Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 143
Like Tree71Одобрявам

Конвектори Адакс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #31

    Отговор: Конвектори Адакс

    При Адакс датчика е като на климатиците, и е изнесен отзад в малката кутийка DSC01477.jpg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #32

    Re: Конвектори Адакс

    да, но както и климатиците или поне повечето от тях, джаджата не знае колко градуса е на метър от нея, камо ли в другия край на стаята. разчитаме и вярваме в нещо в което просто не можем да бъдем сигурни. без адекватно измерване не знаем дали джаджата за която сме дали толкова пари работи точно.

    писах за височината преди пост два , дали адакса е на 15см или дайкина е на 2,5м или на 3м, от къде да знаем че в стаята е колкото сме задали на дистанционното или копчето. всичко е субективно, дали сме доволни, кой на колко градуса е доволен.

    просто е глупаво без обратна връзка, но тия които ги правиха вече фалираха...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #33

    Отговор: Конвектори Адакс

    Да споделя и аз мнение за ADAX Glamox
    От 10 дена ползвам 2kw в стая 16кв, като го държа на 20 градуса на термостат.В стаяна е почти толкова нямам термометър на така по усет е почти колкото в хола, където показва 20
    Имам устройсто за мерене на консумацията на него и сметката показва точно по 500W на час.Впечатлен съм от тази машинка.Чакам да позастудее по-сериозно и да видим тогава каквто ще стане
    Малък недостатък който има и не знам дали и при други които ползват тази серия е така, при всяко включване и изключване на нагревателя се чува леко потропване по ламарината.Мноого е неприятно когато спиш по-леко, но вчера видях къде тропа и мисля,че съм намерил решение на проблема като подпра от задната част ламарината

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #34

    Отговор: Конвектори Адакс

    При мен няма никакви потропвания. Да не си го усукал нещо при монтажа или да има някакво друго напрежение в ламарината?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #35

    Отговор: Конвектори Адакс

    Ами при мен не е монтиран на стена, а съм си взел стойки за да мога да си го местя където имам нужда от него.Определено има няккаво напрежение явно при сглобката, но ще го отворя да видя какво тропа.Като го стисна с ръка на едно място и спира това чукане, но е доста дразнещо

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #36

    Отговор: Конвектори Адакс

    да допълня към стар пост сметката ми за периода 18.12.2012-26.01.2013-303лв като на 24.12 и 31.12 имах приблизително по 100киловата дневна/тогава се готвеше все едно идва края на света/,ако сметна без духалката/сега на нейно място е конвектор/на миналогодишна цена сметката трябваше да е 263лв.
    миналата 327лв/за същия период/ сега имам в 2стаи лед осветление/с тенденция още една стая да бъде с лед/ и 3 конвектора

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #37

    Отговор: Конвектори Адакс

    03.12.12 -08.01.13 платих 236лв. Работят два конвектора,единия е постоянно включен на 22гр. другият през деня на 20гр. а вечер на 18гр.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #38

    Отговор: Конвектори Адакс

    при мен са 3 бр

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #39

    Отговор: Конвектори Адакс

    Здравейте.Баща ми има adax glamox вече 10 години.Тези машинки работят всяка зима без спиране,учудващо,но още работят.Поради тази причина си купих и аз такъв,но нещо в новото ми жилище идва преоразмерен,затова и пуснах пост за съвет.Относно икономия с климатици-тооо не се знае накрая като се тегли чертата.За едната стая купих климатик Мицубиши за 1500 лв и накрая като се сметне месечния ток от него ,инвестицията от 1500 лв и ако се прецака за 5 години ми остава само мисълта че съм прецакал енергото,а всъщност съм се лишил от комфорта на топлото през зимата.Е печели се едно-лятото си пиеш бирата на хладно.
    estqwerty одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    11
    #40

    Отговор: Конвектори Адакс

    Имам 3 адакса 2x2кв в хола-33кв.и един 1.5кв.-12кв. в спалнята,ползвам ги от 3 години,но като цяло не съм доволен по простата причина че горят като луди тази зима сметката ми за ток декември-януари беше 404лв.,като къщата е с изолация 5см.и дограма с 4 сезонно стъкло.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #41

    Отговор: Конвектори Адакс

    Дали е възможно някой от собствениците на Адакс да качи снимки на термо контрола им? Имам предвид платката за управление с дисплея за градуси и термостата им. Ще ми свърши работа и линк към снимки в разглобено състояние.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    8
    #42

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Дали е възможно някой от собствениците на Адакс да качи снимки на термо контрола им? Имам предвид платката за управление с дисплея за градуси и термостата им. Ще ми свърши работа и линк към снимки в разглобено състояние.
    Има ли някой, който има адакс гламокс 20 DT с дигитален термостат и знае ли как се калиброва, това което е обяснено в упътването не става, при 25 градуса в стаята е 21

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #43

    Отговор: Конвектори Адакс

    Вчера купихме ADAX конвектор 2000W серия Standart. Вечерта си работеше, като вдигаше пушек и неприятна миризма. Оставих го на отворен прозорец. През цялото време беше включен към разклонител, където има и компютър, който изгасих и бях пуснал една Nokia да се зарежда. През нощта ми се стори, че имаше някакви искри и сега контакта където е включен разклонителя не работи. Възможно ли е да е дръпнал повече ток и да го е изгорил?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #44

    Отговор: Конвектори Адакс

    Това е прост нагревател с постоянна мощност, няма как да дърпа повече ток от нормалното освен ако не накъси нещо. Ако адакса работи директно в контакта, значи че разклонителя е бил слабичък или ментак.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #45

    Отговор: Конвектори Адакс

    кое е горяло и миришело - радиатора или разклонителя? помириши и кажи.
    ако е радито - носи го от където си го купил - нещо не е опроводено правилно. нищо не трябва да пуши и да ти пада предпазителя.
    може да е стопило разклонителя. слаби китайски връски.
    радиатор 2-3 киловата към разклонител не се връзва. включи го към стената директно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Продавам три конвектора Адакс Гламокс
    От vaniosl във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 11:58
  3. Адакс Гламокс с дигитален термостат
    От irka_us във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-13, 21:05
  4. Отговори: 5
    Последно: 08-02-11, 22:21
  5. Конвектори ползвани в бензиностанции OMV
    От barona75 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-09, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе