Страница 5 от 28 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 407

Енергоспестяващи лампи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #61

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Това е валидно само за лампите с нажежаема жичка.
    Тук си в голяма грешка-така заблуждаваш и другите -както казах говоря от опит и то не за лампи с нажежаема жичка!Ел.схема която е вградена в енергоспестяващата лампа гърми -дали резистор,триак или...все едно.Но когато ги няма тези преходни процеси живота и се увеличава многократно.Та мисълта ми беше някои да не си ги слага в санитарния възел или коридор и ги щрака често да не очаква много от тях

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #62

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    Тук си в голяма грешка-така заблуждаваш и другите -както казах говоря от опит и то не за лампи с нажежаема жичка!Ел.схема която е вградена в енергоспестяващата лампа гърми -дали резистор,триак или...все едно.Но когато ги няма тези преходни процеси живота и се увеличава многократно.Та мисълта ми беше някои да не си ги слага в санитарния възел или коридор и ги щрака често да не очаква много от тях
    Всеки елемент рано или късно дефектира. Но каква е причината за дефекти от включване и изключване на енерго спестяващите лампи? Поне аз не съм срещал някъде да е водена такава статистика или въобще да е писано нещо такова. Ако има такива данни - публикувай ги. Ако такова нещо беше факт щеше да го има в параметрите като максимален брой комутационни цикли.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #63

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Ами лошото е че никои производител не дава брои цикли на вкл. и изкл. а това е от голямо значение.А както казах аз го наблюдавам и го пиша от опит!А за преходни процеци знаем че се натоварват всички елементи

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    50
    #64

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Поне в Технополис не дават никаква гаранция.
    Въпреки надписите на Philips лампите [клас А], не 3 месеца, ами 3 дена гаранция нямат, питал съм специално.
    Купуваш я и се снимаш с нея, колкото изкара.
    Това не е вярно. Бях купил две Филипс миналата година. Едната сдаде багажа и ми я смениха в Технополис без проблеми.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #65

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    ОК, ако държиш да ти докажа, ще ти запиша разговора ни на телефона.
    Като малко клипче.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #66

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Ако е било преди въвеждането на Закона за защита на потребителя, може и да е минал номерът, ама сега не знам дали ще ти се опъват толкова.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    2
    #67

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от llamo
    @echo
    Този проблем е от глимлампата в ключа. Имах подобен случай и след като я извадих-спря да примигва.
    аз съм дал 400лв за ключове с глимлампата, защо съм ги дал като ще ги махам има ли друг начин да се оправят

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #68

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Наскоро си взех някакви италиански с марка Лучиа. Не са лоши, като се има в предвид, че спираловидните са 8.80 лв. и се равняват на 75 W. Единствената забележка, която ми прави впечетление е вечер когото е изключена присветка съвсем слабо на всеки 5-6 сек. Не знам дали ключът не прекъсва нулата и да има постоянно фаза на лампата. Друго обяснение нямам за странното и поведение през нощта.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #69

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Защо горят енергоспестяващите лампи. Ами поради прегряване. Ако измерите температурата на която работят и я сравните със температурата на която работи електрониката в компютъра ви сами ще се убедите.
    Какво може да се направи:
    - избирайте лампи които в корпуса имат отвори за вентилация на електрониката, ако няма - може да импровизирате някакви отвори
    - огледайте фасунката в която се монтира лампата - трябва да няма следи от нагар и ръжда. Ако има трябва да се почистят със ситна шкурка или нещо друго подходящо - пиличка, да се надраскат със върха на ножа ... Ако трябва сменете фасунката със нова
    - лично аз предпочитам където е възможно да монтирам тръби със електронно управление вместо енергоспестяващи крушки във фасунки понеже първите имат по-добро охлаждане
    - както казаха колегите във форума причината за да премигва лампата след като се угаси е глим-лампата в контакта. В момента в който синусоидата на напрежението достигне напрежението на запалване на глим-лампата тя пали след това остатъка от напрежението е върху енергоспестяващата лампа. Понеже нейните електроди още са горещи тя пали при по-ниско напрежение (разликата от напрежението с глим-лампата) и поради това премигва. Процесът трае докато електродите и изстинат. А премигването е понеже от няколко (например 50-100) периода на напрежението се натрупва напрежение върху филтриращия кондензатор след греца на енергоспестяващата лампа което е в състояние да я запали. Предполагам че съпротивление 500 Килоома до 1 Мегаом паралелно на енергоспестяващата лампа може да премахне премигването след гасене. Все пак зависи и от мощността на лампата.

    За гаранциите. Може да си вземеш лампа с гаранция 3 години например, обаче като я монтираш на прегоряла фасунка и лампата постоянно прегрява от преходното съпротивление на контактите, тя ще изгори за много по-малко време - месец, два.
    И производителят не е виновен за това. Виновен е ако не си е написал изискванията към фасунката и работната температура.

  12. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #70

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Наскоро си взех някакви италиански с марка Лучиа. Не са лоши, като се има в предвид, че спираловидните са 8.80 лв. и се равняват на 75 W. Единствената забележка, която ми прави впечетление е вечер когото е изключена присветка съвсем слабо на всеки 5-6 сек. Не знам дали ключът не прекъсва нулата и да има постоянно фаза на лампата. Друго обяснение нямам за странното и поведение през нощта.
    От инсталацията трябва да е-имах същия проблем.Решението-махнах енергоспестяващата и сложих обикновена.Сега работи нормално.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #71

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от avenger

    От инсталацията трябва да е-имах същия проблем.Решението-махнах енергоспестяващата и сложих обикновена.Сега работи нормално.
    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Наскоро си взех някакви италиански с марка Лучиа. Не са лоши, като се има в предвид, че спираловидните са 8.80 лв. и се равняват на 75 W. Единствената забележка, която ми прави впечетление е вечер когото е изключена присветка съвсем слабо на всеки 5-6 сек. Не знам дали ключът не прекъсва нулата и да има постоянно фаза на лампата. Друго обяснение нямам за странното и поведение през нощта.
    от глин лампичката която се намира в ключа е премигването

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #72

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от drianov
    от глин лампичката която се намира в ключа е премигването
    Ама той има ли глим лампа в ключа?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #73

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Нямам глим лампи в ключовете. Не всяка вечер имам мини "гръмотевички".

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    58
    #74

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    не мога да разбера защо хората са толкова резервирани към тези лампи след като елементарна аритметика показва, че една лампа в рамките на средностатистическия си живот пести ток многократно от стойността си

    една календарна година има малко под 9000 часа т.е. около средностатистическия живот на енергоспестяващата лампа. за тези 9000 часа една 100В с нажежаема жичка ще изгори 900кВ ток а енергоспестяващата около 1/4 т.е. около 220кВ. изразено в пари разлика от над 100лв!!! дори като извадим и стойността на самата енергоспестяваща (т.е. около 5-10лв). и това се отнася само до една единствена битова лампа!!! представете си това в национален мащаб до каква икономия може да доведе.... направо може да затворим ТЕЦовете с пушещите комини без да ни пука!

    предвид горното дори енергоспестяващите да имат два пъти по-къс живот от рекламирания пак има много сериозна икономия на енергия и средства. а пред вид перспективата тока да се увеличава а лампите да поевтиняват мисля, че просто трябва да оставим нажежаемата жичка да заеме своето място в историята и без да се дърпаме да погледнем напред и ... в джоба си.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #75

    Re:Енергоспестяващи лампи?

    popeye,
    Първо не схващам намесата ти в тема от преди месеци, в която последно се обсъжда проблем, където не виждам против самата технология.
    и
    Второ - 365 дни Х 24 часа = 8760 часа.
    Живота на лампата се дава от производителя при 2-3 часа работа дневно, т.е. сметката ти трябва да е разделена поне на 8.

    Така, че финансово има сметка, а останалото е виждане и предпочитания - аз все още съм за дневната светлина... но ползвам и такива лампи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 28 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи GU5.3?
    От masterross във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-12, 11:12
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 23:36
  3. Странен проблем с PIR сензор и енергоспестяващи лампи
    От roumen68 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 14-11-09, 19:33
  4. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 14:12
  5. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 10:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе