Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 109
Like Tree2Одобрявам

Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #1

    Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Ремонтирам един коридор. Има две осветителни тела които светят все заедно и два ключа. При ключовете има по три кабела. Възможно ли е да се поставят девиаторни ключове за да свети/гасне при всяко натискане на произволен ключ. Два девиаторни ли трябва да взема и как да ги вържа? Извинявайте ако не се изразявам правилно ама не съм се сблъсквал досега.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Най -лесо го направих с фазомер

    На единия ключ трябва да имаш една фаза и две нули. Връзваш първия ключ, включваш го и на другия трябва да станат две фазии една нула
    (2-те фази ги врзъваш на мястото двата полюса а нулата на средата.)

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #3

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Ооо, ми то лесно ми звучи. Ще се пробвам.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Схемичката я има като притурка към всеки девиаторен ключ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    22
    #5

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    ___________________
    фаза ____/ \____ фаза на лампа/и
    ___________________
    ключ 1 ключ 2

    нула ------------------------------------------------- нула на лампа/и


    ключ 1 и 2 са девиаторни т.е. имат 3 клеми - една обща и две превключващи се.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #6

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Zna4i sa 6te ti go kaja to4no kak stava na diviatornia kliu4 ima6 L1,L2,L3 kato L1 ili samo L ee vazmojno da pi6e ti ee Faza nezavisimo dali fliza ili izliza ako fliza faza to tozi kliu4 ee zahranvaniqq L2 ti ee ediniaa ob6t krai mejdu dvata kliu4a L3 ti ee sootvetno drugiaa tezi L2 i L3 trabva da minavat ot edinia kliu4 do drugiaa bez da se otbivat nikade drugade moje da sa prekusnati no se overi 4e sled kato sa bili prekusnati sa bili ii oduljeni kakto trqbva napravi hubava vruska
    napurviaa kliu4 ti flizat faza, nula i zemq 3 jici saootvetno fazata ee 4eren kabel primerno nulata ee sin aa julto-zelen ti ee zemqta fazata ee vruzva6 kum kliu4a v koito ti idva zahranvane L1 ti e faza ostanalite L2 i L3 si im puska6 dve kabel4eta da otivat kum vtoriq kliu ot vtoria kliu4 trabva da ti izliza su6to faza no tazi faza ot vtoriq kliu4 ti otiva kum lampata ili lampite i kato pti vtoriaa kliu4 L1 su6to ti ee faza nali identi4ni sa s purvia kliu4
    aa nulata koqto ti idva ot zahranva6tia kabel si ee vruzva6 kum lampata zemqta kato cqlo ne ti trebva da ee vruzva6 kum lampatatav ee malko po podrobno kazano nadqvam se da ti ee stanalo qsno ako ne me pitai 6te ti obesnq po podrobno i zabelqzah 4e nqkoi be6e ti na4ertal edna shemi4ka tiaa ee pravilna s tva koeto az ti napisah mislq 4e 6te se spravi6 uspeh.

    Mod edit: Пише на кирилица. Писането на кирилица е задължително в този фирум. Прочети си правилата на форума.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22317.0.html

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    silenthell, айде добре дошъл! Изглежда не си успял да прочетеш Правилата на форума, та затова и не ги спазваш (акцентирай на чл. 5). Това го смятай като другарска забележка и знай, че нататък най-малкото, което очаква твоите постове е да бъдат подминавани, но модераторите обикновено не се задоволяват с това. Знай, че никаква помощ няма да получиш, ако не уважаваш другите, пишейки на извратени азбуки! Очакваме да бъдеш разумен! Успех!

    П.П. Бил съм изпреварен от Модератор.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #8

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Най -лесо го направих с фазомер

    На единия ключ трябва да имаш една фаза и две нули. Връзваш първия ключ, включваш го и на другия трябва да станат две фазии една нула
    (2-те фази ги врзъваш на мястото двата полюса а нулата на средата.)
    Как така ще имаш 2 нули на ключа зашто пишете глупости .На всеки ключ пише да се монтира от квалифициран електро техник .

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #9

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Имаме два! ключа(ако са повече, използва се "кръстат" ключ). В средната точка на единият подаваме фазата, той я "подава" (било то отгоре или отдолу)на втория ключ, а той на лампата... Не намесвайте нулата... Това е както го е нарисувал Охлювчо..

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от ilianito
    Как така ще имаш 2 нули на ключа зашто пишете глупости .На всеки ключ пише да се монтира от квалифициран електро техник .
    Коелга имаш три кабела които излизат за ключ
    по единия има фаза , на другите две са нула и заземянване , но затова ти казвам че са 2 нули.
    Когато вържеш първия ключ ( три кабела да свършеж - егати инжинера дето съм )
    на другия край вече самия ключобръща нещата и там се появяват две фази и заземяване
    единственто което ти трябва са отверка - листа с описанието ми и един фазомер.
    Не ми говори че пиша глупости след като съм си свързал сам девиаторите у нас - в коридора и на терасата .

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    не знам какво спорите, след като lazar го е казал кратко и ясно - към всеки девиаторен ключ има схема

  14.  
     
  15. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #12

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Коелга имаш три кабела които излизат за ключ
    по единия има фаза , на другите две са нула и заземянване , но затова ти казвам че са 2 нули.
    Когато вържеш първия ключ ( три кабела да свършеж - егати инжинера дето съм )
    на другия край вече самия ключобръща нещата и там се появяват две фази и заземяване
    единственто което ти трябва са отверка - листа с описанието ми и един фазомер.
    Не ми говори че пиша глупости след като съм си свързал сам девиаторите у нас - в коридора и на терасата .
    Моля,колегата да прочете какво е написал и да си редактира поста или да се извини за написаното.За да не ни се смеят хлапетата.Защото отсъствието на реакция при тези глупости означава съгласие от четящите...
    Какви " нули" какво "заземяване"? Това не е контакт, а ДЕВИАТОРЕН КЛЮЧ !
    По правилник "нулата" отива директно на лампата, а "фазата" се подава/прекъсва/ или от единия или от другия девиаторни ключове и затова схемата е трипроводникова..


  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването &#

    @FearMe - Много зависи от прекараните кабели
    ела с два такива ключа у нас и се опитай да направиш нещо
    Не се получи нещо и накрая по описаната от мен схема по-горе

    @fikata - казах го и на друг - обяснил съм го по начин да ме разбере всеки.
    Аз се обзалагам че ако го вържеш така - ще проработи.
    Не заради друго - ами защото е така направено у нас

    Съгласен съм че адски идиотски съм го обяснил.

  17. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #14

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    по единия има фаза , на другите две са нула и заземянване , но затова ти казвам че са 2 нули.
    Това са пълни глупости и наистина е редно да го редактираш или изтриеш.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Тая картинка по-долу я взимам наготово от една друга тема в "логически задачи".
    Целта е да приключим с неяснотите по този въпрос.
    Няколко забележки-добавки към картинката, тъй като тя е рисувана по друг (по-абстрактен) въпрос:
    1. Ако на Ключ 1 се свържат електродите 1 и 2(на картинката - най-лявите), а на Ключ N се свържат електродите 3 и 4(на картинката - най-десните), то схемата не се променя. И тези два крайни ключа са най-обикновени единични девиаторни ключове с три електрода, такива каквито се продават в магазините.
    2. Кръстатите ключове могат да се направят по показания начин от най-обикновени двойни девиаторни ключове, такива каквито се продават в магазините. (Редактирано) А най-левия и най-десния са обикновени единични девиаторни ключове, като на практика на най-левия няма електрод 1, а на най-десния няма електрод 4.
    3. Фазата "се закача" за първия ключ, а нулата директно в лампата
    4. (? - слагам въпросителна отпред, защото не съм сигурен в това изречение)
    Желателно е (с цел безопасност), фазата "минавайки през ключовете" да се включи към този електрод на фасунката, който е на дъното на фасунката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем при свързването на radeon2600pro c LCD TV PHILIPS 42 HELP
    От sannde във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-09, 09:50
  2. Проблем при свързването на ЛСД–ТВ и ЛАПТОП
    От bambuka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 01-04-08, 23:26
  3. Проблем със свързването със Hit.bg
    От shanto във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-08, 10:55
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-11-03, 08:12
  5. Windows 98SE ключ въпрос!!!!!
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 16-05-03, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе