Страница 24 от 24 ПърваПърва ... 14222324
Резултати от 346 до 360 от общо 360

Инверторен климатик или конвекторен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #346

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    22ovoltov.като гледам вече и фен клуб си имаш.
    Мен трудно ще ме обвиниш лъжаПогледни тук:

    http://www.daikin-ce.com/products/fo...ifications.jsp

    Nominal input: heating min~nom~max kW 0.22~0.70~1.41
    Това го твърди производителят на твоят климатик,аз само съм го превърнал в парично изражение.Така че ако мислиш че е лъжа или имаш не изяснени въпроси обърни се към него.Мен не ме занимавай с глупостите си.
    Конан -конан пак се дъниш Конан. Погледни скъпи ми варварино каква мощност отдава климатика при минимална консумация Daikin FTXR28E/RXR28E
    Холодопроизводительность кВт 1.55/2.80/3.60
    Теплопроизводительность кВт 1.30/3.60/5.00
    Потребляемая мощность (охлаждение) кВт 0.25/0.56/0.80
    Потребляемая мощность (нагрев) кВт 0.22/0.70/1.41
    Какво да направя аз,като тъпите японци са го конструирали просто перфектен... ВИЖ НА ПАТ ПОМЕЩЕНИЕТО КОЕТО Е 15 КВАДРАТА ,УМНОЖИ ГО ПО ДВЕ ЗА ДА СТАНЕ КАТО МОЕТО И ВИЖ ПАТ С КОЛКО КИЛОВАТА СИ ПОДЪРЖА ВЕЧЕ ЗАТОПЛЕНОТО ПОМЕЩЕНИЕ.ПРЕСМЕТНИ НА МЕН КОЛКО КИЛОВАТА СА НУЖНИ ЗА ДА ПОДЪРЖАМ ЗАДАДЕНАТА ТЕМПЕРАТУРАТА . Смятаи и продължавай да бориш вятърните мелници,но не заблуждавай хората. П.П. В момента термометъра на климатика показва външна температура +4 ,задавам на климатика 21 градуса и открехвам 5 см. горната част па прозореца .Ако допуснем ,че 1500 вата ще са достатъчни за да компенсират топлозгубите, с колко киловата консумирана мощност ще израсходя до 8 часа сутринта? Смятай Конан,аз лягам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #347

    Re: инвертор или конвектор

    dan66,аз не съм специалист:
    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    КОП-а в каталозите и в сервизните документации се дава при външна 7 градуса и 20 градуса вътре и то за номиналните мощности....
    Ако това е вярно значи е нормално днес да изключва от време на време.Не знам къде живееш но средната температура за месец декември в София е била около минус 2 градуса и тогава надали е изключвал.

    Добавено:
    Аз мисля да сложа край на спора-може ли конвектора да е по икономичен от климатика при определени условия.
    Участниците в спора със следващите постoве мисля че го доказват:
    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Pat поздравявам те за супер нагледната демонстрация . Обаче пич без да се засягаш този климатик е пълен пунтаж, инвертор на който СОР му е 2,73 си е направо за боклука, че моето Дайкинче в службата е конвенционален модел втора ръка и е с СОР 3,20, а съм платил 300 лева и никакви пари за профилактика не съм давал вече 3 година.
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Те осаките ако работеха като Даикин ехееееееееееееееее... Като знам, че има Осаки с КОП окол 2 при 7 градуса и даже се води нискотемпературна. Ама нали са с технология на Мистубиши.
    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    .....и пак вероятно ще стигнеш до друг извод ако в стаята която отопляваш с печката монтираш един що годе свестен климатик (по никакъв начин не искам да те обиждам за избора ти).
    А дали 220voltov е лъжец или не ,аз няма да го съдя,те действията му говорят за самият него.
    А относно това може ли консумацията на климатика да падне под минималната-от експериментът на Board_Man за сега се вижда че при това сравнително топло време консумацията още не е паднала под минималната.
    Това е от мен.

    Не пускай последователни постове, ползвай бутона за редактиране.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #348

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    А относно това може ли консумацията на климатика да падне под минималната-от експериментът на Board_Man за сега се вижда че при това сравнително топло време консумацията още не е паднала под минималната.
    Защо мислиш, че при мен не работи под минимала? Ето какво дават за моя модел: Мощност при отопление: 4. 80kW / (0. 90 - 6. 70)kW. Това иде да рече че по минимал му дават 900W, топлинна. При КОП пример 3.9 (колкото и му дават по книжка) идва че ел.мощността е 230W за минимала. Е, при мене малко отгоре идва средно-консумираната мощност отнесена за целия период от време, но ако се загледаш за моментите, когато не се изключва и през деня е топло, ще се види че харчи около 40-50W - доста под минимала.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #349

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    ...но ако се загледаш за моментите, когато не се изключва и през деня е топло, ще се види че харчи около 40-50W - доста под минимала.
    Наверно това специалистите трябва да коментират-Може ли ел.мощност на инвертора да падне под минималната в работещо състояние?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #350

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Наверно това специалистите трябва да коментират-Може ли ел.мощност на инвертора да падне под минималната в работещо състояние?
    Данните за които говори Board Man , а именно
    1/25/2008 9:55:00 13082,48 2,83 1,51 336,24
    1/25/2008 18:15:00 13082,85 0,37 1,85 44,40

    1/26/2008 11:05:00 13087,32 1,81 2,55 277,75
    1/26/2008 18:25:00 13087,74 0,42 2,86 57,27
    се отнасят за
    ОТНОСИТЕЛНА КОНСУМАЦИЯ, (W) /средно-аритметично за целия период отнесено за 1 час рабора, на база разликата от съседни показания и консумацията - колона 2/
    така, че това е напълно възможно т.е. консумацията на този климатик е паднала под МИНИМАЛА за даден период от време
    (в първия случай 8часа и 20мин, а във втория 7часа и 20мин) отнесено за 1час просто защото климатика не е работил 100% от времето

    P.S Аве хора математика не сте ли учили?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #351

    Re: инвертор или конвектор

    freelander, това е ясно:
    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    (в първия случай 8часа и 20мин, а във втория 7часа и 20мин) отнесено за 1час просто защото климатика не е работил 100% от времето
    Ти отговори на въпроса :
    Може ли ел.мощност на инвертора да падне под минималната в работещо състояние?
    Защото това:
    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    ...но ако се загледаш за моментите, когато не се изключва и през деня е топло, ще се види че харчи около 40-50W - доста под минимала.
    аз точно така го разбирам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #352

    Re: инвертор или конвектор

    Защото това:
    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    ...но ако се загледаш за моментите, когато не се изключва и през деня е топло, ще се види че харчи около 40-50W - доста под минимала.
    аз точно така го разбирам.
    Разбираш го така, защото четеш написаното като дявола евангелието. Човека има в предвид, че не се спира (не се изключва от мрежата).
    @freelander добре е обяснил за какво става дума, ако вникнеш и поискаш ще разбереш. Минималната консумация е когато работи компресора и вентилатора в най-ниския възможен режим. Когато това не е необходимо те спират и остава да харчи ток само електрониката.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #353

    Re: инвертор или конвектор

    Lupus,нямаще нужда от такава тирада-достатъчно беше да кажеш не неможе .
    А си мисля че споровете с теб ги приключихме отдавна.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #354

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Lupus,нямаще нужда от такава тирада-достатъчно беше да кажеш не неможе .
    Кое не може? Пак не си чел! Машината е в работещо състояние даже и при спрени компресор и вентилатор.
    Хайде препрочети пак поста на @freelander. Ако имаш възражения - изложи ги в логична форма на изказ.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #355

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    Данните за които говори Board Man , а именно
    1/25/2008 9:55:00 13082,48 2,83 1,51 336,24
    1/25/2008 18:15:00 13082,85 0,37 1,85 44,40

    1/26/2008 11:05:00 13087,32 1,81 2,55 277,75
    1/26/2008 18:25:00 13087,74 0,42 2,86 57,27
    се отнасят за
    ОТНОСИТЕЛНА КОНСУМАЦИЯ, (W) /средно-аритметично за целия период отнесено за 1 час рабора, на база разликата от съседни показания и консумацията - колона 2/
    така, че това е напълно възможно т.е. консумацията на този климатик е паднала под МИНИМАЛА за даден период от време
    (в първия случай 8часа и 20мин, а във втория 7часа и 20мин) отнесено за 1час просто защото климатика не е работил 100% от времето
    Само да уточна за да е напълно ясно: през тези периоди не съм изключвал климатика нито от контакта, нито от дистанционното управление - само задавам температурата в стаята според табличката. Тоест климатика от началото на експеримента не е пускан в stand-bay режим от дистанционното, нито е изключван от контакта. Но наистина както каза и @freelander, той просто сам си се изключва, независимо че е във включено състояние, когато не е необходима неговата топлинна мощност.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #356

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Кое не може? Пак не си чел! Машината е в работещо състояние даже и при спрени компресор и вентилатор.
    Остана да кажеш че и при това състояние пренася топлина.Много добре знаеш за какво иде реч, и не се заяждай ако обичаш.
    Човекът е казал че минималната му ел.мощност е 230 Вата.Трябвали да смятам че това е при работното състояние за което ти говориш

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #357

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Остана да кажеш че и при това състояние пренася топлина.Много добре знаеш за какво иде реч, и не се заяждай ако обичаш.
    Човекът е казал че минималната му ел.мощност е 230 Вата.Трябвали да смятам че това е при работното състояние за което ти говориш
    Уффф. Толкова ли не можеш да схванеш? Обясних ти го и аз, след мен и @Board_Man. Това е минималната мощност при работещи компресор и вентилатор. Когато спрат и те тя пада много, защото остава да работи захранването на електрониката, самата платка с електрониката за управление и някой вентил. Кога съм казвал, че при това положение отдава топлина? Ако съм го казал - дай цитат. Ако не съм - така ти се е сторило значи.... Но моля те, опитай се да четеш внимателно какво пишат другите, за да разбереш все пак нещичко....
    Не може да се повтарят едни и същи неща до безкрайност.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #358

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    ...Това е минималната мощност при работещи компресор и вентилатор.
    А ми нали и аз точно за тази мощност питам.Май ти не четеш и не вникваш в желанието си да се заяждаш.
    Крис ако четеш-то най добре е да заключиш темата вече.
    С изказванията си които съм посочил по горе опонентите признават че съществуват климатици които реално могат да изгубят от конвектора по отношение на икономичността си.
    За мен темата е приключила ,другото е заяждане на дребно.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #359

    Re: инвертор или конвектор

    KonanVarvarina то тук ако има май нещо дето не върви по гайдата (смята поръчките) на някой определени ти си ги знаеш кои са, се триееееее...бе ще свършат гумите за триене скоро то не бе чудо не бе приказ....

    Ти в ред ли си бе момче? Какви поръчки те гонят?
    Крис

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #360

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    А ми нали и аз точно за тази мощност питам.Май ти не четеш и не вникваш в желанието си да се заяждаш.
    Крис ако четеш-то най добре е да заключиш темата вече.
    С изказванията си които съм посочил по горе опонентите признават че съществуват климатици които реално могат да изгубят от конвектора по отношение на икономичността си.
    За мен темата е приключила ,другото е заяждане на дребно.
    Разгеле! Разбрахме се!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 24 ПърваПърва ... 14222324

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Продавам конвекторен радиатор AIRELEC PARIS ELEC.2000W
    От Dream85 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 21-07-12, 08:39
  4. ПРОДАВАМ конвекторен радиатор DELONGHI
    От gazdata_83 във форум Приключили продажби
    Отговори: 20
    Последно: 19-04-11, 13:56
  5. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе