Страница 49 от 50 ПърваПърва ... 3947484950 ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 746
Like Tree64Одобрявам

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #721

    Отговор: Инфрачервено отопление

    А за кое помещение тогава е ич отпление. Някой правил ли е опити с конвектор и ич отопление в добре изолирано жилище. Все си мисля че при добра изолация ако ич отопление стопли предметите в стаята това ще е достатъчно да се поддържа някаква прилична температура 20-22гр за неизолирано жилище сигурно няма да става с ич. Просто разсъждавам по темата може и да греша
    antyox одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #722

    Отговор: Инфрачервено отопление

    За никое помещение не е, става да се топлят кокошките в кокошарника и яйцата в люпилнята.
    bobivg одобрява това.

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #723

    Отговор: Инфрачервено отопление

    В Mr.Bricolage отоплението е ИЧ. Разположено е на тавана на 10тина метра височина. Преценете дали ви допада или не.
    На мен ми допада повече, отколкото жегата в някои молове.
    antyox одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #724

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от nisabg Виж публикацията
    А за кое помещение тогава е ич отпление.
    За халета особено такива в които често се отварят големи врати за да влиза излиза нещо с голям обем на въздуха. Производствени сгради в които хората обитават само определени част от помещението и няма технологично изискване да се топли целия обем. За отопление на открити стадиони, спортни съоръжения открити и полуоткрити, заведения с маси навън и най вече на местата пред заведенията където се .

    Сестра ми при закупуването на тяхното жилище унаследиха комбинация от "икономични" конвектори и инфрачервени радиатори. Като видяха колко са икономични първата зима за следващия отоплителен сезон си решиха проблема кардинално с една Нокрия в дневната. Запазиха конвекторите само в двете детски стаи. Климатика никога не се гаси. През деня и когато ги няма оставят отворени всички врати за да не изстиват кой знае колко помещенията. Вечер като си лягат децата се пускат конверторите и сутринта се спират.
    Първата година спираха инфрачервения радиатор докато вечерят!!! Намира се на около метър в близост до кухненската маса.
    Или накратко казано инфрачервения радиатор не е по-икономичен от ел. радиатор в жилищно помещение, но пък за смета на това ще създава излишен дискомфорт поради спецификата на този вид отопление.

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    В Mr.Bricolage отоплението е ИЧ. Разположено е на тавана на 10тина метра височина. Преценете дали ви допада или не.
    На мен ми допада повече, отколкото жегата в някои молове.
    Сравнението е некоректно, защото там никой не стои на едно място както е вкъщи. Друго важна подробност е че излъчвателите са отгоре и докато ходиш почти не се променя разстоянието до тях съответно и интензитета лъчението. Надали зимата има и много хора разхождащи се там по къс ръкав и гащи.
    Този пост е редактиран от bobivg; 23-10-18 в 10:03.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #725

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    За никое помещение не е, става да се топлят кокошките в кокошарника и яйцата в люпилнята.
    Без да се заяждам гледах някакви Аплимо по 700 лв даже и разни по 2000+ които едва ли ги купуват за да си топлят кокошките хората. Явно има някакво приложение за което са ок но от коментарите тук не ми се изяснява. А ако се комбинира с конвектор в една стая примерно искате конвектора да държи 20 гр за по-икономично но много хора не им е комфортно при тази температура и допълнително ич отопление може би ще свърши работа но пък цената на двата уреда доста ще оскъпи цялата идея. Общо взето при тези цени на лъчистите радиатори не мога да повярвам че за нищо не стават тогава кой ги купува и защо се произвеждат ето това ми е чуденката. Някой чувал ли е за комбиниран уред някъде по чужди сайтове срещнах че има и такива?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #726

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Имам в работилницата, защото ми трябва бързо затопляне без движение на въздуха заради праха.За там става, в къщи аз лично не бих използвал такъв вид отопление.
    bobivg одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #727

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от nisabg Виж публикацията
    Явно има някакво приложение за което са ок но от коментарите тук не ми се изяснява.
    Аз се опитах да ви го изясня в предния ми коментар, но понеже не се припокрива с вашите очаквания не приемате отговора.

    Цитат Първоначално публикувано от nisabg Виж публикацията
    Общо взето при тези цени на лъчистите радиатори не мога да повярвам че за нищо не стават тогава кой ги купува и защо се произвеждат ето това ми е чуденката.
    Защото има клиенти склони да дадат едни излишни пари отгоре.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #728

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Керамичните ИЧ излъватели/нагреватели не са като стъклено-халогенните(с реотан в стъкло и отзад огелдална част).Керамичните също кумулират топлина в керамичната част и при тях също има конвекция както при климатиците и както при конвенкторите.От една страна има ИЧ лъчение, но от друга керамиката се нагрява и тя затопля въздуха.

    Керамичните ИЧ отоплители са едни от най-красивите като дизайн и аз съм се замислял да си призная, но честно казано най-практичното за мен е подовото отопление захранвано с възстановяема енергия.

    ==============================================================================

    За цените е ясно, че са доста високи дали основателно дали печалбарската ...

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    2
    #729

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Здравейте,

    Прегледах цялата тема. Аз съм изправен пред подобна на nisabg дилема.
    Накратко в къщи имаме парно, всяка стая има и климатик, но ни липсва комфорта. Парното е слабо, пода студен, климатика духа.
    Реших да пробвам с една детска стая от 15квм, изолирана ... уж. Обмислявам закупуването на IR отоплително тяло, основно за повишаване на комфорта. Малкият играе основно по земята, като там температурата винаги е най-ниска.

    От всичко прочетено до тук към момента се колебая м/у следните две опции:
    - applimo - 1500W моделa с дупките - монтаж някъде на стената, доколкото разбирам трябва да е ниско долу, защото има и конвекция. Излъчва под 120 градуса. Мисля да го сложа на дълга стена срещу мебели (леглото няма да е в обхвата му).
    - някакъв панел 700W като redsun, infoheat за таванен монтаж с терморегулатор за стена - това дали ще топли цялата стая, или ще топли основно пода, което пак е вариант, стига да не в точка под него.

    Уредите са достатъчно мощни по спецификация да отопляват и самостоятелно стаята, но няма лошо в малко презапасяване. Кой от двата типа IR нагреватели е по-подходящ за целта? Концепцията на Applimo или таванния монтаж?
    Този пост е редактиран от UNWE; 29-10-18 в 13:28.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #730

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от UNWE Виж публикацията
    Здравейте,
    Малкият играе основно по земята, като там температурата винаги е най-ниска.
    И ще си остане ниска - не очаквайте да ви се затопли пода или каквото и да е друго.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    2
    #731

    Отговор: Инфрачервено отопление

    защо да не очаквам?
    разчитам на вашите доводи, за да взема решение.

    С лазерен термометър мерих плочки, които са поставени под таванен IR. Бяха загрети до 24 градуса при положение, че нормалната им температура е 20.
    Моят под е дърво, честно казано очзквам то да се влияе дори повече от плочките.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #732

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от UNWE Виж публикацията
    Малкият играе основно по земята, като там температурата винаги е най-ниска.
    Зимата моите си играят на килима.
    п,п Преди да купиш таванен потърси в каталозите (не брошурите) за конкретния модел колко е минималната височина на монтаж. Различна е за различните производители и различните мощности на излъчвателите!!!
    Този пост е редактиран от bobivg; 30-10-18 в 07:44.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #733

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Не знам за вас, но аз децата не бих ги “пекал” на IR.
    Има едни артерии вътре в черепната кутия, които не е много хубаво
    да са постоянно разширени.
    За барче ,където отвън пушим дъртите става, ама в детска....
    Miro1972 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #734

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    но честно казано най-практичното за мен е подовото отопление захранвано с възстановяема енергия.
    Може ли малко разяснения за какъв начин на захранване става дума

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #735

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от UNWE Виж публикацията
    Здравейте,

    Прегледах цялата тема. Аз съм изправен пред подобна на nisabg дилема.
    Накратко в къщи имаме парно, всяка стая има и климатик, но ни липсва комфорта. Парното е слабо, пода студен, климатика духа.
    Реших да пробвам с една детска стая от 15квм, изолирана ... уж. Обмислявам закупуването на IR отоплително тяло, основно за повишаване на комфорта. Малкият играе основно по земята, като там температурата винаги е най-ниска.

    От всичко прочетено до тук към момента се колебая м/у следните две опции:
    - applimo - 1500W моделa с дупките - монтаж някъде на стената, доколкото разбирам трябва да е ниско долу, защото има и конвекция. Излъчва под 120 градуса. Мисля да го сложа на дълга стена срещу мебели (леглото няма да е в обхвата му).
    - някакъв панел 700W като redsun, infoheat за таванен монтаж с терморегулатор за стена - това дали ще топли цялата стая, или ще топли основно пода, което пак е вариант, стига да не в точка под него.

    Уредите са достатъчно мощни по спецификация да отопляват и самостоятелно стаята, но няма лошо в малко презапасяване. Кой от двата типа IR нагреватели е по-подходящ за целта? Концепцията на Applimo или таванния монтаж?
    Насочете се към таванен модел. Излъчват само дълговълново ИЧ. Т.нар. "лъчисти конвектори" - перфорираната ламарина са си най-обикновени конвектори. Истинското ИЧ отопление е подово (на ток или с вода) и таванните модули тип redsun/infraheat и руските Almac. Също добър избор са ENSA.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 50 ПърваПърва ... 3947484950 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 20:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 17:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 12:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе