Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Шумящ бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    6
    #16

    Re:Шумящ бойлер

    George, благодаря! Споменавате за профилактика - аз не бях чувала до момента. Какво трябва да се прави? Веднъж годишно да се вика техник ? Досега проблемите ни с бойлерите, които сме имали са се заключавали в протичане вследствие на изгниване на неръждавейката Но не бях чувала , че котленият камък може да донесе проблеми и на бойлера. Както и да е, ще видя какво ще правя

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #17

    Re:Шумящ бойлер

    Неръждавейката е трудно да изгние,скоро сменях нагревател на моя бойлер"Светлю Шишков" и се уверих ,че след 6 години работа вътре е чист и блести като нов -така че купувайте си истински бойлери ,а не ментета на половин цена(няма да споменавам марки).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #18

    Re:Шумящ бойлер

    Аз доколкото разбрах, щом се вклчи бойлера и започва да шуми..., така ли?
    Имам предвид щом се включи в тока, а НЕ щом се пусне водата ???

    Еdit:
    Ако е втория вариант залагам на предпазния клапан(пружинката мУ), но вероятно от началото на март до сега проблема е решен


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #19

    Re:Шумящ бойлер

    Здравейте, ще ползвам тази тема, щото проблема ми е също свързан със шум от бойлера. Наскоро купих жилище и предишния собственик ми хариза и бойлера към него /поне добре изглежда на вид / ....но - като пусна топлата вода и направо свири, на какво се дължи това и как може да се оправи ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #20

    Re:Шумящ бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Най-вероятное натрупал котлен камък по нагревателя
    Ако водата е варовита, това е най-вероятната причина. По нашия край е доста варовита. До сега съм сменил 4 бойлера. При всички, след 1-2 години ползване, се чува свирене при работещ нагревател. Като се почисти балона и нагревателя от котления камък, нещата се оправят временно.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #21

    Re:Шумящ бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от БаткоВладко
    ....но - като пусна топлата вода и направо свири, на какво се дължи това и как може да се оправи ?
    Опитай да регулираш дебита чрез притваряне на крана на входа и на изхода на бойлера (ако има). Другия вариант е смяна на възвратния клапан.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #22

    Re:Шумящ бойлер

    Мерси, утре ще пробвам с крана да видя какво ще се получи....после и с клапана ....а би ли ме светнал в същността на самото явление , щото и от други съм чувал че им свирят тръбите като пускат водата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    26
    #23

    Re:Шумящ бойлер

    Здравейте!Имам едно вапросче.може ли от котлен камак да не исключва?дали си струва да отварям болера зада го чистя?

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Re:Шумящ бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от de4obg
    Здравейте!Имам едно вапросче.може ли от котлен камак да не исключва?дали си струва да отварям болера зада го чистя?
    Не може да е причината котлен камък.И не си струва да го отваряш за почистване.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    26
    #25

    Re:Шумящ бойлер

    Благодаря за отговора!Ще се позанимая с него.

  13. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #26

    Re:Шумящ бойлер

    Ако е много твърда водата при вас, може да се налага да отваряте бойлера за почистване от период да речем 2-3 години до към 5-6. Всичко е много относително, твърдост на водата, температурата на водата в бойлера и неговата натовареност (колко често се ползва). А що се отнася до изключването - малко вероятно, но има и такава вероятност. Ако целия обем около нагревателя е затлачен с котлен камък, няма как да се предаде температурата от нагревателя към водата и респективно няма да може терморегулатора да достигне температурата за изключване. Това обяснява защо не може да се изключи, но веднага идва следващия проблем - при такова влошено топло отдаване на нагревателя, той ще изгори и съответно няма да има следващо включване. Така, че в крайна сметка вероятността е клоняща към нула.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    26
    #27

    Re:Шумящ бойлер

    Бойлерът си работи така доста време .Той ако спре ще се сменя няма как

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #28

    Re:Шумящ бойлер

    Виждал съм бойлер на 1 година с изгнил нагревател и водата се нагряваше на принципа на онези руските кафеварки с двете пластини. Хубаво е да се отвори и да се види за какво иде реч . За 20 -30 кинта някой ще остане под душа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #29

    Re:Шумящ бойлер

    Надявам се да не съм закъснял с моя отговор до Мариана. Може своевременно да си е решила проблема, а той е от пробит тръбен нагревател и шуменето идва от това, че водата контактува директно с кантала. Имал съм доста такива случаи. Оправията е с отваряне, но ако е в гаранция, викай поддържащия този уред сервиз в Пловдив. Варовик сто процента няма.

  18. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #30

    Re:Шумящ бойлер

    Ами нали се сещаш какво би станало ако нагревателя е пробит и водата контактува едновременно с корпуса и офазения (в зависимост в къде точно по нагревателя е дупката) кантал, какво ще се получи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шумящ чилър, отскоро не спира въобще, помагайте да го разгадаеме.
    От zandor във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-14, 06:54
  2. бойлер -теси-15л
    От ganka5812 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-13, 17:10
  3. Замръзнал бойлер
    От iwoto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 04-01-11, 14:19
  4. Бойлер-проблем
    От JPM666 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-10, 21:25
  5. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе