Като искаш WiFi може да му закачиш Sonoff Th16 с датчик температура.
Цялото удоволствие е 15$ и имаш всякакви възможности за управление - по Т, таймери, IFTT и др.
напр. :https://s-deal.eu/produkt/sonoff-th1...g-temperature/ намира се и по-евтино.
Като искаш WiFi може да му закачиш Sonoff Th16 с датчик температура.
Цялото удоволствие е 15$ и имаш всякакви възможности за управление - по Т, таймери, IFTT и др.
напр. :https://s-deal.eu/produkt/sonoff-th1...g-temperature/ намира се и по-евтино.
Някой знае ли, защо в България не се предлага Atlantic F127 750W? Дори и при вносителят липсва тази мощност.
Може би защото при тази техника стига да е достатъчна мощността, тази която е в повече не оказва особено значение.
Здравейте, зачетох се в темата и стигнах до коментарите за управление, та реших да споделя. Преди време и аз исках да купувам конвектори с ВИ-ФИ, с модерен термостат и ала-бала екстри. Причината беше, че масленият ми радиатор е с обикновен механичен термостат в горната част на уреда и влияние му оказва собствената топлина + топлината от тока, който минава през него. Заради това беше трудно да се постигне задание, при което температурата в помещението да е постоянна както в много студени дни, така и в по-топли и слънчеви. В крайна сметка след известно четене реших, че най-разумното ще е да си взема самостоятелен външен термостат, който да е на разстояние от уреда и да не му влияе собствената топлина. Закачих радиатора на стената и си взех термостат, подобен на този:
https://www.aliexpress.com/item/3299...chweb201603_52
Само че моят няма Wi_Fi. Обаче има седмичен програматор за 7 дни, с по 6 часови интервала за денонощието. Можеш да избираш комбинация дали тези интервали да са еднакви за седемте дни, да са еднакви за 5 дни и други за събота и неделя (5+2) или пък еднакви за 6 дни, различни за 1 ден (6+1). Можеш да му програмираш хистерезиса от 0.5 до 3.0 градуса през 0.5 градуса. Има вграден, има също и външен сензор. Екранът е сензорен, с подсветка. Един път като го програмирах - после цяла зима почти не го пипам. Настроен е така че нощно време да поддържа 1 - 1.5 гр. по-ниска температура, през деня като съм на работа - 2 гр. надолу. Много, много рядко ми е липсвало Wi Fi, когато се е случвало да се прибера по-рано от работа и температурата да е по-ниска и некомфортна, но за един душ време въздухът се затопля колкото да ми е комфортно.
Вече термостатите в Алито почти всички са с Wi-FI и изобщо не са скъпи, така че това е много добра алтернатива за управление на този тип уред. Единствено трябва да се копне малко в стената за монтажа, но после работи безпроблемно. Даже има някои, които изглеждат доста луксозно и биха придали модерен вид на всяко помещение.
Ред.: Ето точно такъв е моят: https://www.aliexpress.com/item/3295...3-5578ed6312ee
А как се ползва, като ключ за уреда ли?
Т.е. тока минава през него, а той има нещо като контакт ли?
Да, има релеен N. O. контакт. Уредчето е с 4 извода за тока - L, N - входове; L1 и N1 - изходи към управлявания уред (при мен - контакт, в който е включен само този радиатор). По-новите модели гледам, че имат по 6, по 8 извода, вероятно управляват също и вентилация. Има и два извода за външния температурен сензор.
Забравих да кажа - има също възможност за калибриране на показваната температура и така с помощта на професионален термометър го настройвам да показва съвсем точно до + / - 0.1 градус. Най-важното обаче ми е настройката на хистерезиса. Преди този, бях купил един български, който беше с хистерезис 3 градуса - направо абсурдно за спалня.
Този модел, а вероятно и другите, имат един дребен недостатък - сензорът не е облечен в нищо и няма инертност. Дори и софтуерно не са го направили, например да отчита температура веднъж на 10-15 секунди или да взема средната от последните 10 секунди, нещо такова. А той мери непрекъснато в реално време. Не е кой знае какво, но много лесно му влияят кратки течения на въздуха от отворена врата или отворен прозорец за момент.
Абе за толкова пари си върши добре работата.
Ок, а при самото свързване не пада ли гаранцията на конвектора?
Също така, дори да забравим за гаранцията, каква е ползвата от закупуване на качествен конвектор, след като се изнасят повечето функциикъм този програмируем прекъсвач, не би ли се повредила електрониката на конвектора от прекъсване на захранването стотици пъти на ден?
Може да си вземете един конвектор за 30 лв и поне да не ви е яд за гаранцията, нито ако се повреди електрониката.
Друг фактор е също, че цялата информация от такова устройство минава през китайски сървъри.
За мен това не е приемливо решение, предпочитам да дам още 50-100 лв и да имам нещо надеждно с гаранция.
Какво свързване? Конвекторите нямат ли си щепсел? Нямам конвектор и не знам, моят уред е маслен радиатор, писал съм по-горе. Иначе да, като си купиш качествен конвектор, който има описаните функции - не ти трябва такова нещо. Нали говорим за случаите, в които няма такива функции и търсиш външни варианти - дали е такъв термостат с програмиране, дали е нещо от тези Соноф-неща - все е нещо външно.
За китайските сървъри не знам дали имаше предвид моето предложение. По-горе писах, че няма Wi-Fi, затова е и евтинко.
Всъщност да, такъв термостат си е екстра за обикновен уред, без електроника, с механичен собствен термостат, да няма какво да се повреди, освен реотаните. Няма голям смисъл да се дават 1 куп пари за уред, пълен с електроника и сензори и те да не се използват.
Този пост е редактиран от ogi28b; 18-10-19 в 15:35.
За китайските сървъри, визим решенията на Sonof и други подобни който са WiFi и възможност за отдалечено контролиране.
Все пак, вероятно ще се спра на https://*********/stenni-konvektori/...ifi-2000w.html.
Не успях да намеря обяснение защо е важно дали конвектора е произведен във Франция или в Египед, ако говорим за един и същ клас марка и модел.
По-скоро визирах различни модели които са в един и същ или близък клас, както като марка, така и като модел.
Защото това е основният аргумент срещу Атлантик и се опитвам да разбера какво значение има това, след като фирмата е френска и следват тяхните си стандарти.
На страницата на вносителя има точно два модела с wi-fi. На единия пише ,че е направен във Франция----> Лъчист конвектор Atlantic SOLIUS DIGITAL Wi-Fi.
На другия нищо не пише ----> Електрически конвектор Altis Ecoboost Wi-Fi.
Тези, които се водят лъчисти имат алуминиеви нагреватели и всички се правят във Франция. Докато другите се водят електрически и не се знае къде се правят.Както писах имам SOLIUS без DIGITAL Wi-Fi. и съм много доволен от него .Не съм го заковал за стената ,а съм сложил крачета. Така е по-мобилен и според мен колкото е по-ниско по-комфортно топли.
Всички са с алуминиеви нагреватели и Eldom и Tesy и Airelec и Atlantic, предполагам, че имат малка разлика в сплавите, но са много подобни.
Иначе и Atlantic F127 се прави във Франция.
Просто ме интересува какво значение има къде е направена сглобката, би трябвало материалите да са същите.
Преди време бях пробвал един по-евтин лъчист и топлеше само, ако си срещу него, при Solius по различно ли е, може ли да затопля и въздуха?
Значението къде е направен конвектора или каквото и да е било е толкова значимо, колкото всичко останало което купуваш. Не случайно се плаща повече за нещо сглобено в държавата "X" от държавата "Y". Като се започне от качеството на сглобката, премине се през материалите и накрая се завърши с дълги години безпроблемна работа. С всеки 1 продукт е така. Понеже в Египет има дълбока и тежка зима та там и конвектори сглобявали... Каква е разликата от климатик правен в Китай и същият аналог от Япония?