Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 105

Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    В източника топлинната енергия се преобразува в електромагнитна, която се пренася до приемника, където отново се превръща в топлинна.
    В колко топлина се превръща - в два пъти повече?

    Поради това пренасяният лъчист поток не е нито “топъл”, нито “студен”, т.е. не е топлинен “поток”.
    Чакай-чакай... то стана като в руските народни приказки - "нито да е на кон, нито да е пеша, нито да е гол, нито да е облечен..."
    Пренасяш енергия от едно място на друго, приемам че загубите са 0 и че не извършваш работа за преноса. Ха обясни ми, как я удвояваш. Тази карбонова печка, ще вземе да вземе поне 3 нобелови награди, баси!

    Явно тези закони не фигурират в учебниците по физика, но никога не е късно човек да си попълни белите петна.
    Тези точно закони ги няма в никакви учебници. Добре че са каталозите на "Метро" и помощта на любезни съфорумци, за да си попълним общата култура. /щях да кажа "пропуските в образованието"/

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #17

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    трансформирането на енергия една в друга винаги води до загуби!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #18

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    KonanVarvarina, не ги слушай съфорумците, нищо не разбират. Мен ме кефиш.

    reg_dol с енергоспестяващите крушки леко те води обаче, напъни се още малко.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #19

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Kasap,виждам че уважаваш и обичаш да се позоваваш на физиката.Би следвало на въпросите на които нямаш отговор се обръщаш към нея,а не към нас...
    Не знам дали въпросната печка заслужава нобелова награда,но наверно някой от бащите на въпросната теория е лауреат на такава.
    В дома си нямам микровълнова фурна,но се поразрових из нета и установих (ако не греша разбира се) че мощтността им е приблизително равна на мощността на обикновен котлон.Как според теб става така че едно и също количество вода например ще заври няколко пъти по-бързо в микровълновата,сравнено с котлона при една и съща мощност?
    И накрая нима си мислиш че във въпросната фирма са толкова глупави че да изтипосат неща за които може да ги осъди всеки с начален курс по физика?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #20

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    KonanVarvarina-В голяма грешка си !Примера ти е много далеч от темата.Ако успееш да уловиш цялата енергия на котлона то водата ще се стопли точно толкова бързо колкото и с микровълни.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #21

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    marto68,може и да си прав. Какво ни пречи да я уловим цялата енергия.В цял свят се говори за енергийна ефективност,а ползваме уреди които изразходват няколко пъти повече енергия от колкото ни е необходима в случая.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    @KonanVarvarina,
    Я обясни на нас "непросветените" с какви счетоводни хватки може да се удвои едно количество енергия, докато го пренасям от точка А до точка В, или го превръщам от вид С във вид D.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #23

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Lupus,аз не знам дали се удвоява или не,а и никъде в тази тема не съм твърдял такова нещо.
    В постовете си по горе marto68 потвърждава според мен че, електромагнитното пренасяне е в пъти по ефективно от топлинното такова.Или не си съгласен и с това?

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    It is unclear however if the short term benefits in energy efficiency and health don't hide other problems - for example :the amount of calories human body consumes to cool down after having been heated by an infrared radiator is unknown.-Потвърждава се предположението ми- ...Не е ясно обаче дали краткосрочните ползи относно енергийната ефективност и здравето не скриват други проблеми- например: неизвестно е количеството калории, което човешкото тяло усвоява, за да се охлади след като е било загрято от инфрачервеното лъчение/радиация.."
    Тоест макар и да има ползи, то не е съвсем ясно дори на науката каквио са негативите в дългосрочен план от продължителното ползване на такова отопление за човешкия организъм.В Италия има област където е разположено радиостанцията на РАдио "Ватикана" с над 50 големи радио иазлъчватели-предаватели.През последните 50 години- в тази област заболяваемостта от рак на гръбначния мозък, кръвта и други видове рак се е увеличила с над 80%.Жителите бяха започнали да съдят Ватикана за имуществени и неимуществени вреди от лъчението на предавателите. Аз така или иначе не бих желал да бъда облъчван с каквото и да е лъчение и без това отвсякъде има лъчение от тв, радио, джи ес м и други вълни, предпочитам климатика ЗАСЕГА. По нататък, ако излезне нещо по-добро и се докаже ще ползвам него.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #25

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    KonanVarvarina, как реши, че електромагнитното пренасяне на топлина е в пъти по-ефективно? Колко пъти – 2, 3 или повече?
    Загубите на топлина при стандартното топлопренасяне (с топлоносител) рядко надхвърлят 5%, а когато тръбите са в отопляемия обем за загуби не може да се говори, понеже те се явяват печалба за отопляемия обем. Единствената загуба на енергия е тази на помпата, но тя е за 10 kW под 0,10 kW или към 1%.
    Разлика от 1 или 5% не се описва в пъти!
    Лъчистият топлообмен, не е нещо ново. Дори не е добре забравено старо... Нашите прабаби и прадядовци, са го ползвали с мангали – загрявали са камъни или метални гюлета и са ги слагали в средата на стаята в мангал, за да се постоплят за краткото време преди лягане. Ние и сега го ползваме, но то има много негативи и за това областите на приложение не са много. Удачно е за цехове, работилници, складове, шоурумове и други места, където помещенията са високи, а хората са в движение (не се задържат дълго на едно място).
    Аз също смятам, че в рекламата на тази печка има правописна грешка. Най-вероятно консумираната енергия е 1900W, а отдадената е 1800W. Разликата от 100W е в двигателя въртящ рамото на печката и КПД-то на нагревателя в най-добрият случай той е 98%.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #26

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    AntonBM,какво те кара да смяташ че в рекламата има грешка,и защо не се обърна към тях?
    Знаем за детективските ти умения,но тези поне не се крият и са изтипосали атрибутите за контакти с тях в сайта си.
    Прочети и обмисли ако обичаш още веднъж това:
    "Топлопренасянето чрез лъчение в строгия смисъл на това понятие не е топлинно, а електромагнитно пренасяне. В източника топлинната енергия се преобразува в електромагнитна, която се пренася до приемника, където отново се превръща в топлинна. Поради това пренасяният лъчист поток не е нито “топъл”, нито “студен”, т.е. не е топлинен “поток”. Законите, на които се подчинява лъчистото топлопренасяне, са много различни от законите за топлопренасяне чрез конвекция и топлопровеждане."
    Аз нямам манията да замервам и водя статистика кой уред колко ми е изхарчил като енергия и респективно пари.Само споделям житейски ситуации от които съм се убедил в това което говоря.
    Единият пример съм го дал в постовете си по горе.
    Вторият е следният:-Много от нас са посещавали капанчета който са открити и под тентите са виждали тези лъчисти отоплителни уреди.Съмнявам се някой да е виждал радиатори било то на електрическо или водно отопление.Дали причината за липсата на такива е в тези от 1 до 5% за които говориш или в пъти по-голямата ефективност за която аз говоря?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #27

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    ......... Вторият е следният:-Много от нас са посещавали капанчета който са открити и под тентите са виждали тези лъчисти отоплителни уреди.Съмнявам се някой да е виждал радиатори било то на електрическо или водно отопление.Дали причината за липсата на такива е в тези от 1 до 5% за които говориш или в пъти по-голямата ефективност за която аз говоря?
    Не е заради ефективноста, а заради преносимоста във временните обекти. Ако се нарича ефективност това, че се създава усешане за топлина веднага след включване (т.е. липса на инертност, много важна за празните заведения) , да ефективни са, но не и с КПД над 100% камо ли 200% .
    marto68,може и да си прав. Какво ни пречи да я уловим цялата енергия.В цял свят се говори за енергийна ефективност,а ползваме уреди които изразходват няколко пъти повече енергия от колкото ни е необходима в случая.
    .... а как ще стане като освен по твоето тяло се отдава и по стените и се излъчва през прозорците. Да не говорим, че от точков излъчвател това което ще ти улови тялото намалява с квадрата на разстоянието.
    Каонане, как си винаги по един същи начин в едни и същи спорове?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #28

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    zz_stefanov,забрави да кажеш за продавачките от съседният магазин...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #29

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Още не ги топлят, но и за тях си важи все същото.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    това което ще ти улови тялото намалява с квадрата на разстоянието.
    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    zz_stefanov,забрави да кажеш за продавачките от съседният магазин...
    Предпочитам те да ми уловят, респективно - топлят тялото...
    Хайде стига сме си чесали епидермиса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Diplomat DPL CS-H20A9
    От jordan_84 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-18, 10:48
  2. Diplomat или Tesy
    От reg_dol във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 81
    Последно: 19-01-14, 15:25
  3. Странен шум от бойлер Diplomat
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-12, 14:27
  4. малък бойлер Diplomat 3
    От bionicman във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-10, 14:17
  5. Eldominvest ---- Diplomat
    От valepika във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 28-06-06, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе