Резултати от 1 до 9 от общо 9

от бойлера та до ел.таблото

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    10
    #1

    от бойлера та до ел.таблото

    Здравейте хора
    Искам да споделя със вас за посещението ми от ел.техник,че нещо ми е много съмнителна неговата работа !
    Бойлера ми спря да работи,махнах капака и видях че копчето за вкл.изкл. се е стопило,можех да си го сменя но реших да викна специалист за да огледа всичко дали е наред.Дойде човека,огледа,и каза че само то е за смяна,но ако искам може да ми направи бойлера още по-добре защитен.Аз се съгласих и той сложи ново копче на бойлера,след това махна термозащитата която си беше във ред и каза че от нея няма смисъл.Отвън до вратата свали бойлеровото тъбло и на негово място ми монтира един автоматичен прекъсвач.... та това със махането на термозащитата не ми дава мира и се притеснявам..А между другото да кажа че тази процедура трая 4 часа.....през които специалиста тока го удря като се хвана за бойлера и душа,след това не искаше пък да грее водата изобщо накрая се чудих дали наистина този е ел.техник от енергото за какъвто ми се представи.
    След това незнам как но стигнахме и до подмяна на апартаментното табло понеже е със бушони а не със автм.прекъсвачи но това е друга тема тя се разигра на следващия ден и за нея може да се каже че аз съм си виновен понеже се съгласих а и не питах пък колко би му струвало труда че направо полудях след като разгледах оферти в интернет за цена на апрт.табло с автм.прекъсвачи и цена за труд но вече специалиста беше взел парите..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:от бойлера та до ел.таблото

    Хе, тоя както е тръгнал, се благодари, че не ти е сменил и трафопоста... А термозащитата е задължителна.

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #3

    Re:от бойлера та до ел.таблото

    Викни някой който разбира да ти върне обратно ТЗ и да ти сложи едно реле (контактор) на силовата част. И задължително да ти прегледа „работата на специалиста“ по таблото с бушоните!!!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #4

    Re:от бойлера та до ел.таблото

    И друг път не се връзвай на такива "спецове" от енергото. Тия знаят само да връзват жици по диреците и си мислят че светът е техен.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    10
    #5

    Re:от бойлера та до ел.таблото

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Викни някой който разбира да ти върне обратно ТЗ и да ти сложи едно реле (контактор) на силовата част. И задължително да ти прегледа „работата на специалиста“ по таблото с бушоните!!!
    Ами прекъсвачите са 4бр
    първия е главен и е 63А
    втория е 40А и е на контактите
    третия е 25А и е на бойлера
    четвъртия е 16А и е на лампите

    Надявам се че това поне е уцелил.... но ако не е правилно казвайте щото до колкото си спомням преди бяха подредени по друг начин...

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #6

    Re:от бойлера та до ел.таблото

    Що се отнася до размера на предпазителите (А) то за контакти ако е един за всичките в апартамента може да е добре, но за предпочитане е да са на няколко вериги с по 25А. За осветлението 16А е много. 6А са напълно достатъчни. Много е важно и какви предпазители (като марка и качество) е сложил и колко добре е свързал кабелите към тях. През повечето минава голям ток и трябва много добре да са свързани.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #7

    Re:от бойлера та до ел.таблото

    Тия 40А потвърждават мнението ми че техника ти може само да връзва жици без много, много да му мисли. Веднага да разкараш тоз предпазител и да си сложиш 25А, щото направо си потенциален клиент на пожарната. А лампите 16А също са си множко, най много 10А а може и с 6А ако не пада при изгаряне на лампа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    10
    #8

    Re:от бойлера та до ел.таблото

    Този "специалист" от ЧЕЗ го намерих на работното си място,понеже продавам клещи отверки и тн....идвал е няколко пъти в магазина и от него знам че живее в Лукорско до София и се казва Васко.Пиша ви тези неща защото рано или късно някой може да се запознае със него и просто да си има едно на ум ! Сега докато пиша тези редове само се сещам колко пари успя да ме одере и направо искам да го

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #9

    Re:от бойлера та до ел.таблото

    Продай му следващия път някоя много специална отверка, клещи или фазомер на много изгодна цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изключвате ли бойлера
    От veni във форум Бяла техника
    Отговори: 32
    Последно: 06-05-17, 22:07
  2. Бойлера шуми
    От taralion във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 28
    Последно: 22-02-13, 15:51
  3. При пускане на климатика веднага пада предпазителя на таблото!
    От цецо75 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 17-01-11, 22:33
  4. Смяна на таблото в апартамента.
    От valerko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 17
    Последно: 26-03-10, 07:16
  5. Въпрос относно ел.таблото?
    От altair във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 43
    Последно: 18-02-09, 11:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе