Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54

Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #46

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

    Цитат Първоначално публикувано от Eastern Виж публикацията
    Проблемите не са някъде по тръбите.
    Манометър ще сложа, въпросът е ако покаже под 2.6 бара имам ли основания да искам корекция на налягането или нямам?
    Аре пак нероден петко сложете манометър и тогава питайте имате ли основание или нямате. И защо сте се фиксирали в това магично число 2.6 вие имате ли си представа от налягане и с 1,5 спокойно можете да се къпете вярвайте ми.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #47

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    1.2 е по инструкция моя котел в неработещо състояние и студена вода. Какви 2, какви нерви. Като загрее стига до 1.8. Бачка си идеално вече 9 сезона.
    Тази зима му е 15-та на твоя котел.

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Отделно пералнята и термостатичния смесител в банята не работят както трябва поради същата причина - ниско налягане.
    С газов котел си, защо ти беше този термостатичен смесител? Котела си поддържа перфектно зададената температура на водата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #48

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

    Хехе, това мнение, което си ми цитирал е от 2018г. Започнах активно да го ползвам в началото на 2009г. (монтира ми го края на 2008г.) Така че тогава е било 9-ти сезон. Сега вярно влиза в 15-ти сезон.
    Темата и постовете са доста стари. Само последните няколко поста са нови и са само за ВиК и ниско налягане в някакъв апартамент.
    Този пост е редактиран от VanDan; 29-12-22 в 17:05.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    24
    #49

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Аре пак нероден петко сложете манометър и тогава питайте имате ли основание или нямате. И защо сте се фиксирали в това магично число 2.6 вие имате ли си представа от налягане и с 1,5 спокойно можете да се къпете вярвайте ми.
    Здравейте, не разбирам защо е това отношение. Това магично число ако е вярно, би следвало да се спазва. Все едно тока да ти пуснат 180v вместо 220 и да ти казват - крушката нали пак свети.
    Ами свети, ама климатикът не се знае кога и той ще 'светне'.
    В моят случай къпането стана почти невъзможно, защото от душа водата църцореше слабо и трябваше да се правят тези премахвания на ограничител и т.н.
    Освен това ако някъде водата е пусната, примерно се къпе някой, то през това време пералнята/съдомиялната отказват да тръгнат и дават грешка за липса на налягане.
    Затова помолих, ако някой технически е наясно какви са изискванията, така крити от ВиК, за апартамент на кота 7 спрямо централния водомер, като налягане на входа на апартамента, да помогне с инфо.
    За да знам откъде да тръгне. Тук ме убеждават, че и с 0.2 бара на душа по проект си било ОК.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #50

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата


  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #51

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

    Цитат Първоначално публикувано от Eastern Виж публикацията
    Здравейте, не разбирам защо е това отношение. Това магично число ако е вярно, би следвало да се спазва. Все едно тока да ти пуснат 180v вместо 220 и да ти казват - крушката нали пак свети.
    Ами свети, ама климатикът не се знае кога и той ще 'светне'.
    В моят случай къпането стана почти невъзможно, защото от душа водата църцореше слабо и трябваше да се правят тези премахвания на ограничител и т.н.
    Освен това ако някъде водата е пусната, примерно се къпе някой, то през това време пералнята/съдомиялната отказват да тръгнат и дават грешка за липса на налягане.
    Затова помолих, ако някой технически е наясно какви са изискванията, така крити от ВиК, за апартамент на кота 7 спрямо централния водомер, като налягане на входа на апартамента, да помогне с инфо.
    За да знам откъде да тръгне. Тук ме убеждават, че и с 0.2 бара на душа по проект си било ОК.
    Виж сега от моя гледна точка няма никакво специално отношение тъй като чисто логически не те познавам второ в живота човек не бива постоянно да търси негативното. Аз обичам да се изаразявам разбираемо тъй като в България хората не обичат да слушат. Аз ти предложих най елементарния вариант от къде да почнеш няколко пъти с един прост манометър ти обаче няколко пъти пропускаш това и се въртиш в кръг не разбирам какво толкова неразбираемо има в това или може би имаш някакви притеснения относно монтажа му. Ако те притеснява монтажа му на входящата линия просто си купи един манометър адаптирай го и го включи към гъвкавата връзка на казанчето или бойлера. И пак ти казвам не търси винаги негативното затова в България сме я докарали до това дередже щеше да имаш основание да питаш защо е това отношение ако ти бях предложил да си монтираш електромер примерно. И още нещо за тока щото ми е специалност не си мисли че е 220 волта по често е 230-240 и много рядко 170 освен ако не си в някое забутано село.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    24
    #52

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

    Аз ли се изразявам неясно, друг ли ме чете така, не разбирам. Ще сложа след Нова година манометър, но като му видя показанията какво?
    Иначе за тока при 220 волта ток 230-240 е ОК, в момента гледам на UPS-а е 231.
    По поста на @ccankov73 пресмятам, че долу трябва да е минимум 3.8 бара. МИНИМУМ. Но исках да разбера има ли изискване за МИНИМУМ при водомера на апартамента на самия етаж.
    Благодаря все пак.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #53

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

    Тия над и под теб имат ли проблем с налягането?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    24
    #54

    Отговор: Ниско налягане на водата от ВиК мрежата

    Над мен не живее никой, апартаментът в съседство има идентичен проблем с водата, породен по същото време, когато ВиК след няколко аварии на съседна улица взеха гениалното решение да свалят налягането в целия район.
    Те сами си казаха, че са го направили, въпросът е, че прекалено много се отрази на високите етажи в района.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 09-05-15, 21:08
  2. Ниско налягане на водата
    От Десислава Великова във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-15, 22:19
  3. Отговори: 6
    Последно: 30-07-14, 13:37
  4. Отговори: 12
    Последно: 17-01-13, 00:08
  5. Намалено налягане на водата
    От Drozi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 02-09-10, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе