Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 360

Инверторен климатик или конвекторен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #31

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Ти ли го казваш!?
    Ти па що не си гледаш краката на продавачката а си тръгнал правосъдие да раздаваш.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #32

    Re: инвертор или конвектор


  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #33

    Re: инвертор или конвектор

    dika, казах ти какъв е проблема, но ти естествено си мелиш все едно и също. Банът получаваш заради обидата към наш съфорумец: "Ей говедо пак ли триеш бе мамка ти." Простащината можете да упражнявате пред жените си, децата си, родителите си и който друг иска да ви търпи, но не и тук. Благодаря за разбирането.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #34

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    dika, казах ти какъв е проблема, но ти естествено си мелиш все едно и също. Банът получаваш заради обидата към наш съфорумец: "Ей говедо пак ли триеш бе мамка ти." Простащината можете да упражнявате пред жените си, децата си, родителите си и който друг иска да ви търпи, но не и тук. Благодаря за разбирането.
    Ами значи говедата стават две,мамка му.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #35

    Re: инвертор или конвектор

    Аз искам да попитам съвсем сериозно!
    1.Колко харчат (колко вата са) двата вентилатора (на вътршното и външно тяло) - средни стойности - ясно е, че за раличните климатици са различни?
    2.Колко е собствената консумация на компресора?

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re: инвертор или конвектор

    Pat: Цялостната консумация на един климатик на пълна мощност си я пише в техническите му характеристики под наименованието Input power. Във тази цифра влиза абсолютно всяка потрябявана от климатика енергия без изключение. Няма никаква допълнителна консумация която да не се отчита.

    Заключенията за икономичност може да се направят след 1 месец ползване на даден вид уред за отопление, по изразходваното от него електричество. Един месец пробвате с климатик, после с радиатор, после с лъчисто отопление и така нататък, докато се спрете на това което на вас ви харесва.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #37

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Pat: Цялостната консумация на един климатик на пълна мощност си я пише в техническите му характеристики под наименованието Input power. Във тази цифра влиза абсолютно всяка потрябявана от климатика енергия без изключение. Няма никаква допълнителна консумация която да не се отчита.

    Заключенията за икономичност може да се направят след 1 месец ползване на даден вид уред за отопление, по изразходваното от него електричество. Един месец пробвате с климатик, после с радиатор, после с лъчисто отопление и така нататък, докато се спрете на това което на вас ви харесва.
    То добре синко,ама трябва ли да си ги купувам всички тези уреди
    Ех бедни ми magdamir,лоша работа приятелю.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #38

    Re: инвертор или конвектор

    KonanVarvarina: Всеки сам си преценява какво да ползва.

    Аз например реших да си купя климатик предимно за охлаждане отколкото за отопление. Въпреки че не го мислех за отопление в момента се отоплявам с него и съм доволен. Но моето задоволство от този уред си е чисто субективно усещане, на мен ми харесва, на други може да не им харесва.

    Има голям избор на варианти за отопление, но когато дойде лятото и горещините, изборът за охлаждане също ли е толкова голям.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #39

    Re: инвертор или конвектор

    Конвектор или инвертор

    Каквото и да е за да има ефект трябват 50 , 60 вата на единица обем всеки да си прави сметката.

    Ако става дума за отопление на ток никой не дава смислен и аргументиран отговор клматика вреден ли е или не за бебета.
    Какво казва нечия педиатърка е все едно какво казва някаква врачка при всички уважения към едните и другите.

    С какво се отоплява човек не бива да се ограничава до 1 година или 2 или 5 години От тука написаните мнения илзиза че конвекторите са вечни отоплителни уреди, които си ги купуваме и край. а знаете ли че повечето модели са неремонтируеми и се хвърлят, при някакъв дефект, колкото и прости да изглеждат.

    Колко е разумният срок, за който се купува един електроудед и за какво може да се използва. Колко струва това нека да направим сметкаи може би спора ще приключи.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #40

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    stekyman много добре си описал какво трябва да се взема предвид при сравнението на два принципно различни уреда, но въпреки това има още не засегнати критерия. Освен това трябва и да добавим функцията -охлаждане, която в този конкретен случай не се разглежда, но е допълнителен комфорт към климатичната система. Аз смятам, че такъв спор е напълно излишен, след като продават такива лъчисти печки значи имат приложение, но да тръгваме да мерим кое е по-икономично без да включим абсолютно всички плюсове и минуси на двата уреда ще доведе пак до един безкраен спор. И за край бих искал да спомена, че неефективността на климатици при -6 * -7 * категорично се отнася за най-ниският им клас.
    Съгласен съм, че има още незасегнати критерии, но трябва все пак да се изключат такива, които не биха оказали влияние на сравняването. В случая - функцията охлаждане, най-малкото, защото говорим за икономичност при отопление. Ок, спор няма, че неефективността на климатици при -6 * -7 * категорично се отнася за най-ниският им клас, но това не значи, че един климатик от висок клас не би загубил в сравняването - защото цената му е поне двойно по-висока от такъв от нисък клас и като добавим и ТСО (Total Cost of Ownership) сметките може в дългосрочен план да не е твърде икономично да се ползва.
    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    ...
    Заключенията за икономичност може да се направят след 1 месец ползване на даден вид уред за отопление, по изразходваното от него електричество. Един месец пробвате с климатик, после с радиатор, после с лъчисто отопление и така нататък, докато се спрете на това което на вас ви харесва.
    Малко трудно на практика виждам прилагането на подобен съвет от обикновен потребител, най-малкото, защото климатичните условия през тези месеци ще са меко казано доста различни. В специализирана лаборатория - да би могло евентуално да се надяваме на независимо изследване, но...мисля, че не това е темата тук.
    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    ...
    С какво се отоплява човек не бива да се ограничава до 1 година или 2 или 5 години От тука написаните мнения илзиза че конвекторите са вечни отоплителни уреди, които си ги купуваме и край. а знаете ли че повечето модели са неремонтируеми и се хвърлят, при някакъв дефект, колкото и прости да изглеждат.

    Колко е разумният срок, за който се купува един електроудед и за какво може да се използва. Колко струва това нека да направим сметкаи може би спора ще приключи.
    Именно затова тук, споделяйки мненията си търсим да разберем истината .
    Във връзка с написаното по-горе, че "едно домакинство за отопление не бива да разчита само на един начин на отопление" (визираше се само на ток), аз бих формулирал въпроса така: Да се очертае стратегия на отопление на ток, която включва не само климатик, а и друг тип уред - "лъчист" или "конвекторен", като се опише при какви външни условия (и не само) единия вид би бил по-икономичен от другия.
    А, и да се вземат обезателно предвид разходите по ТСО.
    Разбира се е добре да се реши какво алтернативно отопление е за предпочитане при нужда.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #41

    Re: инвертор или конвектор

    В една тема за Мидеа бях написал за климатика с който се топли баща ми.Без да го преразказвам ,....с няколко думи .Едно и също помещение ....Миналата топла зима с духалка Делонги 2000 Вата ,не можа да мине 15 градуса и плащаше 80-90 лв само за отопление на една стая.Вече 3-ти месец с Мидеа, 650 лв с монтаж,...18-19 градуса толкова му стигат на човека, 40 лв сметка за ток.Става въпрос за 1-ви етаж от 4 етажна тухлена кооперация в провинцията.Вие си правете изводите и сметките.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #42

    Re: инвертор или конвектор

    В една тема четох че,на някой модели климатици им монтират реотани във вътрешното тяло с мощност 2кВт-сиреч им вграждат още един отоплителен уред.Да речем ситуацията е такава този климатик не топли добре,но изразходва енергия 0т 1-1,5 кВт/ч в зависимост какъв му е прословутият коп и изходната мощност,значи налага се тези реотани да му помагат като изразходват още 2кВт/ч или сумарно стават 3-3,5кВт/ч.Та какво ще му предложите на човека тогава вие като знаем че "Pat" предлага решение което ще му струва 250лв. и е икономично по неговите думи.Климатика наверно ще струва наималко или около 4х250.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #43

    Re: инвертор или конвектор

    Това, което го говориш, е несериозно, Конан. Какви сумирания ми правиш на 1,5 кВтч + още 2 кВтч. Първо той ако го има този нагревател, няма да харчи и онези 1,5 кВтч за които говориш. А и какъв е тоя калорифер бе човек! За климатик от преди 15 години с ръчно добавян нагревател може да върши работа логиката ти.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #44

    Re: инвертор или конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice

    С какво се отоплява човек не бива да се ограничава до 1 година или 2 или 5 години От тука написаните мнения илзиза че конвекторите са вечни отоплителни уреди, които си ги купуваме и край. а знаете ли че повечето модели са неремонтируеми и се хвърлят, при някакъв дефект, колкото и прости да изглеждат.

    Колко е разумният срок, за който се купува един електроудед и за какво може да се използва. Колко струва това нека да направим сметкаи може би спора ще приключи.
    Съвършенно вярно,но и климатиците не се вечни нали:
    На мой съсед му гръмна компресора на климатика веднага след изтичане на гаранцията както обикновенно става,за подмяната му поискаха пари колкото за нов климатик.Той реши и си купи направо нов,все пак още 3г. гаранция, и пак демонтажи и монтажи.Сега се топли "икономично",но вече за 2*Х лева,а ако беше конвектор 2*250 лева.
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Това, което го говориш, е несериозно, Конан. Какви сумирания ми правиш на 1,5 кВтч + още 2 кВтч. Първо той ако го има този нагревател, няма да харчи и онези 1,5 кВтч за които говориш. А и какъв е тоя калорифер бе човек! За климатик от преди 15 години с ръчно добавян нагревател може да върши работа логиката ти.
    Man of outstanding personality, c добър insight .

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #45

    Re: инвертор или конвектор

    Така....ето малко факти и снимков материал, а всеки да си смята сам!
    Това е модела на климатика:-Осака инвертор 12-ка (с някакво цифрово управление....поне така ми казаха от фирмата продавач. Компресора е Мицубиши - лично се уверих- отваряха го - климатика, не компресора ). Води се нискотемпературен, не разбирам от климатици но външното тяло е доста голямо и тежко (50кг). Преди четири години и половина заедно с поставянето ми излезе 1080лв - три години гаранция. За целта всяка година профилактика от фирмата, съответно - по 30лв . На четвъртата година взе да не топли и охлажда както трябва - оказа се запушен капиляр (каквото и да значи това) - ремонта излезе 80лв (тука мисля че съм на "кирия" даже...).
    Та до тук цифром и словом съм дал за него (климатика) - 1250лв.
    Монтиран е в 27кв/м стая, източно изложение, вътрешна (само стената с прозорците е външна ) височина на стаята 2,51м. Външна изолация - 5см фибран (синия), вътрвшна - 7мм термоплан. Пода е с естествен паркет 16мм, тавана - декоративна изолация 5мм (нещо на основата на ЕPS)
    Външна и вътрешна дограма - PVC.

    [img width=800 height=599]http://pat.rutil.net/Forum/Invertor.vs.konvektor/Klimatik.jpg[/img]



    Ето външните условия в момента:

    [img width=800 height=580]http://pat.rutil.net/Forum/Invertor.vs.konvektor/meteo-uslovia.jpg[/img]



    При зададена температура 23 градуса на климатика,в стаята, на височина 85см от пода температурата е 20,5 градуса.
    Филмче -> цъкни тук 6МБ

    Както се вижда, климатика е влязал в режим и поддържа тази температура. Това на практика означава, че той работи на някаква мощност, може и минималната да му е ( аз нямам представа, затова преди питах за минималната консумация (двата вентилатора + компресора на минимум) ) но работи постоянно - не изключва!


    Сега да преминем във "вражеския" лагер

    Детска стая 15кв/м - източно изложение, външни стени - север и изток. Изолацията е същата като тази на стаята с климатика. Пода също е с естествен паркет, но 22мм.

    Преди две години монтирах конвекторна печка GLAMOX (1500 W) на фирмата ADAX - закупена за 250лв - 5 (пет) години гаранция! Електронно регулиране на температурата.

    [img width=800 height=599]http://pat.rutil.net/Forum/Invertor.vs.konvektor/Glamox.jpg[/img]

    При зададени 22 градуса, температурата на 85см от пода в стаята е .... 22 градуса

    [img width=800 height=599]http://pat.rutil.net/Forum/Invertor.vs.konvektor/Glamox_Temp.jpg[/img]

    Ето как работи печката когато е влязла в режим, т.е. стаята е затоплена до желаната температура и уреда я поддържа.
    Филмче -> цъкни тук 15МБ

    По мои груби сметки, за 1 час печката работи 21,33 мин. (1,5кВ х 0.3555= 0.533кВ/ч)

    Сега се надявам някой да ми каже поне приблизително консумацията на климатика за да можем да ги сравним.

    Държа да отбележа обаче , че:
    1. при тези условия както сами видяхте температурата в стаята с климатика е с 1,5 градуса по-ниска!
    2. При спадане на външната температура (вечер и през ноща) климатика започва да се включва в режим "размразяване" (което си е чиста загуба), пада му COP-a, следователно и консумацията му се вдига.
    3. В стаята с печката липсва шум от вентилатор ( на вътрешното тяло), също така не се усеща никакво движение на въздуха (не какзвам че няма, а че не се усеща)!
    4. Конвектора по документи го дават при тази мощност и стая до 20кв/м, да поддържа 20градуса, при външни - (минус) 20.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Продавам конвекторен радиатор AIRELEC PARIS ELEC.2000W
    От Dream85 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 21-07-12, 08:39
  4. ПРОДАВАМ конвекторен радиатор DELONGHI
    От gazdata_83 във форум Приключили продажби
    Отговори: 20
    Последно: 19-04-11, 13:56
  5. Обикновен или инверторен климатик?
    От hellenlaw във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 09-11-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе