Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 117

Проточни бойлери - безопасни ли са?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #31

    Re: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Извинявам се за ненужната информация специално на @WilliamDark

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #32

    Re: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Всички проточни бойлери са безопасни ако са монтирани съгласно изискванията на производителя и съгласно ПУЕУ (Правилник за Устройство на Електрическите Уредби) и Наредба номер 3 за енерго обзавеждането на ел съоръжения под 1000v.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #33

    Re: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    georgebg, няма да спорим, но както аз съм си 150 кила, каква вана човече, кво плацикане!!??
    Ами точно аз се къпя минимум 20-30 минути и ако съм на проточен боилер ще ме заболи следващият месец много яко, и главата, и джоба . Само за еднаото ми бръзнене отивам 15 минути. Всъщност не съм прав, навремето като бях 5-6 годишен се плациках във ваната.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #34

    Re: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Някой може ли да ми каже дали наистина бойлерите за хоризонтален монтаж имат проблем свързан сас бързото свършване на водата.Благодаря предварително.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #35

    Re: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Прочети ТАЗИ тема - разисквано е надълго и нашироко!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #36

    Re: Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Ей приятелю благодаря ти за информацията.Благодаря

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #37

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Проточните бойлери са по-икономични от обикновените защото се загрява толкова вода, колкото се използва.
    Ползвам вече 5 години такъв на "Фламина - Мулти 1Е" (български) - (http://www.flamina-bg.com/sub/products.html) , с електронно управление, 9 кВт и съм много доволен - няма проблеми. Използваните проводници са многожилни, едножични, 6 мм2.

    За къпане, при нормално количество на използваната водна струя, за загряване на водата от около 12-14 градуса до около 40-45 градуса са необходими поне 8-9 кВата мощност. Може да стават и 7 кВт, но струята ще е по слаба.

    Появиха се "Теси" с мощност 8,5 и 9,5 кВт мощносъ с цена около 160 лв. Израелски са.

    Тените схеми са за монофазно включване, като трябва да се ползват проводници от таблото до бойлера поне 6 мм2., тъй като токът е от подядъка на 43-44 А. Допустимият ток за медни проводници, при полагането им 2 бр. в тръба е 46 А. (виж http://www.ruscable.ru/info/pue/1-3.html).

    Същите бойлерчета могат да се включват и двуфазно (по една фаза на нагревател и обща нула). Тогава максималният ток, в по мощния нагревател (5,5 кВт), ще е 25 А и може да се използва трифазна мрежа с медни проводници по 4 мм2, за които допустимото натоварване при полагане 4 бр. в една тръба е до 30 А.

    Разбира се и в двата случая използването на проводници с по-голямо сечение е желателно (по-сигурно), но по-важно е да се проверат и затегнат всички връзки по веригата от таблото до електромерното табло и от там до бойлера.

    Приятно къпане.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #38

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от Tati_go
    Проточните бойлери са по-икономични от обикновените защото се загрява толкова вода, колкото се използва.
    Ползвам вече 5 години такъв на "Фламина - Мулти 1Е" (български) - (http://www.flamina-bg.com/sub/products.html) , с електронно управление, 9 кВт и съм много доволен - няма проблеми. Използваните проводници са многожилни, едножични, 6 мм2.

    За къпане, при нормално количество на използваната водна струя, за загряване на водата от около 12-14 градуса до около 40-45 градуса са необходими поне 8-9 кВата мощност. Може да стават и 7 кВт, но струята ще е по слаба.
    Къде е икономията? Пример:
    Къпане + бръснене са 15/30 минути, в зависимост от навиците на човек. Това са ти грубо 2,25/4,5 kW, изразходени само от теб. Ами, ако имаш и жена. По-малко от 30 минути в банята едва ли ще стои. Имам си едно такова същество в къщи, та знам . Прибавяме още грубо 4kW. До тук са 6/8,5kW. С толкова енергия ще загрея 3-4 пъти 80л. бойлер от 10*С до 70*С.
    Ползвах проточен бойлер 3kW в кухнята, няколко години. За да имаш вода с прилична температура, трябва да намалиш струята почти на минимум. Като поусилиш малко, водата става хладка. Едни чинии не може да се измият като хората, а гълта като ламя. Откакто подвързах мивката в кухнята с 80л. бойлер - рахат. И водата топла и сметките за ток по-малки. А и вече не съм на тръни, че може нещо да ни гръмне в ръцете, докато ги мием. Като знам с какви пикливи пластмасови тръбички и някакви шлаухи ги правят повечето и всеки момент нещо може да се спука, направо ми настръхват косите.

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #39

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Къде е икономията? Пример:
    Къпане + бръснене са 15/30 минути, в зависимост от навиците на човек. Това са ти грубо 2,25/4,5 kW, изразходени само от теб. Ами, ако имаш и жена. По-малко от 30 минути в банята едва ли ще стои. Имам си едно такова същество в къщи, та знам . Прибавяме още грубо 4kW. До тук са 6/8,5kW. С толкова енергия ще загрея 3-4 пъти 80л. бойлер от 10*С до 70*С.
    Ползвах проточен бойлер 3kW в кухнята, няколко години. За да имаш вода с прилична температура, трябва да намалиш струята почти на минимум. Като поусилиш малко, водата става хладка. Едни чинии не може да се измият като хората, а гълта като ламя. Откакто подвързах мивката в кухнята с 80л. бойлер - рахат. И водата топла и сметките за ток по-малки. А и вече не съм на тръни, че може нещо да ни гръмне в ръцете, докато ги мием. Като знам с какви пикливи пластмасови тръбички и някакви шлаухи ги правят повечето и всеки момент нещо може да се спука, направо ми настръхват косите.
    Да, колегата е прав! Единственото предимство на проточните бойлери е, че можеш да ползваш топлата (до колкото е топла) вода веднага. Спре ли тока и веднага ще се и по отношение на енергото ще има Всичко останало е само вредно! Проточен бойлер за баня - НИКОГА!!! Тип „Юнга“ за мивка за да измиеш 2-3 чинии е оправдано!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #40

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Колеги (по баня) avast3 и Egu,

    малко бъркате сметките.

    Икономията идва от това, че загрявате до необходимата температура САМО толкова вода, колкото ползвате.
    С обикновения бойлер загрявате 80 (50) литра вода до температура по-висока от необходимата ви, и ползвате пак толкова колкото ви е необходима, но в бойлера задължително ОСТАВА загрята (поне до необходимата за къпане температура - иначе ще ви е студена) още 80 (50) литра вода, която НЕ ИЗПОЛЗВАТЕ???

    Чистата загуба на енергия е (в килоВати) =0,00116 х 80 (50) х (45 гр.С - 14 гр.Ц) = 0.00116 х 80 (50) х 31 = 2,9 (1,8) кВт.часа.

    Формулата е Q=0,00116 х масата х (разликата в температурите = загрята - студена вода).

    Сега умножете това количество електроенергия на бройките къпания в годишен размер и .... стана тя, каквато стана???
    Честита Нова година.
    Къпане 30 мин. с проточен бойлер, при струя 6 л/мин. = 180 литра вода.

  13. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #41

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от Tati_go
    ... още 80 (50) литра вода, която НЕ ИЗПОЛЗВАТЕ???
    За много години! Много здраве, любов, пари и безаварийни топли бани през новата 2011г.
    Колега бъркаш точно в това. Ползваш я следващия път!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #42

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от Tati_go
    Колеги (по баня) avast3 и Egu,

    малко бъркате сметките.

    Икономията идва от това, че загрявате до необходимата температура САМО толкова вода, колкото ползвате.
    С обикновения бойлер загрявате 80 (50) литра вода до температура по-висока от необходимата ви, и ползвате пак толкова колкото ви е необходима, но в бойлера задължително ОСТАВА загрята (поне до необходимата за къпане температура - иначе ще ви е студена) още 80 (50) литра вода, която НЕ ИЗПОЛЗВАТЕ???

    Чистата загуба на енергия е (в килоВати) =0,00116 х 80 (50) х (45 гр.С - 14 гр.Ц) = 0.00116 х 80 (50) х 31 = 2,9 (1,8) кВт.часа.

    Формулата е Q=0,00116 х масата х (разликата в температурите = загрята - студена вода).

    Сега умножете това количество електроенергия на бройките къпания в годишен размер и .... стана тя, каквато стана???
    Честита Нова година.
    Къпане 30 мин. с проточен бойлер, при струя 6 л/мин. = 180 литра вода.
    Честита нова година на всички! Бъдете живи и здрави!
    Tati_go, погледни какво пише под снимката в профила ми. Друго нямам какво да кажа

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    14
    #43

    Проточен бойлер

    Здравейте, на всички искам съвет за проточен бойлер само за кухня Благодаря предварително

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #44

    Re:Проточен бойлер

    Ние сме с този http://www.tesy.com/bg/products/elek...platinum_sink/ Изрелски са - само е "прикачена" марката Теси

    Вече 5-6г. се ползва - никакви проблеми!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #45

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Уважаеми avast3,
    "Едно е да си чувал, съвсем друго е да го видиш" - това е половината истина. Трябва и да си го пипнал.
    Аз го държа (пипам) вече 5 (пет) години по 365 дена (едната 366).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 34
    Последно: 18-08-16, 07:01
  2. бойлери със серпентина
    От ilenes във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-11, 08:09
  3. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  4. Термопомпени бойлери
    От denuchi във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-07-08, 13:08
  5. Термопомпени бойлери
    От markoni_bg във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-05-08, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе