Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63
Like Tree2Одобрявам

Бойлер - не загрява водата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #46

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Здравейте!
    И аз имам подобен проблем. Още от началото не загряваше достатъчно, но някак си се примирихме. В последствие се появи шум след като го включим да загрява. Мина време и този шум изчезна. Но бойлерът, Теси 80л, пак си нагряваше слабо и водата не стигаше. Направи ми впечатление, че лампичката много бързо изгасваше. Някъде за около час - час и нещо. Другото, което е, че клапанът който е на входящата тръба става топъл също и изходящата без бойлерът да е пускан да работи (имам пред вид да е пускана топлата вода). Така или иначе го отворих. Протекторът целия е в язви но не е протекъл, нагревателя след зачистване изглежда да няма пробив и като цяло нямаше много варовик. Но тръбата, по която трябва да върви топлата вода не стига до горния край на водосъдържателя, а е на разстояние 3-4 пръста (8-10 см) не мога да го премеря точно. Виждал съм други, на които тази тръба опира в горния край и е леко срязана под ъгъл от където да влиза водата. Въпросите ми са:
    1. Да сменям ли терморегулатора?
    2.Да сменям ли нагревателя?
    3. Да сменям ли тръбата? Тази е метална и в долния край има някакво уплътнение което не знам какво е, но не се поддава на вадене.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #47

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    1. Може и да има ефект, но не е много сигурно.
    2. Не -или работи, или не.
    3. Не-отгоре и без това имаш въздух.
    Можеш да провериш възвратния клапан да не пропуска топла вода обратно.
    И аз имам Теси 80л. и той не загрява над 60 гр.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #48

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    За проверка на възвратния клапан, можеш да затвориш притока на входната студена вода към бойлера от крана и да видиш дали ще има ефект. Ако има, значи връща обратно водата, но честно казано надали е така. По-скоро проблема може да е в тръбата. При източване на топлата вода от бойлера, когато се ползва, тя се замества на същото място (долната част на водосъдържателя) от новопостъпилата студена вода, и тя почти направо излиза от тръбата за топла вода. В същото време, останалата топла вода си стои в горната част на водосъдържателя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #49

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от Еди Виж публикацията
    ... По-скоро проблема може да е в тръбата. При източване на топлата вода от бойлера, когато се ползва, тя се замества на същото място (долната част на водосъдържателя) от новопостъпилата студена вода, и тя почти направо излиза от тръбата за топла вода. В същото време, останалата топла вода си стои в горната част на водосъдържателя.
    Това може да е така, но как да проверя тръбата? Без да я извадя няма как, а това уплътнение, което я държи не го знам какво е. Вижда ми се някаква пластмаса като че ли? Възможно ли е това уплътнение да пропуска и да се получава точно този ефект, за който говориш?
    Изобщо, ако някой се е занимавал с такива тръби - вадил, слагал и т.н. да сподели опит; или пък някакви идеи за уплътняване? Било с епоксидни смоли или силикони някакви. Така и така съм го парчадисал.
    А, и още нещо. Този протектор много се е износил като че ли? Дали да го сменям или да си го оставя така? Щото не знам как действа, ама за 7 години почти нямаше котлен камък, само една - две шепи. Казвам го защото ме бяха предупредили да си приготвя един голям леген или кофа ама не се наложи.

    Мога ли да монтирам преди клапана на бойлера един обикновен възвратен клапан за по сигурно да не връща вода от там?
    Този пост е редактиран от didi593; 11-05-13 в 09:14.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #50

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    гледам доста домашни майстори има с доста бегли познания по електротехника .. за бога не си монтирайте бойлерите сами ако не знаете какво правите ! щото това с 4те умрели е доста оптимистично ,загиналите са десетки но не стигат до новините ,аз ги научавам на ежегодните курсове по електробезопастност .. особено опасни са и хотелите и къщите за гости - много уреди там нямат правилно зануляване ,за ДТА да не говорим . ДТА може да се монтира на бойлер и да работи коректно но трябва да се изгради малко табло от което да се пусне 3 проводна инсталация до бойлера ( все се каня да го правя но моя бойлер е с контактор-таймер работи само от 2 до 6 сутринта )

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #51

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Ами котленият камък се образува според това колко топла е водата и съответно от нейната твърдост. Ако говориш за анодната защита, да можеш да я смениш, защото тя също е променлива величина във времето. На моята пишеше че е с продължителност средно около 3 години. Тя трябва да поеме върху себе си всички електро-химични реакции. След като тя престане да работи, тази функция се „поема“ от водосъдържателя.

    За тръбата не мога да кажа нищо. Чувал съм само че ги правели от някаква пластмаса.

    За възвратният клапан, можеш да поставиш колкото си искаш преди тоя на бойлера, но аз имах предвид да затвориш крана, който храни бойлера (надявам се че имаш такъв). Липсата на такъв е много лошо, при някаква авария (теч) в бойлера, е много удобен да се спре водата само на бойлера. Та идеята ми беше да затвориш този кран и по този начин да прекъснеш евентуалното връщане на топлата вода към студената.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #52

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    гледам доста домашни майстори има с доста бегли познания по електротехника .. за бога не си монтирайте бойлерите сами ако не знаете какво правите ! щото това с 4те умрели е доста оптимистично ,загиналите са десетки но не стигат до новините ,аз ги научавам на ежегодните курсове по електробезопастност .. особено опасни са и хотелите и къщите за гости - много уреди там нямат правилно зануляване ,за ДТА да не говорим . ДТА може да се монтира на бойлер и да работи коректно но трябва да се изгради малко табло от което да се пусне 3 проводна инсталация до бойлера ( все се каня да го правя но моя бойлер е с контактор-таймер работи само от 2 до 6 сутринта )
    Знам, че е извън темата, но да попитам: Какво пречи контактора, ако искаш да си сложиш ДТЗ? Просто до ДТЗ трябва да имаш "нула", "фаза" и "земя". Оттам захранваш бойлера през контактор, като му свързваш поотделно "нулата" и "заземяването".
    Това за десетките "умрели" за колко години е?Следващият път питай лектора /разбира се след изпита, да не ти намали квалификационната група/.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #53

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Не пречи-само че има една особеност която не се спазва-термозащитата трябва да е на захранването,а терморегулатора трябва да управлява оперативната верига.Малко е сложно за окабеляване но ако има място в бойлера за едно финдер или SSR реле работата спи.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #54

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Не пречи-само че има една особеност която не се спазва-термозащитата трябва да е на захранването,а терморегулатора трябва да управлява оперативната верига.Малко е сложно за окабеляване но ако има място в бойлера за едно финдер или SSR реле работата спи.
    Прав си за разделянето на силова и оперативна вериги. Не е толкова сложно окабеляването, дори може контактора и ДТЗ /ако има/, да са ти в таблото. Аз съм сложил 1Р контактор в таблото, но съм теглил допълнителен кабел до бойлера. Елиминира се бойлерното табло и бойлера се включва с обикновен ключ-има даже и глимка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #55

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от Еди Виж публикацията
    Ами котленият камък се образува според това колко топла е водата и съответно от нейната твърдост. Ако говориш за анодната защита, да можеш да я смениш, защото тя също е променлива величина във времето. На моята пишеше че е с продължителност средно около 3 години. Тя трябва да поеме върху себе си всички електро-химични реакции. След като тя престане да работи, тази функция се „поема“ от водосъдържателя.

    За тръбата не мога да кажа нищо. Чувал съм само че ги правели от някаква пластмаса.

    За възвратният клапан, можеш да поставиш колкото си искаш преди тоя на бойлера, но аз имах предвид да затвориш крана, който храни бойлера (надявам се че имаш такъв). Липсата на такъв е много лошо, при някаква авария (теч) в бойлера, е много удобен да се спре водата само на бойлера. Та идеята ми беше да затвориш този кран и по този начин да прекъснеш евентуалното връщане на топлата вода към студената.
    Да имам спирателни кранове и на топлата и на студената вода. Мисълта ми беше да не го откачвам после пак, ами още сега докато е свален да си го монтирам.
    Мисля, че разбрах от къде е проблема. Тръбата за топлата вода(при мен е метална) имаше хлабина във въпросната пластмасова втулка и от там явно е влизала смесена вода (топла и студена) докато студената вземе превес, а топлата си остава от горе. Срязах втулката и я избих. Сега ще търся с какво да я уплътнявам по сигурно. Предлагат ми някакъв силикон "BIZON", който е за уплътняване на камини, печки и т.н. Също и течен метал, пак на същата фирма. Не знам кой ще е по-добър. Ако някой има опит с тези материали, моля нека сподели. Щото хич не са евтини за да правя проби

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #56

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    За силикона не знам, но течният метал ще помогне. В службата се ползва течен метал за запушване на дупки и пукнатини и върши работа. Може би и силикона ще стане, но не знам.

    п.п. Имам предвид крана на вход студена вода в бойлера, а не на топлата вода на изход от бойлера.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    64
    #57

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Да използвам и аз същата тема. Подобен случай като първия описан в темата. От вчера бойлера не загрява - чува се шум от вътре, нагревателя дава някаква верига като го меря с мултицет, до него отиват 220V. Чистен е преди по-малко от година. Хареса ми мнението на Lupus от първата страница, за пробития нагревател. Чудя се дали и при мене се е получило това или може да нещо друго. Всичко се случи изведнъж - до вчера си работеше - вечерта го пуснах да загрява и като станах към 2.00ч. той си шумеше, но топла вода няма - само хладка. Ще се ориентирам довечера към демонтаж за да видя какво се случва, но ако имате някакви други идеи казвайте

    - - - - - - - - - -

    Резултата -
    e5397fbf9bbaaeb5.jpga6af97dd8f0a2bf4.jpg

    Решението - нов нагревател и ново уплътнение за фланеца - 20лв.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    70
    #58

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Здравейте,
    включвам бойлера не светва и не загрява водата - какво да правя ?Какво му е ?

    п.п.може ли да се ремонтира и колко ще ми излезе?

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #59

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    С така зададения въпрос - съответният отговор:
    Какво да правя? - Викни майстор!
    Какво му е? - Нещо се е повредело, майстора ще каже какво!
    Може ли да се ремонтира и колко ще ми излезе? - Да, може да се ремонтира, а цената е според повредата+за майстора!
    SPSt одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #60

    Отговор: Бойлер - не загрява водата?

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar01 Виж публикацията
    Здравейте,
    включвам бойлера не светва и не загрява водата - какво да правя ?Какво му е ?

    п.п.може ли да се ремонтира и колко ще ми излезе?
    Ти наемаш ли се да го правиш, мултицет имаш ли? Дай поне снимка под капака. Какъв е бойлера?
    Щом не светва значи няма напрежение след ключа (предполагам че там е лампата) - Причини: Стопен (повреден) ключ или кабел, изключила термозащита (има и друг проблем примерно терморегулатора не изключва), изгорял(изключил) предпазител на таблото (има и друг проблем - вероятно късо съединение в ключа, термозащитата, пробил нагревател).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перална Bosch Classixx5, не загрява
    От Gnusmus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-12, 08:58
  2. Прахосмукачка AEG/Electrolux - Vampyre CEK 4180 - загрява
    От icemans във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-12, 17:01
  3. помощ - хладилника ми загрява много
    От mayadineva във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 15-08-11, 20:19
  4. Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?
    От Venkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 13-03-11, 18:06
  5. ATHLON - a ми загрява .Каква е причината?
    От WOLV_XP във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 17-12-02, 08:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе