Страница 1 от 24 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 360

Инверторен климатик или конвекторен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    6
    #1

    Инверторен климатик или конвекторен радиатор?

    Здравейте на всички.Имам малко въпросче:ще отопляваме детска стая- 4.05 на 3.7 метра,височина 2.6 метра.Блок-тухла,изложение-север/изток,етаж-междинен,апартамент-среден.Дограма- стара,без топлоизолация(на квартира сме!)Кое е по-добре-инвертор или конвектор?Искаме да е икономичен на разход и тих.Другите стаи не се отоплят.Благодаря предварително за съветите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: инвертор или конвектор

    magdamir: Какво значи тих климатик, това е относително и субективно усещане за всеки човек. Зависи също и от стената на която ще се закрепи външното тяло.

    Аз ти препоръчвам обикновен климатик пред инверторен защото си на квартира и според мен не си заслужава да се прави голяма инвестиция. За такава квадратура стая е достатъчен климатик 9-ка от скъпите или 12-ка от евтините. По принцип колкото един климатик е по-скъп, толкова е по-икономичен и тих, но за конкретика трябва да разглеждаш отделните модели. Също ако ще си купуваш климатик да е от реален производител които седи с името си зад произвежданите от него уреди, да не е само търговска марка (тоест само стикер).

    Ако смяташ че там където си в момента на квартира ще останеш по-дълго си вземи климатик, но ако има изгледи да се местиш си вземи конвектор. Монтажа като цена варира, но е от 130 лв., за демонтаж се взима 50 % от монтажа, това е ако ти го прави фирмата която ти го е монтирала за да имаш гаранция. Тоест за да ти преместят после на друго място климатика сметката ще е 130 + 50 = 180 лв.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: инвертор или конвектор

    За детска стая никакъв климатик - не е здравословно!, освен това съветите които ти дават с тия евтини климатици, ти гарантирам че ще ти е в пъти по НЕикономично и НЕкомфортно (особено в малко помещение като твоето) с климатик. Сложи си един конветор на ADAX за около 250лв.
    1.Минаваш с по-малка инвестиция (все пак си на квартира)
    2. Винаги можеш да си го демонтираш и вземеш ако се преместиш - не ти струва нищо.
    3. При температури около 0 гр. и по-ниски ще ти е по икономичен от всички "нормални" киматици разбирай такива които струват до 1500-2000лв. Уюта които получаваш от топлината на печката е много по голям от които и да е климатик.
    4. Отделно както споменах - за детска стая не се препоръчва климатик от здравословна гледна точка!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re: инвертор или конвектор

    Pat не се заяждам би ли ми казал защо е нездравословно в детската да има климатик?
    По принцип съм съгласен, че не трябва да се влагат пари в квартира за климатик, но другите доводи са малко несериозни.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: инвертор или конвектор

    Аааа, това вече е въпрос на които трябва да отговори медицинско лице, а аз не съм такова. Аз изпълнявам съветите им .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re: инвертор или конвектор

    Pat щом в родилното отделение имаше климатици във всяка стая, надали е нездравословно. Освен това нито в мрежата нито с докторите с който сме разговаряли са на мнение, че климатика е противопоказен за бебе, даже има предимства пред някой други варианти на отопление. Относно въпроса на magdamir не лошо решение би бил и един читав японски климатик втора ръка за около 500 лева и с две години гаранция, но тук явно проблем се явяват търговците по градовете.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от magdamir
    Здравейте на всички.Имам малко въпросче:ще отопляваме детска стая- 4.05 на 3.7 метра,височина 2.6 метра.Блок-тухла,изложение-север/изток,етаж-междинен,апартамент-среден.Дограма- стара,без топлоизолация(на квартира сме!)Кое е по-добре-инвертор или конвектор?Искаме да е икономичен на разход и тих.Другите стаи не се отоплят.Благодаря предварително за съветите.
    Какво и да избереш за отопление задължително уплътни дограмата с гумени уплътнения. АКо дограмата е двукатна уплътни и двата ката. Ефекта е невероятен. Даже изолацията става по добра от модерните дограми. След това можеш да си взмеш една конвенционална 9-ка на Даикин и ще имаш добре ефективност и при 0 градуса. Другия Вариант е Конвенционално Митсубиши хеви. Те също са с много добра ефективност и мощност при ниски температури.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: инвертор или конвектор

    blue1, клко време стои една родилка в родилното? Освен това, бебетата са в отделни помещения където едва ли е с климатици, поне не и за отопление.
    А по въпроса за докторите които препоръчват климатици при отглеждането на бебе - нали си чувал лафа -"Като знам какъв инжинер съм, ме е страх да отида на доктор...."

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re: инвертор или конвектор

    Не бе брато, аз те питам сериозно, ако знаеш някои сайт където мога да прочета дай линк, мен този въпрос сериозно ме интересува защото целият ми апартамент е климатизиран, а имам бебе вкъщи. Поставял съм въпроса най-отговорно на педиатарката, която е много уважаван лекар в Пловдив, тя не отрича използването на климати естествено при някой условия, който до голяма степен се отнасят и за възрастните. А в мрежата съм изчел една камара сайтове за бебета и никъде не съм прочел, че климатика е противопоказен. За това ако ти имаш надежден източник дай да видя.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #10

    Re: инвертор или конвектор

    Препоръката за това деца ,да не стоят в помещение с климатик идва от това ,че постоянното движение на въздуха при климатика когато топли,както и при духалка изсушава лигавицата в носа и носоглътката. От там пада една основна защита от вируси и замърсен въздух. При охлаждане освен, че е възможно детето да настине ,ако застане пряко под струята,друга основна причина е ,че във вътрешното тяло на климатика се развиват плесен и мухал и от там със въздушната струя се предават във въздуха.При силно движение на въздуха вероятноста да се вдигне повече прах натрупан в килими или на други места , а от там и причиняващите алергии акари, е много по-голяма от колкото при уреди който не движат въздуха.Ако в помещението няма килими, пътеки и други прахосъбирачи, като пердета например,едно редовно почистване на прах, до голяма степен прави използвнето на климатика безпроблемно за здравето.Разбира се ,при деца е наложително да се овлажнява въздуха.Има овлажнители на чико , които правят студено овлажняване на принципа на ултразвук . При постоянно работещ климатик в помещението при мен влажноста е 25 процента, което е недостатъчно от здравословна глена точка дори за възрастни.Нормално е 40-60 процента влажност. Причината за изсушаването не е само в климатика , а е неизбежен факт при всички електрически отоплителни уреди.При климатика както споменах , ефекта се засилва от движението на въздуха.Уруру-Сарара е практически неизползваем за овлажняване ,при мръсната градска мъгла и замърсен въздух от вън .

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: инвертор или конвектор

    За сайт не знам... аз съм разговарял с педиатри, имам познати такива. Ако не друго, гледам как е при тях - те техните деца не ги "гледат" на климатик, поне докато поотраснат. (не защото не могат да си го позволят..... )
    А това за което се сещам, че са ми казвали е 1. климатика прави постояно течение, колкото и да не се усеща - има го - а организма на бебето не е като на възрастен. 2. - при въртенето на въздуха се вдига много повече прах отколкото при другите видове отопление, което може да доведе до тежки алергии. 3.- През зимата климатика исушава прекомерно въздуха, а през лятото го овлажнява повече - това последото е доста вредно за малки деца - получават рахит. Разните там гъбички дето се завъждат съща са друга причина.... Може да има и още, в момента не се сещам, но за мен и тези са достатъчни.

    \\Едит: малко са ме изпреварили....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #12

    Re: инвертор или конвектор

    През лятото е възможно ако климатика няма добри филтри в вътрешното тяло да се развият микроорганизми защото е влажно и студено а също едно бебе да се преохлади ако духа в него.На повечето климатици има свободен вентилационен отвор отдолу през който преминава въздух да го подсуши кото го изключиш а в някои климатици/FUJITSU/ има специална програма"вътрешно подсушаване".Освен това филтрите на климатиците задържат и обеззаразяват голяма част от домашния прах особено поскъпите климатици с плазмен филтър.
    Но сега зимата когато вътрешното тяло се нагрява до 70гр и вътре е сухо и практически стерилно .Нито бебето може да настине от него.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Re: инвертор или конвектор

    Благодаря за споделения опит, аз съм се постарал да намаля споменатите вредни влияния до минимум.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #14

    Re: инвертор или конвектор

    Аз също от 2 месеца умувам за отопление и охлаждане на детска стая.Подобна на описната по-горе . 14 кв. на 2.7височина .Стаята е относително топла.Искам да и вдигна температурата с 4-5 градуса .От 15-16 до 19-20.И се чудя кво да правя. Вариант е АДАКС, ОТ 400,600,800 вата с термостат,което е важно за икономията. .ЕПК .Има балкон към стаята.Да санирам ли дебелата 30см. стена ,за да избегна нагряването и през лятото.Прозореца е с балконска врата, което общо е по-голяма квадратура от стената почти 2 пъти . Ефекта от изолация може да никакъв. .....За климатик се замислих като вариант,ама ми се щеше да е някой от тия дет се самоизсушават и имат филтри.От четене в нета само Тошиба ДАЙСЕЙКЕЙ, отговарят горе-долу на тия критерии.Става въпрос за по-спезиална филтърна система.Колко ще е ефективна вече е друг въпрос. ...Въпреки ,че не знаше ква теза защитава ,ДИКА ме провокира да се замисля, практически каква икономия може да се постигне в моя случай при отопление.Защото ако със 150 вата разходна час успея да затопля и задържа температурата в помещението с климатик, а с АДАКСА го постигна с 300 вата разход на час .., ... разликата в сметката за месец ,ще е като от месечната разлика на това дали си купувам ефтина или скъпа тоалетна хартия. Климатика в случая, не може да бъде инвертор, защото просто няма да работи като такъв.Говоря за около -3 градуса средна външна температура.5 месеца по грубо 10 лв разлика. За годишна профилактика на климатик 30-50 лв. Ако някой може да сметне и изчисли каква мощност е нужна за дълготрайно повишаване на температурата в описаното от мене помещение ,нека помага.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #15

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от magdamir
    Здравейте на всички.Имам малко въпросче:ще отопляваме детска стая- 4.05 на 3.7 метра,височина 2.6 метра.Блок-тухла,изложение-север/изток,етаж-междинен,апартамент-среден.Дограма- стара,без топлоизолация(на квартира сме!)Кое е по-добре-инвертор или конвектор?Искаме да е икономичен на разход и тих.Другите стаи не се отоплят.Благодаря предварително за съветите.
    Здравей magdamir,аз за първи път пиша във форума макар че го следя отдавна.От изчетеното до тук виждам че можеш да получиш два вида мнения:
    1.Мнението на "Pat",което аз напълно споделям.
    2.Мнението на всички превърженици на климатичната техника.От скитането ми във форума аз ги деля на три групи:
    а/търговци или рекламни агенти,които по мое мнение са доста във форума,
    б/специалисти, които според мен са не повече 2-3 във форума-или това са хората който наистина знаят за какво иде реч,
    c/и всички останали които са в плен на тези от подточка (а).
    Моят съвет е отсей всички съвети,от коя група хора идват,и се опитай да направиш избора сам.

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Аз също от 2 месеца умувам за отопление и охлаждане на детска стая.Подобна на описната по-горе . 14 кв. на 2.7височина .Стаята е относително топла.Искам да и вдигна температурата с 4-5 градуса .От 15-16 до 19-20.И се чудя кво да правя. Вариант е АДАКС, ОТ 400,600,800 вата с термостат,което е важно за икономията. .ЕПК .Има балкон към стаята.Да санирам ли дебелата 30см. стена ,за да избегна нагряването и през лятото.Прозореца е с балконска врата, което общо е по-голяма квадратура от стената почти 2 пъти . Ефекта от изолация може да никакъв. .....За климатик се замислих като вариант,ама ми се щеше да е някой от тия дет се самоизсушават и имат филтри.От четене в нета само Тошиба ДАЙСЕЙКЕЙ, отговарят горе-долу на тия критерии.Става въпрос за по-спезиална филтърна система.Колко ще е ефективна вече е друг въпрос. ...Въпреки ,че не знаше ква теза защитава ,ДИКА ме провокира да се замисля, практически каква икономия може да се постигне в моя случай при отопление.Защото ако със 150 вата разход на час успея да затопля и задържа температурата в помещението с климатик, а с АДАКСА го постигна с 300 вата разход на час, за едно денонощие разликата в сметката ще е като от месечната разлика на това дали си купувам ефтина или скъпа тоалетна хартия. Климатика в случая, не може да бъде инвертор, защото просто няма да работи като такъв.Говоря за около -3 градуса средна външна температура.5 месеца по 10 лв . За годишна профилактика на климатик 30-50 лв. Ако някой може да сметне и изчисли каква мощност е нужна за дълготрайно повишаване на температурата в описаното от мене помещение ,нека помага.
    Както казах отдавна се лутам из форума и до колкото успях да видя и разбера, DIKA защитаваше тезата на "Pat" в по горните постове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Продавам конвекторен радиатор AIRELEC PARIS ELEC.2000W
    От Dream85 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 21-07-12, 08:39
  4. ПРОДАВАМ конвекторен радиатор DELONGHI
    От gazdata_83 във форум Приключили продажби
    Отговори: 20
    Последно: 19-04-11, 13:56
  5. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе