Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 89 от общо 89
Like Tree25Одобрявам

Избор на конвектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #76

    Отговор: Избор на конвектор

    На такава стена - бетон, лъхаща студ буквално - залепих коркови тапети и нещата заспаха.
    Вата с картон може би е по-добре,но тапетите са за 1 следобед работа и без цапаници.
    Gena_bs и Rakeem харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #77

    Отговор: Избор на конвектор

    Корка не е лоша идея, дори преди месец гледах някакъв декоративен в един магазин за паркет и изглеждаше добре.
    Но е тънък, ще трябва да се сложи основа от стандартен корк и отгоре декоративния.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #78

    Отговор: Избор на конвектор

    Две неща ме притесняват във вътрешната изолация - възможност за мухъл под изолацията и стесняване ан помощението с едно минимум 10 см. Ясно е, че конвекторът не е най-доброто решение, но е бързо . Та става ли за ъгъл или не, просто нямам повече място от 50-60 см там и за това гледам най-простите и малки модели 500 Вата. А не искам по-мощен, защото не е целта той да стопли стаята. А да го прави парното. Той само ъгълът да го качи от сегашните 17-18 долу ниско, на 21-22.
    Този пост е редактиран от yavorvm; 04-09-22 в 22:42.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #79

    Отговор: Избор на конвектор

    Тапетите ги слагахме 1995-6, още нЕма мухъл.Иначе нищо не пречи да пробваш с конвектора.
    Ей ти и 300 ватов https://eclima.bg/vlagozashiten-pane...vps-904kt-1187.
    То и 250 има, ама е цифромания https://www.bergbg.com/bg/item/2390/...-tlo-03-dt.htm
    Този пост е редактиран от ccankov73; 04-09-22 в 23:48.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    76
    #80

    Отговор: Избор на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Тапетите ги слагахме 1995-6, още нЕма мухъл.Иначе нищо не пречи да пробваш с конвектора.
    Ей ти и 300 ватов https://eclima.bg/vlagozashiten-pane...vps-904kt-1187.
    То и 250 има, ама е цифромания https://www.bergbg.com/bg/item/2390/...-tlo-03-dt.htm
    Аз този съм си харесал, че е и с крачета за подов, пък и е тънък - само 54 мм

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    19
    #81

    Отговор: Избор на конвектор

    Здравейте, интересува ме конвектор за малка кухня - 8 кв. метра, една външна стена, сменена ПВЦ дограма - 1 прозорец. Ако може препоръки за марка и мощност, ще бъда благодарен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #82

    Отговор: Избор на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от Valex Виж публикацията
    Здравейте, интересува ме конвектор за малка кухня - 8 кв. метра, една външна стена, сменена ПВЦ дограма - 1 прозорец. Ако може препоръки за марка и мощност, ще бъда благодарен.
    Конвекторите с мощност 1000 вата ги дават да отопляват до 9-10 кв.м.По добре си вземете по мощен за да се подсигурите при по студено време.По добрите конвектори са с електронен термостат и поддържат точно зададената температура.В едно помещение от 8 кв.м.ако сложите конвектор 1000 вата и конвектор 2000 вата двата конвектора ще харчат еднакво количество ток за да поддържат зададената температура. Просто конвектора с 2000 вата мощност ще работи по малко време и ще стои изключен повече време от конвектора с 1000 вата мощност.Но ако вземете конвектор с по голяма мощност ще може да го използвате за отопление и на по големи помещения ако ви се наложи. Имам конвектор Atlantic 2000 вата с възможност за закрепване за стената и със стойки за пода и съм доволен от него.Първо вижте с какво свободно място разполагате защото конвекторите са с различни размери. Също така те могат да се закрепват за стената или да стоят на пода със стойки и можете да ги местите където искате. Но ако искате да е със стойки се поинтересувайте модела който сте си избрали дали има стойки в комплекта.Има най различни марки и цените им са различни така, че избор има голям. Гледайте да е с по дълга гаранция ако нещо еввнтуално му стане.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 22-10-22 в 09:09.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    19
    #83

    Отговор: Избор на конвектор

    Благодаря за насоката. Взех 1000 w, тъй като ще заема по малко място дори закачен на стената. Ще правя външна изолация и се надявам да е рентабилен за помещението.
    GLARYS одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    10
    #84

    Отговор: Избор на конвектор

    Здравейте кой от двата конвектора е по добър AIRELEC BASIC PRO 1500W или Bosch HC 4000-15, 1500W трябва ми за 2 стаи с 12 и 15 квадрата


  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    427
    #85

    Отговор: Избор на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от нинов Виж публикацията
    Здравейте кой от двата конвектора е по добър AIRELEC BASIC PRO 1500W или Bosch HC 4000-15, 1500W трябва ми за 2 стаи с 12 и 15 квадрата
    От Bosch HC 4000-15 нямам впечатления, но AIRELEC BASIC PRO е много качествен и няма да съжалявате.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #86

    Отговор: Избор на конвектор

    Здравейте,
    Отоплявам се на климатици, но понеже апартамента е на първи етаж, пода е студен. В най-студените дни явно толкова изстива пода, че чак се усеща като духане от него.
    Ако добавя конвектор/и към отоплението дали би дало някакъв ефект да се затопли пода?
    И следователно какъв конвектор като марки бихте ми препоръчали?
    Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #87

    Отговор: Избор на конвектор

    Няма да ти помогне със студения под конвектор, ама хич.
    Gena_bs одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #88

    Отговор: Избор на конвектор


  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    427
    #89

    Отговор: Избор на конвектор

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това е вица на годината, благодаря от сърце с малко по-добро е от ракетата на MHI 5 ON 3 OFF

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Избор на воден конвектор
    От sevastaki във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-20, 11:20
  2. Избор на бюджетен конвектор
    От Zygot във форум Електрическо отопление
    Отговори: 77
    Последно: 03-02-16, 17:00
  3. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  4. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе