Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 181
Like Tree4Одобрявам

Отоплителен уред клас А (но не климатик)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #16

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Виноват за това ,че се изказвам по тоя начин . ...Ама освен приказки на една позната ,дето си го е взела с апартамента,имам и лично изпитване на усещането от Стройкото в НДК . Значи застанах срещу тва нещо и веднага ми стана много топло.Не знам как се постига комфорт с него.Сигурно си има начин.Не съм запознат в детайли с приципа на действи на тоя лъчист инфрачервен излачвател и моля дайте линк или инфо за него,щото с гугала не намерих нищо ...А за комфорта с климиатика мога да поспоря, щото с него може да се постигнат много добри резултати.Стига климатика да е свестен, добре оразмерен и човек да не смята изразходените киловати до стотинка.Дори смея да твърдя, че е ненандминат като става въпрос за апартамент.Всеки си има собствен стандарт за комфорт обаче...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Julian сигурно се нарича лъчисто отопление макар че има и някаква конвекция макар и минимална.blue1 уреда е с мощност 2кВт/ч,с електронно управление като на дисплея мога да видя във всеки един момент на каква мощност работи.При зададена температура 23 градуса уреда работи не повече от 15 минути за час при 20 % от мощността си,надявам се можеш да изчислиш колко харчи.На 100% го виждам само когато проветрявам стаята.220voltov това не е вярно дето го пишеш,работи непрекъснато като комфорта е по добър от климатика,няма шум от вентилатори няма течения,аз го имам в къщи и споделям лични впечатления, а не чул от някаде(Това да не е онова чудо дето топли само хората).Нищо лично.
    dika на ток най-икономичният уред за сега е климатика. Един качествен климатик с СОР-5 при консумация от 400 вата на час отдава 2000 вата топлинна енергия. Принципа просто е различен предполагам знаеш. Колкото и икономично да работи уреда за който говориш той отдава толкова колкото консумира.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #18

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    dika на ток най-икономичният уред за сега е климатика. Един качествен климатик с СОР-5 при консумация от 400 вата на час отдава 2000 вата топлинна енергия. Принципа просто е различен предполагам знаеш. Колкото и икономично да работи уреда за който говориш той отдава толкова колкото консумира.
    blue1 мислех че можеш да смяташ,но както и да е.Никого не ангажирам със своето мнение аз се топля , плащам стотинки и се чувствам комфортно.Нищо лично

    220voltov линковете са по нагоре.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #19

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    dika очаквах ти да сметнеш нагледно и да докажеш твърдението си, но както и да е. Разгледах сайтовете които си посочил и до колкото разбрах икономията на един такъв уред е от 17,5 процента. Следователно ако уреда с мощност 2000 вата пести 17,5 процента при излъчената топлина от 2000 вата е консумирал 1650 вата, което е добра икономия за уред от този тип, но в сравнение с климатична система е значително по-неикономично. Ако някъде греша моля поправи ми. Целта ми не е да ти противореча а да стигнем до правилният резултат. Човек се развива , когато се съмнява, а не когато сляпо вярва.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #20

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    dika очаквах ти да сметнеш нагледно и да докажеш твърдението си, но както и да е. Разгледах сайтовете които си посочил и до колкото разбрах икономията на един такъв уред е от 17,5 процента. Следователно ако уреда с мощност 2000 вата пести 17,5 процента при излъчената топлина от 2000 вата е консумирал 1650 вата, което е добра икономия за уред от този тип, но в сравнение климатична система е значително по-неикономично. Ако някъде греша моля поправи ми. Целта ми не е да ти противореча а да стигнем до правилният резултат. Човек се развива , когато се съмнява, а не когато сляпо вярва.
    Твоя работа на какво вярваш.Аз споделям лични впечатления ,ако си видял по горе имам и климатици така че имам база за сравнение за разлика от теб.Може при мен да е частен случай(много добра изолация и дограма),например не мога да накарам Даикина да работи като инвертор(нито лятото,нито сега),климатика е 9-ка помещението 18кв.м..Нищо лично.
    И не на последно място климатик с коп над 5 струва над 3 пъти повече .

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #21

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Не разбрах каде точно ги видя тези 17,5%.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #22

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от dika

    220voltov линковете са по нагоре.
    Не виждам нищо за принципа на работа и технологията за произвеждане на топлина.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #23

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Ми аз нема кво друго да кажа освен да те поканя в къщи за да се убедиш.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    dika: Виж какво е написано когато се отвори страницата на сайта който си посочил: http://el-otoplenie.com/lych.html

    • Икономията, реализирана при комфортна обстановка е:
    - 2,5 °С от консумацията за уредите на САМРА;
    - 1°С по-малко, означава 7% икономия на ел. енергия;


    Което прави обща икономия на електричество ако се ползват тези уреди от: 7 x 2,5 = 17,5 %
    Климатик с коефицент на преобразуване 4 означава икономия 400 %.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #25

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Да ама климатика си мени КОПа спрямо външната температура . А радиаторчето си баца еднакво , ако ще да е -40 .
    Колко е КОПа на МИДЕА при -10 ?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #26

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    dika: Виж какво е написано когато се отвори страницата на сайта който си посочил: http://el-otoplenie.com/lych.html

    • Икономията, реализирана при комфортна обстановка е:
    - 2,5 °С от консумацията за уредите на САМРА;
    - 1°С по-малко, означава 7% икономия на ел. енергия;


    Което прави обща икономия на електричество ако се ползват тези уреди от: 7 x 2,5 = 17,5 %
    Климатик с коефицент на преобразуване 4 означава икономия 400 %.
    Виж сега говорим различни неща,ти ми говориш за (Икономията, реализирана при комфортна обстановка)т.е. ако с климатика се чувстваш комфортно при 23градуса то с лъчистото същият комфорт ще чувстваш при 20,5 градуса и от там икономия 17,5%,а аз ти говоря че когато аз достигна температурата на комфорт в случая да кажем 20,5градуса са ми необходими около 100Вт/ч за да я подържам тази температура.

    И последно ако имаш маслен или друг радиатор с мощност 2кВт/ч и не го изклучиш 1 месец значи ли че тои ще изхарчи 30х24x2кВт=1440кВт.

    Ето това е моя: http://el-otoplenie.com/lych8.html

    А това е преносимия за който говорих в началото: http://el-otoplenie.com/lych10.html

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    dika: Не мога да разбера как така ще ти са необходими само 100 вата на час за да поддържаш температура от 20 градуса след като веднъж си ги достигнал. Къде се натрупва тази топлина, в теб ли, в стените ли или някъде другаде.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #28

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    Наверно трябва да я скъсаш след като не можа да сметнеш(blue1 уреда е с мощност 2кВт/ч,с електронно управление като на дисплея мога да видя във всеки един момент на каква мощност работи.При зададена температура 23 градуса уреда работи не повече от 15 минути за час при 20 % от мощността си,надявам се можеш да изчислиш колко харчи) това.
    На този въпрос(радиатор с мощност 2кВт/ч и не го изклучиш 1 месец значи ли че тои ще изхарчи 30х24x2кВт=1440кВт.) не ми отговори.Незнам какви дипломи имаш (но като гледам как изчиляваш),аз ти казах ела в къщи въоражен с каквото искаш ,и може и аз да ти помогна да ги накъсаме.
    Мисли си квото искаш аз слагам край на спора.
    А може и да си купиш такав уред да пробваш.
    Край.
    Нищо лично......


  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #29

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    dika: Аз си мисля че целта ти беше да ни накараш да си купим това чудо на техниката. Веднъж купили си го да се надяваме и нас да ни стопли за малко пари и да се чудим защо при нас не се получава.

    Но когато 2 000 човека си купят това чудо с мисълта как ще надхитрят системата и платят за него 640 лв. като теб и докато се усетят че това е просто един радиатор, фирмата която ги продава ще е дръпнала напред финансово.

    Рекламата ти звучеше като тези от "Телешоп" по телевизията: "Купете си това чудо, оставете ги другите те не разбират". Само със сляпа вяра в нещата тук няма да можеш да убедиш много хора, това не е форум за религия.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #30

    Re: Отоплителен уред клас А (но не климатик)

    blue1, ползвам два климатика, единия е с КОП 3 (LG инвертор), а другия с 2.2(Мидея конвенционален), и не мисля че винаги климатика остава най евтиното решение за отопление! Ако дадеш маса пари за климатик с КОП 5, колко време ще ти е необходимо да избиеш дадените повече за него?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-10-12, 07:39
  3. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  4. Чуденка за климатик... среден клас
    От stefan4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 25-02-10, 13:03
  5. Мнение за отоплителен уред ELITE - WCH 2006
    От mmony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 09-11-07, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе