Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 117
Like Tree4Одобрявам

Проточни бойлери - безопасни ли са?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #61

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    "мощност 24kW"-градска баня ли ще правиш?!Тия търговци са страшни!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #62

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Повтарям отново, че 24 кв мощност не са необходими за стопляне на водата зимата.9 киловата, а в случая 9. 5 киловата са напълно достатъчни. 24 киловата са необходими ако сте някъде в планината или къща на Витоша.В градовете 9 киловата са напълно достатъчни.Аз се къпя с 7 киловата, на вас 9 не ви стигат...

    Проблема при проточните бойлери са:

    -има ли възможност за такъв с оглед на ел.инсталацията
    -когато избирате душ-слушалка за разпръскване на водата да не е с много дупки, защото налягането във водопроводната мрежа не е много високо и няма дебит за да разпръсква силно водата= ще има слаба струя вода от душа.Това не е проблем на бойлера, а на налягането и най-вече на новите душ-слушалки които не са предвидени за работа с налягането в нашата водопроводна система.Старите душове от комунистическо нямат такива проблеми защото са с по-малко дупки и така налягането не спада при разпръскването на водата.

    -кой ще ви направи качествено ел.инсталацията на проточния бойлер, така че да не затормозява ел.инсталацията жилището в което живеете и/или кооперацията/блока/къщщата в коят е жилището.

    Плюса е че се освобождава пространство заемано от обемния бойлер и че никога проточния бойлер няма да експлоадира каквито случаи има по няколко в годината някои от които със смъртни случаи, защото всичко в него освен нагревателя е пластмасово и освен това не генерира допълнително налягане, а работи с налягането на водопроводната система.

    Моят обемен бойлер е хоризонтален и въпреки това, се вижда, че след като го махна, над вратата ще се освободи едно пространство което ще доведе до една по просторна баня и евентулано за слагане на шкаф, било за мръсни дрехи, било за препарати или други вещи

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #63

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Откакто се помня, за да имам топла вода,пускам крана и тя потича.Сега за първи път се сблъсквам с проблема за избор на бойлер.Колежка ми каза,че родителите й от години са с въпросния сименс и са много доволни,затова попитах за него.Явно ще трябва да се поразходя из техномаркетите и да поразгледам асортимента.Относно монтажа-имам вуйчо и племенник- ел.техници,така,че монтирането ще бъде изпълнено както трябва.Въпреки това обаче, малко ме е страх и затова се допитах тук дали този тип бойлери крият повече рискове.И много ви благодаря за изчерпателната информация.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332002255[/time]_________________________________________________

    И още 1 въпрос- сименсите в Германия ли ги правят или имат производство и в други държави ?Не знам от къде съм направила това заключение,но ми се струва,че сименс и бош са стабилна техника-особено за бойлер.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #64

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Преди да инвестираш в бойлер направи опит да си оправиш рециркулацията на тецовата топла вода.Ключа от абонатната трябва да е в домоуправителя,районния техник също има ключ.Като потребител са длъжни да ти доставят вода с температура 60гр.Някой е врътнал копчето на помпата за БГВ и затова докато дойде минава вечност.Ако трябва и жалба пусни-Топлата вода няма никаква връзка с водата за отопление, на различни кръгове са ,с различни помпи и няма значение колко човека са се отказали от отопление.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #65

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Ако си била на ТЕЦ, най-вероятно ел.инсталацията на блока ще е слаба за такива мощности. Няма да е лошо, преди да си купиш проточен бойлер, първо да се посъветваш със ел.техник.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #66

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Аз съм на същото мнение както justify е написал.Единствено,ако имате възможност направете си инсталацията трипроводна и сложете дефектотокова защита.Защитата е много важна.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332059700[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от дилема
    Вижте,момчета,на младини бях естествена блондинка-с годините косата ми потъмня,но въпреки това обясненията ви биха имали същия ефект и пред някой абориген :rolleyes:Не съм ходила на кръжок "Млад техник" или "Направи си сам".С ватовете и киловатовете горе-долу се справям,обаче амперите,падове на напрежението и разните други подробности ми идват в повече.Аз просто попитах,по-опасни ли са проточните,в сравнение с обикновените бойлери?
    Ако е добре защитен няма проблем,аз съм за проточен,защото водата тръгва бързо.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332060015[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от дилема
    Досега винаги съм ползвала централна топла вода.През последните няколко месеца поради отказа на много хора в блока от услугите на топлофикация, топлата вода,която идва не се нуждае от разреждане със студена,а в някои случаи направо е ледена.И решението на проблема е да си поставя бойлер.Предпочитанията ми бяха за проточен-заема малко място,топли водата веднага и в неограничени количества.Обаче ме тревожи въпроса-наистина ли е достатъчно безопасен?От това,което прочетох във форума-става въпрос за 7 или 9 киловатови бойлери,а на мен ми препоръчаха 24 киловата-сименс.Абстрахирайки се от разхода на ток,какво ще ме посъветвате? По голяма ли е вероятността да стане инцидент в сравнение с обикновен бойлер?
    Колегите са прави,първо този 24kW бойлер не става на монофазна инсталация,а задължително трифазна.Може ли повече разяснение;само за топла вода ли Ви трябва?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #67

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    Преди да инвестираш в бойлер направи опит да си оправиш рециркулацията на тецовата топла вода.Ключа от абонатната трябва да е в домоуправителя,районния техник също има ключ.Като потребител са длъжни да ти доставят вода с температура 60гр.Някой е врътнал копчето на помпата за БГВ и затова докато дойде минава вечност.Ако трябва и жалба пусни-Топлата вода няма никаква връзка с водата за отопление, на различни кръгове са ,с различни помпи и няма значение колко човека са се отказали от отопление.
    [/quot ] Мисля,че поставянето на бойлер е на-доброто решение,защото плащам водата веднъж като студена на ВИК и втори път на топлофикация за затоплянето.А тъй като много от живущите в блока са се отказали не само от отопление, но и от топла вода,цената на 1 куб.м. топла вода е 20 лв.А поради проблема, освен водата за самото къпане/която като литри нямам никаква представа колко е-но със сигурност е доста,се изхабавя поне още 2 пъти по толкова докато дойде вода с подходяща температура.А днес направих 1 много груба и сигурна доста неточна сметка, че ако 1 бойлер топли 80л вода примерно с 4кв/нямам никаква идея, дали наистина е толкова/, то за 1000л ще са някъде около 50кв,които като сума са 10 лв.Така,хем е по-евтино,хем се изкъпваш с топла вода,хем не се разхищават кубици вода на месец.Интересно ми е какво ще кажете - сметката ми горе-долу вярна ли е и 1 проточен бойлер за колко пари стопля 1 кубик вода?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332152580[/time]_________________________________________________

    Нещо не се справих с цитирането както трябва.
    Мисля,че поставянето на бойлер е най-доброто решение,защото плащам водата веднъж като студена на ВИК и втори път на топлофикация за затоплянето.А тъй като много от живущите в блока са се отказали не само от отопление, но и от топла вода,цената на 1 куб.м. топла вода е 20 лв.А поради проблема, освен водата за самото къпане/която като литри нямам никаква представа колко е-но със сигурност е доста,се изхабавя поне още 2 пъти по толкова докато дойде вода с подходяща температура.А днес направих 1 много груба и сигурна доста неточна сметка, че ако 1 бойлер топли 80л вода примерно с 4кв/нямам никаква идея, дали наистина е толкова/, то за 1000л ще са някъде около 50кв,които като сума са 10 лв.Така,хем е по-евтино,хем се изкъпваш с топла вода,хем не се разхищават кубици вода на месец.Интересно ми е какво ще кажете - сметката ми горе-долу вярна ли е и 1 проточен бойлер за колко пари стопля 1 кубик вода?

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332154179[/time]_________________________________________________


    Колегите са прави,първо този 24kW бойлер не става на монофазна инсталация,а задължително трифазна.Може ли повече разяснение;само за топла вода ли Ви трябва?
    Ами освен за къпане,нямам идея за какво друго бих могла да го използвам.Разбрах, че специално този бойлер не става за монофазен ток и че не е необходимо да е чак толкова мощен или каквото там се казва.Тези дни чакам техника-вуйчо да дойде и да погледне таблото в къщи,за да каже дали инсталацията ще издържи проточен бойлер и ще му кажа всички тези неща,които научих тук.Ако има още нещо,което е от значение-казвайте.Но поне донякъде успяхте да премахнете страховете ми /е, остават още около 10%/ от проточните бойлери.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #68

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Сметката ти е горе долу вярна.С 4кв ще затопляш един 80л. бойлер, че даже е в повече от необходимото.
    проточен не е добра идея, заради инсталацията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #69

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    А ако инсталацията позволява,имаш ли други забележки към проточните бойлери?

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #70

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от дилема
    А ако инсталацията позволява,имаш ли други забележки към проточните бойлери?
    Не, напротив - по икономични са.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #71

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Не можах да прочета цялата тема, може и да е коментирано:
    Какво става, ако нагревателя дефектира и фазата влезе във контакт с водата? За мен абсолютно задължително е поставянето на реномирана дефектнотокова защита...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    74
    #72

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Не ми се чете цялата тема.9.5 киловата е само за лятно къпане.Ползвам АЕГ 18 киловата трифазен преработен на монофазен 13.5 kw. зимен режим и 9.5 kw летен режим. На нашия пазар единствения монофазен проточен бойлер който без никакви компромиси за къпане е STIEBEL ELTRON DHF 12 12kw и 8 kw.http://www.balmax.com/product.php?sr=1&r=26&r1=53&p=179 захранването е с проводник 6 кв.
    Абсолютно безопасни са при свързване от правоспособен ел.техник.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    16
    #73

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Не можах да прочета цялата тема, може и да е коментирано:
    Какво става, ако нагревателя дефектира и фазата влезе във контакт с водата? За мен абсолютно задължително е поставянето на реномирана дефектнотокова защита...
    Не знам какво става,явно нещо не много приятно,но въпроса ме наведе на размисъл-в чии съвети да се вслушам-в тези на оптимистите или в тези на песимистите?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #74

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Става така че ако жилището ти е проектирано за ТЕЦ, нямаш необходимата инсталация за проточен бойлер и вървиш с бързи крачки към обемния му събрат.

  18. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #75

    Re:Проточни бойлери - безопасни ли са?

    Цитат Първоначално публикувано от дилема
    А ако инсталацията позволява,имаш ли други забележки към проточните бойлери?
    Стига да има ток в момента. Ако претовариш инсталацията или от енергото правят ремонт тогава какво правим с тези бойлери, които винаги имат топла вода???
    Има си и плюсове, има си и минуси. На който каквото му трябва. Аз не искам заради краткотрайно спиране на тока да се озъбвам в банята от иначе винаги горещата вода!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 34
    Последно: 18-08-16, 06:01
  2. бойлери със серпентина
    От ilenes във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-11, 07:09
  3. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  4. Термопомпени бойлери
    От denuchi във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-07-08, 12:08
  5. Термопомпени бойлери
    От markoni_bg във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-05-08, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе