Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 181
Like Tree4Одобрявам

Отоплителен уред клас А (но не климатик)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #31

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    С риск да избягам много от темата, но с едничката цел да предизвикам ползотворна дискуся си позволявам да изглеждам крайно забавен и ще напомня за един отоплителен уред с който едно време бабите гледаха пилета по селата.Знаменитата кварцова лампа.. .Тя май бичеше в ултравиолетовия спектър....Та тая лампа май харчеше по 150 вата на час ,ама отглеждаше по-един кокошарник пилци...dika ..кажи нещо за технологията с инфрачервното затопляне,защото до колкото знам имфрачервените лъчи са тези които предизвикват отделянето на меланин в кожата, или казано по-просто това което ни кара да почерняваме на слънце.Обясни ако не е така и ме опровергай.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #32

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    valen1аз не карам никой да ми вярвя сляпо(Само със сляпа вяра в нещата тук няма да можеш да убедиш много хора, това не е форум за религия.),ако си чел по нагоре аз го поканих да се убеди.
    blue1 виждам даже че не четеш това което пиша(valen1 уреда май беше доста по-скъп),valen1 си е направил труда да разгледа ,прочете и разбере поне колко струва радиатора.Какъв отговор търсиш не мога да разбера.За разлика от теб аз имах конкретен въпрос(радиатор с мощност 2кВт/ч и не го изклучиш 1 месец значи ли че тои ще изхарчи 30х24x2кВт=1440кВт),на който ти на няколко пъти не отговори.Да аз спор не водя,аз ти казах че аз се топля на това чудо ,аз му плащам сметките и никого не карам да ми вярва,намерил съм начин да си намаля сметките за ток, доволен съм и хич не ми пука дали ти вярвяш.Аз си стоя на топло и си щракам с пръсти а ти продалжавай да не вярвяш.
    Доколкото разбрах си търговец на климатици и ако ми"повярвяш" или трябва да сменяш търговията или да умреш от глад.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #33

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    220voltov ми те хората са го написали има линкове чети.Аз не съм капацитет в тази област(за разлика от някои пенкилери във форума),аз го ползвам това чудо и съм доволен.Както по горе писах може да е частен случай,съвкупност от добра изолация и дограма(абе дали пък не съм на предела на пасивната къща)

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #34

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Имам усещането, че спора се води не в тази плоскост, в която би трябвало.
    Климатика и уреда на CAMPA действат по коренно различен начин. Климатика затолпя въздуха и посредством конвекцията - цялата околна среда в едно помещение: мебелите, дрехите... и хората в него се чувстват комфортно. Ако се измери температурата на повърхностите, тя ще е приблизително еднаква в цялата стая. Човека също има усещането за топлина и се чувства комфортно. Уредите на CAMPA излъчват инфрачервени лъчи, които затоплят директно предметите и хората. Въздуха не поглъща силно тези лъчи и остава сравнително студен. Дрехите на човека и неговата кожа се облъчват директно и той има усещането за топлина. Мебелите обаче, тъканите в зависимост от техния цвят и повърхност се затоплят по-слабо. За това температурта в помещението като цяло е по-ниска при еднакво усещане за конфорт в сравнение с затоплянето с климатик. Прочетете как работи отоплението на открити пространства. Определено няма да се чувствам комфортно в спалнята, затоплен от инфрачервените лъчи, когато легна в ледените чаршафи.
    С риск да избягам много от темата, но с едничката цел да предизвикам ползотворна дискуся си позволявам да изглеждам крайно забавен и ще напомня за един отоплителен уред с който едно време бабите гледаха пилета по селата.Знаменитата кварцова лампа.. memnon yahoo.Тя май бичеше в ултравиолетовия спектър....Та тая лампа май харчеше по 150 вата на час ,ама отглеждаше по-един кокошарник пилци...dika ..кажи нещо за технологията с инфрачервното затопляне,защото до колкото знам имфрачервените лъчи са тези които предизвикват отделянето на меланин в кожата, или казано по-просто това което ни кара да почерняваме на слънце.Обясни ако не е така и ме опровергай. Ole
    Прочети си пак поста, съвсем си омешал инфрачервените и ултравиолетовите лъчи.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #35

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Прочети си пак поста, съвсем си омешал инфрачервените и ултравиолетовите лъчи.
    Прав си , ултравиолетовите лъчи ни карат да почерняваме ,т.е. тия с който бабите гледат пилци.... ...ама идеята ми беше да провокирам dika да ни светне как се произвеждат инфрачервените лъчи в уредите за лъчисто отопление.На мен ми е ясно, че и един обикновен радиатор произвежда лъчение в инфрачервения спектър , ама не ми е ясно каво прави тоя лъчистия уред ,толкова ефикасен.... ...Макар , че ако питаш жената щи каже ,че когато сме ходили на почивка по планините , като стои вечер по-край запален огън кожата и се сбръчква и застарява, точно от тия инфрачервни лъчи излъчени от изгарящите дърва...

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #36

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    ултравиолетовите лъчи ни карат да почерняваме ,т.е. тия с който бабите гледат пилци....
    Грешка!
    Бабите гледат пилците с инфрачервените лъчи, а ти на плажа почервеняваш или от ултравиолетовите лъчи на слънцето, или от срам в кръчмата, когато се напиеш или не можеш да си платиш сметката.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #37

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Грешка!
    Бабите гледат пилците с инфрачервените лъчи, а ти на плажа почервеняваш или от ултравиолетовите лъчи на слънцето, или от срам в кръчмата, когато се напиеш или не можеш да си платиш сметката.
    .......ще си помогна с един копи- пеист за кварцовата лампа... ...През 1801 г. английският физик Уоластън и немският физик Ритер като изследват химичното въздействие на електроматгнитните вълни от спектъра на бялата светлина установяват, че фотографската плака почернява най-силно след виолетовата ивица. Това показва, че в тази невизима за човеското око област има лъчи. Те са наречени ултравиолетови (надвиолетови) лъчи. Ултравиолетовите лъчи(УВЛ) са електромагнитни вълни с дължина на вълната от 10 nm до 380 nm. Над 90% от лъчението на живачната газоразрядна лампа е ултравиолетово. Спектът на УВЛ също може да бъде линеен, ивечен и непрекъснат в зависимост от източника. Обикновенното стъкло силно поглъща УВЛ, а кварцовото-слабо. Най- мощен естествен източник на ултравиолетовото лъчение е Слънцето.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #38

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    .......ще си помогна с един копи- пеист за кварцовата лампа... ...През 1801 г. английският физик Уоластън и немският физик Ритер като изследват химичното въздействие на електроматгнитните вълни от спектъра на бялата светлина установяват, че фотографската плака почернява най-силно след виолетовата ивица. Това показва, че в тази невизима за човеското око област има лъчи. Те са наречени ултравиолетови (надвиолетови) лъчи. Ултравиолетовите лъчи(УВЛ) са електромагнитни вълни с дължина на вълната от 10 nm до 380 nm. Над 90% от лъчението на живачната газоразрядна лампа е ултравиолетово. Спектът на УВЛ също може да бъде линеен, ивечен и непрекъснат в зависимост от източника. Обикновенното стъкло силно поглъща УВЛ, а кварцовото-слабо. Най- мощен естествен източник на ултравиолетовото лъчение е Слънцето.
    Всичко това е вярно, ама пилците не искат тен, а топлина за да се развиват. А, и да не забравяш да ги храниш редовно.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #39

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    е друго си е ако на всеки курник имаше Уруру Сарара (да не им е много влажно)

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #40

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    muchoto

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #41

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Всичко това е вярно, ама пилците не искат тен, а топлина за да се развиват. А, и да не забравяш да ги храниш редовно.
    Точно за това и аз искам да разбера, как се постига излъчването в инфрачервения спектър от тя лъчисти уреди за отопление, за да се топля без да се съмнявам, че се облъчвам.Факт е ,че на СТРОЙКО в НДК стоях пред такова чудо и то ме топлеше яко на 1.5 метра от него.Ама не можах да се добера до консултантите да ги разпитам.Взех си някави брошури които после загубих.Нека някой просветен да обясни...
    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    е друго си е ако на всеки курник имаше Уруру Сарара (да не им е много влажно)
    ...е тогава тия пилци щяха да са златни...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #42

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)


  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #43

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Аве я да отворята учебниците по топлопренасяне и по слециално лъчист топлообмен. Големи глупости пише в тази тема. Термометъра ако закриеш с нещи ще покаже много по ниска температура от лъчистата печка. Това ще е темлературата на вуздуха. Със 100W ще ми топлиш стая. То става ама ако изолацията е мноооооооого дебела и стъклопакета е можеби не триен, а четворен. Ако изкаш мога да ти сметна примерна стята с каква дохграма и дебелина на стени трябва да е за да я стоплиш със 100W и да е 20 градуса вътре и -5 отвънка. Само кажи и смятам.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #44

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Това което успях да разбера от разговора по тази тема и след разясненията на Lupus е че:

    1. Тези уреди представляват електрически радиатори излъчващи повече инфрачервени лъчи.
    2. За разлика от обикновенните електрически радиатори при тях чувството за топлина и комфорт се постига с по-ниска от реалната температура. Която според сайта на търговеца е 2,5 градуса по-ниска.
    3. При тези инфрачервени електрически радиатори се постига икономия на електричество спрямо обикновенните електрически радиатори, която е 17,5 % според търговеца.

    Пример: Ако Вие се чуствате комфортно при температура на помещението от 22 градуса то за да постигнете тази температура с обикновен електрически радиатор трябва да затоплите помещението до 22 градуса. Но ако ползвате тези инфрачервени електрически радиатори е достатъчно да затоплите помещението до 19,5 градуса, при които ще чувствате същият комфорт както при 22 градуса. Ето от тук е икономията на електричество, че ще затопляте помещението до по-малки градуси.

    С две думи казано: Стаята ще е студена но на вас ще ви е топло.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #45

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    е друго си е ако на всеки курник имаше Уруру Сарара (да не им е много влажно)
    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    ...е тогава тия пилци щяха да са златни...
    Абе те и без Уруру Сарара за някои пак са златни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-10-12, 07:39
  3. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  4. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  5. Мнение за отоплителен уред ELITE - WCH 2006
    От mmony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-07, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе