Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63
Like Tree2Одобрявам

Бойлер - не загрява водата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #31

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    При мен от няколко месеца се наблюдава неприятна тенденция. Защитата на бойлера (Теси 80л, стъклокерамично покритие) се включва през няколко пускания на бойлера. Бойлерът се пуска на нощна енергия само, сутринта като станах видях, че защитата се е включвала и водата се беше стоплила само до половината. Бойлерът е на 2,5 или 3,5 години, не си спомням точно, гаранцията е за 5, но не знам дали е само на водосъдържателя или и на електрониката. Ако някой има опит с това да сподели? Веднъж е сменян нагревателя гаранционно, новият се оказа доста кофти и не нагрява водата добре, въпреки че регулаторът е завъртян докрай и се налага за едно по-продължително нормално къпане, да не го изключвам от мрежата ,въпреки че лампичката е изгаснала. Но се бях ядосал и не ми се викаше отново техника и така карах до сега. За времето, от когато съм го купил съм викал техника 4-5 пъти, не знам дали и останаха талончета на гаранционната карта... Явно нагревателят е пътник, но хора с опит с Теси, може ли да споделят, гаранцията важи ли за него или е само за водосъдържателят? Бойлерът със сигурност е на по-малко от 4 години експлоатация. Колко струва един такъв нов нагревател, ако реша да го сменя?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #32

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    И Теси влезнаха в черната хроника на темата. Като за начало намали малко температурата на терморегулатора. Тя защитата сработва, защото температурата и за задействане е по ниска от тази насроена в терморегулатора. И от тука възникват няколко варианта. Терморегулатора или термозащитата са си променили параметрите. Не знам как е при Теси но има вариант те да са обединени заедно в едно устройство, тогава питанките отпадат и го сменяш цялото (техника го сменя).

    А някой ще каже ли някоя качествена марка бойлери.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #33

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Ако намаля температурата, изобщо няма да има достатъчно топла вода. Дори и на максимално, водата не става за къпане на 2ма души. С предишния нагревател водата беше много по-комфортна, дори не беше настроен на максимум. Сега е на максимум и водата рядко стига, ако не се включи да работи до като се къпеш. Мисля си да се обадя в сервиза, ако трябва ще си платя нов нагревател, но просто ми писна да ресетвам защитата през няколко включвания. И да не може да загрее до край водата и да се чудя кога ще ме свари насапунисан.

    Аз добра дума не съм чул за никой български бойлер, всичко е на късмет и по-малкия дявол...

  5. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #34

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от mil_10
    А някой ще каже ли някоя качествена марка бойлери.
    Не съм върл защитник на Елдом инвест,но по мои наблюдения бойлерите им са сносни.

  6. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #35

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Оторизирания сервиз ни предложи "час" за след месец...
    Ама как така за след месец. Нали е в гаранция? Разполагат с месец да отстранят повредата. Не може да дойдат след месец. То може, ама само, ако ти ги търпиш. След месец могат да дойдат с НОВ бойлер. Развали ни се климатик и на жената и казали по телефона, че нямат екипи и ще дойдат най-рано след седмица. На другия ден бях в сервиза(от там е купена климата) и поисках документ, че е прието оплакването с дата на наего. Оказа се, че наистина са го завели в сервизната програма и ми разпечатаха нещо с подпис и печат на фирмата. Не знам дали има връзка, но дойдоха след два дни и го оправиха. Все повече се убвждавам, че да бъдеш ужасен клинет е много полезно качество. И в повечето случаи върши работа. Е, има и безнадеждни случаи ... за съжаление.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #36

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Е добре след 29 дена ... сега има две седмици празници ... та чак след нова година имат възможност - нормално е - разбирам ги. Но аз искам топла вода по празниците и затова подходихме сами към ремонта. Той големия ремонт, ама айде. Има и усложняващи обстоятелства - бойлера НЕ е монтиран от тях и се намира на село(30км. от града). Представи си ги сега в сервиза как са подскочили Предложихме им да го свалим и да им го занесем те да сменят нагревателя заради гаранцията - да не кажат че сме "барали", ама нямат просто възможност хората в близко време ... карай, брат ми задвижи въпроса по закупуването и смяната на нагревателя - 20кинта няма да ни збъркат. Предпочитам да не се разправям, ами да се свърши работата преди празниците че ще има там запивки

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #37

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Е , дано поне случиш на нагревател. Добре, че можеш и сам да си го поправиш, защото другият вариант който се сещам е да ти предложат(като толкова много бързаш) да им го занесеш ...

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #38

    Re: Бойлер - не загрява водата?

    Дано случа . Ще мога разбира се ... ел.техник+комп.системи съм завършил - ама то не е кой знае каква философия. Българчетата сме "домашни майстори" по всичко от малки. Моята дъщеря(2г.) от сега я "подгрявам" с отверката да си сменя сама батериите на играчките и вече си пише името на компа(до някъде) - само чакам да стане на 3г. и да започваме с шаха

    ! купихме и монтирахме нов нагревател(14лв) - бойлера работи перфектно!(случая приключи)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #39

    Re:Бойлер - не загрява водата?

    кажете какъв е проблема с тия нагреватели....80л бойлер,неръждавейка,на всеки 2 години пробива нагревателя,и се налага смяна...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #40

    Re:Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от vladkozdr
    кажете какъв е проблема с тия нагреватели....80л бойлер,неръждавейка,на всеки 2 години пробива нагревателя,и се налага смяна...
    Вариантите са два, или фалшиви нагреватели купуваш или нямаш аноден протектор на фланеца.При неръждаемите казани анодния протектор се слага да пази нагревателя от разпад.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #41

    Re:Бойлер - не загрява водата?


    Старият ми бойлер, не беше "неръждавейка", нямаше и никакви протектори и въпреки това 20 години не е сменян нагревател. Протече от "свивката" към фланеца. Явно новите нагреватели ги правят от материал, който се полуразпада от досега с водата.. При повишаване на температурата, периода на полуразпад намалява, явно не с аритметична, ами с геометрична прогресия.. Извода е един: не трябва да си включваме бойлерите да нагряват, защото тогава нагревателите бързо се развалят!

    А разбери, тия анодни протектори какво пазят: нагревателя ли, казана ли или производителя(да не остане без работа)...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #42

    Re:Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от vladkozdr
    кажете какъв е проблема с тия нагреватели....80л бойлер,неръждавейка,на всеки 2 години пробива нагревателя,и се налага смяна...
    Трябва да ти кажа, че има много измислени производители на нагреватели . Опитай с друг доставчик, може да се окаже, че търговецът от който ги купуваш се снабдява от производител-менте.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #43

    Re:Бойлер - не загрява водата?

    купувам от където ми падне,предпоследния беше на някакъв БГ завод,не помня точно кой,на този последния пишеше май SANAL,не съм сигурен...
    може би проблема е в този аноден протектор,той се скапа много бързо,за няколко месеца и протече от там....дойде техника,и бързо го оправи,като разкара остатъците от него,и зави винт с гумичка в дупката...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #44

    Re:Бойлер - не загрява водата?

    Сложи си аноден протектор.Върши работа ,не е само за красота сложен

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #45

    Re:Бойлер - не загрява водата?

    при следващата смяна на нагревателя ще е,вече сложих нов,и няма кой да се занимава пак...
    но оригиналния аноден протектор изкара няколко месеца само...и протече от него...ако ще ми кара пак по няколко месеца няма смисъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перална Bosch Classixx5, не загрява
    От Gnusmus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-12, 08:58
  2. Прахосмукачка AEG/Electrolux - Vampyre CEK 4180 - загрява
    От icemans във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-12, 17:01
  3. помощ - хладилника ми загрява много
    От mayadineva във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 15-08-11, 20:19
  4. Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?
    От Venkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 13-03-11, 18:06
  5. ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?
    От WOLV_XP във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 17-12-02, 08:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе