Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51

Ползване на акумулираща печка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #46

    Re: Акумулираща печка :)

    Никога у нас не е произвеждана акумулираща печка с мощност >5квт.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    26
    #47

    Re: Акумулираща печка :)

    Ами аз нали това написах, че може би са вързани последователно 2 по 2 реотаните. Той ми обясни, че е сложил реотан на всеки ред тухли, за да се нагряват равномерно всички. Нямаше как да го разпитвам повече, и без това ще я отварям, за да я свържа да работи без часовник (такъв нямам засега), така че ще видя какво е положението вътре.

    Интересно ми беше, че са произвеждани и в Благоевград ак. печки. От форума останах с впечатлението, че има само "Изгрев" и "Ела", затова ви споделих

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #48

    Re: Акумулираща печка :)

    В края на 80-те се появиха много знайни и незнайни производители по Указ 56 на ДС и н'ам кое си постановление на МС.

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #49

    Re: Акумулираща печка :)

    Naskoni,
    вместо да я отваряш вземи един цифров мултицет и замери съпротивлението и /и при различните степени ако има такива/ на штепсъла.
    P=U*U/R, където Р ти е мощноста, U ти е 220 и R е това което замериш.
    Успех.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    26
    #50

    Re: Акумулираща печка :)

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Naskoni,
    вместо да я отваряш вземи един цифров мултицет и замери съпротивлението и /и при различните степени ако има такива/ на штепсъла.
    P=U*U/R, където Р ти е мощноста, U ти е 220 и R е това което замериш.
    Успех.
    Нямаше начин да не я отворя, защото не работеше. Много ти благодаря за формулата, за проба сметнах доста електроуреди вкъщи колко харчат и дали отговаря на написаното. Та за акумулиращата, оказа се, че има три нагревателя, като всеки е разположен на два реда тухли. Мощността на всеки е 1.3 kw, a общо 4 kw. Свързах я да работи без часовник (засега).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #51

    Re: Акумулираща печка :)

    Цитат Първоначално публикувано от Naskoni
    Свързах я да работи без часовник (засега).
    На моята печка "Изгрев 4KW" съм и сложил електронен часовник (от тези дето са по 15лв (16А/3KW)). Свързан е паралелно на ключа за да можеш да си я включваш ръчно когато искаш (ключа включва контактора). Таймера е хубав има батерия вътре и не си забравя часа (механичните имат този недостатък). 6 години се отоплявам с нея, по принцип съм доволен, неудобството е че сутрин температурата е най висока т.е. няма как да си регулираш температурата. Иначе постояно е топло и сметките ми за стая 3,5х5м са били средно за зимния сезона120-130лв, като др. стаи спалнята и кухнята не ги отоплявам (апртамента е среден). Другото неудобство е че заема доста място в стаята и наоколо от 0,5м не може да сложиш нищо понеже ще се запали. Тази зима ще съм на климатик ще видя как ще са сметките.

    p.s. Ако на някой му трябва печка продавам я моята ще я дам с таймера (има иа фабрични колелца)

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Реле за акумулираща печка
    От abv във форум Електрическо отопление
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-14, 11:46
  2. питане за ползване на смартфон
    От naydenov69 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-13, 19:16
  3. Акумулираща печка Изгрев help! :/
    От Ciff във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-12, 19:53
  4. Управление акумулираща печка с реле за време
    От integer във форум Друга битова техника
    Отговори: 48
    Последно: 25-01-11, 09:57
  5. Отговори: 21
    Последно: 22-04-09, 21:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе