Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 136 до 143 от общо 143

Конвектори Адакс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #136

    Отговор: Конвектори Адакс

    Не се надявайте на акумулиращите свойства на около 1-2мм ламарина! Особено при средни до големи помещения и топлозагуби.
    За тази цел трябват огнеупорни тухли, чугун или други материали с такива характеристики. А там вече говорим за сериозно тегло и цени!
    По спомен Tedan имат акумулиращи конвектори с електронен термостат. Най-евтиният беше около 560лв. Не съм ги ползвал и нищо не мога да кажа за тях. Истинските акумулиращи конвектори са 1800 и нагоре лева.
    Ето накратко информация за сериите на Adax: https://www.gaudi-ds.com/blog/46/raz...-seriite-adax/

    Както вече няколко десетки пъти е писано във форума - най-важното е правилното оразмеряване на отоплителния уред.
    Спрямо характеристиките на конкретното помещение. Топлозагуби има и от пода, тавана, вътрешните стени. Те нарастват, ако съседите не отопляват апартаментите си или го правят само за отделни стаи.

    Погледнете темите за Елдом и Теси за конкретна информация.

    Не залитайте по марки!
    те няма да ви стоплят, а още по-малко, да платят сметките за ток!
    Успех!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    1
    #137

    Отговор: Конвектори Адакс

    Аз се чудих чудих и накрая взех това. Първите ми впечатления от 2000 w са добри. След като зимата започни с пълна сила ще пиша как е.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #138

    Отговор: Конвектори Адакс

    Според мен, ще останеш доволен. Аз имам в спалнята такъв, но 1200вата за 14м2. Пролетта си направих външна 10см и има чувствително подобрение в разхода.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #139

    Отговор: Конвектори Адакс

    Здравейте, някой дали има схема на някой адакс нео ? Искам да си закача външнен термостат, но не знам какви възможности има за свързване? Ако няма изводи може би ще трябва да му махна неговия термостат?!? Иска ми се да разгледам възможностите предварително без да го разглабям

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #140

    Отговор: Конвектори Адакс

    Задаваш му 30° или колкото е максималната и си го пускаш/спираш с външният термостат.

    - - - - - - - - - -

    Все едно пускаш и спираш тока в контакта му.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #141

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от TUISTERa Виж публикацията
    Здравейте, някой дали има схема на някой адакс нео ? Искам да си закача външнен термостат, но не знам какви възможности има за свързване? Ако няма изводи може би ще трябва да му махна неговия термостат?!? Иска ми се да разгледам възможностите предварително без да го разглабям
    Какъв е проблема с неговия термостат?
    milanov, на Silvercrest това не работи. Прекъсне ли тока, нищо не помни и остава изключен!
    Нямам идея при Адакса как е. Да се пробва.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #142

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Какъв е проблема с неговия термостат?
    milanov, на Silvercrest това не работи. Прекъсне ли тока, нищо не помни и остава изключен!
    Нямам идея при Адакса как е. Да се пробва.
    Проблем с термостата няма, искам да го свържа към външен контролер, който да се управлява от домашна система за автоматизация. Целта ми е да разбера с какво реле мога да го управлявам. Идеалния вариант е да има опция за свързване с външен термостат и да търси просто затваряне на контакт. Обаче не е при мен в момента и не ми се бие път само за да проверя

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #143

    Отговор: Конвектори Адакс

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Какъв е проблема с неговия термостат?
    milanov, на Silvercrest това не работи. Прекъсне ли тока, нищо не помни и остава изключен!
    Нямам идея при Адакса как е. Да се пробва.
    Не си купувайте такива конвектори, които след спиране на тока не тръгват сами. Все пак сме в БГ.
    Края на декември преди празниците от енергото правеха дискотека при нас. Нямаше нощ без да спрат тока за 20..30 мин.
    П.П.
    За теси cn03 като му дръпнеш щепсела за повече време (час и нещо май) губи часът, но ако е оставен на 24° продължава да си ги гони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 22:09
  2. Продавам три конвектора Адакс Гламокс
    От vaniosl във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 12:58
  3. Адакс Гламокс с дигитален термостат
    От irka_us във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-13, 22:05
  4. Отговори: 5
    Последно: 08-02-11, 23:21
  5. Конвектори ползвани в бензиностанции OMV
    От barona75 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-09, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе