Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 119

Уред за икономия на ток

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #76

    Re: Уред за икономия на ток

    Цитат Първоначално публикувано от lazzzar
    @Lupus съглсен съм че се променя ефективната стоност но на кое ? Амплитудата на напрежението е същата а времетоковите паузи (предполагам че е ШИМ все пак не съм такъв спец по електронитата ) променят ефективната стойност на мощноста .....
    Променя се ефективната стойност и на тока и на напрежението.
    Ето дефиницията: "Ефективната стойност на напрежението или тока е равна на: стойноста на постоянен ток, който за едно и също време отделя същото количество топлина, каквото и променливия ток."

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #77

    Re: Уред за икономия на ток

    Цитат Първоначално публикувано от lazzzar
    Аман от шамански постове. И аз тва да кажа ......
    там е работата печката грее почти незабележимо по слабо а консумациата (отчетеното от електромера ) е ~ 20 % по-малко
    zz_stefanov матрицата стана ли ти ясна като си толкоз "разбиращ"
    щях да ви постна снимки да гледате на живо , но като гледам не ви се вярва.....
    @Lupus съглсен съм че се променя ефективната стоност но на кое ? Амплитудата на напрежението е същата а времетоковите паузи (предполагам че е ШИМ все пак не съм такъв спец по електронитата ) променят ефективната стойност на мощноста .....
    lazzzar Сори брато, ама какво си завършил, че да добия и аз от там невероятните ти познания. Като не щеш на мен поне повярвай на Lupus, KTT ..., защото пишеш глупости.
    Няма ефективна стойност на мощността, а само на тока и напрежението, като ги умножиш си се получава мощноста и имемнно нея регулираш чрез промяната на ефективните стойности на предните две. Консумираната енергия е мощноста по времето.
    Горе думата ми беше, че темата дава възможност за изява на такива познавачи.

    Добавено: Оставам в темата само на прослушване, щото вече не издържам да споря с откривателите на вечния двигател.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #78

    Re: Уред за икономия на ток

    Добавено: Оставам в темата само на прослушване, щото вече не издържам да споря с откривателите на вечния двигател
    Защо се бърка науката със алхимията ? И от двете имаме нужда .Само че единия играе на дребно ,а другия на едро. Въпроса е на кого каква инвестиция му е нужна . Вечния двигател е съществувал и винаги ще съществува в сърцата на хората ,както съществува и закона за запазване на енергията .

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #79

    Re: Уред за икономия на ток

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Добавено: Оставам в темата само на прослушване, щото вече не издържам да споря с откривателите на вечния двигател
    Защо се бърка науката със алхимията ? И от двете имаме нужда .Само че единия играе на дребно ,а другия на едро. Въпроса е на кого каква инвестиция му е нужна . Вечния двигател е съществувал и винаги ще съществува в сърцата на хората ,както съществува и закона за запазване на енергията .
    Търся да закупя работещ вечен двигател! Цена по договаряне, оферти тук или на РМ.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #80

    Re: Уред за икономия на ток

    Забрави - ще наддавам до дупка!

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #81

    Re: Уред за икономия на ток



    Искам да знам какво се пуши тука. Явно е много добро , и с него се живее по лесно angel . Като го пробвам и аз ще натдавам за двигателя.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #82

    Re: Уред за икономия на ток

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Това тук е голям майтап За първи път виждам такова "приложение" на фул-бридж Иначе по темата уред за икономия на ток ще имаме само тогава, когато този уред успее да накара електроуредите удома да работят без "маса" ) Някакви идеи? Щото аз се чудя дали да не манипулирам "масата" вместо да барам фазата Там ще я повдигам широчинно-импулсно или ще я накъсам, накълцам, пасирам Шейкит, шейкит бейби

  10. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #83

    Re: Уред за икономия на ток

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Някакви идеи? Щото аз се чудя дали да не манипулирам "масата" вместо да барам фазата Там ще я повдигам широчинно-импулсно или ще я накъсам, накълцам, пасирам Шейкит, шейкит бейби
    Няма идеи за сега. Новите електромери засичат подобни елементарни манипулации.
    Успех.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #84

    Re: Уред за икономия на ток

    Само не барай нулата... наистина ли ти е омръзнал живота?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #85

    Re: Уред за икономия на ток

    може да се прави икономия по заобиколния начин , и знам че във Варна го правят с модифициране на електромера , кой , как и къде незнам точно , но намаляне на сметката за тока е възможно - например до 20 % за да не те усетят

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    42
    #86

    Re: Уред за икономия на ток

    zz_stefanov незмам що за човек си ама ми стана доста антипатичен ....
    кога и къде ме видя да казвам и твърдя нещо грешно (моля цитирай)
    опитвам се да разнищя физическото действие на устройсто И ЗАБЕЛЕЖЕТЕ, КОЕТО ПОЛЗВАМ и съм убеден че работи, а нащо момче цитира две елементарни формули и вече е "познавач" а другите са псевдо познавачи... е не става така

    Та по темата трябваше да наблегнем а инертния характер на нагревателите , конвекцията ,лъчеизпускането и т.н

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #87

    Re: Уред за икономия на ток

    Цитат Първоначално публикувано от lazzzar
    .......
    Та по темата трябваше да наблегнем а инертния характер на нагревателите , конвекцията ,лъчеизпускането и т.н
    Със zz_stefanov се разберете на РМ за симпатиите и антипатиите, но на мен ми е интересно какво общо имат изброените по-горе физически процеси с консумираната електрическа енергия.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #88

    Re: Уред за икономия на ток

    Цитат Първоначално публикувано от lazzzar
    zz_stefanov незмам що за човек си ама ми стана доста антипатичен ....
    кога и къде ме видя да казвам и твърдя нещо грешно (моля цитирай)
    опитвам се да разнищя физическото действие на устройсто И ЗАБЕЛЕЖЕТЕ, КОЕТО ПОЛЗВАМ и съм убеден че работи, а нащо момче цитира две елементарни формули и вече е "познавач" а другите са псевдо познавачи... е не става така

    Та по темата трябваше да наблегнем а инертния характер на нагревателите , конвекцията ,лъчеизпускането и т.н
    Устройството ти работи, но не върши нищо освен да регулира мощноста.
    Всичко което си писал тук е грешно и се радвам, че съм ти антипатичен.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #89

    Re: Уред за икономия на ток

    Дотук разбрах, че покупката на този уред носи поне психологичски комфорт за притежателя си.

    Дали случайно lazzzar не е с механичен електромер все пак?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #90

    Re: Уред за икономия на ток

    Съмнявам се. Той говори за 20% по слаба консумация регистрирана от електромера и "незабележимо" по слабо светене на елвата.
    Истината може да се докаже само в лабораторни условия. Който е изучавал електротехника е наясно с постановката, както и с теорията, която доказва несъстоятелноста на уреда.
    Инертност на нагревателя има, но тя не води до икономии. Просто инертноста означава не само бавно изстиване, а и бавно затопляне. Инертноста на нагревателя е интегриращия елемент в системата. По големи паузи, по малка мощност, по малка ефективност на уреда икономия никъква.
    Примери много, но трябва да се разберат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за уред за вакуумиране на храна?
    От ROBOTA във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-14, 04:05
  2. Уред за пестене на енергия
    От blekota във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 13-04-13, 18:55
  3. помощен допълнителен уред
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 10-01-12, 16:25
  4. Отговори: 23
    Последно: 30-10-09, 17:23
  5. E, т`ва е Домакински уред!
    От 3Di във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-03, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе