Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41
Like Tree10Одобрявам

Фотоволтаици за домашно ползване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #31

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Някъде мернах интересна идея. Прави се маси от 20-22 акумулатора с малък капацитет (7/12Ah) които се зареждат паралелно, а се ползват последователно свързани с DC-AC конвертор, който бил по евтин от инвертора. Малко са ми мътни токовете. До колко има смисъл в това нещо?
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А какъв е въобще смисъла от това упражнение? Защо да зареждам акумулаторите паралелно, а да ги разреждам в режим "последователно свързани"???
    Не съм ли се изразил достатъчно ясно?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #32

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Абе това е ясно! Не ми е ясно защо трябва да ги зареждам в паралел, като мога и както са навързани последователно. Тогава през всичките тече един ток и нямаш никакви проблеми. Kакто се зарежда един, така се зареждат и 20, накачени последователно. Да не говорим, че DC/AC конверторите имат за входно напрежение 12, 24 или 48V и за изходно 230V.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #33

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    В понеделник ще видя как са окабелени акумулаторите на някой ЮПС - дали има до всеки акумулатор паралелно или са последователно навързани... Стига да не забравя до тогава

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #34

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    последователно са .. дори 1 да дефектира и УПС-а спира да работи на батерии

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #35

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Абе това е ясно! Не ми е ясно защо трябва да ги зареждам в паралел, като мога и както са навързани последователно. Тогава през всичките тече един ток и нямаш никакви проблеми. Kакто се зарежда един, така се зареждат и 20, накачени последователно. Да не говорим, че DC/AC конверторите имат за входно напрежение 12, 24 или 48V и за изходно 230V.
    Щото ми трябват около 8 панела за последователно зареждане. А и не съм виждал соларни контролери за 220-230 волта. А това което работи на 12, 24, 48 и вади 230 или е скъпо или само симулира синусуида. В първия случай ми струва между 2/5 и 1/2 от ситемата във втория има проблем електродвигателите като минимум.

    П.П. Знам че в ТНТМ не се учи икономика, но пък техническите детайли не вярвах че не се учат. Пък и след 3-40 години човек се учи на икономика от собствен опит.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #36

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Щото ми трябват около 8 панела за последователно зареждане. А и не съм виждал соларни контролери за 220-230 волта. А това което работи на 12, 24, 48 и вади 230 или е скъпо или само симулира синусуида. В първия случай ми струва между 2/5 и 1/2 от ситемата във втория има проблем електродвигателите като минимум.

    П.П. Знам че в ТНТМ не се учи икономика, но пък техническите детайли не вярвах че не се учат. Пък и след 3-40 години човек се учи на икономика от собствен опит.
    Учи се и икономика, после в бизнеса. Ти каза, че искаш да си захранваш осветлението. И защо ти е чиста синусоида? От нея има смисъл само ако въртиш променливотокови двигатели.
    Защо не напишеш едно задание: "Искам да захранвам това и това, с такава мощност и такова напрежение" и тогава да изясняваме детайлите?
    PS. И молбата ми е: Ако искаш темата ти да остане, не пренасяй разговорите от тема "дрън-дрън" в нея.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #37

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    ... Евентуално ако има излишък може и дребни неща като телевизор и уредба също да се закачат там.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #38

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Че те имат ли двигатели??? Нали на входа на тези така изброени уреди стои импулсно захранване, започващо с изправителна група и електролити след него. А на тях не им дреме за формата на входното напрежение и има или не в него висши хармоници. И прав ток да им пуснеш, пак ще работят. Пак ще повторя - формата на синусоидата има значение само за двигателите, които и при стъпаловидно напрежение, което дават евтините инвертори пак работят, но много греят.
    Всъщност май започва да ми писва от безмислени спорове и обяснения. Ако искаш слушаш какво се предлага, ако не - вземаш си сам решенията.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #39

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    ... Малко са ми мътни токовете...
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    ... Както казах зле съм с тоците...
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    ... във втория има проблем електродвигателите като минимум.
    Аз не споря, а търся информация и се опитвам да я осмисля. Нищо де. Мерси и за информацията която сподели.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #40

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    опитай се да сметнеш колко ток може да вкараш/изкараш в една батерия /степен на зареждане, загуби, саморазряд/ за времето и на живот /цикли/ и спрямо цената на батерията.
    сам и ще може да си изчислиш колко ще ти излезе 1 киловат час енергия.

    ще може да си сметнеш и колко ще ти светят лампите и дали ще можеш да вържеш тв.

    напоследък все повече от уредите ни имат батерии лаптопа ми , безжичният ми рутер... при потопа в варна миналата година си останах закачен за нета проблема ми беше само светлината но това се реши като си изтеглих апп за фенерче за телефона - наистина още не съм си купил челник а бях решил...
    ще е интересно да дочакам и първият тв с вградена батерия - новите гледам са почнали да ги правят с външни захранвания вече.
    вефовете имат отделение за батерии може да се оборудвам с един такъв - не се бях сещал. май малко се връщам обратно към миналото...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #41

    Отговор: Фотоволтаици за домашно ползване

    Повечето, да не кажа всичко което е с импулсно захранване може да работи и на 110v

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. питане за ползване на смартфон
    От naydenov69 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-13, 19:16
  2. Отговори: 21
    Последно: 22-04-09, 21:22
  3. Ползване на акумулираща печка
    От Naskoni във форум Електрическо отопление
    Отговори: 50
    Последно: 30-09-06, 15:50
  4. Отговори: 9
    Последно: 15-07-03, 13:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе