Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 105

Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #31

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    KonanVarvarina това се и опитва да подчертае - че при лъчистото отопление, топлинните загуби са по-малко и субективното възприемане/усвояване на топлина/енергия е по-добро (бързо и комфотно). Имаше подобна тема за това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #32

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    KonanVarvarina това се и опитва да подчертае - че при лъчистото отопление, топлинните загуби са по-малко и субективното възприемане/усвояване на топлина/енергия е по-добро (бързо и комфотно). Имаше подобна тема за това.
    Както и :
    AntonBM,какво те кара да смяташ че в рекламата има грешка,и защо не се обърна към тях?
    Все пак да се върнем към конкретната печка, защото точно горе започва да се развива тезата, че записаното в случая КПД много над 100% не е грешка или шарлатания. Думата ми е, че точно този разговор сме го водили много пъти.
    Както и разговора за ефективноста на раличните начини за топлоотдаване при различни режим на ползване на уредите, но това си е в рамките на 100-те % и не е темата тук.
    Повечето съфорумци тук знаем накъде ще се отплесне темата

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #33

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Има много просто решение - разяснение от производителя. Тук само гадаем над рекламната брошура и то, с излишен патос...
    "При инфрачервените нагреватели понякога се използва златно покритие на кварцовата тръбата, което отразява инфрачервеното лъчение и го насочва към продукта, който ще се отоплява. В резултат - инфрачервеното излъчване, въздействащо върху тялото, е виртуално удвоено! Златото се използва заради устойчивостта си на окисляване и много високата IR отражателна способност от около 95%."
    Мисля, че това е обяснението за рекламираната карбонова печка. Кой знае - може и злато (освен карбона) да използват пък?!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #34

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    ...това което ще ти улови тялото намалява с квадрата на разстоянието...
    zz_stefanov,незнам каква е зависимоста от разстоянието и значението и.Чувал съм да се използват термините "черно тяло", "бяло тяло" които характеризират способността на телата да приемат и отдават енергия.В този ред на мисли въпросните продавачки да не са много бели че да не могат да се стоплят

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #35

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Виртуално удвояване на топлината! Ехххаааааа каква мисъл! Отразяваш със злато топлината и получаваш два пъти повече! Как ти дойде тази мисъл? Ами защо тогава не я отразим още 5-6 пъти! Така не само ще я удвоим...
    Колкото до това, което Конан е удебелил и ме моли да обмисля повторно, няма нужда. Това е така и аз го знам отдавна. Топлопренасянето с лъчи е различно от това с топлоносител, но разликата не е в пъти! В единият случай тръгнало Х количество топлина и стигнало пак Х (не се удвоява по пътя), в другият тръгнало Х стигнало 0,99 по Х.
    Ако ми се занимаваше бих писал едно писмо до производителя, но смятам, че е излишно! Знам как ще ми отговорят... „Оопсс, правописна грешка!”. Смятам, когато ходя до Метро да ги погледна на живо и да видя какво точно пише на кашона им. Ако и там пише консумация 900W отдадена 1800W, тогава вече ще си купя една и ще замеря дали това е така. Чак след това мога да ги съдя, за подвеждаща реклама и пропуснати ползи.
    П.П. Абе няма ли някой да ги е виждал на живо тези печки, че да не бия път до Метро.

  7. momchi007
    Guest
    #36

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Днес ходих в МЕТРО и обърнах специално внимание на карбоновата печка. Отзад пише 900W. Колко отдава на самата печка не пише, на кашона не се сетих да погледна. Има една вертикална пръчка по средата и зад нея огъната ламарина. Не схванах кое е карбона - сигурно това дето е в тръбата или отражателната ламарина, но е факт че пред печката е изненадващо топло - на момента те загрява а усещането е като от кварцова печка 2000W. Снимах я с телефона, по-късно ще приложа снимки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #37

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Който има нужда от отражателна печка да си я купи. Даже ако корпуса и не се загрява като на тези от тип "Лъч" бих я пепоръчал като по безопасна (дали?), другото е в зоната на фантастиката. Някой може ли да разясни какво представляват този тип нагреватели, защото съм убеден, че обикбовенните тръбни си излъчват само в инфрачервения спектър, стига да не ги презори човек с голяма мощност та да светнат във видимото червено.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #38

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от AntonBM
    Виртуално удвояване на топлината! Ехххаааааа каква мисъл! Отразяваш със злато топлината и получаваш два пъти повече! Как ти дойде тази мисъл? Ами защо тогава не я отразим още 5-6 пъти! Така не само ще я удвоим...
    Ами, как ми дойде ли...?! Ще ти препоръчам, да гледаш филмчетата с Джейми и "вълшебното фенерче" - оттам може да се сетиш после, за какво "удвояване" става въпрос! Да не се впускам сега в подробности де, но за рефлектор сигурно си чувал?! ........Та, ей за това иде реч ...както при фенерчето (ако щеш и на Джейми).
    Карбона/въглерода в печката, трябва да се явява емисионното тяло на инфрачервени лъчи - той усвоява и излъчва близо 98% от приложеното електричество - в инфрачервени лъчи (5.6μm-15μm), което е най-добрия резултат в сравнение с всички останали подобни нагреватели - метални, керамични и др.
    Освен това, точно тази дължина на вълната от далечния ИЧ спектър, се поема най-добре от водата и всичко, което съдържа вода - включително и човешкото тяло.
    Оттук насетне, всичко останало относно "карбоновата печка" ще е чесане..... при това - предъвкано неведнъж, ама какво да го правиш - форум.......



  11. momchi007
    Guest
    #39

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    ...ако корпуса и не се загрява като на тези от тип "Лъч" бих я пепоръчал като по безопасна (дали?)
    Металната защитна решетка пареше след 10 секунди работа на печката.
    Печката има 3 степени, което значи че би могла да харчи и по-малко от 900W ако се остави на някоя от по-ниските степени.
    Ето обещаните снимки:

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #40

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    momchi007, браво! Отнесъл си се сериозно към изделието!
    Ако знаех, че ще ходиш да снимаш - щях да ти кажа, че същите снимки ги има в изобилие на сайта Али-Баба - масово от Китай. Провери и ще видиш....
    Е, верно - само без брандировката "Diplomat"!
    ----------

    А, да - каква е цената между другото?! Че да сравним часовника с братята китайци...

  13. momchi007
    Guest
    #41

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    momchi007, браво! Отнесъл си се сериозно към изделието!
    Ако знаех, че ще ходиш да снимаш - щях да ти кажа, че същите снимки ги има в изобилие на сайта Али-Баба - масово от Китай. Провери и ще видиш....
    Е, верно - само без брандировката "Diplomat"!
    ----------

    А, да - каква е цената между другото?! Че да сравним часовника с братята китайци...
    Всъщност аз не специално заради печката ходих в МЕТРО. Добре, че докато бях там се сетих да я потърся. Цената е 67 лв. Даже мисля да купя една, но ме спира това, че в интернет не намирам карбонови отоплителни уреди на други марки. Кой знае какви са вредите за тялото при продължително използване на печката...? Защо ли големите марки, които хвърлят сума пари в иновации и изследвания не са направили досега такъв отоплителен уред? Ако знаете други печки по тази технология, дайте линк.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #42

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    momchi007, апарата ли е хванал ифрачервения спектър или си свети и във видимия? Ако си свети и във видимата част на спектъра, няма какво да и се връзваме.
    А че дипломат брандират и турска и китайска стока си е очевидно.

  16. momchi007
    Guest
    #43

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Свети във видимия спектър. Но може би излъчва паралелно и в невидимия.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #44

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от AntonBM
    ...ще си купя една и ще замеря...след това мога да ги съдя...
    AntonBM,сподели как и какво точно ще измериш. Пренасяният топлинен или лъчист поток???

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #45

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Излиза, че Lupus е познал...
    Той предположи, че на някой му е хрумнало да добави единицата пред 800, а аз мислех, че е добавена пред 900.
    Реалното за тази печка е 900W консумация – 800W топлинен ефект. Разликата е в консумацията на ел. двигателя който я върти, КПД-то на нагревателя не е 100% след като свети и във видимият спектър (а сигурно има и електромагнитни полета) и това че отражателя не е златен и не отразява ефикасно цялата енергия обратно към помещението.
    momchi007, благодаря за снимките. Жалко, че не си огледал и кашона... Ако някъде по него не пише 1800W топлина – не може да се съди никой! Винаги могат да кажат, че имат правописна грешка в сайта, а на стоката не са дадени нереални данни.
    Конане има много начини за определяне на топлинната мощност на такива уреди. Делят се на преки и косвени. При първите се замерва директно топлинният поток, има такива уреди, но са скъпи и аз не разполагам с такива. Мога да го измеря косвено, като това не означава, че е неточно! Най-простият, но точен начин е да сложа печката в голям колориметър. Мога да си го направя от 2 варела вкарани един в друг – в малкия (вътрешен) е печката, а пространството между 2-та е запълнено с вода. Големият (външният) се топлоизолира. Замерва се времето, за което се затопля водата. Като се знае обема и специфичният и топлинен капацитет на водата може да се определи топлинната мощност. Понеже печката е затворена в обем, който контактува от всички страни с водата няма загуба на топлина и се замерва точната стойност на цялата получена от нея топлина (излъчване, конвекция и кондукция). Няма страшно да се повреди печката (не че ми дреме), понеже водата няма да се загрява до високи температури – т.е. ще са студени стените и на вътрешният варел.
    Само, че няма смисъл от това упражнение, ако няма някъде по печката текст, че топлината която тя излъчва е 1800W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Diplomat DPL CS-H20A9
    От jordan_84 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-18, 10:48
  2. Diplomat или Tesy
    От reg_dol във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 81
    Последно: 19-01-14, 15:25
  3. Странен шум от бойлер Diplomat
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-12, 14:27
  4. малък бойлер Diplomat 3
    От bionicman във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-10, 14:17
  5. Eldominvest ---- Diplomat
    От valepika във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 28-06-06, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе