Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 82

Diplomat или Tesy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #61

    Re:Diplomat или Tesy

    Цитат Първоначално публикувано от Danri
    Охоо, в неделя ще има ТНТМ якооо
    Че сега има ли ТНТМ още ? Щом си в гранция, избираш кое е по-добре - да я запазиш или да се правиш на "млад техник". Никога не съм ползвал по този начин гаранцията, но ако техник ти сменя анодния протектор или нещо друго, за труда плащате ли му ?
    Аз си ги смених и до преди месец всичко си беше ОК.

    За ТНТМ-то визирам; пълен преглед на инсталацията и ако е нужно подмяна на такава.
    Снощи пробвах регулатора и си бачка перфекно, остава да проверя и защитата и ако се наложе ще го отворя за преглед за наличие на варовик.

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #62

    Re:Diplomat или Tesy

    Причина за изключването на термозащита може да бъде и лош контакт на кабелите към нея.

    На кратко:
    1. Натрупан варовик на дъното, който обхваща нагревателя и тръбата на сондата на терморегулатора.
    2. Неизправен терморегулатор.
    3. Неизправна термозащита.
    4. Не добра електрическа връзка на свързващите кабели с термозащитата.
    5. Измъкнала се сонда на терморегулатора (там където е възможно според модела).

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #63

    Re:Diplomat или Tesy

    Снощи пробвах регулатора и си бачка перфекно, остава да проверя и защитата и ако се наложи ще го отворя за преглед за наличие на варовик.
    [/quote]
    Както писах по-горе, сигнал, че има вече много накипи е силния шум (като свирене, пъшкане .), който се чува, когато нагревателят е включен. Ако твоя бойлер е с малкия елипсовиден отвор и комбинирания възел с терморегулатор и термозащита, който се пъха директно в кабелните пера на нагревателя, имай впредвид, че трябва да си сигурен в това. Аз бях го пъхнал накриво и нагревателя само е допирал в кабелната обувка - от там лош контакт, нагряване, изключване на термозащитата, нов възел, докато разбера проблема.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #64

    Re:Diplomat или Tesy

    Да от тоз модел е и това което казвате ме е много полезно. Като се замисля, май всичко е от лоша кабелна връзка.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #65

    Re:Diplomat или Tesy

    И не се "стискай" за нов гумен уплътнител на елипсовидния фланец - при чистене на накипите винаги го сменям и нямам ядове с уплътняването. То пак е малко извън темата, ама ако не си го направил - смени гъвкавите връзки с тръби (от тези с алуминиевата вложка за по-високо налягане) и съответните адаптери за парни инсталации: елиминираш още една вероятност за проблем при спукване (и бъди сигурен, че е занулен корпуса). Хайде, със здраве и успех !

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #66

    Re:Diplomat или Tesy

    Ако се стигне до отваряне на фланеца, наистина си купи нов уплътнител (около 1лв.). Малко терсене е направено демонтажа и особено монтажа на тези елипсовидни фланци. Аз лично първо вкарвам фланеца и после нанизвам уплътнението. При пълненото на бойлера с вода може съвсем мъничко да просълзява около фланеца, но това да не те притеснява ако е съвсем леко, защото после при загряването то спира да сълзи.

    И да не забравя - ако го отвориш си смени задължително и анодната защита.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #67

    Re:Diplomat или Tesy

    Здравейте, четох в темата по-горе за легионелата. В апатамента оставихме около 1,5 м "глухи" ПП тръби с тетка топла и студена вода за евентуално разширение на водната инсталация и ги затворихме с гипскартон и плочки в тоалетната. Има ли опасност там да се развие легионела?

  10. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #68

    Re:Diplomat или Tesy

    Според мен - не, понеже в този участък няма движение на вода.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #69

    Re:Diplomat или Tesy

    След тетката излизат изводи за мивка. Схемата е:

    -------|--------------------студена вода извод за мивка
    -----|-|-------------------- топла вода извод за мивка
    | |__(тапа)
    |__(тапа)

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    7
    #70

    Re:Diplomat или Tesy

    КУПИ си Diplomat вертикален с емайлиран водосъдаржател за да нямаш проблеми. Взеха да използват нераждавейка като цигарена хартия.




  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    1
    #71

    Re:Diplomat или Tesy

    предстои ми купуване на боилер,сегашния е от 1995г. работи нон стоп,3 сменени фланеца,1 път нагревател на елдоминвест варна,още работи,но ще правим ремонт- основен на банята и ми се иска нов, а какъв...?
    знам ,че боилер се сменя само при спукан водосъдържател

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #72

    Re:Diplomat или Tesy

    предстои ми купуване на боилер,сегашния е от 1995г. работи нон стоп,3 сменени фланеца,1 път нагревател на елдоминвест варна,още работи,но ще правим ремонт- основен на банята и ми се иска нов, а какъв...?
    знам ,че боилер се сменя само при спукан водосъдържател
    ами пак такъв ама по-висока серия Innovation, Smart или Ocean
    аз лично разглеждах и AEG 80л с възможен и хоризонтален и вертикален монтаж , но в крайна сметка взех 80л. хоризонтален неръждавейка Океан серия

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #73

    Избор /покупка/ на бойлер Diplomat /Eldom/ серия OCEAN - препоръки, въпроси, мне

    [b]Избор /покупка/ на бойлер Diplomat /Eldom/ серия OCEAN - препоръки, въпроси, мнения, проблеми


    Здравейте

    Предстои покупка на бойлер.

    Засега по-качествените изпълнения са от Diplomat, което четох в Internet.

    Ориентирах се към серията OCEAN, предлагаща по-дълъг експлоатационен период, по-малко енергийни загуби - поне от официалния сайт с точните модели с техническата инфромация, които показвам по-долу, четейки ги.

    1. 72268KA; 72268KA; 72268KA.
    2. 72265KA; 72265KA; 72265KA

    Това са няколко различни Link-а за двата модела, но с техническа информация.

    Имам едно питане за ELDOM B-80L EMAIL 72268KA EXL .. и по-специално за абревиатурата [size=3]EXL. Не знам какво значи, няма го в официалния сайт този модел с тази абревиатура накрая, по-горе дадох точни Link-ове.

    Конкретно за двата модела: 72268KA и 72265KA - кое е по-доброто за избор за покупка ? Единият модел .. да го нарека “по-дебел” ( 72265KA ) странно поне за мен защо е с малко по-големи енергийни загуби спрямо “по-издължения” модел ( 72268KA ) ?

    Моля за конкретните два модела за мнения от запознатите тук, аргументирайки се и внасяйки достатъчна яснота защо единият или защо другият модел определят за “избран”.

    Очаквам и други предложения за модели с вместимост 80 л.

    За серията OCEAN няма писани теми или мнения в Internet от закупилите ги. Има клиенти, които са си ги закупили, но не са писали мнения, за да се ориентират следващите евентуални клиенти на серията OCEAN.

    Целта на тази тема е внасянето на яснота конкретно за двата посочени модела, но и обсъждане серията OCEAN.

    За жалост допреди 2 дни цената на 72268KA (в ТЕХНОМАРКЕТ) беше 254 лв., сега вече е 286.00 лв.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #74

    Re:Diplomat или Tesy

    И аз се подлъгах по рекламите им и си купих Океан 80лт емайл преди 10 месеца. Наистина е добре изолиран но протече още при пълненето му с вода, дойде техника и смени уплътнението на фланеца, после за период от няколко месеца му прегоряха всички кабелни обувки и кабелчета по фабричните му връзки. Проблемите не спряха докато не ги смених с качествени обувки. При отварянето му от техника го разгледах вътре с фенерче и в долния край открих петно което не е покрито с емайл, така че скоро време се очаква и протичане. Дано само да е в гаранционния период. Този ми бойлер вече ме отказа да купувам стоки на Дипломат.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #75

    Re:Diplomat или Tesy

    Samo Stibel eltron ili Drazice,vsichko drugo e iliuziq!I znaite,che boilerite sa konservativni uredi!!!!


    Добре де, колко пъти да ти се прави забележка за тази шльокавица? Ти разбираш ли, че форумът си има правила и ти си ги приел? Склонен съм да се съглася, че може да се направи компромис на човек, който иска да попита на маймуница как да си използва кирилицата от уиндоуса, ама да четем умни мисли на такъв шрифт - мисля че на всеки идва в повече. Ще те помоля да се свържеш с админите ако имаш въпроси или да си поискаш наказание за неспазване на правилата.
    Lazar

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Diplomat DPL CS-H20A9
    От jordan_84 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-18, 10:48
  2. Странен шум от бойлер Diplomat
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-12, 14:27
  3. Бойлер Diplomat Ocean 80л.
    От smb във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 28
    Последно: 15-12-08, 08:50
  4. Конвекторна печка на TESY
    От ivkony във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 16-12-06, 10:54
  5. Eldominvest ---- Diplomat
    От valepika във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 28-06-06, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе