Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

Фотоволтаици за домашно ползване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #16

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Повече би спестил ако си сложиж соларен панел за топла вода. Но ако си решил да слагаш панел за електроенергия, наистина не се захващай с ЕРП-тата да го връзват към мрежата и други подобни. За мен този вид електроенергия е неподходяща за домашни условия, непостоянна мощност, висока цена и ниска надежност, има куп други алтернативни източници от които би имал по-голяма полза.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #17

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от vandu Виж публикацията
    Повече би спестил ако си сложиж соларен панел за топла вода. Но ако си решил да слагаш панел за електроенергия, наистина не се захващай с ЕРП-тата да го връзват към мрежата и други подобни. За мен този вид електроенергия е неподходяща за домашни условия, непостоянна мощност, висока цена и ниска надежност, има куп други алтернативни източници от които би имал по-голяма полза.
    не не - и там не излиза сметката за съжаление. над 6-8-12 години до избивка и до тогава все ще смениш нещо... най-вероятно къщата...
    единственият начин да се спести енергия е да не се ползва.
    слагай лед-вете , слагай нов тв , нов лаптоп , нова пералня със сушилня - всичко гори наполовина ток от преди 5 години.
    е след 2-3 години ще трябва и новите неща да хвърлиш хихихи - най-евтино е просто да не се ползва.
    или да ползваш ток в съседа - като гледате на новият му тв просто не гориш ток, а си и пиеш ракията с приятел.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 15-04-15 в 00:53.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Най-големият разход е за отопление и БГВ.
    Поне при мен е така.Зимата отоплението досега ми е струвало между 660 и 1250лв.В зависмост от "Зимата", тоест какви са температурите навън и колко дни са слънчеви/облачни.

    След това идва пералня и осветление.Действително има полза от ЛЕД крушки, но ако се намалява разхода примерно поне 5 пъти.Например при мен в коридор 3.5-4 метра бях с три халогенки по 50 вата всяка=150вата.Сега с три лед(не съм се натискал да ги сменям, но халогенките си горят) всяка една от по 4 вата общо 12 вата.Намалението е повече от 12 пъти(1200%), а пък осветеността е същата-всяка една лед луничка е по 380-420 лумена, общо към 1200 лумена.Доволен съм и цената беше прилична- 4.40лв за всяка една луничка.

    Сега ще сменям лампите на холовия полилей -5 х25 вата=125вата на час.Ако намеря същите лед лампи, отново по 4 вата,максимум 5 вата , намалението на консумацията ще е поне 5 пъти, което при 3 часа 365 дни в годината ще ми спести около 23 лева при положение че цената на тока не се вдигне.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #19

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Някъде мернах интересна идея. Прави се маси от 20-22 акумулатора с малък капацитет (7/12Ah) които се зареждат паралелно, а се ползват последователно свързани с DC-AC конвертор, който бил по евтин от инвертора. Малко са ми мътни токовете. До колко има смисъл в това нещо?
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 16-04-15 в 10:22. Причина: в главата мие малко радробено

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #20

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    паралелно и успоредно е едно и също .. имаш предвид последователно - няма как да ги свържеш по тоя начин

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #21

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Упс поправих се. Както казах зле съм с тоците. Може ли да обясниш защо не може да стане това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #22

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    защото можеш да изпълниш само единия вид свързване а не и двата едновременно ..

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Паралелното зареждане на акумулатори не се практикува! Ако искаш да правиш подобно изпълнение трябва да имаш генератор на ток за всеки акумулатор при зареждане. Иначе токовете са различни и някои остават незаредени, а други се презареждат. Това означава "колкото акумулатори, толкова зареждачки".

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #24

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    зимата зимата колко да е зимата - гледах един метео софт наскоро - казаха 4е до 20 години няма да има зима в бг.
    зимата няма топла вода от солара.
    зимата няма и ток от солара.
    а пък само зимата си стоим в къщите, за това само дървените батерии имат смисъл - в печката.
    лятото се стои на кръчма и се бачка за да се събират пари за дървени батерии.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #25

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    защото можеш да изпълниш само единия вид свързване а не и двата едновременно ..
    Няма да стане ако го правиш с подръчни средства, но съм сигурен че има някакви готови модоли в които да закачиш акомулаторите и автоматично да ги превключва от единия в другия режим при зададени определени изисквания.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #26

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    ако все пак се заиграеш с батерии ти така или иначе трябва да имаш нещо което да управлява клетките ти една по една - за да може да ги изключва когато се презаре/разредят и да ти защити инвестицията.
    гугълни за battery bms

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #27

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    ...гугълни за battery bms
    Ни ма кефят цените дето гугълнах. За 10 батерии на 12в е по скъпо от инвертор за 220в.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vandu Виж публикацията
    Няма да стане ако го правиш с подръчни средства, но съм сигурен че има някакви готови модоли в които да закачиш акомулаторите и автоматично да ги превключва от единия в другия режим при зададени определени изисквания.
    Ако тръгна на такъв вариант май ще трябват 2 набора батерии.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #28

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    не го слушай колегата няма такива модули .. всичко работи паралелно за да е ефективно .. инак ще изключваш панелите за да консумираш от батериите ли ?! тя топлата вода е открита недейте с бедни познания по електротехника да разтягате локуми ..

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    А какъв е въобще смисъла от това упражнение? Защо да зареждам акумулаторите паралелно, а да ги разреждам в режим "последователно свързани"???

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #30

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Не знам как се зареждат но в хубавите ЮПС-и софтуера следи в какво състояние е всяка клетка и според състоянието си прави карта на капацитета им от там и натоварването им по подобна карта... Знам го това понеже при обслужване (смяна на акумулаторите) в големите ЮПС-и задължително се ресетва този мапинг за да се натоварват новите акумулатори изцяло и се започва наново да се следят от софта и така... Понеже не съм спец в тази област и споделям по информацията която съм получил от техниците които съм имал взимане даване покрай моята работа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. питане за ползване на смартфон
    От naydenov69 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-13, 20:16
  2. Отговори: 21
    Последно: 22-04-09, 22:22
  3. Ползване на акумулираща печка
    От Naskoni във форум Електрическо отопление
    Отговори: 50
    Последно: 30-09-06, 16:50
  4. Отговори: 9
    Последно: 15-07-03, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе