Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 109
Like Tree2Одобрявам

Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #31

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    че толкоз ли е сложно, да се разгадае картинката, в предният ми пост бе хора?!
    По просто от това няма, както съм обяснил.

    Имате лампа, която се гаси и светва, от два ключа, поставени всеки до една врата, няма фази които се обръщат на нули,това е пълна глупост.
    Фазата си е фаза, двата черни кабела служат за прехода на фазата.

    Когато двата ключа, са поставени на клеми, вързани на един кабел, контактът е осъществен и лампата светва.
    Щракайки един от ключовете, той се прехвърля на другата клема, която е свързана с другият черен кабел, връзката значи се прекъсва.
    При щракането на другият ключ, връзката се осъществява на ново, ползвайки вторият черен кабел.
    Просто нямате никакво въображение.

  2.  
     
  3. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #32

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Всички сме маскари,другарю газиран Модератор ..

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #33

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Весело е с този ключ!
    Mr.TECHNO, явно не си чувал истински глупости! Тази която аз пиша е малка, но е реална. Фазомерът свети, не само при допиране на фазов проводник!(както и ти казваш). Аз казах, че ако фазомера свети: това не означава, че това е фазата и спокойно можем да се хванем за съседния проводник с ръка, защото той е нула!?!. Дано сега да е по-ясно..
    fikata, кво толкова? ако са два кабела, в половината случаи всичко ще е ОК.. Апа дали е фаза или нула това дето го цъка ключето?! Вярвай, на проектанта, на изпълнителя,.. Много често виждам жълто-зелени кабели да изпълняват каква ли не роля.. (не защитна естествено)..

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #34

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Аз наскоро се дивих от това явление - то не е точно утечка, нито индукция - не знам как е най правилно да се каже, не съм спец. Преди, когато всички кабели бяха български нямаше такова нещо. Значи - ако се опиташ да прозвъняваш кабел и пуснеш по него фаза, то всички проводници от този сноп показват фаза. Трябва останалите да ги занулиш, за ти са верни замерванията. Ако не знае човек, дори и да е предпазлив и да не пипа, спокойно може да изгори някой уред от неправилно връзване.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #35

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    баща ми /лека му пръст/ имаше много елегантно обяснение за връзването на девиатори. представяш си че ляватати китка е 1-вия ключ от лакътя ти идва фазата, дясната китка е другия ключ и лакътяти отива към лампите. допираш показалец с показалец и среден със среден исхемата е готова ако спазваш това правило няма да сбъркаш и наи важното никога няма да го забравиш.
    А дано сте ме разбрали. angel

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    1
    #36

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    И аз имам подобен проблем но наобратно,ако може някой да помогне.И аз ремонтирам коридора но имаше една лампа с два девиаторни ключа в двата края на коридора.Решихме да сложим още една лампа за да е по осветен коридора.Сега и двете лампи не светят едновременно а или едната или другата?
    Има ли начин да светнат и двете без да къртя стената за да прекарвам кабел отнякъде,най добрия вариант който успях сам да постигна е едната свети а другата едвам мижи явно поради остатъчната индукция за която се споменава по горе.

  8.  
     
  9. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #37

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Нещо не мога да стопля къде си сложил втората лампа.Ако си я захранил от изводите на първата лампа явлението, което наблюдаваш ми говори,че си си свързал двете лампи последователно, а не паралелно.И тъй като двете лампи са с различни мощости едната се опитва да свети нормално, а другата мъждука.Не намесвай тук електромагнитната индукция,която може да е магическо явление, но не е в състояние от дистанция да накара да свети втората ти лампа...

  10. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #38

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му



    Ето ти схемичка за две / аналогично е и за n брой/ лампи като тук за разнообразие има стена между тях...



    А ето ти и по естетична твоята схема

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #39

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    В първия случай (дето само по една светят) най-вероятно си свързал двете лампи между девиаторните ключове. На схемата горе между S1 и S2 по една на всяка от двата хоризонтални проводника един над друг (по схемата).

    Ако помниш как са били свързани кабелите преди това, свържи ги отново и прозвъни тези които водят до крушката. Паралелно на тях свържи и новата крушка. Това на практика при теб може да стане с извеждане на допълнителен кабел от едната крушка до другата или пак с такъв кабел но от разклонителната кутия в която влиза старата крушка.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #40

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Искам помощ за ел.схема

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    12
    #41

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Свалям аз 2 плафона вързани към девиатор , обаче имаше 3 жила: 2 обединени - меря ги - фаза , другия си е 0 до тук добре .Разделям 2-та(уж фазите), вкл. ключа и меря- единия ми дава че е фаза другия - нищо.Меря между същите 2 и ми дава 220(????)Подвързах само този който ми дава че е наистина фаза а лампите не светват, нямаше как свързах и другия и светнаха. и в другата лампа същата работа. Питам аз какво става тука??? Някой има ли идей?? Не ми се занимаваше да отварям кутия да чета връзки и да звъня ама се изненадах много

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #42

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    "и в другата лампа същата работа"

    Същата, ама не съвсем:
    в едната лампа имаш два обединени проводника - единия едва от ключа, а другия отива до другата лампа където го виждаш като "единичен" проводник. А пък в другата лампа е обратното - единия от двата обединени проводника идва от нулата, а другия заминава към първата лампа, където го виждаш като "единичния" проводник.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    12
    #43

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Напълно си прав Митко.

  17. zbb
    zbb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #44

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Здравейте!

    Възобновявам темата, защото имам следния голям проблем:

    Купихме вентилатор за баня - най-обикновен с 2 кабела само - иска фаза и нула. В нашия случай най-удобно, лесно и без оставяне на открит кабел в банята беше да пусна новия кабел за вентилатора в помещението с водомерите и оттам го прекарах преди прекъсвача за лампата в банята. Купих си двоен (девиаторен) ключ и започнах да свързвам.

    Според прочетенето от упътванията и малкото ми опит от свързване на девиаторни ключове направих така:

    1. Определих фазата и нулата на кабелите за лампата в банята
    2. Свързах единия кабел от вентилатора към нулата на лампата преди прекъсвача
    3. На входа на девиаторния ключ поставих фазата на лампата
    4. На единия изход на ключа поставих описания в 2. кабел
    5. На другия изход поставих останалия свободен кабел от вентилатора

    Такива са схемите които видях и тук и на други места, ако, разбира се, мога да чета правилно схеми по малкото спомени от училище.

    Да, ама не - само вентилатор работи, само лампа работи, но когато искам и двете да работят, работи само лампата, което някакси води до това, че вентилатора почти няма как да си свърши работата.

    Къде бъркам? Какво да променя в схемата така, че вентилатора и лампата да могат да се вклюват и изключват независимо един от друг? Има ли изобщо такъв начин?

    Благодаря на всички предварително!!!

  18. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #45

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Къде бъркаш ли?
    Просто си сбъркал ключа.Не ти трябва девиаторен , а СЕРИЕН ключ.При серийният ключ включваш два консуматора поотделно или двата заедно. На входната клема на серийния ключ се свързва фазата, а на изходните клеми проводниците по които ще се подава тази фаза към двата консуматора...
    Процедурата ти по т.4 не мога да разбера?!
    Нулевите проводници,които захранват вентилатора и лампата не минават през ключа.
    До този момент си имал фаза на единичния ключ и проводник, който я подава на лампата.Сменяш ключа със сериен.До входа на ключа фазовия проводник си остава същия.На изходните клеми свързваш проводник за лампата и проводник за вентилатора.По тези проводници ще се подаде фаза.Нулата е постоянна и за вентилатора си я взел от лампата.
    bobkatagaz одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем при свързването на radeon2600pro c LCD TV PHILIPS 42 HELP
    От sannde във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-09, 09:50
  2. Проблем при свързването на ЛСД–ТВ и ЛАПТОП
    От bambuka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 01-04-08, 23:26
  3. Проблем със свързването със Hit.bg
    От shanto във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-08, 10:55
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-11-03, 08:12
  5. Windows 98SE ключ въпрос!!!!!
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 16-05-03, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе