Страница 2 от 24 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 360

Инверторен климатик или конвекторен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #16

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Както казах отдавна се лутам из форума и до колкото успях да видя и разбера, DIKA защитаваше тезата на "Pat" в по горните постове.
    ДИКА до голяма степен пристрастено хвалеше своя уред , без да спомене какви недостатъци има.Също така изказа крайно мнение ,че климатиците му харчат повече ток от инфрачервения нагревател без да се обоснове достатъчно.Той заложи само на сметката за ток.По този начин сериозно може да заблуди хора тътсещи практически съвет.А това ,че голяма час от пишещите във форума са търговци на климатици, не прави мненията им и съветите некомпетентни и не верни.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re: инвертор или конвектор

    Аз не съм търговец и ще ви помоля да не превръщате и тази тема безсмислен спор с Дика

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Препоръката за това деца ,да не стоят в помещение с климатик идва от това ,че постоянното движение на въздуха при климатика когато топли,както и при духалка изсушава лигавицата в носа и носоглътката. От там пада една основна защита от вируси и замърсен въздух. При охлаждане освен, че е възможно детето да настине ,ако застане пряко под струята,друга основна причина е ,че във вътрешното тяло на климатика се развиват плесен и мухал и от там със въздушната струя се предават във въздуха.При силно движение на въздуха вероятноста да се вдигне повече прах натрупан в килими или на други места , а от там и причиняващите алергии акари, е много по-голяма от колкото при уреди който не движат въздуха.Ако в помещението няма килими, пътеки и други прахосъбирачи, като пердета например,едно редовно почистване на прах, до голяма степен прави използвнето на климатика безпроблемно за здравето.Разбира се ,при деца е наложително да се овлажнява въздуха.Има овлажнители на чико , които правят студено овлажняване на принципа на ултразвук . При постоянно работещ климатик в помещението при мен влажноста е 25 процента, което е недостатъчно от здравословна глена точка дори за възрастни.Нормално е 40-60 процента влажност. Причината за изсушаването не е само в климатика , а е неизбежен факт при всички електрически отоплителни уреди.При климатика както споменах , ефекта се засилва от движението на въздуха.Уруру-Сарара е практически неизползваем за овлажняване ,при мръсната градска мъгла и замърсен въздух от вън .
    Плесен се образува само през лятото и клиамтика се почситва. Даже си има спрейове. Движение на въздуха има при всякакъв тип отопление. Никой не стои пред клиамтика да му духа, дори и възрастен човек. Ор опит ти казвам, че повече прах се вдига при отопление с конвектро. Тогава си се въртипраха в помещението, но климатика го задържа. Клиамтика не изсушава въсдуха. Няма как да стане с тези ниски температури. Освен това във някои райони като Варна въздуха си е влажен. Никога влажността не пада под 50% в помещенията. А да не говорим, че според хигиенните норми възуха трябва да се движи. Има си минимални и максимални скорости. При застоял въдух е по некомфортно. Това се взема предивид при смятане на вениталцията. Лекарите не са специалисти по този въпрос, колкото и чудно да ти се струва.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #19

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Плесен се образува само през лятото и клиамтика се почситва. Даже си има спрейове. Движение на въздуха има при всякакъв тип отопление. Никой не стои пред клиамтика да му духа, дори и възрастен човек. Ор опит ти казвам, че повече прах се вдига при отопление с конвектро. Тогава си се въртипраха в помещението, но климатика го задържа. Клиамтика не изсушава въсдуха. Няма как да стане с тези ниски температури. Освен това във някои райони като Варна въздуха си е влажен. Никога влажността не пада под 50% в помещенията. А да не говорим, че според хигиенните норми възуха трябва да се движи. Има си минимални и максимални скорости. При застоял въдух е по некомфортно. Това се взема предивид при смятане на вениталцията. Лекарите не са специалисти по този въпрос, колкото и чудно да ти се струва.
    Обикновенно детските стаи са около 12-15 кв.Вариантите при тая площ ,къде ще се постави вътрешното тяло на климатика не са много. Въпреки ,че струята се насочва по желание имайки в пред вид ,че детето постоянно се движи когато си играе ,неволно може да се заиграе под нея. .....Просто като проветряваме топлия застоял въздух изкарва част от влагата, а на негово място идва по-студен и сух въздух ,носещ по-малко или никаква влага.При равен обем ,топлия въздух задържа повече влага от студения.Особено в минусовите температури на студения разликата е голяма.Но в краина сметка го има ефекта на изсушаване.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #20

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    За детска стая никакъв климатик - не е здравословно!, освен това съветите които ти дават с тия евтини климатици, ти гарантирам че ще ти е в пъти по НЕикономично и НЕкомфортно (особено в малко помещение като твоето) с климатик. Сложи си един конветор на ADAX за около 250лв.
    1.Минаваш с по-малка инвестиция (все пак си на квартира)
    2. Винаги можеш да си го демонтираш и вземеш ако се преместиш - не ти струва нищо.
    3. При температури около 0 гр. и по-ниски ще ти е по икономичен от всички "нормални" киматици разбирай такива които струват до 1500-2000лв. Уюта които получаваш от топлината на печката е много по голям от които и да е климатик.
    4. Отделно както споменах - за детска стая не се препоръчва климатик от здравословна гледна точка!
    Защо му триете постовете на тоя човек.Аз не виждам разлика в тезите им,ако добре съм шрочел този пост.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #21

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Защо му триете постовете на тоя човек.Аз не виждам разлика в тезите им,ако добре съм шрочел този пост.
    KonanVarvarina,не се коси с теб сме вече трима,а те наверно са от подточка (c).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #22

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    220voltov това е добре че се замисляш,значи зрънцето е посято.А и както виждам вече сме двама.
    Абе вие, че не сте само двама, не сте. Жалко, че заключиха оная тема. Таман се бях наточил да си кажа мнението... Следих, я цялата докрая. Ама нали празници, това-онова... и докато наостря перото - мандалото лопнааа...
    Ама мисля, че то не пречи и тука да си го кажа. Още повече, че тук за пръв път се виждат наченки в поста на 220voltov #17 на някои неща, на които и аз исках да се обърне внимание в дискусията.
    Нека се върнем към първия пост в заключената тема :
    Цитат Първоначално публикувано от secondshoe
    Искам да си купя отоплителен уред, който притежава способността да топли без да хаби много ток, подобно на климатик. ...
    Значи задачата е да се посочи уред за отопление, който би бил икономичен подобно на климатик.
    Ясно е след толкова много писаници, караници, питания, отговори за климатиците, че климатикът е нещо много хубаво, но... си има и кусури.
    Затова е правилно да се разглежда поставения въпрос за икономичност във всеки конкретен случай поотделно.
    Освен това на запад е много популярно и използвано понятието "Total Cost of Ownership", преведено на български - обща цена на притежание, която включва не само цената на уреда и разходите по монтаж, настройки и пр. а и цената на експлоатационните разходи при ползването му.
    Ясно е, че разходите за мотаж, настройка, профилактика, ремонт в извън гаранционен срок, преместване в друго помещение и др. на климатик са многократно по-високи от тези, за който и да е друг отоплителен уред.
    И нищо чудно, ако се удари калема за един период от 6 години да речем да излезе, че наистина климатикът не е най-евтиния уред за отопление.

    P.S. А по повод спора в другата тема - считам, че при много добра топлоизолация на помещението и много добра дограма - може при температури около и под -6 -7* климатикът да губи съревнованието по икономичност, особено, ако не е от скъпите марки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Re: инвертор или конвектор

    stekyman много добре си описал какво трябва да се взема предвид при сравнението на два принципно различни уреда, но въпреки това има още не засегнати критерия. Освен това трябва и да добавим функцията -охлаждане, която в този конкретен случай не се разглежда, но е допълнителен комфорт към климатичната система. Аз смятам, че такъв спор е напълно излишен, след като продават такива лъчисти печки значи имат приложение, но да тръгваме да мерим кое е по-икономично без да включим абсолютно всички плюсове и минуси на двата уреда ще доведе пак до един безкраен спор. И за край бих искал да спомена, че неефективността на климатици при -6 * -7 * категорично се отнася за най-ниският им клас.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #24

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    KonanVarvarina,не се коси с теб сме вече трима,а те наверно са от подточка (c).
    Обобщи си тезата.За да разберем какво твърдиш. И гледай да не е като това твърдение...Жевотинската тяга е много по-подходяща за транспортиране на товари от камионите.......щото и то е верно,когато говорим за недостъпни планински пътеки и пустинни местности,но не отнема лидерството нa моторното транспортно средство....

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #25

    Re: инвертор или конвектор

    //mod edit Lupus
    Не пускай непрекъснато последователни постове. Ползвай бутона за редактиране.


    edit Cko: при следващо безсмислено мнение извън темата ще има бан за 5 дни. За да няма после "ама що" ти го казвам предварително. Пиши си каквото искаш, стига да е по въпросите, които се дискутират. Забележи! Пререканията със съфорумците си ги пишете на лични съобщения и без обиди моля!
    Ооооо ти ли си бил,и защо пак ги изтри,Кое не е по въпросите и кого съм обидил.От позицията на силата е по лесно.
    Стига бе мнения от рода - "климатика ми пъшка ,ще раждали" може ,а моите не може.

    Това не е по въпросите - тоя почва да мисли, а оня вече не говори предубедено, вече сме трима дето мислим по еднакъв начин. Кое беше по темата в това мнение, кажи ако искаш да ти го върна.
    По въпроса "Ооооо ти ли си бил" - ами не, не съм бил, нито има как да знаеш, но побърза да се изцепиш, нали ;-)



  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #26

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    //mod edit Lupus
    Не пускай непрекъснато последователни постове. Ползвай бутона за редактиране.


    edit Cko: при следващо безсмислено мнение извън темата ще има бан за 5 дни. За да няма после "ама що" ти го казвам предварително. Пиши си каквото искаш, стига да е по въпросите, които се дискутират. Забележи! Пререканията със съфорумците си ги пишете на лични съобщения и без обиди моля!
    Ооооо ти ли си бил,и защо пак ги изтри,Кое не е по въпросите и кого съм обидил.От позицията на силата е по лесно.
    Стига бе мнения от рода - "климатика ми пъшка ,ще раждали" може ,а моите не може.
    Ех Dika,синко- явно и тук няма демокрация,гластност и перестройката е далеч.В тях хляба и ножа и ако решат ще ти дадат някоя троха.
    Инакомислещите винаги са били на кладата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re: инвертор или конвектор


    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Ех Dika,синко- явно и тук няма демокрация,гластност и перестройката е далеч.В тях хляба и ножа и ако решат ще ти дадат някоя троха.
    Инакомислещите винаги са били на кладата.
    Хайде, хайде по-полека! Днес се регистрира и вече започна да раздаваш оценки. Не е лошо първо да се запознаеш с правилата.

  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #28

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Ех Dika,синко- явно и тук няма демокрация,гластност и перестройката е далеч.В тях хляба и ножа и ако решат ще ти дадат някоя троха.
    Инакомислещите винаги са били на кладата.
    Каква демокрация те гони пък теб? Трият се офтопици и повтаряне до самозабрава на едно и също. Цитирай ми едно смислено и "инакомислещо" мнение на dika от тази тема и ще те призная. Заяжда се още от първото си изказване с "не било 130 + 180" ами било "130 + 50 + 130". Айде със здраве.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #29

    Re: инвертор или конвектор

    Прави са хората който не съгласни с вашите своеволия.От 2000г. следя този форум,пиша рядко,а може би вече и никога.Жалко че вече все по рядко се появявят и хората (които аз уважавам)от които може да се научи нещо.Превърнахте го в рекламен и търговски форум,и разни търгаши си позволяват да дерибействат.Прав е Конан за инако мислещите.
    И защо не пратиш всички в Дира (в дъра бъра)които задават въпроси (или отварят теми),от рода на :
    колко ми харчи климатика
    защо пъшка и т.н. все смислени и хубави
    А сега ако искаш ме банни и за 5години.
    Амин!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #30

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от dika
    Прави са хората който не съгласни с вашите своеволия.От 2000г. следя този форум,пиша рядко,а може би вече и никога.Жалко че вече все по рядко се появявят и хората (които аз уважавам)от които може да се научи нещо. Превърнахте го в рекламен и търговски форум,и разни търгаши си позволяват да дерибействат. Прав е Конан за инако мислещите.
    А сега ако искаш ме банни и за 5години.
    Амин!
    Ти ли го казваш!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 24 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Продавам конвекторен радиатор AIRELEC PARIS ELEC.2000W
    От Dream85 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 21-07-12, 08:39
  4. ПРОДАВАМ конвекторен радиатор DELONGHI
    От gazdata_83 във форум Приключили продажби
    Отговори: 20
    Последно: 19-04-11, 13:56
  5. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе