Страница 47 от 50 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 746
Like Tree64Одобрявам

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    24
    #691

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Мiroslav,много ми е интересно купили си InfraHeat и доволен ли си? Не питам случайно. Преди 2 години си купих същите панели.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    56
    #692

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Не съм още, не съм свършил още ремонта.

    Чакам от теб отзиви , след като ги имаш от 2 год.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    6
    #693

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Пичове Здравейте,

    Прочетох всичките 47 страници, някои от които бяха доста не на място, но до колкото успях да разбера отоплението с Инфрачервени Панели няма да ми излезе по-евтино а по-комфортно. Аз съм Ок с това но имам няколко други въпроса.

    1. Хубаво, Инфрачервените панели загряват обектите в стаята които от своя страна загряват въздуха и този начин за подгряване на въздуха е по равномерен. Въпроса ми е тези неща ще успеят ли да направят въздуха в стаята 21С-23С ? Като цяло редпочитам като влезна в стята да се усеща топлината не излъчена директно от панела а на топлия въздух загрят от самите обекти в стаята.

    2. Другия ми въпрос е панелите могат ли да работят на намалена мощност сиреч панел който е 1000Вата чрез термостат или както се нарича може ли след като постигне желаната температура на помещението и веднъж изключи след това да не се пуска на пълна мощ а просто да поддържа температурата на помещението примерно с консумация от 200Вата?

    3. С тези инфрачервени истории не е ли проблем примерно за телевизора. Няма ли да го загрее и т.н.

    По това което четох най-добре е да се постави на тавана за да успее да нагрее добре пода и пода от своя страна да загрее въздуха. Незнам мисля си за такова отопление, сега сме с два климатика 12ки на Хайер, общо взето от по ефтините инвертори. Дори в най-студените дни не са ме предавали, въздушния поток направо ме съсипва и жена ми е сополива през повечето време. В панелка сме с 5 камерна дограма с троен стъклопакет вътрешна изолация 10см + Вътрешна изолация тип: Стената - 5 сантиметра въздух - Петичка Итонг. Така заварихме апартамента и въпреки че е стар метод за изолация мисля че е страхотен . Единственото нещо което намирам като недостатък в нашия случай е че сме последен 8ми етаж и сега ще мисля за изолация на тавна понеже ми предстои ремонт. Та апартамента е 70 квадрата като едната стая не я отопляваме защото все още няма малко човече да бъде в нея . Та обзор на нещата. 2 климатика за 60 квадрата като вратата на банята е отворена за да се топли и сметката за ток в най-лошия случай миналата година беше 128 лв.

    Благодаря ви предварително за отговорите!
    Васил Торбов
    Димчо одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #694

    Отговор: Инфрачервено отопление

    vaskodj можеш да закупиш инфрачервен панел ако не си доволен винаги ще успееш да го продадеш с малка загуба, при толкова добре изолирано помещение не вярвам сметката ти за ток да нарастне много над тази с климатици.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #695

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    vaskodj можеш да закупиш инфрачервен панел ако не си доволен винаги ще успееш да го продадеш с малка загуба, при толкова добре изолирано помещение не вярвам сметката ти за ток да нарастне много над тази с климатици.
    Е колко да не нарастне ако смени климатиците с панели ще е х2-х3 на тяхната сметка. За това някакъв компромис, като панел в детската и спалнята и климатици в останалото, е за предпочитане.

    На въпросите на колегата:
    1. Щеш нещеш ако панела работи ще го усещаш с кожата. При добре изолирано жилище периодите на включен панел ще са по-малки.
    2. Не, панелите винаги работят на пълна мощност. Просто термостата ги включва по-рядко. Ако искаш вземаш панел с по-ниска мощност и той ще работи повече време. Но това е компромис - при по-студено време може да не е достатъчен, както и няма да му е лесно при първоначалното затопляне ако позлваш седмичен термостат.
    3. Лятото телевизора се загрява над 25-те градуса които ще се напече заради панела. Най-вероятно самия телевизор работи над тази температура което значи че ще е нетен донор на топлина в къщата и му е все тая стига да не завреш панела зад ТВ-то.


    Друг съвет за климатиците: Ако жилищети е добре изолирано климатиците не могат да влязат в инверторен режим и работят на он/офф. Може да опиташ да им сложиш духалката на някаква по-ниска степен ако сега рабти на "авто" в резултат няма да веят толкова и ще харчат малко повече.
    Този пост е редактиран от orlincho; 19-10-15 в 17:12.
    estqwerty одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #696

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Здравейте,

    Още не сме се нанесли в новото жилище, но това ще стане в следващите месец-два. Основното отопление на жилището ще е с климатици. Въпроса ми е, как да отоплявам банята, ако се налага? Тя е малка, към 4 кв.м. Инфрачервеното отопление звучи интригуваща опция. Тъй като е баня и ще се отопля от време на време, инфрачервеното (лъчисто) отопление ли би предложило най-добрия комфорт? Аз гледам този модел на Адакс:
    Вимакс Клима ООД, Рефлекторно тяло за баня Adax VR507B, Adax за БАНЯ и Конвектори - Конвектори Adax - Adax за БАНЯ

    Този модел, нали топли чрез инфрачервени лъчи? Рефлекторни, лъчисти, инфрачервени са названия на един и същ тип уред?

    За мен са важни две неща:
    1) Да е малък уред, защото нямам много място
    2) Да предлага сравнително бързо нагряване на тези 4 кв.м., както и да е водо и паро-устойчив.

    Какво ще кажете?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #697

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Този модел, нали топли чрез инфрачервени лъчи? Рефлекторни, лъчисти, инфрачервени са названия на един и същ тип уред?
    На тези два въпроса ,които си задал отговорите са : Да.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #698

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    З Въпроса ми е, как да отоплявам банята, ако се налага? Тя е малка, към 4 кв.м.
    Точно за банята си закупих малка инфрачервена печка ~30лв.. Впечатленията ми са смесени. Нагрява веднага, но ако я изключиш е студено помещението не се затопля. Т.е. не става да я включиш 10мин преди да се влезе и да я изключиш защото не стопля. Трябва да работи за да топли което ми идва леко опасно за баня. Обмислям вариант за конвектор въпреки цената ~150лв.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #699

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Такъв уред за затопляне на баня е малко дискусионно. Ако цялата баня е с плочки, как се затоплят тези плочки. Тя и моята баня е 4 кв.м и никога не ми е минавало през главата, че трябва да се отоплява.
    Димчо одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #700

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Една печка с кварцови реотани 1800-2000W за 30лв. над вратата на банята. По възможност да е отдалечена от директно попадение на водни пръски и с водозащитена конзолна кутия или контакт. Никакви проблеми със затопляне на баня, дори и по-голяма.
    Друг вариант е специалните печки-духалки за стена за баня. Лично на мен не са ми конфортни, защото постоянно подвяват и са шумни заради вентилатора.
    Това е при положение, че нямате екстремална околна среда.
    Примери - само вие живеете в нова сграда; на първия етаж сте над мазе/гараж и нямате изолация на пода; наличие на външна стена на банята също без изолация и т.н. Тогава вече задачата става трудно изпълнима.

    Колктото до Adax, Atlantic и други "маркови" лъчисти печки за баня, те по същество са същите като тези на Tesy, Елдом и т.н. Само където са по над 180лв.!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    56
    #701

    Отговор: Инфрачервено отопление

    А какво става с лъчите от кварцовата печка от баня , ако имаме параван от стъкло или душ-кабина ?

    По напред в темата , привържениците се опитваха да ни убедят , че лъчите се отразявали и от обикновенно ( тогава за какво са измислили "К" стъклото ) и не заминавали навън,

    а тука , няма ли да се отразявят , и да не греят вътре в подушовото пространство , което пък , се надявам и да го изсушавам като го нагрявам по този начин ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #702

    Отговор: Инфрачервено отопление

    е да де, те лъчистите са ясни, а тук си уж пишем за инфрачервени ... инфрачервени за банята има едно единствено нещо - едни фолиа, те се слагат като подово отопление, под плочките. Съответно ако има някакъв вид корито - пречи, трябва да са под голо. Лъчистите елуреди са гола вода от много време, затова и са евтини. Точно като духалка - безмислено. Всякакви излъчващи в различен от инфрачервения спектър уреди за отопление са безмислени, защото само инфрачервения спектър се усеща като топлина. Всичко друго е нещо друго - светлина, звук, вибрации разни.
    Писах в тази тема по-напред, преди години, сега живея на друго място. Вече на първо място ми е цената - затова и съм на климатици. А в банята - подово отопление с такова фолио. Общо-взето е елементарно, представлява пластмаса с нанесен някакъв материал, прилича на автомобилите на нагревателите на задното стъкло. Китайски термостат за 40лв (слага се в стената в стандартна конзола, управлява се с докосване) и това е всичко. 50х100см консумира 110W. Единия датчик на термостата е в него а другия е по кабелче и се слага при фолиото, под плочките. Държи без проблем и 19', но в това време го слагам на 16' (къща). Целта ми е хем да мога да си стъпя бос докато загрея с водата хем да не гълта много ток, щото 100вата си е колкото гълта единия климатик. Така на 16' го гледам 20 минути и не го виждам да се включва. Със сигурност се включва, защото градусите са все такива т.е. поддържани, няма сега да е толкова а през деня да е по-топло. Разбира се рекламират го като космически технологии и т.н. глупости, за щастие много хора не го знаят и още цените са ниски - около 50лв е метъра. Ибей а има и някви българи де, но все пак производителя е в Корея, та някак по-се доверявам на официалния представител за европа - в Латвия се намира. В ЕС е тая държава и няма мита.
    Една година вече прехвърли и няма проблеми. То и не може да има, само термостата може нещо да му стане, но и той е ок, може да управлява 16А а съм му вързал около 1. За малки бани нещо до към 3-4 квадрата едва ли има по-добро решение.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Една печка с кварцови реотани 1800-2000W за 30лв. над вратата на банята. По възможност да е отдалечена от директно попадение на водни пръски и с водозащитена конзолна кутия или контакт. Никакви проблеми със затопляне на баня, дори и по-голяма.
    Друг вариант е специалните печки-духалки за стена за баня. Лично на мен не са ми конфортни, защото постоянно подвяват и са шумни заради вентилатора.
    Това е при положение, че нямате екстремална околна среда.
    Примери - само вие живеете в нова сграда; на първия етаж сте над мазе/гараж и нямате изолация на пода; наличие на външна стена на банята също без изолация и т.н. Тогава вече задачата става трудно изпълнима.

    Колктото до Adax, Atlantic и други "маркови" лъчисти печки за баня, те по същество са същите като тези на Tesy, Елдом и т.н. Само където са по над 180лв.!

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #703

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Такъв уред за затопляне на баня е малко дискусионно. Ако цялата баня е с плочки, как се затоплят тези плочки. Тя и моята баня е 4 кв.м и никога не ми е минавало през главата, че трябва да се отоплява.
    Много е дискусионно даже. Направо не работи. Купих лъчистата печка на Адакс "за баня". Сложих за баня в кавички, защото не топли плочките, ама хич. Това си е подвеждаща реклама. За баня, ама само, ако в банята няма плочки .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #704

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Попаднах на тези инфрачервени панели.
    Мострата от 900W беше включена, на пипане не можеш да си задържиш ръката, но от докосване няма да се изгориш. Усещаше се топлина на метър разстояние. Обаче тези радиатори нямат никаква карантия - огъната ламарина и ако не се загледаш няма да видиш т.н. нагревател - все едно още една ламарина. Нямат обаче терморегулатор, трябва външен. Някой впечатления от тях. За 10кв.м. препоръчват 500W.

    Сега тази опция да се напечати картина - нужна ненужна според всекиму вкуса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #705

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Как ще стоплиш с 500W 10 кв.м. Това са фантазии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 50 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 20:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 17:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 12:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе