoni
    Здравейте отново!

    Как се мести този мастодонт (акумулиращата печка)? Разглобява ли се, вадят ли се тухлите или цялата се мъкне? Искам да я преместя в друга стая, но се притеснявам за паркета и плочките.
    ЕЛА не знам как са оригинално. при мен са на home-made колелца, които са колелца, колкото да се каже, иначе никакъв шанс да се завъртят (заради тежестта)

    ИЗГРЕВ са на "топки"

    аз лично си местя сам и двете, както са пълни, като в зависимост от повърхността отдолу слагам или дебел картон, или черга върху найлон (чергата се плъзга по найлона), но да знаеш, че все пак трябва да си поне в състояние да отлепиш два крака, без да се сецнеш

    иначе разглобяването не е проблем. не забравяй да се пазиш от стъклената вата на ИЗГРЕВА, както и да махаш всички тухли, особено вертикалните (ако не - застопорявай ги напречно здраво, че после да не ги метеш от дъното

    ааа, и като тръгнеш да разглобяваш, недей забравя:
    1. трябва да е студена печката, и то не само отвън
    2. има реотани между тухлите. ако не можеш да ги запомниш кое откъде - нарисувай си ги

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #38

    Re: Акумулираща печка :)

    Местил съм я , мамка и, даже още понякога сънувам, че местя акумулиращи печки.
    Аз използвах кръгли дървени трупчета(моята нямаше колелца). Можех да я повдигна от едната страна, полагам
    (жената де) трупче, после от другата и т.н......Даже да не са много кръгли - пак става. То си е известен
    метод от пирамидите още! Не те съветвам да разглобяваш.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #39

    Re: Акумулираща печка :)

    Ако закъсате за вата свиркайте
    Насреща съм имам в наличност керамика- / алумосиликатна вата 25 мм дебела за 1260 градуса само и керамични картони на 1100 градуса от 1-5мм дебелина/. За Варненци има примоция. иначе с доставка от централа та има и плочи 40-50 мм / 500 х 1000 мм само на мижавите 1400 градуса.

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #40

    Re: Акумулираща печка :)

    Никакво разглабяне, щото после да не се чудиш защо има пясък вместо тухли.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #41

    Re: Акумулираща печка :)

    колегата се топли с акумулираща печка ,като отоплява 2 стаи отваряйки вратата между тях .. сметката му за ток миналата зима беше между 160 и 240 лв на месец аз с 1 нон стоп включен климатик не подминах 80 лв с всичко ,ще видим тая зима с 2 как ще е .. мисля че с климатици е много по евтино ,само дето те трябва да са от по 1500 лв и нагоре единия

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #42

    Re: Акумулираща печка :)

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Никакво разглабяне, щото после да не се чудиш защо има пясък вместо тухли.
    Старите печки са с добре направени тухлички - няма проблем. Ама азбеста отгоре си е за мен.........
    По-добре не отваряй............
    Сега си спомням, че изхвърлих всичко, без тухлите, в казана- а не би трябвало - опасно си е!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    26
    #43

    Re: Акумулираща печка :)

    Попитах предишния собственик за акумулиращата печка. Каза ми, че е произведена в Промкомбинат "Мир" - Благоевград и е по поръчка - с реотани между всеки ред тухли. Оригинално били с 2 реотана по 2 kw, сега ако са 4 (не разбрах колко са) - общо 8 kw. Нещо невъзможно ми се струва, все пак е с обикновен контакт. Освен ако не са вързани последователно 2 по 2. Ще взема да я отворя да видя какво става Чувал ли е някой за тези печки, произведени в Благоевград? Каква ли им е изолацията, да не е азбест?

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #44

    Re: Акумулираща печка :)

    не мога да повярвам, че ще е 8kW!

    проточните бойлери са около 5-6 и са опасност за всяка инсталация, камо ли 8. не само специален кръг трябва да пускаш за нея, не само зверски дебел кабел, ами и няма да можеш да пуснеш нищо допълнително (камо ли големи консуматори като бойлер, готварска печка и т.н.)

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #45

    Re: Акумулираща печка :)

    Най-вероятноса намалили мощността на нагревателите на 1кв, тъй че общата мощност да остане пак 4кв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Реле за акумулираща печка
    От abv във форум Електрическо отопление
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-14, 11:46
  2. питане за ползване на смартфон
    От naydenov69 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-13, 19:16
  3. Акумулираща печка Изгрев help! :/
    От Ciff във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-12, 19:53
  4. Управление акумулираща печка с реле за време
    От integer във форум Друга битова техника
    Отговори: 48
    Последно: 25-01-11, 09:57
  5. Отговори: 21
    Последно: 22-04-09, 21:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе