Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Ако може помощ за проточен бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    14
    #1

    Ако може помощ за проточен бойлер

    Здр-те искам да попитам, дали някой може да ми обясни малко неща около протичния бойлер. Значи имам проточен бойлер FLAMINA 9KW , 3степени използвам го за мивка и баня, ето това представлява:
    http://www.flamina-bg.com/sub/multi1.html

    Та въпроса ми е следният когато го пусна на 2ра степен и след 20тина минути работа, бушона на ел.таблото прекъсва и спира тока в банята и след това трябва да ходя да го пускам отново от таблото.
    Пусна ли бойлерчето на 3та степен бушона прекъсва още на 2-3мин. Ако може някой да ми обясни защо се получава това нещо.
    Ще ви бъда благодарен много, ако някой може да ми обясни и да ми каже как мога да реша този проблем.

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #2

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Колко ампера ти е предпазителя (бушона). Или е малък за проточния бойлер, или е дефектен. По-малко вероятно, но не и невъзможно, на проточния бойлер да му има нещо

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #3

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Колко квадрата е кабела дето го захранва. Предпазителя трябва да е поне на 40А.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    14
    #4

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Еми погледнах и се оказа че са 25А и четирите бушона. Значи сега трябва да се смени този бушон който е за банята ли където е бойлерчето. Да е поне 40А.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #5

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Ти предпазителя добре ще го смениш, а с кабела какво ще правиш? Да не го запалиш?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    14
    #6

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    кабела е 4 квадрата , ще има ли проблем

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Simeon_
    кабела е 4 квадрата , ще има ли проблем
    Според мен ще има, ако банята е на повече от 4-5 метра /грубо/ от таблото.
    Не трябва и снадки да има. Аз бих пуснал 6 квадрата, но то входния за таблото може да е 4.........
    Класиката беше май "квадратче - киловатче". 9 киловата си е сериозна мощност за една фаза!
    А предпазителя - там е ясно - може и 40А след време да изключва.


    //Сега видях линка - ами там си пише 50А предпазител + 6 квадрата!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #8

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Виж сега. Сложи си предпазител 40А, аз ти гарантирам че няма да изключва. Карай си и с кабела 4кв. Пада по трасето ще е такъв че едва ли реалната мощност на бойлера ще е над 8кW.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #9

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Виж сега. Сложи си предпазител 40А, аз ти гарантирам че няма да изключва. Карай си и с кабела 4кв. Пада по трасето ще е такъв че едва ли реалната мощност на бойлера ще е над 8кW.
    Аха. А останалия киловат ще топли кабела.
    Смени предпазителя с 40А такъв, но ако не смяташ да сменяш кабела с 6 квадрата, включвай бойлера до втора степен само.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #10

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Tormentor
    Аха. А останалия киловат ще топли кабела.
    Не ми се спори с хора дето не са учили основите на електротехниката, а ако са я учили толкова по зле за тях, че са отсъствали когато се е преподавал закона на Ом.

    Протичащия ток при напрежение 220V и мощност 9000W e 40,9А.
    Съпротивленито на нагревателите е 220/40,9=5,38ома.
    Да предположим че пада на напрежение по кабела е такъв че трите нагревателя работят със сумарна мощност 8kW.
    Протичащия ток е корен квадратен от 8000/5,38 = 38,56 А
    Напрежението върху нагревателя ще е квадратен корен от 8000*5,38 = 207,4V
    Следователно общия пад на напрежение по кабелите(не само по този 4кв, а по всички) ще е 12,6V. Но дори да предположим че няма пад по тези кабели които захранват таблото, което естествено няма как да е вярно то разсейваната мощност по кабелите ще е около 400W(не е малко, но определено не е 1kW, както си въобразяваш).
    Дотук беше с предположенията.Съвсем друг е въпроса че специфичното съпотивление на медта е 0,017[[Ω.mm2/m]. Или в неговия случай за кабел 4кв. е 0,00425Ω/м за едното жило или 0,009Ω/м за двете. Това при чиста мед и нормална температура Да предположим че в кабела има и примеси и при загряване съпротивлението се увеличава затова приемаме стойност 0,015Ω/м за двете жила. Ако банята му е отдалечена на 5м. от таблото то съпротивлението на кабела ще е 0,075Ω. Пада на напрежение ще е 5,38/0,075=220/х или пад на напрежение от 3V при ток около 40А е 120W или 12W на жило на 1м. Ще топли но няма да се запали със сигурност. Още повече че според мен напрежението му ще "клекне" с около 10 V при тези мощности.
    Електрическите духалки на Делонги са със захранващ кабел 2х1кв.мм и 2kW мощност и кабела не топли осезаемо.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    14
    #11

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Мерси много хора банята ми е на 5-6 метра и значи мога да си карам с предпазител 40А и 4кв. кабел без да има проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #12

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Според мен да, а ти сподели после как са нещата. Истината е че си "на ръба".

  16. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #13

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    Първо не е 220, 230 волта. От такива сметки си пати всеки днес.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #14

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    230 са пожелателни. Рядко меря на места над 225.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    14
    #15

    Re:Ако може помощ за проточен бойлер

    В момента се къпя с 4кв. кабела по 10-15мин. и няма проблем засега, но искам да попитам само дали някой може да ми каже каква е цената на метър 6кв. кабел. защото мислим да вкопаем от банята до таблото един 6кв. кабел, понеже тавана в коридора и стените са с гипскартон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проточен бойлер Под мивка
    От get във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 06-03-15, 23:17
  2. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-15, 23:04
  3. Проточен бойлер
    От mitoshkin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 41
    Последно: 12-01-14, 13:14
  4. Проточен или малолитражен бойлер?
    От Nustradin във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 28-10-07, 14:55
  5. Проточен бойлер?
    От sanita във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-06, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе