Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 109 от общо 109

Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #106

    Отговор: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    andoniy схемата е в поста ми преди твоя в прикачено изображение! Направил съм си труда да е начертая собственоръчно а не копи и пеист от нета - то и там си има предостатъчно между впрочем! Не виждам смисъл от поста ти освен желанието да се излагаш...

  2.  
     
  3. andoniy
    Guest
    #107

    Отговор: Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Отскоро съм тук и не знам дали още ти е актуален въпроса, но между два девиатора можеш да свържеш "N" броя кръстати ключове. Ако не - по-проста е схемата с импулсни релета. Просто за изпълнение и цена за брой - около 20 и по-малко лева. С удоволствие ще ти обясня как се окабелява, ако се затрудниш!

    - - - - - - - - - -

    Отскоро съм тук и не знам дали още ти е актуален въпроса, но между два девиатора можеш да свържеш "N" броя кръстати ключове. Ако не - по-проста е схемата с импулсни релета. Просто за изпълнение и цена за брой - около 20 и по-малко лева. С удоволствие ще ти обясня как се окабелява, ако се затрудниш!

    - - - - - - - - - -

    Благодаря Lupos, признавам че сгреших. Наистина не намерих отговор на въпроса си тук, но е факт, че има такава(схема)! За което МОЛЯ за извинение всички които съм засегнал. Всичко най-добро на всички участници ви пожелавам!!!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    andoniy схемата е в поста ми преди твоя в прикачено изображение! Направил съм си труда да е начертая собственоръчно а не копи и пеист от нета - то и там си има предостатъчно между впрочем! Не виждам смисъл от поста ти освен желанието да се излагаш...
    Да, така е наистина! Признавам, прикачих я защото ми се видя най-проста за хора търсещи начин да се справят сами. Наистина, съжалявам, че се регистрирах тук. УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!

  4. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    1
    #108

    Отговор: Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    супер ! много ми помогна Благодаря

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    14
    #109

    Отговор: Re: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от fikata Виж публикацията
    И все пак да отговорим на въпроса как практически могат да се свържат девиаторните ключове от неспециалист...
    От конзолата на стената стърчат три жила.Взимаме първия девиаторен ключ, за който нямаме схема.Обикновено отзад на ключа са обозначени до клемите / с букви или стрелки/ един вход-отгоре и два изхода отдолу. С фазомер определяме на кой от трите проводника имаме "фаза".Този проводник свързваме отгоре/вход / Ако на първата тройка не намираме"фаза",ще я намериме на другата тройка на мястото за другия ключ. Свързваме другите два проводника на останалите клеми на ключа.С монтирането на първия ключ вече имаме "фаза" и в другата тройка. Отиваме с фазомер на мястото,където стърчат другите три проводника и отбелязваме на кой имаме "фаза". Включваме ключа и търсим на кой друг/втори/ проводник сега имаме "фаза". Третият проводник, на който не се е появявала "фаза" свързваме на втория ключ като вход/отгоре/ , а другите два - отдолу......И готово..
    Обаче трябва да се знаят и някои истини:
    Операциите е добре да се изпълнят от лице с правоспособност- най вече заради техническата безопасност !
    По добре е проводниците да се определят с прозвъняване, т.е. при изключено напрежение,а не с фазомер !
    Тук говорим за свързване на девиаторни ключове при готова,правилно изпълнена инсталация.

    Едва ли колегата е дочакал този отговор и не е решил вече проблема си,но това да остане в "ефира" за следващите,които ще питат...
    Ако в системата се намесва и кръстат ключ (за управление на осветлението от 3 точки) има ли различна последователност за навързването на ключовете, съответно търсенето на фазата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. проблем при свързването на radeon2600pro c LCD TV PHILIPS 42 HELP
    От sannde във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-09, 10:50
  2. Проблем при свързването на ЛСД–ТВ и ЛАПТОП
    От bambuka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-08, 00:26
  3. Проблем със свързването със Hit.bg
    От shanto във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-08, 11:55
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-11-03, 09:12
  5. Windows 98SE ключ въпрос!!!!!
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 16-05-03, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе