Страница 4 от 28 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 407
Like Tree48Одобрявам

Енергоспестяващи лампи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #46

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    от години ползвам навсякъде вкъщи такива - филипс, аро, дженеръл илектрик - горе-долу съм доволен; забелязах обаче две неща:

    1. с течение на времето започват да светят все по-слабо и по-слабо - постепенно преминах на все по-силни и по-силни...
    2. при включване на някои им трябва да измине време за да засветят с "пълна сила" (нямам предвид бързото усилване при включване) - става дума за минути...

    това нормално ли е ?....може би е някакъв вид остаряване

    а, и лампите от различни производители светят с различна светлина - някои с много бяла, други с по-жълтеникава (като крушки с нажежаваща се жичка) светлина...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #47

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Аз също от много години ползвам такива лампи от много производители.Най-доволен бях от първата-българска,на DZU-Стара Загора,коята беше и най-скъпа за времето си-15лв,но я взех,защото търговецът обясни че са единствените крушки с тригодишна писмена гаранция и ми написа гаранционната карта.Ползвах я в коридор без слънчева светлина,почти 24ч. в денонощието,но изкара повече от три години! И въпреки всичко не повторих марката(не знам дали още ги има) заради цената.Започнах да купувам все по евтини(вече са по 2-3лв.китайските),но пък качеството е на късмет и гаранцията много ме съмнява-ако не се запише заводски номер,а само с кутията и касовия бон...Ами че аз мога да си купя нова лампа и с тази кутия и касов бон да върна старата,изгоряла(ако е от същия модел де и да ми станат две нови, но без гаранция !Колкото до различния спектър на светлината от различните лампи-въпрос на избор е при покупката-така е и при лиминисцентните пури,друг е въпроса че не винаги се предлага избор! :coolsmiley:

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #48

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    от години ползвам навсякъде вкъщи такива - филипс, аро, дженеръл илектрик - горе-долу съм доволен; забелязах обаче две неща:

    1. с течение на времето започват да светят все по-слабо и по-слабо - постепенно преминах на все по-силни и по-силни...
    2. при включване на някои им трябва да измине време за да засветят с "пълна сила" (нямам предвид бързото усилване при включване) - става дума за минути...

    това нормално ли е ?....може би е някакъв вид остаряване

    а, и лампите от различни производители светят с различна светлина - някои с много бяла, други с по-жълтеникава (като крушки с нажежаваща се жичка) светлина...
    И моите лампи са Philips и се държат по същия начин. След включване минават около 1-2 минути докато достигнат пълната си сила на светене. Иначе светлината от тях е много близък до този на обикновените лампи с нажежаема жица. Четох, че по-ниската околна температура под 15-17 С, спомага за по-бавното достигане на пълната сила на светене. Така, че този проблем не би трябвало да е забележим през лятото или така поне прочетох в един сайт.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #49

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    а, и лампите от различни производители светят с различна светлина - някои с много бяла, други с по-жълтеникава (като крушки с нажежаваща се жичка) светлина...
    Поне при ОSRAM това е умишлено. Имат два вида лампи: ACTIVE(за помещения където се работи например) - свети бяло, и RELAX(да те приспиват ) свети жълтеникаво.

    Миналата седмица взех някакви OSPAM, дето уж били ОSRAM, ама с малко по-лошо качество(за Източна Европа били ). Егаси лампите честно, пише че консумират 30W, a светят като 140 ватови. Да да, двете лампи които купих не светиха заедно повече от 100 вата...
    Айде обратно в магазина, та тия на касата се правят на ударени и не искат да ги вземат("те трябвало да загреят", чак след известно време светели по 140 вата), ама стана накрая. Сега съм с OSRAM, които светят по 40W, ама като гледам те са по-силни от 140 ватовите ментета.

    Позволете ми да оборя вашите мнения!!
    Няма фирма която да ви даде 3 или 6 години гаранция за енергоспестяващи лампи.Специално при Филипс това което виждате на опаковката е живот на лампата сметнат при средна продължителност на светене 3 часа на ден(пише го на опаковката като отворите отгоре капачето).
    Ей на това аз му викам тарикатлък от класа(ако е вярно де) Отвън с големи букви пише, че гаранцията е 3, 6 или 12 години, а вътре някъде сбутали с малък шрифт, че тия години всъщност не са толкова, ами еди колко си. Язък че си изхвърлиш кашона от ТФТ-то, току виж пише някъде из него, че гаранцията важи 3 годиним, но само ако бачка по половин час на ден

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #50

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Да ви кажа и аз нещо от опит-то не е нещо особено но...Ако една лампа се светва и изгася многократно това скъсява живота и неимоверно много.Две еднакви лампи сам ги поставил при различни условия едната е светната преди година и половината,а другата се вкл. и изкл. по един два пъти на ден.и резултата първата още си свети,а втората изгоря преди месец.Та преходните процеси МНОГО влияят върху живота на лампите - колкото по често се светват толкова по бързо изгарят

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #51

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Поне в Технополис не дават никаква гаранция.
    Въпреки надписите на Philips лампите [клас А], не 3 месеца, ами 3 дена гаранция нямат, питал съм специално.
    Купуваш я и се снимаш с нея, колкото изкара.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #52

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Купувал съм от МЕТРО - OSRAM - там ги заменят. Моите - уж до втората година, ама да видим!

    Купих на "Произведено в България" едни, произведени във Велико Търново. Партидата беше малко дефектна, та за 10на дни изгоряха 6. Докато отида в магазина - мина повече от месец - смениха ми ги. Тези вече не са дефектирали. Гаранция 1 или 2 години в зависимост от модела.

    Цената на търновските е около 3 лева, за нормалните мощности - за разлика от китайските светят в по-нормален спектър, и поне засега им признават гаранцията.
    Тези с гаранция от 1г. щели да изкарат 3г. при 6 часа на ден
    Тези с гаранция от 2г. щели да изкарат 6г. при 6 часа на ден

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #53

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    На метро има Аро, които са Осрам за 6000 часа. Горедолу толкова изкарват. Светят със спектър почти като крушка с нажежаема жичка.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #54

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    Да ви кажа и аз нещо от опит-то не е нещо особено но...Ако една лампа се светва и изгася многократно това скъсява живота и неимоверно много.Две еднакви лампи сам ги поставил при различни условия едната е светната преди година и половината,а другата се вкл. и изкл. по един два пъти на ден.и резултата първата още си свети,а втората изгоря преди месец.Та преходните процеси МНОГО влияят върху живота на лампите - колкото по често се светват толкова по бързо изгарят
    Това е валидно само за лампите с нажежаема жичка.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #55

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    И другите имат отопление и много често то изгаря.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #56

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    И другите имат отопление и много често то изгаря.
    За да не изгаря, качествените лампи имат вградена система за SoftStart. За това е и по-бавното палене до максимална яркост.
    Ако на една крушка с нагреваема жичка и сложа система за SoftStart само за 5 сек, тя ще има практически живот поне колкото енергоспестяващите лампи. Пробвано е!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #57

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Абсолютно съм съгласен с теб. http://neomontana.dir.bg/kit166.htm Неомонтана предлагат някакво решение на проблема. Дали ще си струва занимавката при цена на лампа между 0,50лв. и 1,50лв. не е ясно обаче. :-)

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #58

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Абсолютно съм съгласен с теб. http://neomontana.dir.bg/kit166.htm Неомонтана предлагат някакво решение на проблема. Дали ще си струва занимавката при цена на лампа между 0,50лв. и 1,50лв. не е ясно обаче. :-)
    Струва си за мощните халогенни лампи и тези от фотоателиетата.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #59

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Абсолютно съм съгласен с теб. http://neomontana.dir.bg/kit166.htm Неомонтана предлагат някакво решение на проблема. Дали ще си струва занимавката при цена на лампа между 0,50лв. и 1,50лв. не е ясно обаче. :-)
    Струва си по една твърде тривиална причина.Върнеш се вечер цъкнеш крушката и тя гръмне или изгори.И ако нямаш резервна и е късно да ходиш да купуваш става страшно досадно.Още по-гадно е това да е тоалетната или кухнята.Една такава крушка ми въртеше точно тоя номер през седмица.Един ден така се ядосах та отидох и купих 5 регулатора като тези от линка който си дал само,че старата версия(регулатор 4) монтирах ги в ключовете и забравих за проблема.Крушката издържа 4г и нещо.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #60

    Re: Енергоспестяващи лампи?

    Добре де, навихте ме. Понеже у нас осветлението обикновено е дублирано (полилеи, втора лампа и т.н.) и не усещам такива проблеми. Вярно, случвало се е да изгори крушката на тоалетната, ама един ден се преживява. Още повече, че се случва веднъж на 4-5 години, че и по-рядко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 28 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи GU5.3?
    От masterross във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-12, 10:12
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 22:36
  3. Странен проблем с PIR сензор и енергоспестяващи лампи
    От roumen68 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 14-11-09, 18:33
  4. Димващи се енергоспестяващи крушки
    От drianov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 20-02-09, 13:12
  5. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе